Stránka 1 z 1

Jízdné na akce kolem voleb

Napsal: 22 bře 2014, 15:56
od Michal.Havranek
Ahoj, protože byli zrušeny barevné peníze, chtěl jsem se Vás optat na názor na proplácení jízdného na akce kolem voleb. Tzn jízdné na schůze by nadále propláceny nebyly.

Myslím, že tímto krokem si zajistíme větší účast na všech našich akcích.

Re: Jízdné na akce kolem voleb

Napsal: 22 bře 2014, 18:08
od Petr.Vileta
Za FO nejsem proti, jen připomenu pravidla ;)
https://www.pirati.cz/fo/spisy/4_2010#u ... ich_nahrad

Re: Jízdné na akce kolem voleb

Napsal: 22 bře 2014, 18:11
od Michal.Havranek
Petr Vileta píše:Za FO nejsem proti, jen připomenu pravidla ;)
https://www.pirati.cz/fo/spisy/4_2010#u ... ich_nahrad
splňujeme :)

Takhle se dělá ISO :)

Re: Jízdné na akce kolem voleb

Napsal: 23 bře 2014, 12:11
od Frantisek.Navrkal

Re: Jízdné na akce kolem voleb

Napsal: 23 bře 2014, 14:06
od Michal.Havranek
ví jak mne Františku štve to, že si cestovka ZO proplácí jízdné na akce a už platíme i zahraničním Pirátům, aby k nám přijeli. A našinci co by rádi někam dojeli,ale řeší finance si to takto proplácet nemohou ?
Ať to dopadne jak chce u nás v kraji se použítí peněz rozšíří jen na infrastrukturu(i cestovné a poštovné) a vybavení. Vše ve shodě s našimi dalšími (přebujelými) předpisy.

Re: Jízdné na akce kolem voleb

Napsal: 26 bře 2014, 11:59
od Radek.Holodnak
Rozhodně pro. Už je to opravdu potřeba. To prostě nejde financovat cesty po kraji z vlastní kapsy... Myslím, že neproplácení benzínu nebo cestovného je fakt hlavní problém toho, proč se akcí účastní málo lidí.
Jsem všema deseti pro.

Re: Jízdné na akce kolem voleb

Napsal: 26 bře 2014, 12:07
od Frantisek.Navrkal
Michal Havranek píše:ví jak mne Františku štve to, že si cestovka ZO proplácí jízdné na akce a už platíme i zahraničním Pirátům, aby k nám přijeli. A našinci co by rádi někam dojeli,ale řeší finance si to takto proplácet nemohou ?
Ať to dopadne jak chce u nás v kraji se použítí peněz rozšíří jen na infrastrukturu(i cestovné a poštovné) a vybavení. Vše ve shodě s našimi dalšími (přebujelými) předpisy.
Tak zatím se nic neodbarvilo. Museli bychom nejprve změnit náš rozpočet. A i pak, pokud to rozhodnutí RV CF nebo RK zruší, tak máme zase smůlu.

Jízdné můžeme proplácet jedině z peněz, které máme jako volné, ne účelově vázané. Pak samozřejmě nejsem proti.

Re: Jízdné na akce kolem voleb

Napsal: 26 bře 2014, 12:12
od Martin.Smida
skoro mi nic není do toho, co se děje u vás v kraji...

Ale není jedno, jestli pošlu straně tisícovku do fundraisingu a nebo jestli objedu autem kraj skrz vylepení?
Proč posílat peníze tam a zpátky?

... navíc, pokud vím, obarvené peníze zrušeny nebyly (to se řeší, ne?).

...a stejně mi přijde celkem brutální si za veřejné peníze proplácet benzín. Jak budete kontrolovat, že dotyčný jel opravdu lepit plakáty nebo rozdávat letáky a nejel třeba s rodinkou do obchoďáku? Věříte si vzájemně? OK. to je super princip v politice. Zeman taky věřil Grossovi, Schwarzenberg Drábkovi a Topolánek Dalíkovi. Voliči budou nadšeni, že jste za "jejich" peníze projeli naftu.

a navíc prostě nemá smysl podporovat stranu finančně a následně si to "vybrat" jinde...

To je ale na jinou debatu.
Soráč, že jsem se sem vetřel.

Re: Jízdné na akce kolem voleb

Napsal: 26 bře 2014, 12:18
od Radek.Holodnak
Tady jde o to, že třeba člověk, kterej byl pověřenej menežováním eukampaně v Ústeckém kraji protože na to má čas, energii, entuziasmus, vizi a plán prostě NEMÁ KAŽDEJ VÍKEND VOLNOU TISÍCOVKU na to, aby jel do nějakého většího města organizovat tam mítink, Martine... Jsou prostě stranický věci sloužící stranický propagaci, a na ty by se měly používat stranický peníze. Jinak si můžeme založit přátelskej kroužek a vybírat si to do pokladničky...

Re: Jízdné na akce kolem voleb

Napsal: 26 bře 2014, 23:19
od Petr.Vileta
Martin Smida píše:Ale není jedno, jestli pošlu straně tisícovku do fundraisingu a nebo jestli objedu autem kraj skrz vylepení?
Máš nedostatek informací :D
ks-usti.pdf
Dary KS Ústí 2013
(67.47 KiB) Staženo 89 x
zatec2013.pdf
Dary MS Žatec 2013
(66.31 KiB) Staženo 98 x
To je na cestování po kraji opravdu směšně málo. Jenom cesta Žatec-Varnsdorf je dlouhá 133 km a při spotřebě 8 l/100 km to máš na benzínu nějaké 4 stovky. A to je jedna přímá cesta, jenže ty potřebuješ objíždět vesnice. Opravdu tedy není problém během víkendu projezdit 1 nebo 2 tisíce korun. A teď se podívej na rozpočet Ústí, hlavně poslední dvě položky. Kuk? Pořád nic? :D