Jak by ZP změnil váš život?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Petr Stehlik »

Ondra.kl píše:
Petr Stehlik píše:Myslím si, že ty úvahy o splnění snů díky ZP jsou velmi chybné.
Nejsou chybné, vycházejí ze zadání.
Pravda, přehlédl jsem, že jsme v sekci "Próza", myslel jsem, že tohle je ještě vnitrostranická diskuse.

Tak opravuji svou odpověď na: přestal bych pracovat a začal bych na plný úvazek psát svobodný software :)
Ondra.kl píše:
Petr Stehlik píše:Když se tak na to dívám, tak namísto ZP by pro začátek pomohlo, kdyby se pracovní doba zkrátila z 40-45 hodin týdně na 20.
Myslíš ta pracovní doba ke které můžeš/musíš odpracovat dalších oficiálních 150 neplacených přesčasových hodin? A xxx neoficiálních neplacených přesčasových hodin?
Dobrá připomínka, ale stejně se nad tím zamysli: dneska je poloviční úvazek téměř sci-fi. Jak zařídit, aby to byla norma?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Stehlik za příspěvky (celkem 4):
Helena Jarolimkova, Martin.Shanil, Tomas.Klapka, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Tempus
Příspěvky: 88
Registrován: 06 dub 2011, 19:19
Profese: exotolog
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 183 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Tempus »

Tenhle thread ukazuje v plné nahotě, jak strašlivý nápad ten základní příjem vlastně je. Díky za něj.

Ale abych nebyl tak úplně OT; nevím, jak by ZP změnil můj život, neboť doufám, že se podobné šílenosti nedožiju.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tempus za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, Petr.Vileta
diskutuji zásadně v podatelnách
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Ondra.kl »

Petr Stehlik píše:Dobrá připomínka, ale stejně se nad tím zamysli: dneska je poloviční úvazek téměř sci-fi. Jak zařídit, aby to byla norma?
současný stav:
1. proti zkrácení: pro zaměstnavatele je dražší sledovat a řídit více lidí. Čím méně lidí udělá danou práci tím je to pro zaměstnavatele lepší
2. proti zkrácení: na zkrácený úvazek si málokdo vydělá tolik kolik potřebuje. navíc nutno přihlédnout k faktu že může být i dnes zadarmo na sociálních dávkách (jen nesmí mít majetek)

jak to změnit:
ad 1. tohle v podstatě nejde změnit, může to vyvážit jen fakt že lidé na kratší úvazek budou mít vyšší efektivitu
2. VZP
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4259
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7441 poděkování
Dostal poděkování: 10824 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dělal bych to, co dělám teď. Svůj život bych neměnil. Mám ho rád. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 6):
Helena Jarolimkova, Marek.Necada, Martin.Shanil, Tomas.Klapka, Pavel.Moravec, Petr.Karlik
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Jan.Hotarek »

Ondra.kl píše: A těch prvních 150 bezplatných hodin přesčas je aktuálně platná právní úprava.
můžeš mi sdělit zdroj? pokud já vím, zák. práce omezuje práci přesčas na max. 150h za rok OFFTOPIC(na základě vzájemné dohody to může být výjimečně víc), tzn. 150 hodin přesčasů by oficiálně nemělo být prvních ale posledních. ty hodiny zaměstnavatel samozřejmě platí a navíc se k nim vyplácí příplatek ve výši 25% ;-)
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Jan.Hotarek »

Ondra.kl píše: 1. proti zkrácení: pro zaměstnavatele je dražší sledovat a řídit více lidí. Čím méně lidí udělá danou práci tím je to pro zaměstnavatele lepší
i když je tvůj závěr vlastně pravdivý, nemůžu si nerejpnout: proč pořád chceš někoho sledovat? seš ve správný straně? :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvek:
Petr.Vileta
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Marek.Necada »

Míň bych se stresoval. Namísto hledání zaměstnání (ve smyslu závislé činnosti) bych raději zkusil zrealizovat některý z technologických konceptů, které mi už nějakou dobu leží v hlavě. Zkusil bych rozjet nějaké družstevní podnikání v oblasti technologií.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 4):
Martin.Shanil, Tomas.Klapka, Helena Jarolimkova, Vaclav.Klecanda
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Asi by se všichni začali nudit a hledali by si práci. Já vím, že kde kdo řekne, že by chodil hrát tenis, golf, jezdil na lyže, chodil za kočkama do baru atd. atd. No jo, ale ono není nic zadarmo a kde na to vzít? A ať mi ženy prominou ale většina chce mít rodinu a finanční zabezpečení je dosti silný impulz k výběru partnerů, že ano. A tak by byli úspěšní ti majetnější. Holt tak to bylo, je a bude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 6):
Marek.Necada, Pavel.Moravec, Ondra.kl, Petr Stehlik, Helena Jarolimkova, Ivan Sirko
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2749
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12367 poděkování
Dostal poděkování: 5854 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Pracovat bych nepřestal - práce mne baví:). Vzhledem k mému příjmu bych uvažoval buď o posílání VZP na dobročinné účely anebo zpět státu (pokud ten by svěřenými prostředky neplýtval), anebo bych jej nějak investoval jako další pilíř zajištění na stáří (třeba pravidelným nákupem bitcoinů 8-) ).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Ivan Sirko
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Příspěvek od Ondra.kl »

PUDr Hotas píše:
Ondra.kl píše: 1. proti zkrácení: pro zaměstnavatele je dražší sledovat a řídit více lidí. Čím méně lidí udělá danou práci tím je to pro zaměstnavatele lepší
i když je tvůj závěr vlastně pravdivý, nemůžu si nerejpnout: proč pořád chceš někoho sledovat? seš ve správný straně? :-D
Já chci někoho sledovat? Ale kdeže. Jen si uvedomuji, že když někomu platím za práci tak chci aby ji dělal. Pokud nebudu sledovat co dělá tak nevím co dělá a taky nemusí dělat nic. Fakt si myslíš že cílem podnikání je platit lidi za nic? Sledovat neznamená furt někomu sedet za zadkem s kamerou ;) Krom toho je třeba zaměstnance sledovat z bezpečnostních důvodů. Asi těžko může uklízečka do zlatnické dílny kde se volně na stole povaluje zlato a diamanty v milionových částkách. Stejně tak těžko můžou všichni zaměstnanci ke všem smluvám, objednávkám a fakturám firmy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Helena Jarolimkova
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“