Kdyby došlo na lámání chleba a museli jsme se bránit trestnímu oznámení vedené proti právnické osobě - straně nebo i samotným členům orgánů strany (RP apod), napadlo mě, že by se možná něco v tom procesu dalo (asi)legálně hacknout.
Líbilo by se mi, kdyby tu byl trochu brainstorm možná i šílených a nefunkčních nápadů, ale třeba se povede vygenerovat něco, co by se dalo použít jako záloha.
Cíl - použít naše přednosti a (asi)legální formou obrátit proti našim oponentům jejich vlastní zbraně - prolobované a zaspamované paragrafy.
Naše prostředky: něco málo peněz, síť příznivců, ochota provádět šílené nápady
Nástřel:
1) Dopisový DDOS - zahlcovat administrativu takovým množstvím decentralizovaně posílané pošty např. 106kové requesty, které by zpomalili nebo znemožnili normální provoz.
2) Spisový overload - decentralizovaně vyzvat naše příznivce k vytvoření co nejdelšího spisu (poskládat je pak všechny dohromady a mezi ně provkládat naší obhajobu (jen my bychom věděli na kterých číslech stran je). To celé vytisknout na 40g papír a doručit to příslušným složkám v dodávce jako spis o statisících či milionech stran.
3) Najít procedurální skulinky v vytrollení - třeba kde nebude vysloveně vyžadovaná forma nějakého sdělení trvat na komunikaci kouřovými signály.
Ano, je to praštěné, ale kdo ví..
Záložní plán - hek justice
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Ondrej_Marek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 910
- Registrován: 07 čer 2013, 10:38
- Profese: IT administrátor/tiskař
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1454 poděkování
Záložní plán - hek justice
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 2):
- Dalibor.Zahora, David.Kral
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
- David.Kral
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 120
- Registrován: 28 říj 2013, 00:23
- Profese: bankéř
- Bydliště: Praha - Holešovice
- Dal poděkování: 159 poděkování
- Dostal poděkování: 99 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Záložní plán - hek justice
Rád se zapojím do případného trollování. V praxi mám vyzkoušený "Shawshank" styl, kdy denně člověk rozešle jeden dopis, kde píše to samé, popř. mírně poupravené. S tím, že by kopie šla taktéž do nějaké kanceláře, kde tuto agendu zpracovávat musí a do 30 dnů např. odeslat odpověď.
- Lukas.Blazej
- Vedoucí resortního týmu
- Příspěvky: 696
- Registrován: 24 lis 2010, 18:04
- Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
- Dal poděkování: 785 poděkování
- Dostal poděkování: 1191 poděkování
Re: Záložní plán - hek justice
A co takhle se normálně bránit?Ondrej Marek píše:Kdyby došlo na lámání chleba a museli jsme se bránit trestnímu oznámení vedené proti právnické osobě - straně nebo i samotným členům orgánů strany (RP apod), napadlo mě, že by se možná něco v tom procesu dalo (asi)legálně hacknout.
Nevím co přesně myslíš tím „bránit se trestnímu oznámení“, ale u policie ani naprosté zahlcení podatelny neovlivní rychlost vyšetřování nebo lhůtu, kterou máš na podání vysvětlení. U soudu tím možná dosáhneš jeho zpomalení, ale buď bude na žádosti odpovídat předpřipraveným dopisem o odmítnutí (projde to testem ústavnosti, dělá to NSS pokud někdo podává nesmyslné věci po stovkách), nebo bude tvoje žádosti společně se stížnostmi hromadně předkládat nadřízenému orgánu, což žádné zpomalení na straně soudu nezpůsobí. Případně bude tvoje žádosti ignorovat úplně a spoléhat na to, že s případnou žalobou na ochranu před nečinností bys neuspěl.Ondrej Marek píše:1) Dopisový DDOS - zahlcovat administrativu takovým množstvím decentralizovaně posílané pošty např. 106kové requesty, které by zpomalili nebo znemožnili normální provoz.
Tisk bude stát peníze jen tebe a soud tě nejspíš vyzve k upřesnění, protože z podání není jasné, čeho se domáháš.Ondrej Marek píše:2) Spisový overload - decentralizovaně vyzvat naše příznivce k vytvoření co nejdelšího spisu (poskládat je pak všechny dohromady a mezi ně provkládat naší obhajobu (jen my bychom věděli na kterých číslech stran je). To celé vytisknout na 40g papír a doručit to příslušným složkám v dodávce jako spis o statisících či milionech stran.
Takových „skulinek“ je hodně, ale soud je bude ignorovat a NSS to pravděpodobně posvětí.Ondrej Marek píše:3) Najít procedurální skulinky v vytrollení - třeba kde nebude vysloveně vyžadovaná forma nějakého sdělení trvat na komunikaci kouřovými signály.
Každopádně takovýmhle postupem bychom dali akorát argumenty do rukou odpůrců InfoZ a ukázali, že nejsme stranou dostatečně vyspělou na účast v parlamentu. Radši se soustřeďme na to, aby se strana žádných trestných činů nedopouštěla.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 4):
- next_ghost, Pavel.Moravec, Patrik.Dolezal, Petr.Nemecek
Tel. 778702712
- Ondrej_Marek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 910
- Registrován: 07 čer 2013, 10:38
- Profese: IT administrátor/tiskař
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1454 poděkování
Re: Záložní plán - hek justice
V jisté době být homosexuál bylo trestným činem, někde ve světě i dnes je, stejně jako třeba porušení nějakých církevních zákonů.
Podporujeme legalizaci a svým způsobem tak vlastně šíříme toxikomanii. Obhajujeme sdílení což je taky v jistém smyslu prolobbovaných zákonů trestný čin.
Nechci vyzývat k porušování zákonů, jen být v rámci stávajícího rámce co nejnepříjemnější sousto na žvýkání.
Kam vede normální bránění můžeš vidět sám dnes a denně v tom, jak jsou (s trochou extrapolace) postihováni lidi za necvaklou jízdenku (exekucí) nebo zpronevěřitelé a zloději miliard (luxusním životem u moře v nedotknutelnosti).
Podporujeme legalizaci a svým způsobem tak vlastně šíříme toxikomanii. Obhajujeme sdílení což je taky v jistém smyslu prolobbovaných zákonů trestný čin.
Nechci vyzývat k porušování zákonů, jen být v rámci stávajícího rámce co nejnepříjemnější sousto na žvýkání.
Kam vede normální bránění můžeš vidět sám dnes a denně v tom, jak jsou (s trochou extrapolace) postihováni lidi za necvaklou jízdenku (exekucí) nebo zpronevěřitelé a zloději miliard (luxusním životem u moře v nedotknutelnosti).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvek:
- Patrik.Dolezal
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Záložní plán - hek justice
Pro nás jako politickou stranu je nejdůležitější, aby nás nezakázali a aby veřejné mínění bylo na naší straně. Když v tom partyzánském boji proti soudům budeme kreativní až moc, tak se to obrátí proti nám. Je to sice blbý, ale mučedníci v boji za dobrou věc mají největší podporu veřejnosti. Viz kauza Pirate Bay, která poslala 2 Piráty do Bruselu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 6):
- Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora, Filip.Krska, Ondrej_Marek, Pavel.Moravec, Lukas.Blazej
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
- Ondrej_Marek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 910
- Registrován: 07 čer 2013, 10:38
- Profese: IT administrátor/tiskař
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1454 poděkování
Re: Záložní plán - hek justice
point taken
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvek:
- next_ghost
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU