Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
karabac
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 37
Registrován: 27 lis 2013, 16:48
Profese: pornoproducent a fotograf
Dostal poděkování: 23 poděkování

Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Příspěvek od karabac »

Přesně takhle
<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/038wb_DzBSs?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Prostě rocková skupina nebo motorkáři. Ale vsadím ruce a nohy, že vás tady asi z Bandzone pár bude.
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Mediální odbor
Příspěvky: 3971
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2830 poděkování
Dostal poděkování: 5221 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Příspěvek od Martin.Smida »

Bandzone rulezz. Ikdyz by mohl byt jeste svobodnejsi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Naštěstí je tady dost takových co vnímají volby a ten parlamentní systém jako prostředek a ne cíl. Jistě jsou tu i snahy "vítězit" a mne neděsí. Technologická realita byla vždy určující a společnost se jí dobrovolně či nedobrovolně musela přizpůsobit. Rozpor mezi současnou technologickou situací (Internet=reálný prostor sdílení informací, Robotizace= postupná náhrada většiny lidské práce) a uspořádáním společnosti, trhu, přerozdělování. Kopírovací monopol nemůže fungovat při existenci svobodného Internetu. Pravidla vytvářená pro lisování kopií na strojích nedávají dnes žádný smysl. Podobné je to se závislostí důchodů a daní na mzdách. S rostoucí produktivitou při stejné produkci musí v existujících pravidlech klesat počet pracujících. Koncept vznikající v době, kdy byla 20x nižšší produktivita nemůže dlouhodobě obstát. Důchodový systém je v deficitu a přitom máme krizi z nadvýroby.
My nemusíme tlačit na pilu (myslím, že nelačníme po moci). Mě stačí, když lidi pochopí, že situace se změnila. Že už není nouze o zdroje a že je zcela zbytečné omezovat si kvůli honbě za ziskem svobodu a vytvářet si umělé překážky v přístupu ke zdrojům.
Nebo absurdita toho, že člověk může být potrestán za to, že si na své zahrádce něco vypěstuje. - to je mentálně někde ve středověku
Až to lidi pochopí, půjde zastaralá pravidla snáze změnit. A mně vůbec nevadí, když to někdo udělá za mě. Já jsem Pirát, aby nás bylo víc.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 04 úno 2014, 09:48, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 6):
Martin.Shanil, Janek.Wagner, Frantisek.Navrkal, next_ghost, Barbora.Hruzova, Vojtech.Pikal
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Tohle téma by stálo za veřejnou anketu a přímé dotazování se spoluobčanů-voličů jak nás vlastně vnímají, pokud nás vůbec nějak vnímají.

Jinak je to co Piráti zatím předvádějí jen hraní si na vojáčky a stavění báboviček na dětském pískovišti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Ivan.Bartos
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Jak si jako myslíte, že klasická ovce bude chápat Piráty? Nejdřív je musíte naučit chápat, pak budou chápat nás. Snažit se je oblbnout nás akorát diskvalifikuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 5):
Ivan Sirko, Janka.Michailidu, Frantisek.Navrkal, next_ghost, Ivo.Vasicek

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas Klapka píše:Jak si jako myslíte, že klasická ovce bude chápat Piráty? Nejdřív je musíte naučit chápat, pak budou chápat nás. Snažit se je oblbnout nás akorát diskvalifikuje.
Kdo chce oblbovat? Oblbovat = lhát. Ovci (zvíře) můžeš nalákat na jatka, to je oblbování, nebo na volnou pastvinu, to by měli dělat Piráti. Ať ji lákáš tam nebo tam, musíš to udělat tak, aby to ovce "sežrala". Ale očekávat, že ovci pomůžeš tím, že z vrat pouze odstraníš zámek a budeš čekat, že si otevře sama, to dost dobře nejde. Musíš i ta vrata otevřít dokořán a někdy ji i trochu postrčit. ;) Pořád se bavíme o zvířatech :twisted:

P.S. Při svých úvahách prosím zkus "vypnout" asi tak 30 IQ bodů a pak zauvažuj znovu. Fakt to pomáhá. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Milan.Muller
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Petr Vileta píše:
Tomas Klapka píše:Jak si jako myslíte, že klasická ovce bude chápat Piráty? Nejdřív je musíte naučit chápat, pak budou chápat nás. Snažit se je oblbnout nás akorát diskvalifikuje.
Kdo chce oblbovat? Oblbovat = lhát. Ovci (zvíře) můžeš nalákat na jatka, to je oblbování, nebo na volnou pastvinu, to by měli dělat Piráti. Ať ji lákáš tam nebo tam, musíš to udělat tak, aby to ovce "sežrala". Ale očekávat, že ovci pomůžeš tím, že z vrat pouze odstraníš zámek a budeš čekat, že si otevře sama, to dost dobře nejde. Musíš i ta vrata otevřít dokořán a někdy ji i trochu postrčit. ;) Pořád se bavíme o zvířatech :twisted:

P.S. Při svých úvahách prosím zkus "vypnout" asi tak 30 IQ bodů a pak zauvažuj znovu. Fakt to pomáhá. :)
Nikoho nikam lákat nebudu, ani na volnou pastvinu. nevím, která komu vyhovuje. Ať se každý rozhodne sám podle sebe. Ať nás nejdřív pozná, jací opravdu jsme, a ne jak se prezentujeme za prachy. Nedávat dostatek informací se jako oblbování taky počítá a pokud budeme kampaňovat jako ostatní reklamou, lákáme na představu, co nejsme, protože se nám ještě nepodařilo vysvětlit a hlavně ukázat všem, kdo jsme. Já chci, aby volič věděl, proč mě má volit. Kdo z našich voličů opravdu ví, komu ten svůj hlas vlastně hodil? Je to stále jen o informacích, které mají sloužit k lepšímu rozhodování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
next_ghost

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Jana Jirikova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 424
Registrován: 21 lis 2013, 19:27
Profese: student
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 568 poděkování

Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Příspěvek od Jana Jirikova »

Pořád samá "ovce" sem a "ovčan" tam. Opravdu jsme o tolik lepší, abychom mohli vynášet takové soudy? Ovšem když se tak dívám na toto: http://www.google.cz/trends/hottrends/v ... =p43&hl=cs , tak asi i jo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana Jirikova za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Vojtech.Pikal
I've distributed some pamphlets to the plants, but not all were willing to accept them. (Breton, Less time)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas Klapka píše:
Petr Vileta píše:P.S. Při svých úvahách prosím zkus "vypnout" asi tak 30 IQ bodů a pak zauvažuj znovu. Fakt to pomáhá. :)
Nikoho nikam lákat nebudu, ani na volnou pastvinu.
Spousta lidí potřebuje neustále postrkovat. Najdi si práci, dej výpověď, vezmi si půjčku, neber si půjčku, vol tyhle, vol tamty. Jestli spoléháš jen na ty inteligentní, tak se podívej sem a možná ztratíš část iluzí :) Jako zuřivý odpůrce odpovědi RTFM OFFTOPICkdyž to slyším, tak zuřím :twisted: s tebou v tomto nemohu souhlasit. Mnozí by nás volili, ale sami si nás nenajdou a když i najdou, nebudou mít vytrvalost se s námi důkladně seznámit. Lze lidi informovat po částech a nelhat při tom. Někdo prostě velký balík informací není schopen vstřebat. Miroslav Horníček na to měl takovou humornou, ale velmi přiléhavou, teorii.

Když postavíte prázdnou pivní lahev pod vodopád ... tím tlakem vody se tam udělá bublina a nenateče tam ani kapka. Ale když do té samé lahve budete kapat po kapkách, tak ... :D
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Jana Jirikova píše:Pořád samá "ovce" sem a "ovčan" tam. Opravdu jsme o tolik lepší, abychom mohli vynášet takové soudy? Ovšem když se tak dívám na toto: http://www.google.cz/trends/hottrends/v ... =p43&hl=cs , tak asi i jo.
Tvrdím jen, že reklamní kampaň cílí na ovce. Je-li to souzení, pak soudím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
Skalmandril

You'll be redlacep!

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“