No to ze nekdo zname takove lidi co toho dokazou hodne je ale jen takova anekdotalni argumentace.
Ja se na to divam z uhlu pohledu lidi ktery podle me maji vuli zit zivot aktivne, nech si uz pod tim predstavime cokolvek (nemusi vubec jit o to byt na spici v nejakem oboru) ale kvuli okolnostem se im to proste nedari. Zda se mi ze takovych lidi pribyva, a to nezpochybnuje to ze porad jsou mezi nami takovy ktory i v tezsich podminkach dokazou obstat a vytvorit si fungujici zpusob ziti (ale nejistote a rizikam padu "dole" jsou vystaveni taky ) Celkem vhodne se mi v teto souvislosti zda cteni Noveho Prostoru, v poslednich cislech delaji ted rozhovory s vybranymi prodejci a jejich zivotvni pribehy jsou docela zajimave a nemyslim ze potvrzuji to ze bezdomovcem se clovek stane a zustava nim jen kvuli vlastni apatii a lenosti. V casopisu se da taky dobre docist o pohledech na problematiku chudoby, socialniho vylouceni a jeho pricin a nasledku. Je to podle mne takovy jiny pohled nez jaky clovek nabyde z cteni mainstreamovych novin ktere prave podle mne vic ci min razi tu tezi ze kazdy je
vyhradne sam zodpovedny za to jak se mu v zivote dari.
Podle mne ide o to zkumat efekt takehoto prijmu na cele skupiny ludi, nehodnotit jednotlivcov. Urcity vyskum tohoto typu a pilotne studie probihaji napriklad v Namibii a Indii:
https://www.facebook.com/photo.php?v=757605810920105
Podle mne vystupem techto studii jsou ty meritelne dopady na celkovou uroven zivota dane spolecnosti, ne jednotlivcu. Jednotlivci se muzou se situaci jejich vlastniho zivota vdzy popasovat velmi ruzne.