Církve, náboženské skupiny a církevní restituce

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.


Moderátoři: Garanti, Rada resortních týmů - členové, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.

Marek.Dluhos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 742 poděkování

Církve, náboženské skupiny a církevní restituce

Příspěvek od Marek.Dluhos »

Vážení,

I vzhledem k zítřejší diskusi I. Bartoše u Moravce v ČT, kde má být i nějaký kardinál by mne zajímalo, jaký je většinový postoj k této palčivé otázce novodobých českých dějin.

Podle mne není možné dojít v tomto státě tak daleko, že si skupinka lidí kdovíjak motivovaných odhlasuje závazek pro 10 000 000 lidí, aby dali někomu 150 MILIARD a ještě to platili mnoho desítek let. Takže o takovém drahém zákonu by se mělo hlasovat přímo celým národem.

Co na to ostatní piráti?

Také jsem viděl ve městě v němčině pirátský leták, kde bylo že snad piráti jsou pro alternativní náboženské směry, ne aby se jen propagovaly v ČT a všude tradiční církve jako katolická, ke které mají občané této země stovky let výhrad. Že cenzura v ČT neplatí jen pro politické strany, ale i pro jiné náboženské směry...
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Církve, náboženské skupiny a církevní restituce

Příspěvek od anonym2064 »

Na prvním místě je samozřejmě tolerance a svoboda vvyznání. Co se restitucí týče, nelíbí se nám její provední ale uznáváme potřebu odluky církve od státu.

ovšem oficiální vyjádření to asi neni.
Petr.Nemecek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 586
Registrován: 22 led 2010, 11:40
Profese: IT - sítě a správa systémů
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: Církve, náboženské skupiny a církevní restituce

Příspěvek od Petr.Nemecek »

Existuje tady dlouhá debata vnitrostranicka-diskuze-f75/cirkevni-re ... 14274.html (nevím jestli tě to tam pustí).

Zjednodušeně: Jako Piráti souhlasíme s tím, že je potřeba problém s církvemi definitivně uzavřít, ale myslíme si že v současném řešení je zároveň vetkán jeden z největších tunelů posledních let. Zatím nemáme shodu v tom, jaké náklady jsou ještě přijatelné či jak moc radikální by mělo být ideální řešení, ale jsme jednoznačně pro revizi toho současného, které je pro stát velmi nevýhodné.
Marek.Dluhos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 742 poděkování

Re: Církve, náboženské skupiny a církevní restituce

Příspěvek od Marek.Dluhos »

Takže jste pro referendum o dané otázce a nenecháváte se manipulovat médii protlačovaným pro organizovaný zločin výhodným pohledem, že když se uzavřely nějaké smlouvy (byť tak, že se k tomu museli vyměnit poslanci do dozorčích rad a přijít jiní těsně před nástupem do kriminálu, aby to odhlasovali), musí lidé platit a platit - což nás spojuje i se solárním byznysem.

Vždyť položme si otázku, co když někdo přijde za poslanci parlamentu a řekne jim, dejte mi na podnik XY 201 miliard-můžete zavázat teď svým hlasováním občany, že to budou příštích 50 let platit. Já dám každému z Vás 1 miliardu-nevěřím, že by se tam 101 takových nenašlo-a 100 miliard zůstane mi. A je to. A takhle se podle mne poslední roky ty zákony dělají, je to trend.

Takže podle mne takové zákony by měly být zrušitelné přímým referendem na podnět alespoň 100 000 občanů. A jsme u přímé demokracie, která je spojena i s všeobecným základním příjmem. Protože když budou politici dělat jen dluhy a rozdělovat státní pozemky, případně doly (viz. Mostecká uhelná) atd., tak nikdy na žádný základní příjem nebude. :idea:
Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“