Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
Podpis Lisabonské smlouvy má pro piráty zajímavý důsledek, znamená posílení
vlivu našeho hnutí v Evropském parlamentu na dvojnásobek. Počet
poslanců pro Švédsko se zvýší z 18 na 20, takže ke Christianu
Engströmovi se 1. prosince připojí ještě Amelia Andersdottová.
vlivu našeho hnutí v Evropském parlamentu na dvojnásobek. Počet
poslanců pro Švédsko se zvýší z 18 na 20, takže ke Christianu
Engströmovi se 1. prosince připojí ještě Amelia Andersdottová.
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
To by stálo za komentář -
ČPS děkuje V.K. za podpis LS, kterým zdvojnásobil zastoupení pirátů v Evropském parlamentu ...
ČPS děkuje V.K. za podpis LS, kterým zdvojnásobil zastoupení pirátů v Evropském parlamentu ...
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
Jo nad tím jsem dnes ráno také přemýšlel.
Jinak bych ale zprávu udělal v duchu neutrálním vůči Lisabonu (kritické téma, hlavně u našich=="hloupých"* novinářů, kteří nás mohou shodit), ale oslavném
(pírátská párty?) co se týče počtů pirátů.
* Nezajímajících se o jádra problému nýbrž o fantastičnost titulků...
Jinak bych ale zprávu udělal v duchu neutrálním vůči Lisabonu (kritické téma, hlavně u našich=="hloupých"* novinářů, kteří nás mohou shodit), ale oslavném
(pírátská párty?) co se týče počtů pirátů.
* Nezajímajících se o jádra problému nýbrž o fantastičnost titulků...
Naposledy upravil(a) Ondrej.Profant dne 04 lis 2009, 00:23, celkem upraveno 2 x.
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
Hloupých prosím do uvozovek, „nepřítel“ nás sleduje. 
- Pavel.Miklik
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 44
- Registrován: 05 srp 2009, 12:48
- Profese: IT
- Bydliště: Ostrava, Moravská Ostrava a Přívoz
Re: Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
Na LS má asi každý nějaký názor a domnívám se, že i my piráti v tomto nejsme zdaleka jednotni. Bohužel masírováním ze strany politiků, neobjektivnost informací v médiích, které ovlivnili názor mnoha občanů, kteří pořádně neví o co jde.... určitě bude zapotřebí zachovat odstup, takže zcela souhlasím o zachávní neutrálnosti k LS - je to rozumné. Určitě by stačil komentář, že to má za důsledek zvýšení počtu pirátů v Evrospém parlamentu... dále bez komentáře.
Pavel Miklík
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
Neutrální k Lisabonu to musí být určitě. Jinak podle mě oficiální názor ČPS je, že souhlasí s cíli LS - tak, jak jsou obvykle prezentovány veřejnosti - ale nesouhlasí s její formou - požadavek transparentnosti, který je základem našeho programu, v sobě (nepřímo) obsahuje i požadavek co nejširší srozumitelnosti (dejme tomu alespoň pro 80% gramotných plnoletých občanů a pro 95% občanů s alespoň středoškolským vzděláním). Srozumitelnost nějakého dokumentu přitom je snadno a relativně objektivně měřitelná - námatkou dáte dokument k dispozici lidem, a pokud souhlasí, dáte jim třeba 2-3 hodiny času, a oni vám řeknou, zda dokumentu rozumí, nebo nikoliv. A vy navíc můžete několika předem odsouhlasenými kontrolními otázkami (jako ve škole) ohodnotit, zda to je pravda, nebo nikoliv (záběr těch otázek by měl být co nejširší...).Ondrej Profant píše:Jinak bych ale zprávu udělal v duchu neutrálním vůči Lisabonu (kritické téma, hlavně u našich=="hloupých"* novinářů, kteří nás mohou shodit), ale oslavném
(pírátská párty?) co se týče počtů pirátů.
Nového poslance v parlamentu samozřejmě vítáme, a mimochodem - větší zastoupení v Europarlamentu pro relativně spíše menší země je něco, o čem odpůrci LS v ČR mluví velice neradi.
Proto navrhuji místo ironického komentáře ("děkujeme za..." ) vydat tiskovou zprávu, která jednak zdůrazní nutnost celoevropské koordinace postupu Pirátských stran s odkazem na http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages ... 009311.php - a jednak zmínit jedno "pro" lisabonské smlouvy a jedno "proti".
"Pro": Lisabonská smlouva přináší menším členským státům nová zajímavá práva - tedy mimo jiné i lepší zastoupení v europarlamentu (doufám k tomu nedošlo pouhým zvýšením počtu poslanců v europarlamentu
"Proti:" Lisabonská smlouva je pěkným příkladem netransparentnosti, proti které bojujeme. Nesrozumitelný mnohasetstránkový dokument je zhruba stejný problém, jako utajený dokument, který vůbec není zveřejněn. Viz nekonečné diskuze, zda naší suverenitu vlastně zmenšuje nebo nezmenšuje, apod. - vlastně nikdo v tom nemá jasno. Je EU nová Varšavská smlouva, ze které "nepůjde vystoupit" ? Nahradí Brežněvovu doktrínu Sarkoziho doktrína ? Vlastně nevíme... není nám to srozumitelné - a přitom bychom se měli kvalifikovaně rozhodovat o svých zástupcích, kteří by měli podobné smlouvy ratifikovat. Takže pokud ČPS zdůrazní LS jako příklad netransparentnosti (což není současně to samé, jako nesouhlasit s jejím podpisem) , tak tím nemůžeme ztratit body - ale naopak, bude to ukázka, co myslíme naším "transparentním", "open source" přístupem který by měl být protikladem k "rostoucí byrokratické mlze" (nevím ale, jestli by bylo vhodné podobnou frázi použít přímo v té TZ
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
- Spirit
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1005
- Registrován: 29 dub 2009, 13:33
- Dal poděkování: 3 poděkování
- Dostal poděkování: 49 poděkování
Re: Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
Možná by nebylo od věci ty cíle se kterými ČPS souhlasí znouvu uvést.Michael xChaos Polak píše: Neutrální k Lisabonu to musí být určitě. Jinak podle mě oficiální názor ČPS je, že souhlasí s cíli LS - tak, jak jsou obvykle prezentovány veřejnosti...
Nového poslance v parlamentu samozřejmě vítáme, a mimochodem - větší zastoupení v Europarlamentu pro relativně spíše menší země je něco, o čem odpůrci LS v ČR mluví velice neradi.
Pokud nepočítám dvojnásobné navýšení zastoupení švédských pirátů, tak k žádnému většímu zastoupení menšin nedochází. Uvedená implikace je s prominutím blábol."Pro": Lisabonská smlouva přináší menším členským státům nová zajímavá práva - tedy mimo jiné i lepší zastoupení v europarlamentu (doufám k tomu nedošlo pouhým zvýšením počtu poslanců v europarlamentu. Jistě se tím dále zlepší např. šance českých občanů na uplatnění v jiných zemích EU, apod. Větší počet europoslanců pro menší státy znamená mimo jiné lepší zastoupení pro (zatím) menšinové názory - jako jsou právě třeba názory ČPS.
Kde je tedy ten skutečný přínos?"Proti:" Lisabonská smlouva je pěkným příkladem netransparentnosti, proti které bojujeme. Nesrozumitelný mnohasetstránkový dokument je zhruba stejný problém, jako utajený dokument, který vůbec není zveřejněn. Viz nekonečné diskuze, zda naší suverenitu vlastně zmenšuje nebo nezmenšuje, apod. - vlastně nikdo v tom nemá jasno. Je EU nová Varšavská smlouva, ze které "nepůjde vystoupit" ? Nahradí Brežněvovu doktrínu Sarkoziho doktrína ? Vlastně nevíme... není nám to srozumitelné - a přitom bychom se měli kvalifikovaně rozhodovat o svých zástupcích, kteří by měli podobné smlouvy ratifikovat. Takže pokud ČPS zdůrazní LS jako příklad netransparentnosti (což není současně to samé, jako nesouhlasit s jejím podpisem) , tak tím nemůžeme ztratit body - ale naopak, bude to ukázka, co myslíme naším "transparentním", "open source" přístupem který by měl být protikladem k "rostoucí byrokratické mlze" (nevím ale, jestli by bylo vhodné podobnou frázi použít přímo v té TZ
... and the Spirit of God was hovering over the waters. 
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
Co se treba vyjadrit priblizne takhle?
Podle me je to dostatecne neutralni a kratke (vic pozornosti si to stejne imho nezaslouzi).Lukas Novy píše:Podpis Lisabonské smlouvy má pro piráty zajímavý důsledek, znamená posílení
vlivu našeho hnutí v Evropském parlamentu na dvojnásobek. Počet
poslanců pro Švédsko se zvýší z 18 na 20, takže ke Christianu
Engströmovi se 1. prosince připojí ještě Amelia Andersdottová.
-
Dalibor
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
Tak jsem se někde dočet že je i v LS odsouhlaseno Celoevropské referendum, a pokud se dá dohromady milion hlasů, EU se tím musí zabývat. Až to bude potřeba, dáme dohromady Milion? Věřím že to bude možné.
Dalibor.
Dalibor.
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zajímavý důsledek podpisu Lisabonské smlouvy
Pokud půjde nějaký rozumný elektronický sbět, tak to bude zcela ideální.Dalibor píše:Tak jsem se někde dočet že je i v LS odsouhlaseno Celoevropské referendum, a pokud se dá dohromady milion hlasů, EU se tím musí zabývat. Až to bude potřeba, dáme dohromady Milion? Věřím že to bude možné.
Dalibor.
Písemné budou horší, ale pokud by se jednalo o opravdu něco zásadního, tak to v celoevropském měřítku také není až tak moc.
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj