T => M ; kampaň?

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.


Moderátoři: Garanti, Rada resortních týmů - členové, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

T => M ; kampaň?

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Vážení přátelé!
Předlouho se mi honí hlavou změna z „t“ na „m“.
Všichni známe ze záchodků „Udržujte čistotu“. Jako by ten (ti), kdož tam tu ceduli věšeli (nechali pověsit) byli z tohoto vlastního příkazu jaksi vyňati.
Přemýšlel jsem dokonce (ve své době, kdy Piráti zdaleka nebyli konstituováni) o tom, si osvojit © s názvem „M“ (tím už dnes samozřejmě opovrhuji ;) ).
Ono to pak trochu jinak vyzní - „Udržujme čistotu“ (se to docela mění v prosbu, nebo se pletu?).

Teď jsem se Na Bábě nějak rozpomněl v souvislosti s tím, že momentálně není žádná kampaň, nicméně se připomínat spoluobčanům o své existenci by nemuselo být až tak od věci.
Má to své konotace – kampaň na zastavení nesmyslného projektu nové radnice na Praze 7 (úspěšné referendum), úspěšná petice za zastavení tekoucího betonu na plánovaně odprodaný školní pozemek Jeremenkova, příkladů by se dalo najít v rámci celé ČR už asi víc. Prostě připomínat spoluobčanům, že to má smysl.

Protože, i když se např. teď zrovna tvoří nová vláda, žádné SPASENÍ od ní není možné očekávat, fakt to žádní spasitelé nejsou a málokdoOFFTOPIC, krom nemyslící většiny, by si od nich cokoli sliboval. Ze všech symptomů úplně stříká, že si budeme muset pomoci nakonec stejně jenom sami, páč už žijeme v době, kdy to za nás nikdo dělat fakt nebude, tím méně ti klotovaní psychopati, co se tam vydrali.
Takže nic jiného než T => M nám tak jako tak nezbude.
A že my, Piráti, jsme pořád, i přes cílený nezájem a panickou hrůzu mainstreamových médií, stále tady. Připraveni, že pracujeme co nám síly stačí a že není nic divného ani zvráceného se k nám přidat, protože jsme obyčejný lidi z masa a kostí.

Prosím tedy o pomoc MO, zda je k dispozici nějaký A5 plakát, vhodný k tiché, nadčasové, mimokampaňovité době na distribuci do schránek a hospod, v tomto duchu (pokud to ovšem není v tomto čase cosi protizákonného).

T => M ! Jestli se toho chytne nějaký grafik, tak tam prosím copyleft.

P.S.: ony případy příkazu, kde je to „t“ postupně z veřejného prostoru mizí, ale na volebních plakátech to visí furt. A to je potřeba, alespoň u nás, změnit. Myslím, že to prašivé „t“ bylo i na našich volebních plakátech, což se mi ježily chlupy...možná se ale pletu.

Pep
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: T => M ; kampaň?

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Za MO:
Timto prověřují tebe vyrobit pro sebe plakat sám, jaky budeš chtít a pak sám ho vytiskni, nebo někoho sežeň na to, samozřejmě i ta distribuce bude lepší, když to zajistiš (hádej jak) no jistě znovu sám a pak podej report jak to dopadlo, připadne to dame i do depeše :lol:
:fet:

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: T => M ; kampaň?

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Dobrá, budu o tom průběžně přemýšlet. OFFTOPICProtože ale - a to tady nezmiňuju poprvé - já, narozdíl od většiny Pirátů - chodím do opravdické práce.
Do ní jedu svým denně pečlivě zásobeným Transitem. Když se mi konečně s tak velkým autem povede zaparkovat dost blízko pracoviště, vyberu si z auta potřebný materiál, nářadí a třeba i topení, pokud je tam zima a přemístím se, obvykle na několikrát, na něj. A vezmu do ruky sbíječku, a tradá. Když je vybouráno, přejdu na kabeláže. Atd.,...
Nevím jestli je to dost jasné - široko daleko nikde židle, nikde počítač, nikde internet, nikde ani vteřina na to, aby člověk mohl myslet jediný okamžik - a to do okamžiku, než se vrátím z práce domů na něco jiného než na dílo, které pod jeho rukama vzniká
+ příprava na příští prac. den (a to dělám ještě práci doma, složenky se neptají).
Patřím mezi poslední mohykány v této kolabující zacyklené společnosti... Všichni na má slova o tom, že musím chodit do práce do kolečka reagují - no to já taky! - ale pak je dotyčný imvére na netu a vždy ihned odpovídá - tak proboha - co je to za práci??? Jak vykazuje svůj pracovní výkon? Jaké hodnoty vytváří?
Takovým lehkoživkou - a to není na Tebe, Ivane - bych chtěl být taky. Anebo vlastně vůbec ne, takhle mám alespoň čisté svědomí, že na ničem, co souvisí se systémem, jehož brzký konec si přeju víc než co jiného, neparazituju (paradoxně však - málo tím přispívám k jeho zkáze!).
Takže Ivane - uznávám, trochu dlouhá výmluva, a zároveň se Ti omlouvám. Mrzí mě, že`s to byl zrovna Ty, na kom jsem si vlastně zchladil žáhu ;)
Víš dobře, že Tě mám rád!


Původně to byla prosba, takže - udělám, co je v mých silách, ale - snad se toho dožijem.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: T => M ; kampaň?

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Myšlenka je to pěkná. Rozhodně by to šlo využít v komunálních volbách - ty jsou celé jen o zapojení obyvatel do chodu nejbližšího okolí. A je to co my potřebujeme k tomu, abychom mohli dělat komunální politiku.

Jako dlouhodobá kampaň také dobré, ale chce to hezkou grafiku.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: T => M ; kampaň?

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Díky za povzbuzení, náčelníku! Nechám to hnízdit v hlavě, voni věci potřebujou zrát. Jináč je z toho ten vodezdikezdismus, co jsem o něm už psal a co je podstatou dlouhodobé nestability ve státě.
Snad mi to uzraje dřív, než bude po komunálkách :lol:
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: T => M ; kampaň?

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Josef Kadlecek píše:Díky za povzbuzení, náčelníku! Nechám to hnízdit v hlavě, voni věci potřebujou zrát. Jináč je z toho ten vodezdikezdismus, co jsem o něm už psal a co je podstatou dlouhodobé nestability ve státě.
Snad mi to uzraje dřív, než bude po komunálkách :lol:
Aby nebyl jen prudič, sdílel to v krají ;)

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“