Retence vs. ukoncovani clenstvi

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Janek Wagner píše:--snip--
Takže vždy jsem byl, jsem a budu pro diferencovaný přístup. Ten ostatně použilo i PKS Praha v případu Ondry a sám ho navrhuješ i pro Sebastiana a mne. Tobiasovo sekernictví bude kontraproduktivní.
já to nevidím jako sekernictví ale suchou úředničinu.. jak se k tomu postaví předsednictva je na nich a jejich odpovědnosti..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Tobias.Esner
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7811
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Tobias.Esner »

Jednotliva pks/pms muzou poverit retenci nekoho, pokud maji potrebu. V praze jsem to po dohode ja, pokud pks nebude stihat. V JC jsem se dnes domluvil s Ljubou....
Ono kdyz se chce, tak to jde, kdyz se nechce, je to pruser
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 1279
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 3035 poděkování
Dostal poděkování: 1042 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Tobias Esner píše:Ono kdyz se chce, tak to jde, kdyz se nechce, je to pruser
No ono se docela chce, ale taky se nelíbí, že první sdělení o tom, že něco není v pořádku, vypadá takhle:
Tobias Esner píše:Vážené předsednictvo,
obracím se na Vás se žádostí o vzetí na vědomí ukončení členství níže uvedeného člena/členů z důvodu nezaplacení členského příspěvku a marně uplynulé lhůty dle stanov, která počala běžet 28/3/2014, kdy byla zaslána upomínka.

Jedná se o tohoto/tyto členy: [...]

V případě nečinnosti PMS se obrátím na RP, děkuji za pochopení.
[...]
Prosím uvést v tomto vlákně text: beru na vědomí zánik výše uvedených členství
Kdybys napsal, třeba:
Hele, piráti, víte že tam máte nějaký nezaplacený příspěvky?
Dal bych Ti jedničku s hvězdičkou, Tobiáši.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ondrej Marek píše:
Tak popořadě:
Mrtvé duše mít nechceme, ale polomrtvé duše, které jsou skutečnými piráty a na čl. příspěvek pozapomněli, nejsou tolik aktivní ale při hlasováních plní demokratické minimum chceme.
Do jaké míry komunikují PKS se svými mrtvými dušemi by se dala vést polemika.
Až jeden poctatný detail, ktý Tobíček taktně zamlčuje, a to je tato vtipná konverzace, která případně vyhazovače jistě pobaví.
krajske-forum-kralovehradecky-kraj-f409 ... 23011.html
enjoy :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Josef Ulehla píše:...taky se nelíbí, že první sdělení o tom, že něco není v pořádku, vypadá takhle: ...
Ono to tak možná vyznívá, ale pokud vím, tak to nebylo první sdělení. Je to jen poslední krok, který Tobias může a z důvodu nekomunikace neplatičů dokonce i musí ze své funkce udělat. Tobias tu kontrolu placení dělá už nějakou dobu a PKS o tom věděly. PKS to stále nemusí vzít na vědomí a můžou si tu retenci udělat sami, jako se to právě na základě Tobiasových upozornění děje.

Retence není Tobiasova povinnost. Je to povinnost Personálního odboru. PO to teď ale dělat nemůže, protože to v PO nikdo dělat nechce a retence pro mě jako vedoucího mají nižší prioritu než problém neexistence technických systémů pro evidenci dobrovolníků a činností.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Ondrej_Marek, Vojtech.Pikal

You'll be redlacep!

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 1279
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 3035 poděkování
Dostal poděkování: 1042 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Tomas Klapka píše:
Josef Ulehla píše:první sdělení
to nebylo první sdělení. Je to jen poslední krok
No, možná to nebylo všeobecně první sdělení, ale ke mně to první sdělení bylo. Jsem člen předsednictva místního sdružení a sleduju i podatelnu předsednictva krajského sdružení a tímhle způsobem jsem se poprvé dověděl, že někteří členové mého místního sdružení nemají zaplaceno. Sdělení krajskému předsednictvu probíhala podle Tobiáše soukromými zprávami ( viewtopic.php?p=310173 ).

Ale hlavně: Já se fakt nechci hádat, jestli někomu připadá způsob dorozumívání, jako byl ten Tobiášův přípis, že to je opravdu to nejpirátštější, tak ať. Já se s tím smířím. Ani bych to nerozviřoval, kdyby se to téma nerozhodl otevřít sám předseda. Pro mě jsou důležitější třeba komunální volby nebo téma, že je třeba něco zásadního změnit, že Pirátská strana by měla přejít na jiný operační systém. Tohle utápění ve funkcionářích, orgánech, předpisech, odvoláváních, dovolováních, hádáních a já nevím co - to je pro mě fakt fuj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 2):
Karel.Rada, Karin
Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 901
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 953 poděkování
Dostal poděkování: 1021 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Tobias Esner píše:Brzda plyn to vypada, protoze jsem nedavno prebral evidenci, ktera neplni uplne svoji ulohu a musel jsem 360 clenu sparovat platby za posledni tri roky rucne a jenom praha a msk mi pomohli. Ostatni pks bud nic, nebo temer nic. Zatim co tu resim 60 lidi, pribylo za posledni mesic dalsich 18 lidi ktere budu obesilat atd atd.....
Jedna vec je, ze ja jich mam na starosti 360 a jednotliva PKS podstatne mene. Proto vzdy upozornim hrisnika a jeho PKS, to ze oboji je na lejno uz neovlivnim. Nechci snizovat zakladnu, ale pokud PKS se svymi cleny komunikuji, proc tedy mesic mrtvo a uz cca trikrat resilo RP....
Tobiasi, omlouvám se, že nikdo z našeho KS nepomohl se spárováním. Z tvé SZ jsem však nic takového nepochopil, vypadalo to spíš jak konstatování faktu (+domyslete si sami, možná obvolejte):
Tobias Esner píše:v příloze posílám výpis příspěvků

8 v prodlení
+2 v prodlení letos
karlovarsko.ods
Jasný, většinou se snažím to zaplacení urgovat. Jestli to však stihnout v termínu, za to bohužel předsednictva KS a MS neručí. Pokud se pak Ti členové rozhodnou se zpožděním zaplatit, asi nám nezbyde nic jiného, než zánik nevzít na vědomí a nebo vzít a pak znovu po zaplacení provést přijímací proceduru.

Další věc, na kterou jsme se asi také vybodli bylo zpětné dohledávání přihlášek, které jsme už jednou AO předali VŠECHNY. Vím, že v té SZ bylo uvedeno, že ne všechny lze převést do nového formátu - není tedy vhodné vyžádat si pouze ty nevyhovující (nečitelné). Všechny přece průběžně obdržel Adam Šoukal a dokonce byly i doplněny do Vileťákovo aplikace. Nicméně, pokud to bude nutné a všechno se to záhadně ztratilo, dohledáme ty skeny na našich lokálních discích, případně znovu oskenujeme :?
Tobias Esner píše:Jednotliva pks/pms muzou poverit retenci nekoho, pokud maji potrebu. V praze jsem to po dohode ja, pokud pks nebude stihat. V JC jsem se dnes domluvil s Ljubou....
Ono kdyz se chce, tak to jde, kdyz se nechce, je to pruser
Samozřejmě, že předsednictva mají ten kontakt se členy mnohem užší a osobnější (jak jsem už do jednoho vlákna psal), případně tím mohou někoho pověřit. Ale jsem si nějak naivně myslel, že tu máme i funkční AO (urgence) + PO (osobní kontakt a to i v krajích). Trochu divný, že se exodus z našeho KS nekonal již dříve. Že by to bylo dáno dobou a znechucením lidí - hlavně tim, co všechno se řeší za píčoviny namísto reálný kampaně?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tresnak za příspěvek:
Karel.Rada
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Helena Jarolimkova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Helena Jarolimkova »

No, já fakt jen zírám. Tobias je ..., ale tuhle práci udělal s největší pravděpodobností výborně a aby ještě dostal sodu za slušně napsaný oznámení, to je fakt hustě pirátský :roll:
ovšem, čemu já se tady pořád divím....
Tobias Esner píše:
Vážené předsednictvo,
obracím se na Vás se žádostí o vzetí na vědomí ukončení členství níže uvedeného člena/členů z důvodu nezaplacení členského příspěvku a marně uplynulé lhůty dle stanov, která počala běžet 28/3/2014, kdy byla zaslána upomínka.

Jedná se o tohoto/tyto členy: [...]

V případě nečinnosti PMS se obrátím na RP, děkuji za pochopení.
[...]
Prosím uvést v tomto vlákně text: beru na vědomí zánik výše uvedených členství
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena Jarolimkova za příspěvek:
Karel.Fuzik
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Karel.Rada »

Tobias Esner píše: fakt chceme mit spoustu mrtvejch dusi? K cemu? Neni lepsi mit aktivni lidi? To delaji doktori, ze si na zesnule vykazuji cinnost.
Jinak jako spravce evidence clenu s podepsanou NDA mam tuto agendu samozrejme hotovou.
Společenství ve kterém ubývá počet členů umírá. Zkušenosti z posledních let naznačují, že politická strana s pár tisíci členy je nestabilní a není schopna se ubránit excesům a zneužívání funkcí. Politická strana potřebuje nejen aktivisty, ale i převážně mlčící většinu, která aktivisty umravňuje. Pokud Piráti nebudou růst co do počtu členů, budou se stále potýkat s nesmyslnými aférami a diskusemi s prominutím o hovně. Poslední dobou mi připadá, že se tu stále pokoušíme vynalézat kolo a krutá bitva je o tom, zda má být čtvercové, nebo šestiúhelníkové.
Je načase si přiznat, že naše stanovy jsou dost hloupé a z velké části zbytečné. Konkrétně placení příspěvků lze vyřešit tak, že se budou platit jednou ročně v jednotném termínu. Asi by to spoutě členů odbouralo problém, že si musí pamatovat, dokdy vlastně mají zaplaceno. A vymáhačům problém, že je občas někdo pošle kamsi. Tady je vhodná příležitost pro aktivisty iniciovat změnu stanov.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1834
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Olk už řeším, dozvěděl jsem se/docvaklo mi až dnes, že je to moje starost. Omlouvám se.
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“