Jak by ZP změnil váš život?
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jak by ZP změnil váš život?
Byl bych despotickým předsedou Pirátské strany 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 9):
- Martin.Shanil, Tomas.Klapka, Stanislav.Stipl, Libor.Spacek, Petr Stehlik, Dominika.Michailidu, Helena Jarolimkova, Ivan Sirko, Lenka.Kozlova
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Libor.Spacek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2222
- Registrován: 16 říj 2012, 09:30
- Dal poděkování: 2636 poděkování
- Dostal poděkování: 4247 poděkování
Re: Jak by ZP změnil váš život?
První dobrý argument pro VZPJiri Kaderavek píše:Byl bych despotickým předsedou Pirátské strany
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 2):
- Petr Stehlik, Helena Jarolimkova
Senilní dědouch a troll.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jak by ZP změnil váš život?
Původně jsem chtěl napsat něco sarkastického, ale když tu všichni píšou vážně, tak se také přinutím.
Ukončil bych živnost. Tím bych nemusel odvádět státudalších cca 3500 Kč a měl bych tedy 13500. Sice netuším, jestli by se u nás nějak dramaticky zdražilo, protože někde se na to ZP vzít musí, a už vůbec nevím, jestli by to platilo jen u nás nebo v celé EU.
EDIT: Blbá úvaha.
Na upozornění Martina Schánila opravuji: měl bych opravdu jen 10 tisíc.
Kdyby to platilo jen u nás a bylo tu dráž, asi bych místo do Makra, kam bych už jako nepodnikatel nemohl, jezdil nakupovat potraviny do Německa, kde by byly levnější. Na benzín bych měl a z Plzně to není daleko. Také bych se snažil co nejvíce šetřit a nastřádat na 14 denní výlet do USA nebo Austrálie. Někam do civilizace, samozřejmě, jen ne do přírody, tu nesnáším od dětství. Třeba takové letecké muzeum by byl vhodný cíl.
Až bych si splnil tenhle sen, dostat se za oceán, asi bych si zase koupil elektrickou kytaru a snažil se skládat písničky. Po několika letech, až bych znovu zjistil, že je nikdo nechce, bych ji už podruhé v životě nenápadně odložil za skříň. Asi bych začal chodit do letecké školy a udělal si průkaz amatérského pilota a občas si vypůjčil nějaké letadélko a pár hodin za rok se proletěl.
Po pár letech bych se jednoho dne zeptal sám sebe "Nikdo ode mě nic nechce, nikdo mě nepotřebuje, kromě mé ženy. Co já tu vlastně dělám, na tom světě?". A protože mám svou ženu rád, mrzoutsky bych tu dále setrval, ale opravdu jen z ohledů na ni. Žádná práce, žádná činnost, kterou bych si sám vybral, by nikoho nezajímala. Cítil bych se jaksi nepotřebný a šíleně bych se nudil.
Hmm, tak jsem si pár jízlivostí zase neodpustil. Holt starého psa novým kouskům nenaučíš.
Ukončil bych živnost. Tím bych nemusel odvádět státu
EDIT: Blbá úvaha.
Kdyby to platilo jen u nás a bylo tu dráž, asi bych místo do Makra, kam bych už jako nepodnikatel nemohl, jezdil nakupovat potraviny do Německa, kde by byly levnější. Na benzín bych měl a z Plzně to není daleko. Také bych se snažil co nejvíce šetřit a nastřádat na 14 denní výlet do USA nebo Austrálie. Někam do civilizace, samozřejmě, jen ne do přírody, tu nesnáším od dětství. Třeba takové letecké muzeum by byl vhodný cíl.
Až bych si splnil tenhle sen, dostat se za oceán, asi bych si zase koupil elektrickou kytaru a snažil se skládat písničky. Po několika letech, až bych znovu zjistil, že je nikdo nechce, bych ji už podruhé v životě nenápadně odložil za skříň. Asi bych začal chodit do letecké školy a udělal si průkaz amatérského pilota a občas si vypůjčil nějaké letadélko a pár hodin za rok se proletěl.
Po pár letech bych se jednoho dne zeptal sám sebe "Nikdo ode mě nic nechce, nikdo mě nepotřebuje, kromě mé ženy. Co já tu vlastně dělám, na tom světě?". A protože mám svou ženu rád, mrzoutsky bych tu dále setrval, ale opravdu jen z ohledů na ni. Žádná práce, žádná činnost, kterou bych si sám vybral, by nikoho nezajímala. Cítil bych se jaksi nepotřebný a šíleně bych se nudil.
Hmm, tak jsem si pár jízlivostí zase neodpustil. Holt starého psa novým kouskům nenaučíš.
Naposledy upravil(a) Petr.Vileta dne 20 lis 2013, 01:47, celkem upraveno 1 x.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
- Martin.Shanil, Libor.Spacek, Helena Jarolimkova, Ivan Sirko
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Libor.Spacek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2222
- Registrován: 16 říj 2012, 09:30
- Dal poděkování: 2636 poděkování
- Dostal poděkování: 4247 poděkování
Re: Jak by ZP změnil váš život?
Mně bylo správně připomenuto taky zodpovědět na tu otázku, takže stručně:
Kdybych dostal to VZP už ve vašem průměrném věku, tak bych se celý život flákal a doteď žil z těch 10K.
Teď už by to stačilo tak sotva na podnájem a třásl bych se otrhaný zimou a hladem a té zahálky už bych si po letech vůbec nevážil.
Třeba bych se dal na kradení, abych těch peněz zadarmo měl víc
Díky bohu mi nikdo nikdy žádné VZP nedal, takže takhle se mám podstatně líp.
Ve zpětném pohledu, to, že jsem musel pracovat se teď už vůbec nezdá tak strašné.
PS. Jo málem jsem zapoměl, a volil bych komunisty a ne Piráty.
Kdybych dostal to VZP už ve vašem průměrném věku, tak bych se celý život flákal a doteď žil z těch 10K.
Teď už by to stačilo tak sotva na podnájem a třásl bych se otrhaný zimou a hladem a té zahálky už bych si po letech vůbec nevážil.
Třeba bych se dal na kradení, abych těch peněz zadarmo měl víc
Díky bohu mi nikdo nikdy žádné VZP nedal, takže takhle se mám podstatně líp.
Ve zpětném pohledu, to, že jsem musel pracovat se teď už vůbec nezdá tak strašné.
PS. Jo málem jsem zapoměl, a volil bych komunisty a ne Piráty.
Naposledy upravil(a) Libor.Spacek dne 20 lis 2013, 01:02, celkem upraveno 1 x.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 5):
- Martin.Shanil, Petr.Vileta, Jan.Hotarek, Michal.Klus, Helena Jarolimkova
Senilní dědouch a troll.
- Petr.Kopac
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 2944
- Registrován: 10 říj 2011, 22:43
- Profese: Software engineer
- Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
- Dal poděkování: 5494 poděkování
- Dostal poděkování: 3646 poděkování
Re: Jak by ZP změnil váš život?
Prestehoval bych se do zeme, ktera by nebyla v hyperinflaci a vydelaval bych si spokojene neco mezi 5 az 6 tisici eur. (Na trapnych 400 eur se muzu kazdemu vybodnout.) Jo a taky bych nechtel zit v zemi, do ktere se stahnou vsechny socky a neschopni flakaci z okoli.
(hate can start now)
(hate can start now)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 4):
- Martin.Shanil, observer, Petr.Vileta, Helena Jarolimkova
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
- Petr Stehlik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1780
- Registrován: 25 srp 2009, 15:30
- Profese: všeuměl
- Bydliště: Zlín
- Dal poděkování: 686 poděkování
- Dostal poděkování: 1712 poděkování
Re: Jak by ZP změnil váš život?
Myslím si, že ty úvahy o splnění snů díky ZP jsou velmi chybné. Například ta slova o šetření a výletech do USA, pilotních školách a dalších nesplněných životních cílech.
IMHO by výše ZP měla být nastavena právě tak, aby osoba nezemřela hladem nebo zimou, a to je tak vše. Nemělo by z toho jít ušetřit ani korunu. Nemělo by z toho jít zaplatit cokoliv mimo jídlo a chudé bydlení. To už by pak totiž nebyl ZP, ale pravý komunismus, na který myslím ani po 40 letech nepřetržitého budování nemáme...
Takže zkuste počítat ZP do výše tak 4 tisíce Kč (muselo by vzniknout nějaké super levné nájemní bydlení, jinak by totiž nestačilo ani 8 tisíc měsíčně). To by mé rodině nestačilo na pokrytí ani významnější části pravidelných měsíčních plateb, čili bych musel pracovat stejně tvrdě, jako dnes. Neměl bych žádný čas navíc, protože když bych zaměstnavatelům nabídl, že budu pracovat jen X hodin místo Y, tak si najdou někoho, kdo bude dělat Y hodin místo mě, protože všichni potřebují všechno hned a nikdo nechce zaměstnávat dva lidi místo jednoho jen proto, že ten jeden chce mít trošku času pro sebe.
Když se tak na to dívám, tak namísto ZP by pro začátek pomohlo, kdyby se pracovní doba zkrátila z 40-45 hodin týdně na 20. Tím by se zaměstnavatelé naučili zaměstnávat 2 lidi na jednom místě (samozřejmě za poloviční plat), takže by každý z nás měl něco jako ZP a zároveň půl dne volna. Zároveň by to dramaticky snížilo nezaměstnanost (prakticky by zmizela) a tím by zaměstnavatelé začali zvedat platy, aby sehnali nějaké pracanty. To mi připadá jako rozumný mezikrok k plnému ZP
IMHO by výše ZP měla být nastavena právě tak, aby osoba nezemřela hladem nebo zimou, a to je tak vše. Nemělo by z toho jít ušetřit ani korunu. Nemělo by z toho jít zaplatit cokoliv mimo jídlo a chudé bydlení. To už by pak totiž nebyl ZP, ale pravý komunismus, na který myslím ani po 40 letech nepřetržitého budování nemáme...
Takže zkuste počítat ZP do výše tak 4 tisíce Kč (muselo by vzniknout nějaké super levné nájemní bydlení, jinak by totiž nestačilo ani 8 tisíc měsíčně). To by mé rodině nestačilo na pokrytí ani významnější části pravidelných měsíčních plateb, čili bych musel pracovat stejně tvrdě, jako dnes. Neměl bych žádný čas navíc, protože když bych zaměstnavatelům nabídl, že budu pracovat jen X hodin místo Y, tak si najdou někoho, kdo bude dělat Y hodin místo mě, protože všichni potřebují všechno hned a nikdo nechce zaměstnávat dva lidi místo jednoho jen proto, že ten jeden chce mít trošku času pro sebe.
Když se tak na to dívám, tak namísto ZP by pro začátek pomohlo, kdyby se pracovní doba zkrátila z 40-45 hodin týdně na 20. Tím by se zaměstnavatelé naučili zaměstnávat 2 lidi na jednom místě (samozřejmě za poloviční plat), takže by každý z nás měl něco jako ZP a zároveň půl dne volna. Zároveň by to dramaticky snížilo nezaměstnanost (prakticky by zmizela) a tím by zaměstnavatelé začali zvedat platy, aby sehnali nějaké pracanty. To mi připadá jako rozumný mezikrok k plnému ZP
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Stehlik za příspěvky (celkem 6):
- Jan.Hotarek, Helena Jarolimkova, Petr.Kopac, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Ivan Sirko
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Jak by ZP změnil váš život?
Nejsou chybné, vycházejí ze zadání.Petr Stehlik píše:Myslím si, že ty úvahy o splnění snů díky ZP jsou velmi chybné.
Souhlas ale otázka tak položena nebyla.Petr Stehlik píše:IMHO by výše ZP měla být nastavena právě tak, aby osoba nezemřela hladem nebo zimou, a to je tak vše. Nemělo by z toho jít ušetřit ani korunu. Nemělo by z toho jít zaplatit cokoliv mimo jídlo a chudé bydlení. To už by pak totiž nebyl ZP, ale pravý komunismus, na který myslím ani po 40 letech nepřetržitého budování nemáme...
Založ tedy nové vlákno s novou otázkou. Btw s tím bydlením ... myslím že není problém, vy družstvě platím cca 4,5K za 2,5+1. V baráku jsme vyměnili okna, výtah, opravili střechu. Samozřejmě že ve stejné lokalitě lidi u RPG platí 8k za 1+1 - takže je otázka jak na to Bakala zareaguje.Petr Stehlik píše:Takže zkuste počítat ZP do výše tak 4 tisíce Kč (muselo by vzniknout nějaké super levné nájemní bydlení, jinak by totiž nestačilo ani 8 tisíc měsíčně).
Myslíš ta pracovní doba ke které můžeš/musíš odpracovat dalších oficiálních 150 neplacených přesčasových hodin? A xxx neoficiálních neplacených přesčasových hodin?Petr Stehlik píše:Když se tak na to dívám, tak namísto ZP by pro začátek pomohlo, kdyby se pracovní doba zkrátila z 40-45 hodin týdně na 20.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
- Helena Jarolimkova
- Jan.Hotarek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 321
- Registrován: 15 srp 2013, 15:13
- Profese: stavebnictví
- Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
- Dal poděkování: 307 poděkování
- Dostal poděkování: 376 poděkování
Re: Jak by ZP změnil váš život?
kdybychom dostávali navrhovaný ZP, měli bychom s mou přítelkyní a mými dvěma dětmi víc než teď, takže bych nemusel řešit, jak zařídit, aby dcera mohla jet na lyžařák a asi by dětem ježíšek přinesl víc dárků... taky bych se mohl vykašlat na to, doprošovat se jejich mámy (nebo se sní soudit), aby po letech něco konečně na děti poslala...
určitě bych přestal chodit do práce, přestože mě baví a chodím tam rád. víc bych se věnoval svým dětem (i když nevím jestli o to stojí
), víc bych se věnoval svým koníčkům (tancuju ve folklórním souboru a asi bych začal vést děti a mládež), víc bych se věnoval svým příbuzným a známým, prostě bych se víc věnoval věcem, na které mám momentálnně málo času... tím pádem bych taky víc cestoval a asi bychom si s přítelkyní pořídili dítě 
nevím, jestli bych si zvykl na přibývající nepořádek kolem nás, na plíživě se projevující úbytek zboží a služeb a další důsledky toho, že by lidi hromadně přestávali pracovat, ale asi jo. konečně by to u nás bylo jak v americkým filmu a na ulicích by spolu válčili gangy mladých znuděných lidí...
na co by se mi těžko zvykalo by byla inflace. to neustálý zvedání cen a zvedání ZP, navíc vždycky se zpožděním, takže by se některý měsíce nedalo normálně vyjít...
jednou by mě to asi nakrklo, možná by bylo impulsem odstěhování mých dětí z domu (a tím pádem zásadní snížení mého příjmu), a rozhodl bych se, že půjdu pracovat. ale tím, že jsem z procesu dávno vypadl, nebylo by asi možné vrátit se na předchozí pozici a začínat odznovu, ještě k tomu za peníze skoro stejné jako teď bez práce...
taky bych mezitím zestárl, už bych nebyl tak rychlej, pružnej, přizpůsobivej, ... uskromnili bychom se (pokud by mě přítelkyně neopustila, protože Franta ji líp zabezpečí) a čekali. na dávky, na vnoučata, na smrt...
celej život jsem se těšil, jak budu na starý kolena pomáhat svým dětem s jejich dětma, jak jim budu kupovat dárky, jak ke mě budou jezdit na prázdniny... a nakonec nebudu mít ani na to abych za nima zajel na návštěvu, natož abych jim něco přivezl...
určitě bych přestal chodit do práce, přestože mě baví a chodím tam rád. víc bych se věnoval svým dětem (i když nevím jestli o to stojí
nevím, jestli bych si zvykl na přibývající nepořádek kolem nás, na plíživě se projevující úbytek zboží a služeb a další důsledky toho, že by lidi hromadně přestávali pracovat, ale asi jo. konečně by to u nás bylo jak v americkým filmu a na ulicích by spolu válčili gangy mladých znuděných lidí...
na co by se mi těžko zvykalo by byla inflace. to neustálý zvedání cen a zvedání ZP, navíc vždycky se zpožděním, takže by se některý měsíce nedalo normálně vyjít...
jednou by mě to asi nakrklo, možná by bylo impulsem odstěhování mých dětí z domu (a tím pádem zásadní snížení mého příjmu), a rozhodl bych se, že půjdu pracovat. ale tím, že jsem z procesu dávno vypadl, nebylo by asi možné vrátit se na předchozí pozici a začínat odznovu, ještě k tomu za peníze skoro stejné jako teď bez práce...
taky bych mezitím zestárl, už bych nebyl tak rychlej, pružnej, přizpůsobivej, ... uskromnili bychom se (pokud by mě přítelkyně neopustila, protože Franta ji líp zabezpečí) a čekali. na dávky, na vnoučata, na smrt...
celej život jsem se těšil, jak budu na starý kolena pomáhat svým dětem s jejich dětma, jak jim budu kupovat dárky, jak ke mě budou jezdit na prázdniny... a nakonec nebudu mít ani na to abych za nima zajel na návštěvu, natož abych jim něco přivezl...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvky (celkem 3):
- Martin.Shanil, Helena Jarolimkova, Petr.Vileta
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
- Jan.Hotarek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 321
- Registrován: 15 srp 2013, 15:13
- Profese: stavebnictví
- Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
- Dal poděkování: 307 poděkování
- Dostal poděkování: 376 poděkování
Re: Jak by ZP změnil váš život?
jj. taky to tak vidímPetr Stehlik píše: Když se tak na to dívám, tak namísto ZP by pro začátek pomohlo, kdyby se pracovní doba zkrátila z 40-45 hodin týdně na 20. Tím by se zaměstnavatelé naučili zaměstnávat 2 lidi na jednom místě (samozřejmě za poloviční plat), takže by každý z nás měl něco jako ZP a zároveň půl dne volna. Zároveň by to dramaticky snížilo nezaměstnanost (prakticky by zmizela) a tím by zaměstnavatelé začali zvedat platy, aby sehnali nějaké pracanty. To mi připadá jako rozumný mezikrok k plnému ZP
nevím odkud čerpáš informace ani na jakých místech jsi pracoval/pracuješ, ale já nic takového nepozoruji. uznávám, že občas nějakou tu hodinu navíc zadarmo udělá každý, ale občas každý nedělá v pracovní době to za co je placen, takže se to tak nějak srovná...Ondra.kl píše:Myslíš ta pracovní doba ke které můžeš/musíš odpracovat dalších oficiálních 150 neplacených přesčasových hodin? A xxx neoficiálních neplacených přesčasových hodin?
znal jsem jednoho "podnikatele", který platil zaměstnankyně ve své samoobsluze až od 7:00, přestože chodily na 6:00 s odůvodněním, že otevřeno je až od sedmi, lidi nakupují od sedmi, on vydělává od sedmi a je teda bude platit taky tak... postupně se mu tam vystřídalo x ženských, až žádnou nemohl sehnat a navíc dostal od manžela jedné z nic přes držku...
pokud to někde s těmi přesčasy funguje jak píšeš, dělají si to lidi sami a sami to můžou změnit. žádný státní regule, úřady a kontroly, jak o nich občas píšeš
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvek:
- Helena Jarolimkova
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Jak by ZP změnil váš život?
Já jo. Ano je to silně individuální. A těch prvních 150 bezplatných hodin přesčas je aktuálně platná právní úprava.PUDr Hotas píše:nevím odkud čerpáš informace ani na jakých místech jsi pracoval/pracuješ, ale já nic takového nepozoruji ....Ondra.kl píše:Myslíš ta pracovní doba ke které můžeš/musíš odpracovat dalších oficiálních 150 neplacených přesčasových hodin? A xxx neoficiálních neplacených přesčasových hodin?