Retence vs. ukoncovani clenstvi

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7811
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Tobias.Esner »

Brzda plyn to vypada, protoze jsem nedavno prebral evidenci, ktera neplni uplne svoji ulohu a musel jsem 360 clenu sparovat platby za posledni tri roky rucne a jenom praha a msk mi pomohli. Ostatni pks bud nic, nebo temer nic. Zatim co tu resim 60 lidi, pribylo za posledni mesic dalsich 18 lidi ktere budu obesilat atd atd.....
Jedna vec je, ze ja jich mam na starosti 360 a jednotliva PKS podstatne mene. Proto vzdy upozornim hrisnika a jeho PKS, to ze oboji je na lejno uz neovlivnim. Nechci snizovat zakladnu, ale pokud PKS se svymi cleny komunikuji, proc tedy mesic mrtvo a uz cca trikrat resilo RP....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Helena Jarolimkova, Jindrich.Bartek
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Janek Wagner píše:
Tobias Esner píše:A Ivane, fakt chceme mit spoustu mrtvejch dusi? K cemu? Neni lepsi mit aktivni lidi? To delaji doktori, ze si na zesnule vykazuji cinnost.
Dávat rovnítko mezi včasné placení příspěvků a aktivitu mohou opravdu jen zaslepení byrokrati ;-) Ale vážně, mám podobnou zkušenost z Jednoty školských informatiků, kde podobně v průběhu let vyhnila asi čtvrtina členů, kolegyně je cca dva měsíce obesílala maily, pak následovala asi dvacítka telefonátů a nakonec jsme přišli jen o pár zatvrzelých. U svobodymilovných Pirátů bych takovýto postup také doporučoval, hlásek jako konipásek opravdu nena(píp) jako byrokrati ;-)
Janku ale to se trochu rozchazi s lpění na předpisech v jiných záležitostech, ne? Buď je dodržujeme všechny, nebo jen některé? A pokud všechny, a některé, co jsou blbé chceme změnit nebo zrušit, tak navrhneme jejich úpravu, zrušení, nebo ignorování (*mrk* na barvení peněz). Chceš navrhnout změnit, zrušit, nebo ignorovat členské příspěvky? Na listopadovém RV se snižovaly. (možná přávě z důvodů, aby víc lidí bylo schopno a ochotno je platit).
Sám za sebe bych je zatím nerušil, protože to je jeden z mála skutečně transparentních a bezproblémových způsobů financování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvek:
Helena Jarolimkova
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7811
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Tobias.Esner »

Ivan Bartos píše:Toto vlákno jsem založi z důvodu, že mi po zapnutí fóra ráno přišlo, že se jedná o nějaký hromadný exodus čelnů. Proto jsem vyzvedl otázku retence.
Naprosto v poradku, s tim souhlasim, jedna se o hromadny exodus, jak jsem psal vyse, ale mesic ocekavany a furt sem o tom mlel
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Helena Jarolimkova
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Michal.Havranek »

Tobias Esner píše:Brzda plyn to vypada, protoze jsem nedavno prebral evidenci, ktera neplni uplne svoji ulohu a musel jsem 360 clenu sparovat platby za posledni tri roky rucne a jenom praha a msk mi pomohli. Ostatni pks bud nic, nebo temer nic. Zatim co tu resim 60 lidi, pribylo za posledni mesic dalsich 18 lidi ktere budu obesilat atd atd.....
Jedna vec je, ze ja jich mam na starosti 360 a jednotliva PKS podstatne mene. Proto vzdy upozornim hrisnika a jeho PKS, to ze oboji je na lejno uz neovlivnim. Nechci snizovat zakladnu, ale pokud PKS se svymi cleny komunikuji, proc tedy mesic mrtvo a uz cca trikrat resilo RP....

hele jeď dál, v klidu nenech se odradit, co navyřídíš mi postuj do podatelny a já to vytřídím dál. v klidu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Havranek za příspěvky (celkem 3):
Ondrej_Marek, Martin.Shanil, Tobias.Esner
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Nejúčinější retence je kvalitní propracovaný systém zapojení lidí (úkolovník, mentoři, virál, dostatečně open). Sice na tom pracujeme, ale zatím to není ono.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Filip.Krska, Petr.Tresnak, Vojtech.Pikal

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Kolik členů třeba ví, jak nás okouřilo Lego. Co nějaké newslettery?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
rst
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 1279
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 3035 poděkování
Dostal poděkování: 1042 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Ivan Bartos píše:jak nás ndes okouřilo Lego
Cože bych měl vědět?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Helena Jarolimkova
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3170
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3864 poděkování
Dostal poděkování: 4261 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Janek.Wagner »

Ondrej Marek píše:Janku ale to se trochu rozchazi s lpění na předpisech v jiných záležitostech, ne? Buď je dodržujeme všechny, nebo jen některé? A pokud všechny, a některé, co jsou blbé chceme změnit nebo zrušit, tak navrhneme jejich úpravu, zrušení, nebo ignorování (*mrk* na barvení peněz). Chceš navrhnout změnit, zrušit, nebo ignorovat členské příspěvky? Na listopadovém RV se snižovaly. (možná přávě z důvodů, aby víc lidí bylo schopno a ochotno je platit).
Sám za sebe bych je zatím nerušil, protože to je jeden z mála skutečně transparentních a bezproblémových způsobů financování.
Porušování některých předpisů přímo ohrožuje stranu. A připomenu ti ještě část mé předvolební řeči při volbě do RK před necelým rokem celostatni-forum-f477/cf-14-2013-volba- ... ml#p215351:
Mám pochopení pro lidské slabosti, ale jsem nesmlouvavý vůči zlé vůli a zneužití moci ve svůj prospěch.
Takže vždy jsem byl, jsem a budu pro diferencovaný přístup. Ten ostatně použilo i PKS Praha v případu Ondry a sám ho navrhuješ i pro Sebastiana a mne. Tobiasovo sekernictví bude kontraproduktivní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvek:
Ondrej_Marek
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Michal.Havranek »

Ivan Bartos píše:Kolik členů třeba ví, jak nás okouřilo Lego. Co nějaké newslettery?
mám to v plánu, jen co se zapojí ostatní členové RP a mne se trošku uleví.
Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7811
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Tobias.Esner »

Janku, tohle neni sekernictvi, to je dodrzovani stanov, vzeti na vedomi je pravomoc a povinnost predsednictev. Mne je jedno jak se k tomu postavi. Pokud napisou resime, nemuzu to dat rp pro necinost, avsak pokud to budou umele protahovat, vyuziji rp. Pak uz je to na rp, ostatne rp ne vzdy vyhovi...
Promin, ale vazne nemuzu vsechny osobne hlidat a ani nechci. Vim ktera pks situaci resi a ktera na to kaleji...
A to vazne uz neni muj boj. Ja plnim povinost, ktera mi vyvstava z funkce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 2):
Ondrej_Marek, Helena Jarolimkova
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“