PirátCon

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

No a vidíte, o to právě jde. Od 25 října se vede diskuze na toto téma. Uběhl měsíc a asi 18 lidí se do ní zapojilo. Někdo více, někdo méně. Možná, že těm ostatním to je úplně ukradený a dělat to pro 20 lidí nemá smysl. A přitom kromě toho, že by to bylo fajn a nebo jestli je lepší termín o prázdninách a nebo mimo, nejsme o nic moudřejší.
Prosím vás. Jste schopen mi někdo poslat ty mailové adresy a nebo si tady budeme dopisovat?

Já chci udělat anketu a potom tady oznámím jak termín,stravování, spaní, částku k zaplacení atd. Bez toho se nehneme. A toho 13.12. při návštěvě Jany v Brně už budeme moci mluvit s konkretními údaji a čísly. Jestli mě z počtu členů ČPS odpoví třeba 80 lidí a z toho 40 slíbí účast, tak už se mám od čeho odrážet. Až to dáme v lednu na veřejné fórum a přihlásí se zase pár lidí, je to počet, s kterým se dá počítat. Že přijde pár lidí z ulice na některé akce je věc jiná. Ty už nemusím počítat do stravování, spaní a pod.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirátCon

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Já se obávám, že ten maillist není.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Vaclav Fortik píše:Termín je vhodné orientovat i dle jarních prázdnin - jak je to v Brně a okolí? V praze to je v první polovině března ...
Výhoda, když jsou prázdniny - škola je volná již od pátku odpoledne a úklid je možno realizovat i v následujícím týdnu (uklizečky se moc v neděli do práce nehrnou)
Nevýhoda - je v místě akce málo místních, hodně jich jede na hory, dovolenou ...
To je myslím na domluvě Jirky a školy. My zase měli problém, že o prázdninách byl školník pryč na dovolené a bez něj se škola zpravidla půjčit nedá.

Úklid zpravidla moc problém nebývá (jsem zvyklá, že se po nás chce naskládat stoly a lavice na původní místo a zamést, což není nic, co by skupina 10-15 lidí za hodinu nezvládla a zpravidla není problém, aby se k domluveným lidem přidali i ostatní). Uklízečka pak jen přijde a ošudlá to hadrou + některé školy takto uklízí pravidelně v neděli večer, takže to je jen standardní úklid. Po conech zpravidla zůstává zpravidla lépe uklizeno než po studentech.
Uživatelský avatar
Jakub Zdansky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8
Registrován: 18 lis 2009, 11:18
Profese: student filozofie-estetiky
Bydliště: Brno / Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: PirátCon

Příspěvek od Jakub Zdansky »

Jana Syrovatkova píše:
Jiri Rezek píše:Akce vypadá výborně:) Jano, máš hrubou představu, kolik peněz to bude stát naši "společnou kasu"?
Počítám s tím, že akce bude plně soběstačná. Alespoň jsem zvyklá takto akce dělat - bohatého sponzora zpravidla nemíváme. Vzhledem k Jirkovi Kadeřávkovi sen (budiž za to veleben a vychvalován) budeme mít velmi levně prostory, takže by neměl být žádný problém s placením. Jiné náklady než na prostory a max 2000 na nějaký materiál (to mívám na akci pro 800 lidí) by být nemělo, takže by se to mělo plně pokrýt z příspěvků účastníků. Naopak se domnívám, že by mohlo i něco zbýt. Běžné cony bývají za cca 200 Kč/sobota, 50 Kč/noc ubytování, 50-100 Kč/den (Pá, Ne) s nějakou slevou v případě účasti na celou dobu. Občerstvení si pochopitelně platí každý sám dle spotřeby. U nás počítám, že se do 200/osobu vejdeme se vším všudy (ubytování ve spacáku na místě). Jen vzhledem k charakteru akce (piráti pro piráty) bych nechala, ať platí všichni včetně přednášejících či organizátorů a pomocníků (pokud mi to odsouhlasíte).

Budu ráda za přebytek z jednoho důvodu - bavila jsem se s Vaškem Fořtíkem, že by bylo zajímavé udělat někdy před volbami (duben?) podobnou akci, ale jednodenní a plně otevřenou všem - zřejmě v Praze, ale můžeme ji udělat i na více místech v ČR, bude-li zájem. Tam by byly opět přednášky, ale vstup by byl zdarma - jako předvolební meeting (ke zvážení i open-air akce někde na náměstí?). Zatím to není promyšlené, jen jsme se o tom volně bavili.
Něco podobného jsem představil pirátum na jsezdu RESTART SYSTEU ve Zlíně a následně i na fóru MO zde : https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... php?t=2366

Dále bych panu Jirkovi Kadeřávkovi sen chtěl vysvětlit proč je dle mého názoru zde spíše taková diskuze než-li seznam řešení, vyřešených a zařízených věcí. - Forum ted čte opravdu málo členů ČPS (proto jediná možnost je oslovení e-maily členy - Řešení : Oslovení SZ předsedy o seznam jejich členu s e-maily - newim kdo má k temuto pravomoc resp autoritu - mohu zařídit osobně pokud nemá nikdo jiný čas)

K věci samotné a to PiratCon v Brně . . . .

Jelikož v Brně studuju mohu určitě pomoci. Osobně bych mohl nabídnout do programu VISUAL SHOW ( vjing live ), případně k večeru pokud by bylo dost umělců vymyslet nějaký večer . . . menší večírek na závěr . . . (mohu se pokusit domluvit nějaké hudební projekty nebo kapely a pokud by byl i někdo jiný kdo zná někoho kdo dělá vlastní hudbu nebo videa . . . . otazkou bude jestli budou tito lidé sympatizovat s ČPS a snad se domluví dost pestrý program)

Dále by bylo efektivní pro registraci účastníků na PiratConu udělat i web . . . mylim že v ČPS je řada zdatných lidí co umí tvořit weby . . . ja se tohoto ukolu bohužel nemohu zmocnit nebot mám jen zakladní znalost html, css

Prozatím vše, počkám kdo přijde s jakým nápadem jak s PiratConem dále
Naposledy upravil(a) Jakub Zdansky dne 25 lis 2009, 12:53, celkem upraveno 1 x.
řadový člen ČPS KS Zlín
My way is teknoway ! / DIY CULTURE / 2 3 / FREEDOM, NOT FEAR !
Obrázek - http://www.shrootekk.tk
Petr Sebesta
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 176
Registrován: 11 črc 2009, 03:49
Profese: blabla
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Petr Sebesta »

Lukas Novy píše:Tady smrdí Choděboř. Tudíž jsem maximalne pro! :D
Chotěboř je pěkná vesnička , už sem tam byl na star trek C ,, takproč ne ppiráti sem taky pro , ať to bude kde bude .
Volte ZEMANA, neplivejte Masarykovi a Benešovi a dalším do úst !!!!!!
Michal.Zdrazil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1016
Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
Profese: Grafik
Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirátCon

Příspěvek od Michal.Zdrazil »

Osobně mne takhle akce nechává chladným, takže se účastnit nebudu
Vert

Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Petr Sebesta
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 176
Registrován: 11 črc 2009, 03:49
Profese: blabla
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Petr Sebesta »

Omlouvám se že jsem nezaregistroval , že to bude v Brně , proč ne, alespoň lepé poznm tuto město.

Jinak muj nazor , že akce nás jednak může více stmelit , přinést nové nápady , proste diky organizatorovi !
Volte ZEMANA, neplivejte Masarykovi a Benešovi a dalším do úst !!!!!!
Uživatelský avatar
Zdenek.Pech
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 712
Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
Profese: ICT specialista
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirátCon

Příspěvek od Zdenek.Pech »

Michal Zdrazil píše:Osobně mne takhle akce nechává chladným, takže se účastnit nebudu
To je zřejmě nepochopil. Nějaké konkrétní důvody alespoň pro představu?

Osobně mám zájem o to, aby tato setkání probíhala a posílila tak naši soudržnost - prostě není nad osobní kontakt! Z důvodu časové a organizační náročnosti upravíme frekvenci takovýchto akcí dle potřeby - ideálně asi 2x ročně + výjimečné příležitosti. Je to jedinečná možnost, jak opustit bezpečí a "anonymitu" digitálního světa, ze které posíláte své příspěvky na fórum. Poznat toho či onoho člověka osobně je mnohdy k nezaplacení a žádné superCV vám nepodá tak jasný obrázek jako přímá komunikace z očí do očí. Těším se na setkání.

P.S. pokud bude třeba, klidně se opět zhostím funkce moderátora - berte to jen jako nabídku, nepotřebuji se vystavovat ;)
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Zdeňku, je jasné, že jsou lidé, kteří jsou společenští - a jsou lidé, kteří prostě kupu lidí pohromadě nemusí. A pak jsou lidé, kterým prostě jen nesedne styl akce. Jelikož se nejedná a nemá jednat o zasedání CF, ale prostě o zábavu (byť i trošku odbornou - přednášky o autorském zákonu, cenzuře...), nemusí každému styl akce sednout. Je to zcela přirozené.

Podstatné je, zda jsou lidé, kterým akce sedne - a zda jich bude dost, abychom bez problémů zaplatili pronájem příslušných prostor a nevypadalo to tam, že tam vlastně nikdo není. Jelikož z rozpočtu ČPS nechceme brát ani korunu a naopak spíše doufám, že do něj i něco zbyde, tak se ani nemusí přemýšlet o tom, jak že k tomu ti "nesdruživí" přijdou. A taktéž to vidím jako příležitost, abyste ti, které akce láká, s sebou vzali i kamarády, kteří nejsou či nechtějí být z různých důvodů členy ČPS. Když se najde 25 členů a každý vezme 3 kamarády, může to být také skvělá akce (a sama věřím tomu, že z těch 25 členů a 75 kamarádů bude po skončení akce výrazně více členů :-) ).
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Rozeslal jsem mail na mně všechny dostupné mailové adresy. V něm jsem uvedl 5 otázek důležitých k organizování této akce. Výsledek: Odpovědělo mi zatím 15 lidí z nichž je 7 pro akci. Prosím všechny, kteří se dostanou na toto vlákno a zatím jim nedošel můj mail s anketou, ať mi na adresu jiri@kaderavek.cz napíší, že to nemají. Já jim obratem anketu zašlu k vyplnění. Pokud mail dostali, ať mi co nejdříve odepíší. Podle tohoto dotazníku jsem schopen začít něco organizovat a domlouvat. Zatím jsem spíše zjistil, že někteří naši členové vůbec neumějí se dostat na naše fórum a tak vůbec nevědí o nějakém vlákně PirátCon. To by asi měla být práce předsedou krajských organizací a vedoucího technického odboru. Pokud chceme jako strana něco organizovat, musíme mít na sebe kontakty. Jak se dříve říkalo, bez spojení není velení. Také se mi stalo, že mi lidé navrhují osobní schůzku k prodebatování naši akce. To vše můžeme zorganizovat ale nejdříve POTŘEBUJI VYPLNIT TEN DOTAZNÍK. Proto sem na toto vlákno posílejte zatím pouze Janě nabídky na programovou část. Děkuji
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“