Jak by ZP změnil váš život?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Tomas.Klapka »

OFFTOPIC[quote="PUDr Hotas"][quote="Libor Spacek"]Když už se tu (opět) diskutuje o VZP, dovolil bych si něco zmínit. Toto vlákno je založeno na nepsaném předpokladu, že VZP lidem dovolí dělat spoustu vysněných věcí, které momentálně dělat nemohou a že tohle je skvělý argument pro VZP. Třeba se něco učit, či se stát tvořivým umělcem/vědcem/spisovatelem/programátorem....
Ve většině případů to takhle ale v životě nechodí.[/quote]
s tím naprosto souhlasím. znám lidi, co říkali, co by všechno dělali, kdyby měli víc času... a když ho pak mají, skutek utek. na druhou stranu znám lidi, co se věnují práci, rodině, práci na zahradě a spoustě dalších činností, a přestože ráno vstávají do práce, "dokopou" se v 9 večer jít do fitka...[/quote]
ZP není přímo motivační. ZP odstraňuje některé faktory, které mohou být demotivační.

Lze vycházet z toho, že všichni ovlivňujeme svoje okolí a všichni přispíváme už jen tím, že existujeme a interagujeme s okolím.

Míru přispění jedince společnosti posuzujete z pohledu, který není nijak objektivní. Kdyby člověk nic nedělal a pouze vychoval několik dětí, tak z vašeho pohledu nic pro společnost neudělal. Jenže co když ten jeho potomek udělá na základě té výchovy něco, co bude pro společnost prospěšné víc, než by kdy byl schopen on sám? Prostě vaše představa dělání něčeho pro společnost je taková, že to musí být nějaké zaměstnání, jinak to nepočítáte. Nedokážete posoudit, jak moc změní svět jen úsměv bezdomovce, kterého si zrovna všimne náhodný kolemjdoucí.

Přínos jedince společnosti nedokáže objektivně posoudit vůbec nikdo. Proto je nesmyslné lidi dělit na společnosti přínosné a společnosti nepřínosné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 4):
Martin.Shanil, Marek.Necada, Lenka.Kozlova, Karel.Rada
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Jan.Hotarek »

mesenger píše: Ja se na to divam z uhlu pohledu lidi ktery podle me maji vuli zit zivot aktivne, OFFTOPICnech si uz pod tim predstavime cokolvek (nemusi vubec jit o to byt na spici v nejakem oboru) ale kvuli okolnostem se im to proste nedari.
podle mě se těmto lidem nebude dařit nikdy a ZP na tom nic nezmění. ti co mají vůli bojovat, bojovali a bojují ;-)
mesenger píše: Je to podle mne takovy jiny pohled nez jaky clovek nabyde z cteni mainstreamovych novin ktere prave podle mne vic ci min razi tu tezi ze kazdy je vyhradne sam zodpovedny za to jak se mu v zivote dari.
už jsem to psal a napíšu klidně znovu. nezastávám názor, že je každý výhradně sám zodpovědný, jak se mu v životě daří a já rozhodně nejsem k těmto věcem lhostejný... jsem však přesvědčen, že ZP to nevyřeší. tečka ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvek:
Petr.Vileta
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Martin.Shanil »

OFFTOPIC[quote="PUDr Hotas"]
už jsem to psal a napíšu klidně znovu. nezastávám názor, že je každý výhradně sám zodpovědný, jak se mu v životě daří a já rozhodně nejsem k těmto věcem lhostejný... jsem však přesvědčen, že ZP to nevyřeší. tečka ;-)[/quote]

ok. založ si vlákno s návrhem tvého řešení a tam se pokus vysvětlit jeho výhody a přednosti. imho bude výhodnější snažit se ukázat že něco jde (tvé řešení), než jen stále argumentovat proč něco nejde(vzp).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Klapka, Frantisek.Navrkal, Jan.Hotarek
mesenger
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 28
Registrován: 01 srp 2012, 22:47
Profese: IT specialista
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od mesenger »

Mozno by pri zamyslani sa nad zivotom ludi na okraji pomohla prave takato skusenost:

http://bratislava.sme.sk/c/7012861/v-br ... movca.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi mesenger za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, volani.webnode.cz
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 3515
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7685 poděkování
Dostal poděkování: 5946 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

OT.. U ZP mi nejde o to, jak by změnil můj život, ale život celkově. Já se prostě bojím, že je na to brzo, lidi se demokraticky žít teprve učí (řekla bych, že jsme jako lidstvo tak ve školce - a to mhouřím obě oči) a takováhle systémová záležitost, i kdyby se doladila, s dobrým úmyslem a všechno by běželo jak má.. umíte si představit, kam to povede? podle odpovědí koukám, že je to "podle sebe (svých představ o sobě), soudím tebe (vývoj)" s tím, že někdo má možná trochu růžový brejle..

Každopádně, jakékoli takové snahy o centrálním spasení čehokoliv končí, víme jak.

Z veřejných peněz bych solila jen veřejné záležitosti, tzn. opravdu bych radši viděla, kdyby u nás v Krnsku přistálo o 3 mega ročně víc a jako obyvatelé bychom se dohromady poradili, co s nima uděláme. Jestli je vrazíme do našich nepřizpůsobivých, jestli zadotujem obecní byt, ve kterém bydlí rodina, co na jaře vyhořeli, že se dětem nakoupí školní potřeby nebo vejlety na hory atp.

Já rozumím tomu, že to téma se líbí (vysvětlení podpory), ale za prvý bych se vyvarovala mluvit o nasazení ZP v horizontu řekněme 20let a pokud, tak jako poslední, prakticky za odměnu, za všemi ostatními úpravami státní správy (pokud možno celosvětově, pre to už si nedokážu vůbec představit, že tohle někde bude a někde ne), které by tomu musely předcházet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Petr.Vileta
77S 2I 3I 3I
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Michal.Havranek »

Vůbec, vzal bych si hypotéku a koupil si barák. A tak to udělá dalších x 100tis lidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Havranek za příspěvek:
Martin.Shanil
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Ondra.kl »

Michal Havranek píše:Vůbec, vzal bych si hypotéku a koupil si barák. A tak to udělá dalších x 100tis lidí.
dobrý postřeh. Právě proto je myslím blbost uvažovat o ZP ve výši 10k a také o jeho skokovém zavádění. Spíš bude vhodné postupné zavádění - začít na 3k (resp. obdobné částce odpovídající současnému životnímu minimu) a po 3-5 letech případně začít navyšovat.
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ondra.kl píše:
Michal Havranek píše:Vůbec, vzal bych si hypotéku a koupil si barák. A tak to udělá dalších x 100tis lidí.
dobrý postřeh. Právě proto je myslím blbost uvažovat o ZP ve výši 10k a také o jeho skokovém zavádění. Spíš bude vhodné postupné zavádění - začít na 3k (resp. obdobné částce odpovídající současnému životnímu minimu) a po 3-5 letech případně začít navyšovat.
ZP by se pravděpodobně nezaváděl skokem rovnou na 10 tisíc. Zvedal by se postupně, aby na to trh stíhal reagovat. Taky by se musela změnit daňová soustava a další zákony.
Nemůžeme snadno odhadovat, jaká by byla nabídka bankovních služeb a jejich cena, pokud se dosáhne výše 10k. Proto bych se do těchto fantasií příliš nepouštěl. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
Martin.Shanil
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Martin.Shanil »

OFFTOPICTaky není zcela jasné, zda by se mohl ZP uvažovat jako životní minimum a zda by tedy z něho mohly být vymáhány např. exekuce. (imho částečně ano)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Ondra.kl »

Tomas Klapka píše: Proto bych se do těchto fantasií příliš nepouštěl. :)
Už se těm fantaziím venujeme 5 stránek ;)
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“