Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.

Kdo je pro vás přijatelný jako předseda strany?

Jakub Michálek
10
17%
Marcel Kolaja
14
24%
Ivan Mikoláš
6
10%
Jiří Kadeřávek ml.
15
25%
Petr Holek
4
7%
Adam Šoukal
9
15%
František Ulč
1
2%
 
Celkem hlasujících: 16 - Celkem hlasů: 59

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Dovolím si odkázat na pár mých textů, kdy jedna z myšlenek je, aby si Piráti udělali restart nejen personální, ale i strukturální. Komunální volby jsou hlavně záležitostí místní a tedy mají Piráti spoustu času přemýšlet o vnitřním fungování strany a teprve dle toho si pak vybírat vhodné lidi do vedení.

Pokud byste nadále kopírovali systém předseda a předsednictvo zároveň stranu řídí i zastupuje na veřejnosti (je to více obvyklý model), pak je z nabízených celkem lehká volba, mimo Jirku Kadeřávka nemůže Ivana nikdo z ostatních nahradit ani zdaleka (Adam Šoukal mám pocit, že má malé dítě - to je, omlouvám se ale mluvím z vlastní zkušenosti, skutečná diskvalifikace - buď bude zanedbávat rodinu nebo stranu) - mám obavy, že se Jirkovi so toho nebude chtít a pak jsou Piráti odsouzeni být zastupováni i řízeni slabým předsedou - u většiny ostatních bych uvedl důvody té slabosti (věk, nezkušenost s řízením organizace, již existující skupina "vnitřních nepřátel logicky nasraná právě z jeho volby ...).

Pokud by Piráti oddělili vedení strany jako organizační složku a mediální zastupování, pak je i z nabízených osob jako předseda vhodná většina :) navržených, stačí aby si sestavili organizační tým spolupracovníků a ten představili členům jako ty, které jim budou organičně podpůrnou skupinou pro jejich aktivity. Mediální zastoupení by převzali programoví garanti a další aktivní členové, kteří mají a umějí něco říci - tím by se také rozšířil počet mediálně známých tváří Pirátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 8):
Marek.Necada, Jaroslav.Hais, Lenka.Kozlova, Jana Jirikova, Petr.Vileta, Michal.Ketner, Dominika.Michailidu, Ivan Sirko
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Příspěvek od Marek.Necada »

Předsedu zrušit / rozdělit kompetence. Například místo předsedy zavést tajemníka a mluvčího.
EDIT: Vašek byl rychlejší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
Janka.Michailidu, Michal.Ketner, Dominika.Michailidu
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Helena Jarolimkova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Příspěvek od Helena Jarolimkova »

Michal Schmidt píše:Já se prostě domnívám, že to není na pořadu dne. Rozhodně to nebyl nějaký osobní útok na Helenu. Snad mám rovněž právo se vyjádřit, byť se mnou nemusíte souhlasit.
OFFTOPICHm, jenže styl tvého vyjádření byl jaksi mírně útočný .. ;)

@Petr Vileta: Michal Havránek asi ano, ale nevím, jaký má slovní projev, Dominika je asi moc introvertní na předsedkyni strany. Myslím, že nějaký exhibicionistický sklony tam nejsou na škodu...(podle míry všech ostatních vlastností)

@Martin Shanil: o Ivo Vašíčkovi jsem uvažovala, ale nejsem si jistá, jestli jeho vyjadřovací schopnosti jdou zlepšit (nic osobního, opravdu jen fakta), ale asi ano... Xchaos za mě kvůli handicapu vyjadřování není vhodný, i když jeho inteligenci a dobré vyhodnocování situací vnímám... Kdo ještě další?

@Václav Fořtík: o Tobě jsem také velmi uvažovala, ale bohužel jsi nedávno psal, že nechceš... Nezměníš to? :)
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Příspěvek od Michael.Polak »

Já si nepamatuju, kdy jsem Jirku Kadeřábka naposledy viděl v nějkých médiích. Ona osobnost schopná dominovat např. stranickým sjezdům face-to-face je úplně něco jiného, než osobnost schopen dominovat online diskuzím (kdyby měl předseda fungovat čistě online, tak samozřejmě navrhu sebe :-) ale to se týká čistě jen konvenčních diskuzních klubů, jako je tenhle, a které jsou už na ústupu - v sociálních sítích mezi dnešní generací se už tolik nechytám) a ještě něco jiného je předseda, kterého vyšleme do televizních debat a necháme ho dělat rozhovory pro stranická média :-) (zrovna tady je výkon Jirky Kadeřábka velkou neznámou a ať se nám to líbí nebo ne - Ivan se umí chovat jako mediální hvězda :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Lenka.Kozlova, Petr.Vileta
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Příspěvek od Martin.Kucera »

Michal Schmidt píše:Já se prostě domnívám, že to není na pořadu dne.
No vidíš, a já si zas myslím, že když bude otázka "kdo je schopen nahradit předsedu (a ochoten na předsedu kandidovat)?" na pořadu dne permanentně, tak to straně rozhodně neuškodí. A nejde o Ivana, to IMHO platí ať bude zrovna předsedou kdokoli. Protože se klidně můžeme ocitnout bez předsedy ze dne na den - může rezignovat z vážných osobních důvodů, může rezignvat z vážných zdravotních důvodů, může mu na auto spadnout nekvalitně postavený most, atd.
Vaclav Fortik píše:Pokud byste nadále kopírovali systém předseda a předsednictvo zároveň stranu řídí i zastupuje na veřejnosti (je to více obvyklý model),
Já se obávám, že i kdybychom ty kompetence chtěli rozdělit, tak se tomu, aby předseda (byť v menší míře) byl v kontaktu s médii, stejně nevyhneme, protože na to prostě bude tlak ze strany médií.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, Helena Jarolimkova
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Já si myslím, že potřebujeme hlavně někoho s pirátským srdcem. Upřímné a transparentní vedení, které bude ctít a žít naše cíle a nebude při tom porušovat například naše vlastní pravidla týkající se hospodaření. Cokoliv ostatní je podružné, protože se to dostaví samo. Bez otevřenosti je to ostatní k ničemu, i kdybychom byli denně v Blesku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 5):
Martin.Shanil, Marek.Necada, Janka.Michailidu, Michal.Ketner, Dalibor.Zahora

You'll be redlacep!

Helena Jarolimkova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Příspěvek od Helena Jarolimkova »

Vaclav Fortik píše:Dovolím si odkázat na pár mých textů, kdy jedna z myšlenek je, aby si Piráti udělali restart nejen personální, ale i strukturální. Komunální volby jsou hlavně záležitostí místní a tedy mají Piráti spoustu času přemýšlet o vnitřním fungování strany a teprve dle toho si pak vybírat vhodné lidi do vedení.

Pokud byste nadále kopírovali systém předseda a předsednictvo zároveň stranu řídí i zastupuje na veřejnosti (je to více obvyklý model), pak je z nabízených celkem lehká volba, mimo Jirku Kadeřávka nemůže Ivana nikdo z ostatních nahradit ani zdaleka (Adam Šoukal mám pocit, že má malé dítě - to je, omlouvám se ale mluvím z vlastní zkušenosti, skutečná diskvalifikace - buď bude zanedbávat rodinu nebo stranu) - mám obavy, že se Jirkovi so toho nebude chtít a pak jsou Piráti odsouzeni být zastupováni i řízeni slabým předsedou - u většiny ostatních bych uvedl důvody té slabosti (věk, nezkušenost s řízením organizace, již existující skupina "vnitřních nepřátel logicky nasraná právě z jeho volby ...).

Pokud by Piráti oddělili vedení strany jako organizační složku a mediální zastupování, pak je i z nabízených osob jako předseda vhodná většina :) navržených, stačí aby si sestavili organizační tým spolupracovníků a ten představili členům jako ty, které jim budou organičně podpůrnou skupinou pro jejich aktivity. Mediální zastoupení by převzali programoví garanti a další aktivní členové, kteří mají a umějí něco říci - tím by se také rozšířil počet mediálně známých tváří Pirátů.
- myslím si, že Piráti vzhledem k akceschopnosti nemají nikdy dost času, protože potom se vždycky diví, že to má chyby, který jim vadí....

- ale MOŽNÁ bude muset...

1.Pokud Ivan po EP volbách zůstane předsedou, ok, je to opravdu pro veřejnost dobrý lídr..., ale POTOM je nanejvýš nutné a důležité uvažovat o změně nitřní organizační struktury, protože nespokojenost s jednáním orgánů, které si nedemokraticky a absolutisticky dělají, co chtějí, včetně nedodržování psaných pravidel a postupů a vydírají tak celou stranu, tak ta nespokojenost je velká...

2. Pokud Ivan dá své místo k dispozici a přihlásí se také do volby - nejspíš vyhraje. Je oblíbený a své kvality nemusí dokazovat, opravdu je jako mediální zástupce strany velmi dobrý.

3. Pokud odstoupí a nebude kandidovat, není čas na změnu vnitřní organizační struktury vůbec žádný. Prostě se bude muset zvolit nový předseda. Nemyslím si, že jediný je Jiří Kadeřávek (navíc opravdu nikdo se ze zde jmenovaných zatím nevyjádřil), nejsou všichni navržení mladí, např. Jakub Michálek, i když je velmi mladý, je tak mediálně zdatný, nemá trému a je velmi pohotový, že pro veřejnost by byl určitě zajímavý (opravdu to není můj favorit ;) , díky honu na čarodějnice a spleti vytvořených předpisů spíše naopak, ovšem tyto vlastnosti má).

4. Zkušenosti s řízením organizace podle mě zde navržení adepti všichni mají, navíc právě nejsme strana jednoho muže a řídit organizaci zde nemá předseda, ale celý tým, který by se měl zkvalitnit... ;) Skupina vnitřních nepřátel bude vždy, všude a na každého.... Takoví jsou lidi, bohužel i Piráti...

- to je velmi hezký i dobrý koncept, ale o to víc budeme potřebovat lidí, kteří jsou: charismatičtí, extroverti, rétorici, pohotoví v diskuzi... A tiskový mluvčí strany by musel být: charismatický, rétorik, pohotový, bez ambicí, bez ješitnosti.. Ale myšlenka dobrá, taková idealistická, já určitě nejsem proti. Tak hledejme :D
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Příspěvek od Marek.Necada »

Martin Kucera píše:Já se obávám, že i kdybychom ty kompetence chtěli rozdělit, tak se tomu, aby předseda (byť v menší míře) byl v kontaktu s médii, stejně nevyhneme, protože na to prostě bude tlak ze strany médií.
Když nebudeme mít panáčka s nálepkou „předseda“, tak to tak býti nemusí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Janka.Michailidu, Michal.Ketner
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Helena Jarolimkova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Příspěvek od Helena Jarolimkova »

Tomas Klapka píše:Já si myslím, že potřebujeme hlavně někoho s pirátským srdcem. Upřímné a transparentní vedení, které bude ctít a žít naše cíle a nebude při tom porušovat například naše vlastní pravidla týkající se hospodaření. Cokoliv ostatní je podružné, protože se to dostaví samo. Bez otevřenosti je to ostatní k ničemu, i kdybychom byli denně v Blesku.
Předseda není celé vedení, to se musí změnit zdola ;) a k tomu není zatím ochota ;)
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Příspěvek od Martin.Kucera »

Marek Necada píše:
Martin Kucera píše:Já se obávám, že i kdybychom ty kompetence chtěli rozdělit, tak se tomu, aby předseda (byť v menší míře) byl v kontaktu s médii, stejně nevyhneme, protože na to prostě bude tlak ze strany médií.
Když nebudeme mít panáčka s nálepkou „předseda“, tak to tak býti nemusí.
Tuším v nějaké nedávné diskusi ohledně stranických předpisů a orgánů zaznělo, že předsedu musíme mít ze zákona (a stejně tak i KK a RK).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Helena Jarolimkova
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“