Já tady vidím zcela jasně deklarovaný morální závazek. Jeho pravidla byla jednou dána, a ať jsou jaká jsou, změnu ex post prostě nemohu podpořit, přestože členům v krajích věřím, že by peníze využívali zodpovědně. Když zpětně změníme jeden takový závazek (nebo se pokusíme naroubovat mu jiný význam), jakou cenu pak budou mít ty ostatní? Do eurovoleb zbývá 9 dní, tak se raději soustřeďte na formulaci nových jasných pravidel, jak naložíme s eurojackpotem (včetně například financování eurokampaně), hlavně to prosím udělejte předem.Piráti chtějí peníze za volby využít na veřejné projekty
30. 11. 2013 15:39, autor: ČT24
Praha - Česká pirátská strana chce peníze za říjnové sněmovní volby použít na projekty, které mají pomáhat veřejnosti. Příští rok na tyto účely plánuje uvolnit 800 tisíc korun. Shodl se na tom dnes republikový výbor strany. Vedle toho diskutoval i o volbách v příštím roce: piráti se chtějí zúčastnit voleb do Evropského parlamentu i komunálních voleb.
V letošních volbách do sněmovny získali piráti podporu 2,66 procenta hlasů, díky tomu od státu získají asi 13,2 milionu korun. Do předvolební kampaně přitom investovali jen asi 300 tisíc. Piráti si proti volbám v roce 2010 výrazně polepšili, tehdy pro ně hlasovalo 0,8 procenta lidí.
"Oproti politickým stranám, které peníze za volby a mandáty investují do politického marketingu, my peníze použijeme tak, abychom to lidem vrátili," uvedl předseda strany Ivan Bartoš. "Na billboardy a propagaci máme peníze, které jsou vybrané od našich přispěvovatelů a z členských příspěvků," doplnil.
Peníze za volební zisk strana podle Bartoše použije na projekty, které mají lidem usnadnit život. Mezi takové patří například projekt Hrajeme svobodnou hudbu, který je zaměřen na provozovatele barů, restaurací, čajoven, obchodů, ale třeba i kadeřnictví a dalších zařízení, kteří využívají hudbu k dokreslení atmosféry svých podniků. Projekty jim nabízejí dvě zákonné varianty, jak platit méně za poplatky pro správce autorských práv nebo neplatit vůbec. Provozovatelé tak podle pirátů mohou ušetřit tisíce korun ročně.
Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" části
Moderátor: Predsedajici
- Ondrej.Polansky
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 1108
- Registrován: 12 čer 2009, 12:13
- Profese: ---
- Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
- Dal poděkování: 1196 poděkování
- Dostal poděkování: 1027 poděkování
Re: Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" část
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Polansky za příspěvky (celkem 6):
- Ondra.kl, Marek.Necada, Martin.Smida, Frantisek.Navrkal, Ivo.Vlasaty, Lukas.Dubec
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
- Karel.Rada
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 708
- Registrován: 12 srp 2013, 23:36
- Profese: O
- Dal poděkování: 1802 poděkování
- Dostal poděkování: 1338 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" část
Barvení je od počátku nesmysl. Jen si tím svazujeme ruce a místo účelného využití peněz se hledají kličky jak nesmyslný předpis obejít. Pokusy o kompromis nic neřeší. Ať se hlasuje jednoznačně barvit X nebarvit. Poražená strana se s tím bude muset smířit, nebo vymyslí zase jinou blbost jak stranu sabotovat. 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 5):
- Jindrich.Bartek, Libor.Spacek, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Lukas.Dubec
- Jindrich.Bartek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2707
- Registrován: 14 črc 2012, 00:45
- Profese: Idealistický pragmatik
- Bydliště: London
- Dal poděkování: 3184 poděkování
- Dostal poděkování: 2613 poděkování
Re: Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" část
Ondrej Polansky:
Když jednou prohlásíme nějakou věc, u které později zjistíme, že to je totální blbost, tak už se té blbosti budeme držet do konce života? To už jako nesmíme naše názory nikdy měnit? REALLY??
Jako fakt? Budeme narážet hlavou do zdi a všichni se nám budou smát, ale my jim jen řekneme: promiňte vážení, MY naše názory neměníme
... super, už se těším
..... Ale to asi ne, že
Zrovna prohlášení Ivana v tomto článku odpovídá naivitě 12 letýho skauta nevidícího realitu a kterej to říkal pod vlivem exmístopředsedů dalších více-skautů Ferjenčíka a Michálka. Z tohoto článku totiž vyplývá, že nedáme ani korunu na cokoliv jiného, než projekty typu: "které mají lidem usnadnit život" nebo "které mají pomáhat veřejnosti". Takže ne na naši politiku a komunikaci s voliči, a vysvětlování našeho programu, ale na apolitické projekty, které suplují služby neziskových organizací. Z tohoto článku také vyplývá, těžko odhadnout kolik čtenářů si to tak domyslelo, že budeme občanům platit také např. natření plotů, obcím pomáhat obnovovat značky, občanům kupovat potřebné věci jako třeba reflexní vesty cyklistům, nebo třeba bezdomovcům kupovat jídlo. Prostě dělat vše, jen né to, kvůli čemu Pirátská strana vznikla.
Z tohoto pohledu (jak se vedla komunikace MO) tuto blbost zaštítil Ivan, a proto taky za to musí nést svoji zodpovědnost a voličům to vysvětlit, nebo klidně rezignovat, nebo najít jiné vhodné řešení.
Když jednou prohlásíme nějakou věc, u které později zjistíme, že to je totální blbost, tak už se té blbosti budeme držet do konce života? To už jako nesmíme naše názory nikdy měnit? REALLY??
Zrovna prohlášení Ivana v tomto článku odpovídá naivitě 12 letýho skauta nevidícího realitu a kterej to říkal pod vlivem exmístopředsedů dalších více-skautů Ferjenčíka a Michálka. Z tohoto článku totiž vyplývá, že nedáme ani korunu na cokoliv jiného, než projekty typu: "které mají lidem usnadnit život" nebo "které mají pomáhat veřejnosti". Takže ne na naši politiku a komunikaci s voliči, a vysvětlování našeho programu, ale na apolitické projekty, které suplují služby neziskových organizací. Z tohoto článku také vyplývá, těžko odhadnout kolik čtenářů si to tak domyslelo, že budeme občanům platit také např. natření plotů, obcím pomáhat obnovovat značky, občanům kupovat potřebné věci jako třeba reflexní vesty cyklistům, nebo třeba bezdomovcům kupovat jídlo. Prostě dělat vše, jen né to, kvůli čemu Pirátská strana vznikla.
Z tohoto pohledu (jak se vedla komunikace MO) tuto blbost zaštítil Ivan, a proto taky za to musí nést svoji zodpovědnost a voličům to vysvětlit, nebo klidně rezignovat, nebo najít jiné vhodné řešení.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 3):
- Karel.Rada, Petr.Vileta, Roman.Kucera
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
- Martin.Smida
- Mediální odbor
- Příspěvky: 3971
- Registrován: 12 črc 2012, 07:45
- Profese: Kompostář
- Bydliště: Majetín
- Dal poděkování: 2830 poděkování
- Dostal poděkování: 5221 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" část
Měnit názory je normální. A také to děláme - to je ona snaha o kompromis.
na druhou stranu je ujetý, něco slíbit před volbami, potvrdit to po volbách a jakmile opadne mediální zájem, tak otočit o 180°
jsem pro, ať udržíme myšlenku a principy obarvení, zároveň však rozšíříme možnosti jejich použití. To prostě není v rozporu.
Málokdo chce udržet obarvení v současné podobě, stejně jako málokdo chce odbarvit úplně nebo dokonce zpětně.
nechme extrémy a odezdikezdismus a bavme se a najděme přijatelné řešení. Je jasné, že na konci bude hlasování CF, kde nějaký názor "vyhraje" a jiný "prohraje". Ale jsme demokrati, ne?
na druhou stranu je ujetý, něco slíbit před volbami, potvrdit to po volbách a jakmile opadne mediální zájem, tak otočit o 180°
jsem pro, ať udržíme myšlenku a principy obarvení, zároveň však rozšíříme možnosti jejich použití. To prostě není v rozporu.
Málokdo chce udržet obarvení v současné podobě, stejně jako málokdo chce odbarvit úplně nebo dokonce zpětně.
nechme extrémy a odezdikezdismus a bavme se a najděme přijatelné řešení. Je jasné, že na konci bude hlasování CF, kde nějaký názor "vyhraje" a jiný "prohraje". Ale jsme demokrati, ne?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 3):
- Ondrej.Polansky, Martin.Shanil, Petr.Vileta
- Ondrej.Polansky
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 1108
- Registrován: 12 čer 2009, 12:13
- Profese: ---
- Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
- Dal poděkování: 1196 poděkování
- Dostal poděkování: 1027 poděkování
Re: Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" část
změna názoru je normální, ale tohle není názor ale závazek, že se budeme nějak chovat, a tam už změnu vidím jako problematickou značně. Je to tentýž případ, když se ODS před volbami 2010 zaváže že bude po volbách snižovat daně, a když ji lidé dají na základě tohoto tvrzení hlas, úplně obrátí a takto získaný mandát využívají k činnosti opačné. Čili, měňte si barvící pravidla dle libosti, ale jakmile dostaneme jedinou korunu, měla by být utracena v souladu s pravidly, která platila při jejím získání, zpětná změna je prostě prasárna. Pro příjmy budoucí nemám námitek k částečnému odbarvení.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Polansky za příspěvky (celkem 4):
- Martin.Shanil, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty, Lukas.Dubec
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
- Libor.Spacek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2222
- Registrován: 16 říj 2012, 09:30
- Dal poděkování: 2636 poděkování
- Dostal poděkování: 4247 poděkování
Re: Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" část
Jinřich a Marek mají dobré nápady. Sám jsem navrhoval devolvovat rozhodování o rozpočtu na jednotlivé členy už dávno. Řeší to vícero problémů než se může na první pohled zdát a výhody určitě převažují nad donekonečna přetřásanými hypotetickými nevýhodami.
Bohužel, peníze jsou moc a decentralizace moci nevyhovuje čelným funkcionářům a jejim plžům, takže počítejte s tím, že tohle zabijí. Je až podivuhodné, jak jsou členské podněty vždy najednou nefunkční kdykoliv je námět "nevhodný". Uvidíte.
Bohužel, peníze jsou moc a decentralizace moci nevyhovuje čelným funkcionářům a jejim plžům, takže počítejte s tím, že tohle zabijí. Je až podivuhodné, jak jsou členské podněty vždy najednou nefunkční kdykoliv je námět "nevhodný". Uvidíte.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 2):
- Karel.Rada, Dalibor.Zahora
Senilní dědouch a troll.
- Karel.Rada
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 708
- Registrován: 12 srp 2013, 23:36
- Profese: O
- Dal poděkování: 1802 poděkování
- Dostal poděkování: 1338 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" část
To je jen dojem vycucaný z prstu.Martin Smida píše: Málokdo chce udržet obarvení v současné podobě, stejně jako málokdo chce odbarvit úplně nebo dokonce zpětně.
nechme extrémy a odezdikezdismus a bavme se a najděme přijatelné řešení.
O té demokracii u pirátů mám silné pochybnsti. Skalní barviči se neštítí žádné manipulace a sabotáží, jen aby se ta demokracie nemohla uplatnit. Ostatně je to metoda používaná hojně i v jiných záležitostech. Nejednoznačné stanovy se přece dají tak krásně ohýbat, jak se to právě hodí. Hlavně, že navenek se umíme tvářit jako neviňátka a skautíci.Martin Smida píše: Je jasné, že na konci bude hlasování CF, kde nějaký názor "vyhraje" a jiný "prohraje". Ale jsme demokrati, ne?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 2):
- Dalibor.Zahora, Roman.Kucera
- Martin.Smida
- Mediální odbor
- Příspěvky: 3971
- Registrován: 12 črc 2012, 07:45
- Profese: Kompostář
- Bydliště: Majetín
- Dal poděkování: 2830 poděkování
- Dostal poděkování: 5221 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" část
Manipulace a sabotaz? Treba jako pochybne odbarveni?
...a kdo jsou vlastne ti barvici?
Ti,co chteji dodrzet zavazek?
Ti,co chteji obarvovat jinak?
Ti,co minimalne chteji rozlisit verejne penize od ostatnich?
Ti,co nechteji odbravovat zpetne?
Ti,co preferuji dobrovolnictvi pred nakupovanim volicu a placenym lacinym oblbovanim?
Ti,co chteji,abychom nebyli jak ostatni a neutraceli za ptakoviny?
Nebo vsichni dohromady???
...a kdo jsou vlastne ti barvici?
Ti,co chteji dodrzet zavazek?
Ti,co chteji obarvovat jinak?
Ti,co minimalne chteji rozlisit verejne penize od ostatnich?
Ti,co nechteji odbravovat zpetne?
Ti,co preferuji dobrovolnictvi pred nakupovanim volicu a placenym lacinym oblbovanim?
Ti,co chteji,abychom nebyli jak ostatni a neutraceli za ptakoviny?
Nebo vsichni dohromady???
- Jindrich.Bartek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2707
- Registrován: 14 črc 2012, 00:45
- Profese: Idealistický pragmatik
- Bydliště: London
- Dal poděkování: 3184 poděkování
- Dostal poděkování: 2613 poděkování
Re: Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" část
Manipulace je uz tenhle koment. CF o tom predpisu nehlasovalo, nebyl to zavazek clenu, ale RV, a z toho rada tehdy pro to hlasujicich dnes rika, ze si neuvedomili co to je za blocker nasich cinnosti, a radi by to vzali zpet. Pochybny zavazek vyslovil smerem k verejnosti Ivan Bartos, ne vsichni ostatni.Martin Smida píše:Manipulace a sabotaz? Treba jako pochybne odbarveni?
...a kdo jsou vlastne ti barvici?
Ti,co chteji dodrzet zavazek?
Ti,co chteji obarvovat jinak?
Ti,co minimalne chteji rozlisit verejne penize od ostatnich?
Ti,co nechteji odbravovat zpetne?
Ti,co preferuji dobrovolnictvi pred nakupovanim volicu a placenym lacinym oblbovanim?
Ti,co chteji,abychom nebyli jak ostatni a neutraceli za ptakoviny?
Nebo vsichni dohromady???
Svazujici sebevrazedny zavazek je potreba zrusit. Nerozumim tomu, jak by se zavazek nedal zrusit zpetne. To je jako rozvadet se ale az s budouci manzelkou, s touto uz se rozvest nelze protoze, by to bylo retroaktivni
Tzn. ostrakizovat zruseni tohoto pochybneho sebevrazedneho zavazku je stejne hloupe, jako rikat ze, jak se jednou obcan narodi, uz se mu nesmi menit zakony behem jeho zivota, protoze to je meneni pravidel behem hry
Obarvené peníze je stejně nesmyslný konstrukt, jako duševní vlastnictví.
Připadá mi to, jako bychom proti kopírovacímu monopolu chtěli bojovat stylem. Zrušíme kopírovací monopol, ale na co už jednou byl, na to ho necháme, protože jsme to autorům slíbili.
Jenže já su Pirát, já umělé konstrukty neuznávám.
Tohle je taky hypermanipulace na Ntou. Komunikace naseho programu napr. vytisknuti letaku je podle tebe superspatna cinnost "nakup volicu". Muzu se te zeptat, proc si sem k Piratum vstupoval, kdyz ti prijde informovani volicu o Piratech a nasich reseni jako zavrzenihodna cinnost? Faakt by me to zajimalo.Ti,co preferuji dobrovolnictvi pred nakupovanim volicu a placenym lacinym oblbovanim?
Nejvic demotivacni je ted to, ze dobrovolnici amateri, kteri neco organizuji jsou ve vsem sami, a jsou nechani napospas leda tak vyhoreni. Nejsou jim k dispozici zadni placeni lide k ruce, systematicky se pravidelne venujici propagaci nasich akci, komunikaci s verejnosti, a pomahajicimi jim organizacne. Bez penez a investic do akci a lidi, kteri je budou systematicky propagovat a pomahat s organizaci jsme mrtva strana a organizace.
(V prubehu vecera me napadl takovy slogan, Pirati, ta nejlepsi antiorganizace, jakou znam!
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
- Ondrej.Polansky
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 1108
- Registrován: 12 čer 2009, 12:13
- Profese: ---
- Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
- Dal poděkování: 1196 poděkování
- Dostal poděkování: 1027 poděkování
Re: Barvení veřejných peněz - ať každý rozhodne o "své" část
Zavazek nelze zrusit, pouze porusit. A ze s tim nemas problem bych snad vubec nerikal nahlas. Ta zbytecne emocionalni prizviska "sebevrazedny" jsou pro diskusi irelevantni, neb se jedna o subjektivismus, ja mohu stejne dobre povazovat za sebevrazedne ty penize uvolnit, a mame zde dva protichudne, pritom zcela rovnocenne nazory. Zbytek je imo nesmysl.Jindrich Bartek píše: Svazujici sebevrazedny zavazek je potreba zrusit. Nerozumim tomu, jak by se zavazek nedal zrusit zpetne. To je jako rozvadet se ale az s budouci manzelkou, s touto uz se rozvest nelze protoze, by to bylo retroaktivniStejne tak by se nemohli menit prakticky jakekoliv zakony, protoze by museli vstoupit v platnost jen pro novorezence
![]()
Update: Máte 8 dní na stanovení jasných pravidel pro čerpání peněz z Eurovoleb. Od oka odhaduji že to budou 3 miliony. Pracujte rychle, jinak se připojí k obarveným...
EDIT:

- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Polansky za příspěvky (celkem 3):
- Ondra.kl, Mikulas.Ferjencik, Lukas.Dubec
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin