PirátCon

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Vaclav Fortik píše:Dále con MUSÍ BÝT ZAMĚŘEN NA LIDI Z VENKU - dělat si akci pro sebe nemá cenu - nestojí to za námahu, pokud by to bylo pojaté jako akce dovnitř, pak j elepším formátem pirátský workshop - 1-3 linie pro kandidáty do voleb, aktivní členy a RegP, kde dostanou odbornou nalejvárnu.
Ale to je pak dost jiné pojetí akce. Primární důvod, proč jsme akci vymysleli, byl, jak jsem již říkala, že nám po CF přišlo líto, že to už skončilo. Tzn. hlavní hnací motor byl zase se potkat, společně se pobavit a nemuset při tom řešit plno nutných a nudných hlasování. A když už akci budeme dělat, tak tam i přizvat další zájemce, kteří se chtějí dozvědět více o nás i naší práci a společně s námi se pobavit. Což je cíl, který se dá dělat relativně snadno v relativně malém množství lidí. V okamžiku kdy začnu více přemýšlet o tom, že se musím starat o přednášející, musím zajišťovat profi servis, vše musí být na profi úrovni, nedělám to pro nás a naše příznivce, ale pro širokou veřejnost - tak to je mnohonásobně více práce.

Jelikož se uvažuje o cca 100 účastnících, nemá moc smyslu mít víc jak 3 současně běžící programy. V případě výrazně zajímavého programu, stačí i jeden.
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Pak jak jsem psal nahoře by to mělo mít spíše formu workshopu, kdy zájemci dostanou nalito do hlavy nějaká moudra, přátelsky podiskutují a osobně z toho jakýkoli výstup nečekám - když se o tom začalo mluvit, měl jsem představu akce pro veřejnost ...
Nezříkám se nadále starosti o program na akci, nicméně předesílám, že výstupy z akce nebudou odpovídat míře úsolí nutné k organizování této akce, tak jen aby nebyli někteří zklamaní.
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Vaclav Fortik píše:Pak jak jsem psal nahoře by to mělo mít spíše formu workshopu, kdy zájemci dostanou nalito do hlavy nějaká moudra, přátelsky podiskutují a osobně z toho jakýkoli výstup nečekám - když se o tom začalo mluvit, měl jsem představu akce pro veřejnost ...
Nezříkám se nadále starosti o program na akci, nicméně předesílám, že výstupy z akce nebudou odpovídat míře úsolí nutné k organizování této akce, tak jen aby nebyli někteří zklamaní.
Co mají být "výstupy z akce"? V mém případě přijatelná spokojenost většiny účastníků. Jako úspěch považuji vyšší počet účastníků a přebytek financí.

Osobně za workshop považuji aktivitu, kdy lidé tvoří něco dohromady. To, co ty popisuješ - tzn. zájemci dostanou nalito do hlavy nějaká moudra - považuji za přednášku případě za besedu.

A když jsme se o tom společně bavili, tak jsi sám navrhoval "akci pro veřejnost" a bavili jsme se, že by byla možná - ale za trošku jiných finančních podmínek a případně by mohla být v Praze např. v dubnu (před volbami = zviditelnění).
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

No možná jsme každý smíchali dohromady více věcí - jeden z názorů, nevím už od koho, byl že by Pirátcon byl začátek kampaně z toho jsem se odrážel ve svých úvahách - a ano další větší akce v dubnu/květnu určitě můžeme uspořádat ...
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4614
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7485 poděkování
Dostal poděkování: 1590 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Ten nápad pojmout PirátCon jako začátek kampaně není vůbec špatný. Média na to uslyší a ještě tomu udělají reklamu. Neformální provedení není vůbec na škodu :)

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Tak se po nějaké době také trochu zapojím.Jen pár faktů zatím bez mého názoru a vyjádření. Zatím tedy holá fakta.
Oslovil jsem všechny členy CPS kteří napsali do své přihlášky nějakou mailovou adresu. Ze 140 členů které myslím máme mi
odpovědělo 28 lidí. Někteří z nich neuměli ani vyplnit rozeslanou tabulku, jiní si zase pletli mail s vláknem na fóru a chtěli mlátit prázdnou slámu opět bez vyplnění tabulky.
Mimo to jsem musel některé přímo provokovat na tomto vlákně aby mi něco napsali. Teď ale k tomu podstatnému.
Z lidí kteří mi napsali je 21 lidí ochotno se zúčastnit (někteří s dodatkem, že pokud budou zdraví a nebo jim do toho něco nevleze). Z toho 18 lidí chce termín B) 12.,13.,14.2,.........17 lidí i termín C) tj. 19.,20.,21.2. ...........a 12 termín A) tj. 5.,6.,7.2.2010. Kromě asi 3 lidí jsou všichni pro spacák. V pátek by už během večera dorazilo 15 lidí. Co se týká stravy, 13 lidí preferuje restauraci, pokud možno menu. 15 lidí by ani nepohrdlo nějakým řízkem s bramborovým salátem do vlastního ešusu. Je zajímavé, že i 14 pirátů by přivítalo v neděli ráno nějakou česnekačku. Neříkám co bude a nebo nebude. Byl to jen průzkum stavu pirátské duše.
Jeden malý problém ale vznikl. Celý objekt který jsem navštívil a prohlédl je velikánská budova s více jak 20-ti třídami, několika toaletami, tělocvičnou a dalšími místnostmi různé velikosti. Tento objekt je sice vytápěn ústředním topením ale postrádá jakékoliv vybavení. Je prostě určen asi k pronájmu nebo prodeji. To je, že nemá ani stoly, židle atd. a nemá ani třeba žíněnky na spaní. To znamená, že vše se musí sehnat a navozit a po akci zase odvážet. Nemluvě ani o technickém vybavení pro přednášky. A právě k těmto technickým věcem je potřeba mít přehled o množství účastníků. Tak a teď můžete dále diskutovat.
Už se těším.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirátCon

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Kdy to teda probehne? Rad bych pozval piraty ze zahranici.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4614
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7485 poděkování
Dostal poděkování: 1590 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Výuka na FI MU (a dalších fakultách MU) začíná 22. 2. 2010. Dříve je zkouškové a nemůžeme počítat s tím, že by v Brně bylo příliš studentů. Možná by to chtělo zohlednit a dát až 27.-28.2. nebo začátek března.

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirátCon

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

27.-28. bude pravdepodobne piratska konference v Bruselu. Minimalne mne to asi bude kolidovat, a rad bych k nam zkusil dostat aspon jedno velky zvire z ciziny, i kdyz nevim, jestli mame nadeji, a velky zvirata asi budou v tom Bruselu...
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: PirátCon

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Co se tyce PiratConu tak jsme se vcera s Jirkou Kaderavkem sen. dohodli, ze pokud se do konce prosince neprihlasi alespon 40 lidi, kteri by vyjadrili zajem prijet, tak se akce rusi. V tuto chvili totiz na Jirkuv mail reagovalo 21 lidi se zajmem prijet. Pro takovy pocet to nema smysl chystat. Protoze pokud 21 lidi rekne, ze prijede, 5 to na posledni chvili z ruznych duvodu odrekne, i kdyby prijelo dalsich 15 predem neprihlasenych, je to celkem 30 lidi. A pro 30 lidi je takova akce hlavne financne neunosna nehlede na to, ze to uz je pak lepsi si zamluvit na vikend horskou chatu nebo nejaky penzionek a udelat si akci pro sebe - pro 30 lidi nema smysl hledat nejake ucastniky "zvenci".
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“