Jan Novák

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Jan Novák

Příspěvek od Jan.Novak »

Ahoj,
jmenuju se Honza Novák, členem pirátů jsem již byl v letech 2010/2011. Vedl jsem tehdy poměrně úspěšnou kandidátku do obecního zastupitelstva, po přepočtu hlasů jsme jako strana měli zhruba tolik procent co v letošních parlamentních volbách ( http://www.volby.cz/pls/kv2010/kv1111?x ... 0&xvyber=0 ). Já a dvojka kandidátky jsme i překročili 5% podporu. Do strany jsem tenkrát vstupoval na rychlo, hlavně na popud tehdejšího předsedy Ivana Součka, který se, doufám, k Pirátům vrátí. Poté jsem si členství neprodloužil. Měl jsem před maturitou, poté nástupem na VŠ, tehdejší stav JČ byl asi takový, že na schůzi jsme byli dva tři piráti a jeden zelený, což zrovna nebylo něco, po čem bych toužil. Poslední zasedání jč kraje mi ale ukázalo, že Piráti ze zdola rostou, a že má smysl u nich opět něco dělat.

Rád bych se podílel na výstavbě strany ze zdola, na tvorbě vnitrostranické dikuze a organizace. Máme se co učit - doufám, že v tom mohu pomoci.

Jinak mám organizační schopnosti, snad i agitační. Studuji třetím rokem Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, obor Politologie - Historie, což je dle mě velká výhoda. Z hlediska historie - baví mě celá, ale poměrně se zaměřuji na pozdní novověk (vznik ideologií a masových politických stran) a dějiny 20tého století (totalitní ideologie, ale třeba i hodně čs. dějiny, případně stalinismus). Z hlediska politologie - zaujala mě politická filosofie, dějiny politického myšlení (v Ústí je máme unikátně rozsáhlé - na pět semestrů), ale i komprativní politologie (a neb jendou mám v plánu propracovat volební systém, který by byl "pirátský"), nebo například politický extremismus a radikalismus. Vlastně to všechno do sebe tak nějak zapadá. Bakalářku píšu (začnu psát :) ) na Piráty.
Jsem i trochu náročnější filmový fanoušek, mám rád moderní karetní hry, a hraju papírové RPG, teďka opět rozjíždíme maškarádu, tedy pokud tohle někomu něco řekne. :o)

Podílel jsem se už na agitaci k poslaneckým volbám 2010 v ČB, letos sem pomáhal ústeckým pirátům, samozřejmě komunální volby (vyšly mi i články v lokálním tisku). Ke všem volbám po Tejně pravidelně lepím s kamarády plakáty.

Tak snad jsem se představil dobře. :o)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Vaclav.Urban, Michal.Havranek

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“