já to nevidím jako sekernictví ale suchou úředničinu.. jak se k tomu postaví předsednictva je na nich a jejich odpovědnosti..Janek Wagner píše:--snip--
Takže vždy jsem byl, jsem a budu pro diferencovaný přístup. Ten ostatně použilo i PKS Praha v případu Ondry a sám ho navrhuješ i pro Sebastiana a mne. Tobiasovo sekernictví bude kontraproduktivní.
Retence vs. ukoncovani clenstvi
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Ondrej_Marek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 910
- Registrován: 07 čer 2013, 10:38
- Profese: IT administrátor/tiskař
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1454 poděkování
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 2):
- Helena Jarolimkova, Tobias.Esner
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
- Tobias.Esner
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7811
- Registrován: 22 čer 2013, 12:03
- Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 5022 poděkování
- Dostal poděkování: 3823 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Jednotliva pks/pms muzou poverit retenci nekoho, pokud maji potrebu. V praze jsem to po dohode ja, pokud pks nebude stihat. V JC jsem se dnes domluvil s Ljubou....
Ono kdyz se chce, tak to jde, kdyz se nechce, je to pruser
Ono kdyz se chce, tak to jde, kdyz se nechce, je to pruser
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
-
Josef.Ulehla
- Člen KS Karlovarský kraj
- Příspěvky: 1279
- Registrován: 10 úno 2012, 03:34
- Profese: :eseforP
- Dal poděkování: 3035 poděkování
- Dostal poděkování: 1042 poděkování
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
No ono se docela chce, ale taky se nelíbí, že první sdělení o tom, že něco není v pořádku, vypadá takhle:Tobias Esner píše:Ono kdyz se chce, tak to jde, kdyz se nechce, je to pruser
Kdybys napsal, třeba: Dal bych Ti jedničku s hvězdičkou, Tobiáši.Tobias Esner píše:Vážené předsednictvo,
obracím se na Vás se žádostí o vzetí na vědomí ukončení členství níže uvedeného člena/členů z důvodu nezaplacení členského příspěvku a marně uplynulé lhůty dle stanov, která počala běžet 28/3/2014, kdy byla zaslána upomínka.
Jedná se o tohoto/tyto členy: [...]
V případě nečinnosti PMS se obrátím na RP, děkuji za pochopení.
[...]
Prosím uvést v tomto vlákně text: beru na vědomí zánik výše uvedených členství
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
- Mikulas.Ferjencik
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Až jeden poctatný detail, ktý Tobíček taktně zamlčuje, a to je tato vtipná konverzace, která případně vyhazovače jistě pobaví.Ondrej Marek píše:
Tak popořadě:
Mrtvé duše mít nechceme, ale polomrtvé duše, které jsou skutečnými piráty a na čl. příspěvek pozapomněli, nejsou tolik aktivní ale při hlasováních plní demokratické minimum chceme.
Do jaké míry komunikují PKS se svými mrtvými dušemi by se dala vést polemika.
krajske-forum-kralovehradecky-kraj-f409 ... 23011.html
enjoy
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Tomas.Klapka
- Příspěvky: 1984
- Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
- Profese: discordian pope
- Dal poděkování: 1711 poděkování
- Dostal poděkování: 3362 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Ono to tak možná vyznívá, ale pokud vím, tak to nebylo první sdělení. Je to jen poslední krok, který Tobias může a z důvodu nekomunikace neplatičů dokonce i musí ze své funkce udělat. Tobias tu kontrolu placení dělá už nějakou dobu a PKS o tom věděly. PKS to stále nemusí vzít na vědomí a můžou si tu retenci udělat sami, jako se to právě na základě Tobiasových upozornění děje.Josef Ulehla píše:...taky se nelíbí, že první sdělení o tom, že něco není v pořádku, vypadá takhle: ...
Retence není Tobiasova povinnost. Je to povinnost Personálního odboru. PO to teď ale dělat nemůže, protože to v PO nikdo dělat nechce a retence pro mě jako vedoucího mají nižší prioritu než problém neexistence technických systémů pro evidenci dobrovolníků a činností.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 3):
- Marek.Necada, Ondrej_Marek, Vojtech.Pikal
You'll be redlacep!
-
Josef.Ulehla
- Člen KS Karlovarský kraj
- Příspěvky: 1279
- Registrován: 10 úno 2012, 03:34
- Profese: :eseforP
- Dal poděkování: 3035 poděkování
- Dostal poděkování: 1042 poděkování
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
No, možná to nebylo všeobecně první sdělení, ale ke mně to první sdělení bylo. Jsem člen předsednictva místního sdružení a sleduju i podatelnu předsednictva krajského sdružení a tímhle způsobem jsem se poprvé dověděl, že někteří členové mého místního sdružení nemají zaplaceno. Sdělení krajskému předsednictvu probíhala podle Tobiáše soukromými zprávami ( viewtopic.php?p=310173 ).Tomas Klapka píše:to nebylo první sdělení. Je to jen poslední krokJosef Ulehla píše:první sdělení
Ale hlavně: Já se fakt nechci hádat, jestli někomu připadá způsob dorozumívání, jako byl ten Tobiášův přípis, že to je opravdu to nejpirátštější, tak ať. Já se s tím smířím. Ani bych to nerozviřoval, kdyby se to téma nerozhodl otevřít sám předseda. Pro mě jsou důležitější třeba komunální volby nebo téma, že je třeba něco zásadního změnit, že Pirátská strana by měla přejít na jiný operační systém. Tohle utápění ve funkcionářích, orgánech, předpisech, odvoláváních, dovolováních, hádáních a já nevím co - to je pro mě fakt fuj.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 2):
- Karel.Rada, Karin
- Petr.Tresnak
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 901
- Registrován: 01 srp 2009, 20:48
- Bydliště: Mariánské Lázně
- Dal poděkování: 953 poděkování
- Dostal poděkování: 1021 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Tobiasi, omlouvám se, že nikdo z našeho KS nepomohl se spárováním. Z tvé SZ jsem však nic takového nepochopil, vypadalo to spíš jak konstatování faktu (+domyslete si sami, možná obvolejte): Jasný, většinou se snažím to zaplacení urgovat. Jestli to však stihnout v termínu, za to bohužel předsednictva KS a MS neručí. Pokud se pak Ti členové rozhodnou se zpožděním zaplatit, asi nám nezbyde nic jiného, než zánik nevzít na vědomí a nebo vzít a pak znovu po zaplacení provést přijímací proceduru.Tobias Esner píše:Brzda plyn to vypada, protoze jsem nedavno prebral evidenci, ktera neplni uplne svoji ulohu a musel jsem 360 clenu sparovat platby za posledni tri roky rucne a jenom praha a msk mi pomohli. Ostatni pks bud nic, nebo temer nic. Zatim co tu resim 60 lidi, pribylo za posledni mesic dalsich 18 lidi ktere budu obesilat atd atd.....
Jedna vec je, ze ja jich mam na starosti 360 a jednotliva PKS podstatne mene. Proto vzdy upozornim hrisnika a jeho PKS, to ze oboji je na lejno uz neovlivnim. Nechci snizovat zakladnu, ale pokud PKS se svymi cleny komunikuji, proc tedy mesic mrtvo a uz cca trikrat resilo RP....
Další věc, na kterou jsme se asi také vybodli bylo zpětné dohledávání přihlášek, které jsme už jednou AO předali VŠECHNY. Vím, že v té SZ bylo uvedeno, že ne všechny lze převést do nového formátu - není tedy vhodné vyžádat si pouze ty nevyhovující (nečitelné). Všechny přece průběžně obdržel Adam Šoukal a dokonce byly i doplněny do Vileťákovo aplikace. Nicméně, pokud to bude nutné a všechno se to záhadně ztratilo, dohledáme ty skeny na našich lokálních discích, případně znovu oskenujeme
Samozřejmě, že předsednictva mají ten kontakt se členy mnohem užší a osobnější (jak jsem už do jednoho vlákna psal), případně tím mohou někoho pověřit. Ale jsem si nějak naivně myslel, že tu máme i funkční AO (urgence) + PO (osobní kontakt a to i v krajích). Trochu divný, že se exodus z našeho KS nekonal již dříve. Že by to bylo dáno dobou a znechucením lidí - hlavně tim, co všechno se řeší za píčoviny namísto reálný kampaně?Tobias Esner píše:Jednotliva pks/pms muzou poverit retenci nekoho, pokud maji potrebu. V praze jsem to po dohode ja, pokud pks nebude stihat. V JC jsem se dnes domluvil s Ljubou....
Ono kdyz se chce, tak to jde, kdyz se nechce, je to pruser
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tresnak za příspěvek:
- Karel.Rada
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
-
Helena Jarolimkova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2490
- Registrován: 26 dub 2013, 08:06
- Profese: Anarchista
- Dal poděkování: 6617 poděkování
- Dostal poděkování: 1231 poděkování
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
No, já fakt jen zírám. Tobias je ..., ale tuhle práci udělal s největší pravděpodobností výborně a aby ještě dostal sodu za slušně napsaný oznámení, to je fakt hustě pirátský
ovšem, čemu já se tady pořád divím....
ovšem, čemu já se tady pořád divím....
Tobias Esner píše:
Vážené předsednictvo,
obracím se na Vás se žádostí o vzetí na vědomí ukončení členství níže uvedeného člena/členů z důvodu nezaplacení členského příspěvku a marně uplynulé lhůty dle stanov, která počala běžet 28/3/2014, kdy byla zaslána upomínka.
Jedná se o tohoto/tyto členy: [...]
V případě nečinnosti PMS se obrátím na RP, děkuji za pochopení.
[...]
Prosím uvést v tomto vlákně text: beru na vědomí zánik výše uvedených členství
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena Jarolimkova za příspěvek:
- Karel.Fuzik
- Karel.Rada
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 708
- Registrován: 12 srp 2013, 23:36
- Profese: O
- Dal poděkování: 1802 poděkování
- Dostal poděkování: 1338 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Společenství ve kterém ubývá počet členů umírá. Zkušenosti z posledních let naznačují, že politická strana s pár tisíci členy je nestabilní a není schopna se ubránit excesům a zneužívání funkcí. Politická strana potřebuje nejen aktivisty, ale i převážně mlčící většinu, která aktivisty umravňuje. Pokud Piráti nebudou růst co do počtu členů, budou se stále potýkat s nesmyslnými aférami a diskusemi s prominutím o hovně. Poslední dobou mi připadá, že se tu stále pokoušíme vynalézat kolo a krutá bitva je o tom, zda má být čtvercové, nebo šestiúhelníkové.Tobias Esner píše: fakt chceme mit spoustu mrtvejch dusi? K cemu? Neni lepsi mit aktivni lidi? To delaji doktori, ze si na zesnule vykazuji cinnost.
Jinak jako spravce evidence clenu s podepsanou NDA mam tuto agendu samozrejme hotovou.
Je načase si přiznat, že naše stanovy jsou dost hloupé a z velké části zbytečné. Konkrétně placení příspěvků lze vyřešit tak, že se budou platit jednou ročně v jednotném termínu. Asi by to spoutě členů odbouralo problém, že si musí pamatovat, dokdy vlastně mají zaplaceno. A vymáhačům problém, že je občas někdo pošle kamsi. Tady je vhodná příležitost pro aktivisty iniciovat změnu stanov.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 2):
- Helena Jarolimkova, Roman.Kucera
- Martin.Svadlenka
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 1834
- Registrován: 20 srp 2009, 22:24
- Profese: elektromechanik
- Bydliště: Přerov
- Dal poděkování: 2930 poděkování
- Dostal poděkování: 1624 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Olk už řeším, dozvěděl jsem se/docvaklo mi až dnes, že je to moje starost. Omlouvám se.
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.