PirátCon

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Pokud by si si to vzala na starost, tak přesvědčím Vaška Pravdu (letos to prvně ode mne přebírá organizačně), aby Pirátcon byla jedna z linií na Pragoconu - bude tam nad 1000 lidí, takže se na program lidi půjdou podívat, mohou se tam rozdávat naše letáky, prodávat placky, trika ...
Důvod proč by si se o to musela postarat ty je, že tam budu mít blok futurologie a budu tam mít hodně zařizování kolem nadaných dětí a mládeže (campy atd.). Veřejně to takto píšu pro to, že by se mohlo vyjádřit více lidí, zda by jim to připadalo jako rozumné řešení s tím, že pokud by byla ještě možnost v Brně využít později, tak by se tam udělala akce v dubnu/květnu už opravdu jako volební.
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Vzit si linii na Pragoconu by nemel byt problem (ac jsem jiz slibila pomoc s Fantasy Mixem, ale je nas vic, co mame zkusenosti, slo by to), ale nejsem si jista, nakolik by to bylo vubec v ramci Pragoconu mozne. Neco jineho jsou prednasky na tema svobody s nenasilnou propagaci CPS (jako jiz bylo na Festivalu fantasie) a neco jineho je prima propagace strany.

Takze - pokud Vaska presvedcis, nemam problem si tu linii vzit a asi by to melo vyssi uzitecnost. Ale pro cleny CPS to nebude tak vyrazne setkani, bude to neco trosku jineho nez jsem planovala, ale lepsi neco nez nic. Prober to s Vaskem, je to jiste jedno z moznych reseni.

Tedy - co na to ostatni? (Podotykam, ze to pomerne hodne specha, linie na Pragocon jsou jiz v podstate uzavreny.)
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Petr Stehlik »

Jana Syrovatkova píše:Vzit si linii na Pragoconu by nemel byt problem. Tedy - co na to ostatni?
vem si co libo, ale pokud jsi chtěla slyšet můj názor, tak já jsem chtěl Pirátcon v tom původním významu, tj. sejít se především s ostatními piráty a probrat formou přednášek a diskusí věci, které kvůli technickým, procesním a šarvátkovým problémům ve straně jsou už celé měsíce u ledu. Tedy například programová témata, tzv. "okrajové otázky" (viz Václav v jiném tématu), různé "nalejvárny" jak se někteří uvolili, že by byli ochotni udělat atd. Možná jsem špatný pirát, ale doteď neumím pořádně, důrazně a přesvědčivě pár větami vysvětlit, jak je to teda s tím kopírováním filmů a MP3. Počítal jsem s tím, že po podobném ideovém setkání bych už to měl zvládat levou zadní.
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Tedy například programová témata, tzv. "okrajové otázky" (viz Václav v jiném tématu), různé "nalejvárny" jak se někteří uvolili, že by byli ochotni udělat atd. Možná jsem špatný pirát, ale doteď neumím pořádně, důrazně a přesvědčivě pár větami vysvětlit, jak je to teda s tím kopírováním filmů a MP3. Počítal jsem s tím, že po podobném ideovém setkání bych už to měl zvládat levou zadní.
Souhlas, že je taková akce potřeba, nicméně jak jsem psal dříve, klidně se to může jmenovat Pirátcon, ale formu by to mělo mít "beznákladovou" - nabízím v některém z uvažovaných termínů - tedy kolem 13. nebo 20. nebo 27. února - uspořádat takovou akci v současném sídle ČPS (u mě v baráku). cca 20 osob může ve vlastním spacáku v prostoru i přespat, ostatní se mohou domluvit s dalšími členy ČPS v Praze.

V prostoru je k dispozici dataprojektor na prezentace, kapacita akce je kolem 50 lidí.
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Ok, vidím tu 3 alternativy:
- akce v Brně, minimálně 40 přihlášených účastníků do konce prosince (tzn. očekávaný počet min 60 příchozích)
- přidružit se k Pragoconu což má výhodu nulových rizik pro ČPS stran ztráty a možná reklama u cca 1000 účastníků
- Pirátcon v Praze v kanceláři s maximálním počtem 50 účastníků s přednáškami primárně o "vážné" pirátské tematice

Alternativy 2 a 3 nevyžadují minimální počet přihlášených, alternativa třetí je skutečně akce o pirátech pro piráty - prostě pirátské setkání, asi bych na večer pak domluvila nějakou restauraci, kde bychom popili, pojedli, společně se pobavili (třeba i s harmonikou :-) ).
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Petr Stehlik »

Jana Syrovatkova píše:Ok, vidím tu 3 alternativy:
- akce v Brně, minimálně 40 přihlášených účastníků do konce prosince (tzn. očekávaný počet min 60 příchozích)
- přidružit se k Pragoconu což má výhodu nulových rizik pro ČPS stran ztráty a možná reklama u cca 1000 účastníků
- Pirátcon v Praze v kanceláři s maximálním počtem 50 účastníků s přednáškami primárně o "vážné" pirátské tematice

Alternativy 2 a 3 nevyžadují minimální počet přihlášených, alternativa třetí je skutečně akce o pirátech pro piráty - prostě pirátské setkání, asi bych na večer pak domluvila nějakou restauraci, kde bychom popili, pojedli, společně se pobavili (třeba i s harmonikou :-) ).
Jo, Václave, to vypadá fakt jako to, o co mi šlo, výborně! A když to tak Jana sepsala hezky pod sebe, tak se obávám, že to Brno pro nezájem nevypadá dobře. Naopak ty dvě akce v Praze vypadají mnohem lépe. Osobně už se budu zajímat především o to "vážné" "kancelářské" setkání.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirátCon

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Nemohli byste to zpropagovat jeste alespon SZ? Spouste lidi ten email urcite neprisel.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Jen mimochodem - jsem asi blázen, ale nevidím jako problém uspořádat si svou linii na Pragoconu (pokud to Vašek dovolí, ale mohl by - a já mu práci před akcí s poukazem na Pirátcon odmítla :-) ) a potom se sejít ještě jak budeme chtít v tom únoru nad přednáškami nad tématy, která budou zajímat jednotlivé účastníky. Protože v okamžiku kdy to bude víceméně beznákladové (jen doprava) tak pak jde o přednášející - ale většina "přednášek" by mohla být na úrovni seznámení ostatních s tím, na čem pracují ostatní třeba i pro lepší argumentaci při volební kampani. Přednášku na Pragoconu nemůžu cílit na argumentaci při volební kampani, přednášku na setkání tak již cílit můžu - můžu ukázat pirátům jak odargumentovat svobodu.
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Petr Stehlik »

Jana Syrovatkova píše:Jen mimochodem - jsem asi blázen, ale nevidím jako problém uspořádat si svou linii na Pragoconu (pokud to Vašek dovolí, ale mohl by - a já mu práci před akcí s poukazem na Pirátcon odmítla :-) ) a potom se sejít ještě jak budeme chtít v tom únoru nad přednáškami nad tématy
nejsi blázen, psal jsem rovnou, že obě akce v Praze vypadají OK - jsou vlastně úplně nezávislé, i jejich cílové skupiny se liší, tak proč je nemít obě :-)
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Petr Stehlik »

Mikulas Ferjencik píše:Nemohli byste to zpropagovat jeste alespon SZ? Spouste lidi ten email urcite neprisel.
hádám, že junior vyexportoval všechny maily z databáze a dal je seniorovi na rozeslání toho Pirátcon emailu, takže komu ten mail nepřišel, na toho už lepší elektronický kontakt neexistuje.
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“