Projekt - VyOsení Plzeň

Forum pro plánování a realizaci Vyosení na různých místech republiky

Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Vedoucí centrálních orgánů, Mediální odbor

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží pro organizaci Vyosení - festivalů svobodné hudby.
  • Pro každou akci založte samostatné vlákno.
  • Do názvu vlákna napište místo a termín konání (např. "Ostrava - únor 2015").
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaroslav.Hais
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 66
Registrován: 16 říj 2013, 18:45
Profese: data analyst
Bydliště: Tachov/Stříbro
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt - VyOsení Plzeň

Příspěvek od Jaroslav.Hais »

Nejpozději 10.4. je uzávěrka příprav, aby se následující víkend mohlo hlasovat. Takže událost na FB může být měsíc před akcí :)
Teď o víkendu mám dolnickou akci (sběr odpadu kolem Ag), takže toho moc nestíhám, ale pak se vrhnu na VyOsení, ať to máme vymyšleno co nejdřív.

Heleno, za vytvoření plakátu budu rád :)

Komunikaci s kapelama zatím zvládnu, snažím se využít svoje kontakty a přitáhnout někoho zajímavýho, ale nechci nic slibovat, dokud to nemám potvrzeno ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Hais za příspěvky (celkem 2):
Helena.Jarolimkova, Lukas.Barton

exPirát

Uživatelský avatar
Jaroslav.Hais
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 66
Registrován: 16 říj 2013, 18:45
Profese: data analyst
Bydliště: Tachov/Stříbro
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt - VyOsení Plzeň

Příspěvek od Jaroslav.Hais »

Omlouvam se za zpozdeni s infem, kazdopade jsem probral par veci offline a dostal se o nejaky krucek dal. Nejsem si jisty, jestli takhle multizanrovy festivalek neodradi pripadne zaryte fanousky jednoho stylu... Ale ve ctvrtek (a po meetingu na namesti) stejne spis dorazi hlavne fanousci Piratu.

Pracovni verze obsazeni tedy je:
pisnickar Jirka Hurych (najdete na youtube, prijde mi fajn mit na takove akci nekoho, kdo zpiva politicke texty)
alternativni/undergroundovy umelec Mistr Yahnus (podporovatel Piratu ze Stribra, v Plzni nekolikrat vystavoval a vystupoval, takze by mohl nejake "androse" pritahnout)
potom nejaky punk - plzenska Bradavice nebo nekdo z tech, kteri tu padli driv
a nejake ska - Rambanbam uz nam hral na protestu proti nackum, dalsi varianta Skavare nebo Silaz
Nikdo z nich nebude chtit vic nez cestak
Psal jsem, ze bych sehnal nekoho zajimavejsiho, ale tam me bud prekvapili tim, ze jsou zastoupeni OSA :( nebo to bylo moc narychlo...ale i takhle by to nemuselo byt spatny, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Hais za příspěvek:
Helena.Jarolimkova

exPirát

Uživatelský avatar
Jaroslav.Hais
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 66
Registrován: 16 říj 2013, 18:45
Profese: data analyst
Bydliště: Tachov/Stříbro
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt - VyOsení Plzeň

Příspěvek od Jaroslav.Hais »

OFFTOPICAsi se zacina projevovat, ze jsem po dedovi Nemec
Jak to tak byva, oprel jsem se do toho az tesne pred deadline :D takze hlasovani nechame na pristi vikend. Jeste to zformuluju do spravne podoby a doladim detaily. Vcera jsem byl na Bozkove a plati, ze sal je zadarmo (leda by mrzlo a neprisli lidi). Celkove naklady tedy budou max. 8000, jak jsem rikal na schuzi, prijmy podle toho, kolik se vybere na miste do klobouku (odhad 2000). Finalni seznam kapel a presna castka tedy po vikendu.
Na fb Pirati MS Tachovsko je logo, ktere nam pro podobne prilezitosti vytvoril Mistr Yanus OFFTOPICa protoze jsem v praci, na fb se dostanu jen slozite a obrazek sem neumim nahrat, tak si ho prohlidnete tam :D, az bude Helena tvorit plakat, muze ho vyuzit :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Hais za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Barton, Petr.Vileta

exPirát

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1921
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Projekt - VyOsení Plzeň

Příspěvek od Lukas.Barton »

ok, hlasování bude probíhat od pátku 18.4. od 10:00 do pondělí 21.4. do 22:00. Do čtvrtka tedy zkus prosím shrnout všechny tvé příspěvky do jednoho, který když si přečte někdo, kdo nečetl celou tuto debatu, tak bude vědět o čem hlasuje.

Přeji hodně zdaru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Hais, V__
Uživatelský avatar
Jaroslav.Hais
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 66
Registrován: 16 říj 2013, 18:45
Profese: data analyst
Bydliště: Tachov/Stříbro
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt - VyOsení Plzeň

Příspěvek od Jaroslav.Hais »

Tak musím přiznat, že se mi to trochu rozsypalo. Kapely, které jsem oslovil, se do toho nehrnou a když už jsem si myslel, že mám hotovo, odřekly mi ve 2 dnech 2 kapely.
Váhám co s tím. Můžu 2 potvrzené (Jirka Hurych, Mistr Yahnus) doplnit 1-2 kapelami ze Stříbra, to není nikdy problém. Ale samotnému mi to přijde jako pitomost a lidi to nepřiláká.

Další varianta je, že přiznám prohru před bojem, protože se mi nesešlo vojsko. Že já blbec do toho lezl :D

Jenže, jestli to má být akce v rámci OFFTOPICvolebníhoturné, tak to asi nějak udělat musíme, ne?

Takže bych vás poprosil, abyste oslovili kapely, které jste tu nabízeli...zvládne to některá ještě? Nejlépe z Plzně, na kvalitě moc nezáleží - Pod kopcem můžeme kromě sálu využít i menší prostory, kde se "nepřizná" nižší návštěva.

Jestli chceme hlasovat teď (chceme?), tak to bude o nekompletním projektu s tím, že náklady jsou odhad s rezervou, kdyby nějaká kapela chtěla něco nad cesťák. Pokud nebudeme na sále, bude i míň za zvukaře.

Požadovný příspěvek: 6000

Náklady
Kapely: 4000
Zvukař: 4000
Příjem z dobrovolného vstupného: 2000

Popis akce
Festival svobodné hudby proti OSA jako završení návštěvy IB v Plzni.

Účel akce
Propagace svobodné hudby

Řešitel: Jaroslav Hais
Spoluřešitelé: Helena Jarolímková (propagace na FB), kdokoli další se připojí

OFFTOPICOT na závěr: Ať to dopadne jakkoli, svatosvatě přísahám, že nejméně do konce října nebudu nic dalšího pořádat ani spolupořádat v Plzni. Začíná se nám to v Ag rozjíždět zostra a nemám čas ani motivaci dělat cokoli jinde.

exPirát

Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Projekt - VyOsení Plzeň

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Jaroslav Hais píše:Tak musím přiznat, že se mi to trochu rozsypalo. Kapely, které jsem oslovil, se do toho nehrnou a když už jsem si myslel, že mám hotovo, odřekly mi ve 2 dnech 2 kapely.
Váhám co s tím. Můžu 2 potvrzené (Jirka Hurych, Mistr Yahnus) doplnit 1-2 kapelami ze Stříbra, to není nikdy problém. Ale samotnému mi to přijde jako pitomost a lidi to nepřiláká.

Další varianta je, že přiznám prohru před bojem, protože se mi nesešlo vojsko. Že já blbec do toho lezl :D

Jenže, jestli to má být akce v rámci OFFTOPICvolebníhoturné, tak to asi nějak udělat musíme, ne?

Takže bych vás poprosil, abyste oslovili kapely, které jste tu nabízeli...zvládne to některá ještě? Nejlépe z Plzně, na kvalitě moc nezáleží - Pod kopcem můžeme kromě sálu využít i menší prostory, kde se "nepřizná" nižší návštěva.

Jestli chceme hlasovat teď (chceme?), tak to bude o nekompletním projektu s tím, že náklady jsou odhad s rezervou, kdyby nějaká kapela chtěla něco nad cesťák. Pokud nebudeme na sále, bude i míň za zvukaře.

Požadovný příspěvek: 6000

Náklady
Kapely: 4000
Zvukař: 4000
Příjem z dobrovolného vstupného: 2000

Popis akce
Festival svobodné hudby proti OSA jako završení návštěvy IB v Plzni.

Účel akce
Propagace svobodné hudby

Řešitel: Jaroslav Hais
Spoluřešitelé: Helena Jarolímková (propagace na FB), kdokoli další se připojí

OFFTOPICOT na závěr: Ať to dopadne jakkoli, svatosvatě přísahám, že nejméně do konce října nebudu nic dalšího pořádat ani spolupořádat v Plzni. Začíná se nám to v Ag rozjíždět zostra a nemám čas ani motivaci dělat cokoli jinde.
Nerozumím pořád tomu, proč se shání vždy spousta kapel, když dvě normální kapely jsou schopné hrát s přestávkama minimálně 3hodiny...spíš 4... to nestačí?
Jsem pro to, aby se to zrealizovalo s 2 kapelama, které ti to přislíbily, možná se sežene ještě nějaká, ale finančně bych další nepřidávala... Mělo by se to pořádat za co nejnižší náklady. To jsou nehorázné částky za všechna VyOsení, která nikomu nic nepřinesla... To je výsměch voličům a veřejně užitečným penězům...

Myslím, že žádné VyOsení by nemělo překročit max. 6tis. ... ať je kolik chce kapel... Až se bude dělat festival s propagací a skutečnou osvětou veřejnosti (která bude přítomna), co to jsou poplatky OSA , tak je to něco jinýho. Tohle jsou soukromé mejdany Pirátů za peníze voličů ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Jarolimkova za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, V__
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34707
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31635 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt - VyOsení Plzeň

Příspěvek od Petr.Vileta »

A co zkusit nějaké z prvního ročníku? http://vyoseni.cz/vctejn-2011
Frajara Putika a Jahtec Jammin' Job byli fakt dobrý ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Helena.Jarolimkova, V__

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1921
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Projekt - VyOsení Plzeň

Příspěvek od Lukas.Barton »

Tak vzhledem k tomu, že ani sám řešitel netuší, jestli chce vůbec dát o projektu hlasovat, tak bych přeložil hlasování až na 25.4. Přijde mi to divný, protože čím později se dá o projektu hlasovat, tím hůř se cokoliv organizuje. Finanční zajištění akce by mělo být známo co nejdříve. Myslím si, že o tomto lze lehce hlasovat i bez toho, že bychom na 100 % věděli jaké kapely tam budou, ty mohou být pouze proměnnou. Nechci řešitelovi do toho kecat, ale něco ve stylu (brát s rezervou, některá data jsem si vycucal z prstu):
Projekt Vyosení Plzeň 15.5.
Řešitel: Jaroslav Hais
Spoluřešitelé: Helena Jarolímková (propagace na FB), kdokoli další se připojí

Popis:
Festival svobodné hudby proti OSA. Předpoklad vystoupení až 4 kapel, dvě jsou již potvrzené, další možné v jednání. Jako překvapení večera vystoupí i IB s harmonikou.

Předpokládané náklady:

Propagace akce:
Tisk 50 ks letáků A4 černobíle na barevný papír: 125 Kč.
Tisk 300 ks letáků A5 černobíle na obyč. papír pro roznos do schránek v okolí konání akce: 150 Kč.

Kapela Jirka Hurych:
cestovné do 200 km : 500Kč
Občerstvení (3 kofoly nebo piva na jednoho člena kapely po cca 30 Kč): 100 Kč
Odměna na DPP: bude hrát zadara.

Kapela Mistr Yahnus:
cestovné od Stříbra (90 km) : 225Kč
Občerstvení (3 kofoly nebo piva na jednoho člena kapely po cca 30 Kč): 100 Kč
Odměna na DPP: 200 Kč

Kapela xy1 (3 členové):
cestovné do 100 km : 250Kč
Občerstvení (3 kofoly nebo piva na jednoho člena kapely po cca 30 Kč): 300 Kč
Odměna na DPP: 500 Kč

Kapela xy2 (4 členové):
cestovné do 100 km : 250Kč
Občerstvení (3 kofoly nebo piva na jednoho člena kapely po cca 30 Kč): 400 Kč
Odměna na DPP: 500 Kč

Zvukař s vybavením: do 4 000 Kč.

Předpokládaný příjem z dobrovolného vstupného: 2000 Kč, nezapočítáno a ponecháno jako rezerva v případě neúspěchu akce.
Předpokládaná záloha na tisk plakátů a koupi občerstvení pro kapely: 1000 Kč.

Celkové maximální náklady na celý projekt v případě nevybrání žádného vstupného a v případě maximálních uváděných nákladů: 7 560 Kč.
(Reálný odhad: méně než 6000 Kč)
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt - VyOsení Plzeň

Příspěvek od Roman.Kucera »

I na tom Vlčtejně se ukázalo, že když je moc kapel, program se dostane do skluzu, kapely rády hodí přídavek a pak před koncem se začne šturmovat, lidi začnou odcházet a poslední kapela si nezahraje vůbec, nebo hraje čtvrt hodiny před úplně prázdným auditoriem. Méně je více.
Jo a Jahtec byli skvělí, jenže už hrajou za větší peníze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Helena.Jarolimkova, V__
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Projekt - VyOsení Plzeň

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Neustálé bazírování na přesném detailním rozpočtu, který je v konečném vyúčtování rozporovaný, že to bylo napsáno jinak, je VELMI šikanózní pro všechny řešitele a destruktivní pro pořádání jakýchkoli akcí. Říkám to pořád dokola. V žádném jiném kraji toto nevyžadují. Koukněte se na rozpočty jiných VyOsení.

Lukáš má v podpisu: "Nedělejme věci správně, ale dělejme správné věci" a tohle je zrovna ten příklad, kdy se kladou nepřiměřené překážky dobročinnosti a zdaru akce.
EDIT: vím, že tomu chtěl teď Lukáš pomoct, ale asi by to chtělo pomáhat průběžně a od více lidí...

Jiná věc je ta, že ani Pepa Němec, ani Jarda Hais se akci nevěnují natolik, aby to bylo časově přijatelné... Hlasování opět o týden posunuté je HODNĚ špatně. ... Je na Jardovi, aby se toho nějak chopil...

Opět: koukněte se do jiných krajů. Jakmile se rozhodou pořádat VyOsení, je založený vlákno a komunikuje se tam. Dávají se tam nápady a jsou lidi ochotní i osobně pomáhat. To se tady vůbec neděje. Řešitel napíše úvod a tím to končí....OFFTOPIC(EU volby se tady společně taky vůbec neřeší)
To, že se fórum pomlouvá jako komunikační kanál, je jen na nás, jak ho jsme schopní používat... Buď je to pracovní komunikační prostředek a pracuje se na něm nebo ne. To je dost jednoduchý na pochopení, ne? ;)
Odpovědět

Zpět na „Vyosení“