Fórum Interpelace
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Fórum Interpelace
Přemýšlím dlouho jak zařídit správný kontakt mezi odbory, komisemi, orgány strany a členskou základnou. Napadlo mne, že by každý orgán měl spec. fórum nazvané Interpelace, kde by na něj bylo možné pokládat dotazy a kde by zároveň daný orgán odpovídal. Myslím si, že je to lepší než Podatelna, kde se často diskutuje, takže to pojmenování není přesné. Navíc by platil nepsaný úzus, že "moderátorem" dané diskuse je interpelující, případně člen daného orgánu, to proto aby se udržela jakási formální úroveň diskuse v těchto fórech. Jaký na to máte názor?
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
-
Ondrej.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 419
- Registrován: 22 dub 2009, 22:48
- Profese: _
- Bydliště: Havlíčkův Brod
- Dostal poděkování: 10 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Souhlasím, ale raději bych, aby se nejednalo o formu komunikace mezi jednotlivými orgány navzájem. Aby to bylo místo, kde je možné klást dotazy na činnost toho kterého orgánu za účelem, abych se o jeho činnosti dozvěděl věci, které nejsou na první pohled dohledatelné. Tedy pouze mezi orgány a členskou základnou.
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Já bych byl pro oživení ideje, na které jsme se dohodli na zasedání RV v Týništi, že členové CF budou mít přístup k fóru RV ke čtení a stejně ta RV bude mít přístup ke čtení k fóru RP. Myslím, že se v daných fórech neřeší nic citlivého a vždy je možné uzavřít konkrétní vlákno. Zlepšil by se celkový přehled členů o fungování strany...
Dokonce bych byl i pro otevření našeho CF ke čtení lidem registrovaným na fóru, ale to už je věc k diskusi.
Dokonce bych byl i pro otevření našeho CF ke čtení lidem registrovaným na fóru, ale to už je věc k diskusi.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Me by teda zajimalo co dela Zdrazil s Adamkem. Sou v predsednictvu, ale vim ted po 14 dnech uplny hovno proc vlastne.
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Jo a taky nevim kdo ma nademnou patronat. Zatim mam patronat ja sam nad sebou a nad ...... 
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Jsi svobodný pirát, nikdo na tebou nemá patronát... a jestli jo, takMartin Broz píše:Jo a taky nevim kdo ma nademnou patronat. Zatim mam patronat ja sam nad sebou a nad ......
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Svobodnej uz 5 let nejsem. Sem zenatej a svoboda v nedohlednu. Kazdopadne diky Obcan s.r.o. by to co do majetku nebyl zadnej problem. O dluhy se rad s manzelkou podelim 
A ted vazne. Plan byl takovej, ze kvuli koordinaci a vzajemne podpore bude mit kazdy mistopredseda patronat nad 3-4 kraji. Vzniknul na morave a me to prislo jako dobry napad, ale kde se podel tam se podel.
Me to nevadi, ale slipy se maj menit alespon o Vanocich.
A ted vazne. Plan byl takovej, ze kvuli koordinaci a vzajemne podpore bude mit kazdy mistopredseda patronat nad 3-4 kraji. Vzniknul na morave a me to prislo jako dobry napad, ale kde se podel tam se podel.
Me to nevadi, ale slipy se maj menit alespon o Vanocich.
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Fórum Interpelace
Můj názor je, že každý pirát by měl jasně vědět, na koho se má s čím obracet.
Jedná-li se o běžného piráta, ptá se svého předsedy kraje. Tím myslím piráta, který není v komisi či odboru či čemkoli případně netýká-li se to jasně něčeho z tohoto či nereagují-li na něj. Prostě každý pirát, který si neví rady, ví jasně, kdo je jeho předseda a toho se může ptát na cokoli (případě místopředseda či kdokoli dle příslušného kraje, jak to kraji vyhovuje).
Jedná-li se o člena komise či spolupracovníka odboru a týká-li se to nějaké komise či odboru, pak se ptá šéfa komise či odboru (nebo příslušné "kontaktní osoby" komise či odboru). Jedná-li se o věc přímo se týkající komise či odboru a pokud dotyčný pirát ví, kam to patří, pak může kontaktovat komisi či odbor - zde bych to nechala na to, jak to příslušné komisi/odboru/pracovní skupině vyhovuje, každá je jiná.
Jedná-li se o předsedu kraje, komise či odboru, pak tento jedinec musí mít jasně dáno, jakým způsobem mají téci informace - buď musí býti tento členem RV a řekne se, že toto řeší RV - nebo má mít někoho, s kým má případné problémy konzultovat. Prostě není možné, aby byly kraje a komise nezávislé buňky, ale musí být nějaká struktura. Osobně mi přijde optimální, aby každý člen předsednictva měl patronaci nad některými kraji a taktéž nad jednotlivými komisemi či odbory. Patronát neznamená, že má v komisi pracovat, ale aby zde byl tok informací. Na druhou stranu považuji toto za práci předsednictva a doufám, že jakmile se doladí předsedové krajů, komisí a odborů, tak se s nimi domluvíme. Zatím Ivan honí administrativní věci ohledně CF plus volby komisí a odborů, co dělají ostatní, nevím, ale předpokládám, že nějakým způsobem vhodně ujasňují, co a jak.
Jedná-li se o běžného piráta, ptá se svého předsedy kraje. Tím myslím piráta, který není v komisi či odboru či čemkoli případně netýká-li se to jasně něčeho z tohoto či nereagují-li na něj. Prostě každý pirát, který si neví rady, ví jasně, kdo je jeho předseda a toho se může ptát na cokoli (případě místopředseda či kdokoli dle příslušného kraje, jak to kraji vyhovuje).
Jedná-li se o člena komise či spolupracovníka odboru a týká-li se to nějaké komise či odboru, pak se ptá šéfa komise či odboru (nebo příslušné "kontaktní osoby" komise či odboru). Jedná-li se o věc přímo se týkající komise či odboru a pokud dotyčný pirát ví, kam to patří, pak může kontaktovat komisi či odbor - zde bych to nechala na to, jak to příslušné komisi/odboru/pracovní skupině vyhovuje, každá je jiná.
Jedná-li se o předsedu kraje, komise či odboru, pak tento jedinec musí mít jasně dáno, jakým způsobem mají téci informace - buď musí býti tento členem RV a řekne se, že toto řeší RV - nebo má mít někoho, s kým má případné problémy konzultovat. Prostě není možné, aby byly kraje a komise nezávislé buňky, ale musí být nějaká struktura. Osobně mi přijde optimální, aby každý člen předsednictva měl patronaci nad některými kraji a taktéž nad jednotlivými komisemi či odbory. Patronát neznamená, že má v komisi pracovat, ale aby zde byl tok informací. Na druhou stranu považuji toto za práci předsednictva a doufám, že jakmile se doladí předsedové krajů, komisí a odborů, tak se s nimi domluvíme. Zatím Ivan honí administrativní věci ohledně CF plus volby komisí a odborů, co dělají ostatní, nevím, ale předpokládám, že nějakým způsobem vhodně ujasňují, co a jak.
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
To je Jano pěkné pokud se chceme vrátit do 20. století, do doby před fórem. Představa, že když budu mít něco na mediální odbor, tak že se zeptám Jardy Kučery, ten někoho v RV kdo má patronát nad MO, a ten někdo se zeptá šéfa MO, šéf výkonného člena a po této struktuře to poteče zpět ...?! No, je pravda, že jsem Tvůj post ne zcela strávil, možná špatně pochopil.
Podotýkám, že v okamžiku, kdy budou zvoleny odbory a komise a nebudou technicky vytvořeny nějaká místa pro oboustrannou výměnu informací a pokud to necháme na každému odboru a komisi, tak zde vznikne skutečný bordel, protože nečlen komise/odboru si bude muset udržovat přehled, jak a jakou cestou se se kterým orgánem komunikuje.
Podotýkám, že v okamžiku, kdy budou zvoleny odbory a komise a nebudou technicky vytvořeny nějaká místa pro oboustrannou výměnu informací a pokud to necháme na každému odboru a komisi, tak zde vznikne skutečný bordel, protože nečlen komise/odboru si bude muset udržovat přehled, jak a jakou cestou se se kterým orgánem komunikuje.
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/