Stránka 1 z 12

TZ: podpora OS datových schránek

Napsal: 12 říj 2009, 15:51
od Kamil_Horky
více zde https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... =10#p28738

ábíčko jsem kontaktoval a souhlasí, v předsednictvu to prošlo. Prosím o sepsání TZ.

Moje komunikace s abclinuxu zde:
Dobrý den,

děkujeme za nabídku. Jsme rádi za každého sponzora a jsme přesvědčení, že čím více finančních prostředků bude k dispozici, tím rychleji bude hotové kvalitně zpracované řešení.

Nicméně, v případě příspěvku od politické strany bychom rádi předem ujasnili podmínky spolupráce. Naše iniciativa není politicky motivována, a proto bychom od vaší organizace mohli příspěvek přijmout pouze za předpokladu, že by z vašich následných publikací a veřejných vyjádření nevyznívalo, že AbcLinuxu.cz (Stickfish, s.r.o.) a/nebo Liberix, o.p.s., jakkoliv podporují, vyjadřují názor nebo se jinak ztotožňují s ČPS.

Jméno vaší organizace (společně s věnovanou částkou) by samozřejmě bylo uvedeno v seznamu sponzorů projektu na portálu AbcLinuxu.cz.

Věřím, že je taková podmínka pochopitelná a z vaší strany přijatelná.

S pozdravem,
Robert Krátký

--
AbcLinuxu.cz, šéfredaktor
kratky@abclinuxu.cz
mobil: +420 602 656 944

Stickfish, s.r.o., DIČ CZ26729687
Koněvova 141/2660, 130 83 Praha 3
tel.: +420 267 108 381-9
fax: +420 267 108 383


On 2009-10-08 Kamil Horký <horky@qpor.cz> wrote:

> > Dobrý den,
> > rádi bych nabídli pomoc s propagací a financováním tohoto projektu.
> > Můžeme se domluvit na detailech? Naše tiskové zprávy vydává většina
> > internetových deníků.
> > Jsme připraveni spolufinancovat projekt částkou 15-30 tisíc, ještě
> > probíhá debata uvnitř strany.
> >
> > S pozdravem a přáním hezkého dne
> > Kamil Horký
> > předseda České pirátské strany

-- Tato zprava byla prohledana na vyskyt viru a nebezpecneho obsahu antivirovym systemem MailScanner a zda se byt cista.

Re: TZ: podpora OS datových schránek

Napsal: 12 říj 2009, 16:27
od Jan.Podhajsky
Hele, umí te k tomuhle někdo ty technický detaily, proč je potřeba OSS řešení datovej schránek? By napsal krátkou TZ k tomuhle.

Re: TZ: podpora OS datových schránek

Napsal: 12 říj 2009, 16:51
od Ondrej.Profant
Úplně první draft, co jsem sepsal teď (za chvíli letím pryč):
Nejsme jediní, komu vadily některé detaily implementace a související legislativy datových schránek. Dne 6. října AbcLinuxu.cz a Liberix, o. p. s. vyhlásily projekt: Multiplatformní přístup pro datové schránky, který si dává za cíl vytvořit open-source implementaci systému pro přístup k datovým schránkám a možnost spolupráce s taktéž open-sourcovým mailovým klientem Mozilla Thunderbird.

Pokud tento projekt uspěje, tak vyřeší jeden z pěti bodů na které jsme si stěžovaly ve stanovisku strany z 14. 7. 2009, což samozřejmě považujeme za žádoucí. Naší podporu tomuto snažení vyjádříme i peněžním darem ve výši 15000 Kč.

Odkazy:
DS: http://www.datoveschranky.info
Soutěž: http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/pr ... e-schranky
Naše tiskovka: http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages ... 5.php?p=20
Detaily nejsou třeba, to bylo vysvětleno v minulé tiskovce. Ale myslím, že je zcela jasné, že my musíme chtít multiplatformní státní zprávu (ve smyslu komunikace s občany, státní správa by byla ideálně čistě OSS). No OSS je vždy dobrý bonus (třeba právě z důvodů propojení s různými mailovými klienty a tak).

Re: TZ: podpora OS datových schránek

Napsal: 12 říj 2009, 16:54
od Jan.Podhajsky
OK. hele, hlavne at se to nemenuje: Protestujem... Nesouhlasime... atd. :)

Re: TZ: podpora OS datových schránek

Napsal: 12 říj 2009, 17:09
od Martin.Broz
Normalne vsechno pod Webovym operacnim systemem.
Neco na ukazku (zatim necesky) chystam zde: http://os.piratskasit.cz

Re: TZ: podpora OS datových schránek

Napsal: 13 říj 2009, 16:09
od Kamil_Horky
Tak jak, napíše to někdo?

Re: TZ: podpora OS datových schránek

Napsal: 13 říj 2009, 19:17
od Jan.Podhajsky
vezmu Ondrejovo a upravim
Podpora projektu Multiplatformní přístup pro datové schránky

Nejsme jediní, kteří upozorňovali na některé nešťastné detaily implementace a související legislativy datových schránek. Dne 6. října AbcLinuxu.cz a Liberix, o. p. s. vyhlásily projekt Multiplatformní přístup pro datové schránky, který si dává za cíl vytvořit open-source implementaci systému pro přístup k datovým schránkám a možnost spolupráce s taktéž open-sourcovým mailovým klientem Mozilla Thunderbird.

Pokud tento projekt uspěje, tak vyřeší dvaz pěti bodů výhrad, které jsme uváděli ve stanovisku strany ze 14. 7. 2009 a to výhrady k prorietárnímu řešení přístupu do datových schránek.

Naší podporu společnému projektu Abclinux.cz a Liberix, o.p.s. vyjádříme peněžní podporou ve výši 15000 Kč.

Držme vývojářům palce!


Odkazy:
DS: http://www.datoveschranky.info/
Soutěž: http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/pr ... e-schranky
Stanovisko ČPS k datovým schránkám ze 14. 7. 2009 : http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages ... 5.php?p=20

Re: TZ: podpora OS datových schránek

Napsal: 13 říj 2009, 19:18
od Jan.Podhajsky
Jenom si nejsem jistej, jestli to fakt bude ten Thunderbird...

Re: TZ: podpora OS datových schránek

Napsal: 13 říj 2009, 19:19
od Ondrej.Profant
Výborně, Honzo dodal si tam přesně to, co tam dle mě chybělo (ale nemohl jsem vykoumat co :) ). Myslím, že je to OK.

Ten Thunderbird psali v zadání (jdu zkontrolovat).

Edit: Zadání (odkaz pod TZ) -> Specifikace -> aplikace: -> 2. bod hovoří o Mozzila Thuderbird.

Re: TZ: podpora OS datových schránek

Napsal: 13 říj 2009, 19:27
od Jan.Podhajsky
Aha, ja jsem se asi začetl do diskuze na abclinuxu, tam melou, že by to chtělo samostatnou aplikaci :)