PirátCon
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: PirátCon
Jo, východoevropané to mají do Brselu daleko. V každém případě mne napadlo udělat v rámci PirátConu demostraci za svobodu Internetu na brněnském náměstí Svobody. A ta by mohla telemostem oslovit i v Belgii 
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: PirátCon
Neodpověděl jsem neb jsem několik posledních dní připravoval a dnes předsedal konferenci pro skoro 200 většinou ředitelů/majitelů MŠ, ZŠ a SŠ. Dotazník vyplním a zašlu. NICMÉNĚ platí, co jsem již psal dříve, pokud bude zájem vezmu si na starosti jednu linii programu a to NEVÁŽNOU - přednášky a diskuse v parodickém duchu atd. Před cca 10 lety jsme s kolegy slavili úspěch v Brně na tehdejším Draconu s přednesením moderní verze pohádky o Zlatovlásce - v příběhu se často vyskytovala slova tráva, distribuční sítě, mozkové stimulanty. V podobném duchu by mohla ona linie být - OSA a Integram jsou možná jména hlav několikahlavé saně devastující kdysi prosperující království, přičemž utnutí jedné hlavy znamená nárůst dvou dalších ...Ohlásit tento příspěvekOdpovědět s citacíRe: PirátCon
od Jiri Kaderavek sen » 26 lis 2009 22:27
Asi vám polezu na nervy. Děkuji Mikulášovi F.,Jiřímu R.,Michalovi Z., Jakubovi Z., Petrovi Š. kteř na tomto vlákně psali a přitom mi již poslali vyplněný dotazník. Zato mám dotaz na Václava F. který mě upozorňoval na termíny prázdnin, Filipa P., který na vlákně navrhoval dřívější termín a dále na Janu S., Zdeňka P., Roberta A., Lukáše N., Jardu K. proč jste uváděli svoje moudra do vlákna a ještě jste nebyli schopni mi vyplnit a poslat dotazník? Bez údajů které v něm, požaduji nemohu a nebudu nic organizovat. Otevřít mail, dát odpověď a vyplnit A nebo B u 5 otázek snad není takový problém. Pro 13 lidí kteří mi potvrdili účast a zadali svoje požadavky asi pronajímat budovu o dvaceti třídách, tělocvičně a dalších místnostech, která se bude muset vytopit aby jsme v únoru nezmrzli, nemá cenu. To by také mohl každý platit 1000,-Kč. Prostě se na vás už mračím. Doufám, že alespoň teď vás to vyburcuje k vyplnění a zaslání nahoře jmenovaného dotazníku a nebo mi zaslání mailu, že vám nedošel.
Pokud by se to s předpokládaným programem neslučovalo, zamáčknu slzu a schovám si přednášky na nějakou SF akci.
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: PirátCon
Chci slyšet pohádku, pim pim (jak říká můj 20-ti měsíční synek) 
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Martin.Svadlenka
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 1834
- Registrován: 20 srp 2009, 22:24
- Profese: elektromechanik
- Bydliště: Přerov
- Dal poděkování: 2930 poděkování
- Dostal poděkování: 1624 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: PirátCon
To je hodně dobrý nápad!Jiri Kaderavek píše:V každém případě mne napadlo udělat v rámci PirátConu demostraci za svobodu Internetu na brněnském náměstí Svobody.
Mám drobné zkušenosti s pochody městem, končící "demonstrací" na třeba už zmíněném Svoboďáku (přímo tam jsem naposled demonstroval tuším někdy v květnu).
Proslovy před zahájením pochodu i na cílové destinaci možné, provolávání jasných, úderných a jednoduchých hesel během přesunu nutné.
Kolem skandujících pobíhá z obou stran ulice pár dealerů s letáky (např. s programem strany) a ti tyto rozdávají zkoprnělým spoluobčanům.
Proti je snad jediná věc - zimní počasí. Nutno tedy počítat s možným mrazem a brzkým setměním. Je možno částečně řešit nepříklad horkou medovinou v termosce.
(Doporučuje se účastnit se pouze povolených, tedy na magistrátě řádně ohlášených akcí)
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: PirátCon
Vašku, máš to přiklepnuto. Počítáš k nevážné části programu i deskové hry s pirátskou tematikou a případně nevážně-vážnou pirátskou tematiku (například povídání o historických pirátech - Drake a jiní)? V rámci Pirátconu bych to úplně nenazývala "linií" - otázka kolik lidí vůbec bude a aby to mělo návštěvnost. Ale měla jsem představu, že program bude ve velkém sálu + max dvou třídách. Jeden z toho by asi vždy měl být něvážný - kam patří i workshopy, můžeme třeba dávat dohromady pirátskou hymnu či jen tak blbnout. Místnosti by se "přidělovaly" dle odhadované účasti. Čili primární cíl předem by byl sehnat ten program - a pak by se udělal časový harmonogram.Vaclav Fortik píše: NICMÉNĚ platí, co jsem již psal dříve, pokud bude zájem vezmu si na starosti jednu linii programu a to NEVÁŽNOU - přednášky a diskuse v parodickém duchu atd.
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: PirátCon
Ha, parodické přednášky...
Mno, trochu jsem rozhodil sítě a byl by zájem o odborný přednášky, resp. už mám přislíbený příspěvky na téma informační společnost, internet a společnost, boje o svobodu na internetu apod. od 3 lidí odporníků.
Petr Lupač, FF UK - sociologie - ideologie informační společnosti, sociální konstrukce internetu, boje o svobodu na netu
Jan Sláděk, SÚ AV ČR (sociologickej ústav) - urbanizace a informační technologie: jak se podílejí informační technologie na formování lidských sídel z hlediska funkcí sídel a migrace
? Štorch, FF UK - informatika - kyberprostor a informace (nebo tak nějak)
pak mám přislíbeno ještě hákování někoho z MUNI a VUT, ale opět společenskovědní problamtika Internetu.
Bude i odborná sekce? :)
Mno, trochu jsem rozhodil sítě a byl by zájem o odborný přednášky, resp. už mám přislíbený příspěvky na téma informační společnost, internet a společnost, boje o svobodu na internetu apod. od 3 lidí odporníků.
Petr Lupač, FF UK - sociologie - ideologie informační společnosti, sociální konstrukce internetu, boje o svobodu na netu
Jan Sláděk, SÚ AV ČR (sociologickej ústav) - urbanizace a informační technologie: jak se podílejí informační technologie na formování lidských sídel z hlediska funkcí sídel a migrace
? Štorch, FF UK - informatika - kyberprostor a informace (nebo tak nějak)
pak mám přislíbeno ještě hákování někoho z MUNI a VUT, ale opět společenskovědní problamtika Internetu.
Bude i odborná sekce? :)
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: PirátCon
Honzo,
odborná sekce bude - viz první příspěvek v tomto fóru. Jen tam zatím není nikdo, kdo by řekl "zajistím celý odborný program, posháním přednášející", ale zatím to koordinuji já (resp. vyzývám lidi, ať se hlásí případně oslovuji některé jedince).
Takže super a ještě více super, že jsi nesehnal jen piráty, ale i lidi zvenčí a vypadá to, že se skutečně zajímavými věcmi. Už se na ty přednášky těším!
On ten zábavný program byl dost zmiňován i proto, aby lidi pochopili, že to nebude jen odborné. Ale pokud bude víc odborného než neodborného programu, tím líp. Jen houšť a větší kapky.
odborná sekce bude - viz první příspěvek v tomto fóru. Jen tam zatím není nikdo, kdo by řekl "zajistím celý odborný program, posháním přednášející", ale zatím to koordinuji já (resp. vyzývám lidi, ať se hlásí případně oslovuji některé jedince).
Takže super a ještě více super, že jsi nesehnal jen piráty, ale i lidi zvenčí a vypadá to, že se skutečně zajímavými věcmi. Už se na ty přednášky těším!
On ten zábavný program byl dost zmiňován i proto, aby lidi pochopili, že to nebude jen odborné. Ale pokud bude víc odborného než neodborného programu, tím líp. Jen houšť a větší kapky.
- Jiri.Rezek
- Republikový výbor
- Příspěvky: 5005
- Registrován: 23 čer 2009, 19:35
- Profese: výzkumný pracovník
- Bydliště: Sokolovská, Plzeň
- Dal poděkování: 1697 poděkování
- Dostal poděkování: 2635 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: PirátCon
Jano, a z jakého "oboru" by měly být ty přesnášky? Resp. mohla bys vyjmenovat žádané obory?:)
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: PirátCon
Přednášky se hodí v principu jakékoli související jakkoli s piráty a pirátskou tematikou. Míru vážnosti přednášky určuje přednášející a měla by být známa předem. Hodně by se mi hodily přednášky k transparentnosti státní správy (např. relevantní údaje o úsporách) či k přímé demokracii. Důvod je ten, že takové přednášky zatím nemám nahlášeny ani nevím, koho o ně požádat. Samozřejmě, že i jiná pirátská tematika se vítá - ať už jako svobodný software nebo autorské právo nebo cokoli, co koho napadne a domnívá se, že by to mohlo zajímat i jiné piráty.
V principu jedinou podmínku, kterou mám, je, že nesmí být porušována legislativa ČR. Tedy např. workshop "instalujeme linux i na váš počítač" ano stejně jako "veřejná produkce volně dostupných děl", ale "nainstalujeme vám na váš počítač windows" stejně jako "zkopírujeme vám všechny díly ..." nikoli - tedy pokud nenajdete kličky v zákoně, jak by toto mohlo být legální.
V principu jedinou podmínku, kterou mám, je, že nesmí být porušována legislativa ČR. Tedy např. workshop "instalujeme linux i na váš počítač" ano stejně jako "veřejná produkce volně dostupných děl", ale "nainstalujeme vám na váš počítač windows" stejně jako "zkopírujeme vám všechny díly ..." nikoli - tedy pokud nenajdete kličky v zákoně, jak by toto mohlo být legální.
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: PirátCon
OK. Teďka usilovně shánim odporníka-poblitologa na přímou demokracii, resp. různý modely přímý demokracie, když už ne pro ČPS, tak aspoň jako "externího" poradce popř. pro vystoupení na Conu. Moje pařáty momentálně pátraj ve Filosofickym ústavu AV (sekce můrální a poblitická pidlosofie nebo tak nějak), resp. v http://cgs.flu.cas.cz/index.php ...jinak příští tejden mám posezení s lidmama z (ehm) Masarykovy dělnický akademie a možná i http://www.sok.bz SOK , ze kterejch bych mohl taky vyrazit nějakýho liberálního politologa, kterej nejni ekonomickej primitiv alá LibInst :) (i když na LibInst mám želízko v hovni ohledně copyrightu a státem organizovanýho násilí)Jana Syrovatkova píše:Honzo,
odborná sekce bude - viz první příspěvek v tomto fóru. Jen tam zatím není nikdo, kdo by řekl "zajistím celý odborný program, posháním přednášející", ale zatím to koordinuji já (resp. vyzývám lidi, ať se hlásí případně oslovuji některé jedince).
Takže super a ještě více super, že jsi nesehnal jen piráty, ale i lidi zvenčí a vypadá to, že se skutečně zajímavými věcmi. Už se na ty přednášky těším!
On ten zábavný program byl dost zmiňován i proto, aby lidi pochopili, že to nebude jen odborné. Ale pokud bude víc odborného než neodborného programu, tím líp. Jen houšť a větší kapky.
Ještě dodám, že k lidem z Masarykovy akademie, SOK mě pojí "známostní" nebo přátelskej vztah, nikoli ideologický pouto, naopak mě tihle považujou za nebezpečnýho libertariána :) a naopak z LibInst mě považujou za nebezpečnýho anarchistu :)
Jenom dodám, že momentálně nemám čas na objasnění nuancí anarchismus vs. libertarianismus... wiki je na hovno v tomhle (zláště čefká fikipédie je sfinstfo hnojní :)
Můžu taky vystoupit s tématem Identita, komunikace a technologie.
Mám pocit, že bych společensko vědní sekci mohl celou zaštít.
Kdy bude rozeslat Call for papers?