Nucené používání Skaret

Pirátská strana všechny informace zveřejňuje, včetně transparentních účtů, transparentního hospodaření. A to samé chceme prosadit u státu. Na otázky odpovídají členové a příznivci strany.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra

Pirátská strana všechny informace zveřejňuje, včetně transparentních účtů, transparentního hospodaření. A to samé chceme prosadit u státu. Na otázky odpovídají členové a příznivci strany.

Amtom
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 15 lis 2013, 13:16
Profese: Publicista
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Nucené používání Skaret

Příspěvek od Amtom »

Předem se omlouvám, pokud jsem toto téma umístila do špatného fóra, a prosím o případně přesunutí.
Jsem na rodičovské dovolené a rodičovský příspěvek si nechávám zasílat na běžný účet u nejmenované banky. Logicky usuzuji, že z účtu Úřadu práce, který příspěvky vyplácí, by měl být zaveden trvalý platební příkaz. Přesto mi už dvakrát přišly peníze jakýmsi podivným omylem na sKartu. A odpočívaly tam docela dlouho, vzhledem k tomu, že rodičovský příspěvek není mým jediným příjmem (dejme tomu, že na Skartu přišly patnáctého dne v měsíci, ale já jsem se až osmadvacátého začala po příspěvku shánět). Bohužel se v bankovnictví příliš nevyznám, ale tohle mi jednoduše nehraje. Pokusím se sesumírovat, oč mi v příspěvku jde:

- proč vůbec chodí peníze "omylem" na sKartu, když byl zadán trvalý platební příkaz? (poprvé k tomu došlo v červenci, podruhé teď v listopadu)
- kdo a kolik těží z toho, že peníze několik dní až týdnů zůstávají na účtě České spořitelny?
- je to napadnutelné? Jakým způsobem? Stalo se to ještě někomu? Nemusí jít o rodičovský příspěvek, ale i o invalidní či starobní důchod apod.
- patří toto mezi témata, která Piráti řeší?

O mě osobně vůbec nejde, mám zdravé nohy a nemám problém dojít si do bankomatu zkontrolovat, jestli mi příspěvek náhodou nepřišel na sKartu. Jde o to, že nechci, aby se tímhle záhadným "omylem" obohacovala strana, kvůli které jsem si zavedla trvalé posílání příspěvku na svůj běžný osobní účet.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nucené používání Skaret

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Obávám se, že tenhle "detail" nikdo řešit nebude... Samozřejmě na tom vydělává ČS... jako na celém projektu. Cílem bylo je zrušit a to "se povedlo". Myslím, že někdy v Lednu se budou lidí definitivně ptát kam to chtějí posílat a na sKartu to snad mohou posílat až do Dubna 2014.
Možná nějaký investigavec by z toho měl zajímavý (možná i "konspirační") článek, ale to asi tak všechno kde to může skončit... do té doby už sKarty nebudou existovat.
Odpovědět

Zpět na „Otevřený stát“