PirátCon
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jiri.Kaderavek.sen
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2326
- Registrován: 14 črc 2009, 08:00
- Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
- Dal poděkování: 2631 poděkování
- Dostal poděkování: 3122 poděkování
Re: PirátCon
No a vidíte, o to právě jde. Od 25 října se vede diskuze na toto téma. Uběhl měsíc a asi 18 lidí se do ní zapojilo. Někdo více, někdo méně. Možná, že těm ostatním to je úplně ukradený a dělat to pro 20 lidí nemá smysl. A přitom kromě toho, že by to bylo fajn a nebo jestli je lepší termín o prázdninách a nebo mimo, nejsme o nic moudřejší.
Prosím vás. Jste schopen mi někdo poslat ty mailové adresy a nebo si tady budeme dopisovat?
Já chci udělat anketu a potom tady oznámím jak termín,stravování, spaní, částku k zaplacení atd. Bez toho se nehneme. A toho 13.12. při návštěvě Jany v Brně už budeme moci mluvit s konkretními údaji a čísly. Jestli mě z počtu členů ČPS odpoví třeba 80 lidí a z toho 40 slíbí účast, tak už se mám od čeho odrážet. Až to dáme v lednu na veřejné fórum a přihlásí se zase pár lidí, je to počet, s kterým se dá počítat. Že přijde pár lidí z ulice na některé akce je věc jiná. Ty už nemusím počítat do stravování, spaní a pod.
Prosím vás. Jste schopen mi někdo poslat ty mailové adresy a nebo si tady budeme dopisovat?
Já chci udělat anketu a potom tady oznámím jak termín,stravování, spaní, částku k zaplacení atd. Bez toho se nehneme. A toho 13.12. při návštěvě Jany v Brně už budeme moci mluvit s konkretními údaji a čísly. Jestli mě z počtu členů ČPS odpoví třeba 80 lidí a z toho 40 slíbí účast, tak už se mám od čeho odrážet. Až to dáme v lednu na veřejné fórum a přihlásí se zase pár lidí, je to počet, s kterým se dá počítat. Že přijde pár lidí z ulice na některé akce je věc jiná. Ty už nemusím počítat do stravování, spaní a pod.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
tel: +420775335227
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: PirátCon
Já se obávám, že ten maillist není.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: PirátCon
To je myslím na domluvě Jirky a školy. My zase měli problém, že o prázdninách byl školník pryč na dovolené a bez něj se škola zpravidla půjčit nedá.Vaclav Fortik píše:Termín je vhodné orientovat i dle jarních prázdnin - jak je to v Brně a okolí? V praze to je v první polovině března ...
Výhoda, když jsou prázdniny - škola je volná již od pátku odpoledne a úklid je možno realizovat i v následujícím týdnu (uklizečky se moc v neděli do práce nehrnou)
Nevýhoda - je v místě akce málo místních, hodně jich jede na hory, dovolenou ...
Úklid zpravidla moc problém nebývá (jsem zvyklá, že se po nás chce naskládat stoly a lavice na původní místo a zamést, což není nic, co by skupina 10-15 lidí za hodinu nezvládla a zpravidla není problém, aby se k domluveným lidem přidali i ostatní). Uklízečka pak jen přijde a ošudlá to hadrou + některé školy takto uklízí pravidelně v neděli večer, takže to je jen standardní úklid. Po conech zpravidla zůstává zpravidla lépe uklizeno než po studentech.
- Jakub Zdansky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8
- Registrován: 18 lis 2009, 11:18
- Profese: student filozofie-estetiky
- Bydliště: Brno / Uherské Hradiště
- Kontaktovat uživatele:
Re: PirátCon
Něco podobného jsem představil pirátum na jsezdu RESTART SYSTEU ve Zlíně a následně i na fóru MO zde : https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... php?t=2366Jana Syrovatkova píše:Počítám s tím, že akce bude plně soběstačná. Alespoň jsem zvyklá takto akce dělat - bohatého sponzora zpravidla nemíváme. Vzhledem k Jirkovi Kadeřávkovi sen (budiž za to veleben a vychvalován) budeme mít velmi levně prostory, takže by neměl být žádný problém s placením. Jiné náklady než na prostory a max 2000 na nějaký materiál (to mívám na akci pro 800 lidí) by být nemělo, takže by se to mělo plně pokrýt z příspěvků účastníků. Naopak se domnívám, že by mohlo i něco zbýt. Běžné cony bývají za cca 200 Kč/sobota, 50 Kč/noc ubytování, 50-100 Kč/den (Pá, Ne) s nějakou slevou v případě účasti na celou dobu. Občerstvení si pochopitelně platí každý sám dle spotřeby. U nás počítám, že se do 200/osobu vejdeme se vším všudy (ubytování ve spacáku na místě). Jen vzhledem k charakteru akce (piráti pro piráty) bych nechala, ať platí všichni včetně přednášejících či organizátorů a pomocníků (pokud mi to odsouhlasíte).Jiri Rezek píše:Akce vypadá výborně:) Jano, máš hrubou představu, kolik peněz to bude stát naši "společnou kasu"?
Budu ráda za přebytek z jednoho důvodu - bavila jsem se s Vaškem Fořtíkem, že by bylo zajímavé udělat někdy před volbami (duben?) podobnou akci, ale jednodenní a plně otevřenou všem - zřejmě v Praze, ale můžeme ji udělat i na více místech v ČR, bude-li zájem. Tam by byly opět přednášky, ale vstup by byl zdarma - jako předvolební meeting (ke zvážení i open-air akce někde na náměstí?). Zatím to není promyšlené, jen jsme se o tom volně bavili.
Dále bych panu Jirkovi Kadeřávkovi sen chtěl vysvětlit proč je dle mého názoru zde spíše taková diskuze než-li seznam řešení, vyřešených a zařízených věcí. - Forum ted čte opravdu málo členů ČPS (proto jediná možnost je oslovení e-maily členy - Řešení : Oslovení SZ předsedy o seznam jejich členu s e-maily - newim kdo má k temuto pravomoc resp autoritu - mohu zařídit osobně pokud nemá nikdo jiný čas)
K věci samotné a to PiratCon v Brně . . . .
Jelikož v Brně studuju mohu určitě pomoci. Osobně bych mohl nabídnout do programu VISUAL SHOW ( vjing live ), případně k večeru pokud by bylo dost umělců vymyslet nějaký večer . . . menší večírek na závěr . . . (mohu se pokusit domluvit nějaké hudební projekty nebo kapely a pokud by byl i někdo jiný kdo zná někoho kdo dělá vlastní hudbu nebo videa . . . . otazkou bude jestli budou tito lidé sympatizovat s ČPS a snad se domluví dost pestrý program)
Dále by bylo efektivní pro registraci účastníků na PiratConu udělat i web . . . mylim že v ČPS je řada zdatných lidí co umí tvořit weby . . . ja se tohoto ukolu bohužel nemohu zmocnit nebot mám jen zakladní znalost html, css
Prozatím vše, počkám kdo přijde s jakým nápadem jak s PiratConem dále
Naposledy upravil(a) Jakub Zdansky dne 25 lis 2009, 12:53, celkem upraveno 1 x.
řadový člen ČPS KS Zlín
My way is teknoway ! / DIY CULTURE / 2 3 / FREEDOM, NOT FEAR !
Obrázek - http://www.shrootekk.tk
My way is teknoway ! / DIY CULTURE / 2 3 / FREEDOM, NOT FEAR !
Obrázek - http://www.shrootekk.tk
-
Petr Sebesta
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 176
- Registrován: 11 črc 2009, 03:49
- Profese: blabla
- Dal poděkování: 38 poděkování
- Dostal poděkování: 29 poděkování
Re: PirátCon
Chotěboř je pěkná vesnička , už sem tam byl na star trek C ,, takproč ne ppiráti sem taky pro , ať to bude kde bude .Lukas Novy píše:Tady smrdí Choděboř. Tudíž jsem maximalne pro!
Volte ZEMANA, neplivejte Masarykovi a Benešovi a dalším do úst !!!!!!
-
Michal.Zdrazil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1016
- Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
- Profese: Grafik
- Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
- Dostal poděkování: 4 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: PirátCon
Osobně mne takhle akce nechává chladným, takže se účastnit nebudu
Vert
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
-
Petr Sebesta
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 176
- Registrován: 11 črc 2009, 03:49
- Profese: blabla
- Dal poděkování: 38 poděkování
- Dostal poděkování: 29 poděkování
Re: PirátCon
Omlouvám se že jsem nezaregistroval , že to bude v Brně , proč ne, alespoň lepé poznm tuto město.
Jinak muj nazor , že akce nás jednak může více stmelit , přinést nové nápady , proste diky organizatorovi !
Jinak muj nazor , že akce nás jednak může více stmelit , přinést nové nápady , proste diky organizatorovi !
Volte ZEMANA, neplivejte Masarykovi a Benešovi a dalším do úst !!!!!!
- Zdenek.Pech
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 712
- Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
- Profese: ICT specialista
- Bydliště: Plzeň
- Dal poděkování: 30 poděkování
- Dostal poděkování: 81 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: PirátCon
To je zřejmě nepochopil. Nějaké konkrétní důvody alespoň pro představu?Michal Zdrazil píše:Osobně mne takhle akce nechává chladným, takže se účastnit nebudu
Osobně mám zájem o to, aby tato setkání probíhala a posílila tak naši soudržnost - prostě není nad osobní kontakt! Z důvodu časové a organizační náročnosti upravíme frekvenci takovýchto akcí dle potřeby - ideálně asi 2x ročně + výjimečné příležitosti. Je to jedinečná možnost, jak opustit bezpečí a "anonymitu" digitálního světa, ze které posíláte své příspěvky na fórum. Poznat toho či onoho člověka osobně je mnohdy k nezaplacení a žádné superCV vám nepodá tak jasný obrázek jako přímá komunikace z očí do očí. Těším se na setkání.
P.S. pokud bude třeba, klidně se opět zhostím funkce moderátora - berte to jen jako nabídku, nepotřebuji se vystavovat
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: PirátCon
Zdeňku, je jasné, že jsou lidé, kteří jsou společenští - a jsou lidé, kteří prostě kupu lidí pohromadě nemusí. A pak jsou lidé, kterým prostě jen nesedne styl akce. Jelikož se nejedná a nemá jednat o zasedání CF, ale prostě o zábavu (byť i trošku odbornou - přednášky o autorském zákonu, cenzuře...), nemusí každému styl akce sednout. Je to zcela přirozené.
Podstatné je, zda jsou lidé, kterým akce sedne - a zda jich bude dost, abychom bez problémů zaplatili pronájem příslušných prostor a nevypadalo to tam, že tam vlastně nikdo není. Jelikož z rozpočtu ČPS nechceme brát ani korunu a naopak spíše doufám, že do něj i něco zbyde, tak se ani nemusí přemýšlet o tom, jak že k tomu ti "nesdruživí" přijdou. A taktéž to vidím jako příležitost, abyste ti, které akce láká, s sebou vzali i kamarády, kteří nejsou či nechtějí být z různých důvodů členy ČPS. Když se najde 25 členů a každý vezme 3 kamarády, může to být také skvělá akce (a sama věřím tomu, že z těch 25 členů a 75 kamarádů bude po skončení akce výrazně více členů
).
Podstatné je, zda jsou lidé, kterým akce sedne - a zda jich bude dost, abychom bez problémů zaplatili pronájem příslušných prostor a nevypadalo to tam, že tam vlastně nikdo není. Jelikož z rozpočtu ČPS nechceme brát ani korunu a naopak spíše doufám, že do něj i něco zbyde, tak se ani nemusí přemýšlet o tom, jak že k tomu ti "nesdruživí" přijdou. A taktéž to vidím jako příležitost, abyste ti, které akce láká, s sebou vzali i kamarády, kteří nejsou či nechtějí být z různých důvodů členy ČPS. Když se najde 25 členů a každý vezme 3 kamarády, může to být také skvělá akce (a sama věřím tomu, že z těch 25 členů a 75 kamarádů bude po skončení akce výrazně více členů
- Jiri.Kaderavek.sen
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2326
- Registrován: 14 črc 2009, 08:00
- Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
- Dal poděkování: 2631 poděkování
- Dostal poděkování: 3122 poděkování
Re: PirátCon
Rozeslal jsem mail na mně všechny dostupné mailové adresy. V něm jsem uvedl 5 otázek důležitých k organizování této akce. Výsledek: Odpovědělo mi zatím 15 lidí z nichž je 7 pro akci. Prosím všechny, kteří se dostanou na toto vlákno a zatím jim nedošel můj mail s anketou, ať mi na adresu jiri@kaderavek.cz napíší, že to nemají. Já jim obratem anketu zašlu k vyplnění. Pokud mail dostali, ať mi co nejdříve odepíší. Podle tohoto dotazníku jsem schopen začít něco organizovat a domlouvat. Zatím jsem spíše zjistil, že někteří naši členové vůbec neumějí se dostat na naše fórum a tak vůbec nevědí o nějakém vlákně PirátCon. To by asi měla být práce předsedou krajských organizací a vedoucího technického odboru. Pokud chceme jako strana něco organizovat, musíme mít na sebe kontakty. Jak se dříve říkalo, bez spojení není velení. Také se mi stalo, že mi lidé navrhují osobní schůzku k prodebatování naši akce. To vše můžeme zorganizovat ale nejdříve POTŘEBUJI VYPLNIT TEN DOTAZNÍK. Proto sem na toto vlákno posílejte zatím pouze Janě nabídky na programovou část. Děkuji
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
tel: +420775335227