Apel na předsednictvo místního sdružení

Moderátor: PMS Žatec - Louny

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou jeho členy nebo registrovanými příznivci, nebo se přidali do skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Apel na předsednictvo místního sdružení

Příspěvek od Vit.Konecny »

Od doby rezignace druhého místopředsedy uplynuly téměř dva měsíce a stále nebyl zahájen proces, jenž by měl následovat, tudíž minimálně zahájení rozpravy v dovolbě předsednictva. IMHO je stav, kdy v předsednictvu zasedají pouze dva lidé dlouhodobě neudržitelný. Existuje možnost patu při hlasováních, může se stát, že se nebude moci hlasovat na zasedáních při neúčasti jednoho člena předsednictva a to nemluvím o různých zákulisních domluvách, které mohou vést k nedemokratičnosti postupů.

Je toho mnohem více, co mi vadí, ale to již nemíním rozpitvávat, jen zmiňuji - výjezdní zasedání v Lounech (komunikujete někdo s Jiřím Procházkou kromě mě? vyhlásí někdo tu schůzi?), kauza ohledně "nepravdy" předsedy při primárních volbách na kandidátní listinu, přijetí nečlenů strany do skupiny MS Žatec na tomto fóru (což mohlo ohrozit hlasování), počet členů místního sdružení trávících většinu svého času v Žatci postupně upadl a v tuto chvíli jsme vlastně jediní v Žatci (či okrese Louny, kde máme působnost) setrvávající členové já a Jan Mrnka :cry:

Také si matně vzpomínám na prohlášení, které jsme si mezi sebou tak nějak přijali při zakládání místního sdružení a to, že pokud dosáhneme přibližného počtu deseti členů, funkce položíme a dáme prostor ke kandidatuře novým členům. Pokud budou přijati Ilja Roudný, Michal Schmidt, Jiří Procházka a Robert Šíp (tudíž všichni, kteří o to usilují), počet členů dosáhne počtu 11 8-)

Z těchto důvodů mám pocit, že byste měli buď (1) urychleně vyhlásit dovolbu předsednictva místního sdružení a upevnit své postavení nebo (2) kolektivně rezignovat (stačila by vlastně i rezignace jednoho z vás). Osobně bych byl pro možnost číslo 2. Pokud rezignujete, máte přeci možnost získat mnohem silnější mandát pomocí "opravdové" volby (když jsme to zakládali ve třech lidech, bylo jasné že i utvoříme předsednictvo).

Také předem předestírám, že pokud se bude volit celé nové předsednictvo, nebudu kandidovat (doba testování struktur u mne již pominula a našel jsem se v celostranické mediální činnosti, což dokazuji neobhajováním vcelku silného mandátu s více než 80% podporou v republikovém výboru).

Předsednictvo místního sdružení není sice funkce nějak přímo honosná, ale očekával bych od členů tohoto orgánu a to především od předsedy přinejmenším duchovní vedení.

Vše píši zcela veřejně a otevřeně, protože jinak se na to časem zapomene a nikdo by to nemusel vyřešit, natož řešit.
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Apel na předsednictvo místního sdružení

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Díky za pošťouchnutí. Důkladně to vyřešíme na příští schůzi. Jsem pro kolektivní rezignaci PMS a nové navolení. Vzhledem k tomu, že jsem většinu týdne v Praze a musím se víc věnovat studiu, než na gymplu, nebudu (s nejvyšší pravděpodobností) usilovat o funkci předsedy. Je fakt, že jsme se rozrostli a splníme to, co jsme slíbili. Rozhoďme znovu karty, ať to reflektuje aktuální situaci.
Ještě to pořeším s Toxou, ale předpokládám, že příští schůze MS bude volební. :)
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Apel na předsednictvo místního sdružení

Příspěvek od Vit.Konecny »

Super. Jsem rád, že to bereš sportovně. Nechtěl jsem působit útočně, ale snad jsem to zformuloval dostatečně, jak jsem chtěl a nikdo nepřijde k psychické újmě :lol:

Akorát ti vezmu iluze, protože příští pátek, tedy 15.11., jedeme na výjezdní zasedání do Loun za Jiřím Procházkou. Doufám, že s tím oba členové předsednictva počítají. Proto předpokládám, že nebude volebním, ale jen účelovým k jeho přijetí či nepřijetí.
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Apel na předsednictvo místního sdružení

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Není co si brát, vždyť je vše ok. Tak zněl původní plán. Je dobře, žes to pošťouch :) S novejma silama je třeba taky aktualizovat reprezentaci. Myslím, že jsem od vzniku odvedl na MS Žatec dost práce a budu v ní pokračovat nehledě na post. :)
A měl jsem na mysli příští regulérní domácí žateckou schůzi. S jmenovanými akcemi počítám (snad i moje peněženka).
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Apel na předsednictvo místního sdružení

Příspěvek od Vit.Konecny »

OFFTOPICTvoje pěněženka ať se snaží:
15.11. Louny - zasedání MS Žatec
16.11. Ústí nad Labem - zasedání KS Ústecký kraj
17.11. Praha - https://www.facebook.com/events/382074695255885/
30.11. Praha - zasedání RV
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Apel na předsednictvo místního sdružení

Příspěvek od Vit.Konecny »

Jak to vypadá?
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Apel na předsednictvo místního sdružení

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Do konce týdne podáme kolektivní rezignaci a o víkendu na schůzi probereme kandidáty do předsednictva. :) Volba pak proběhne teda online. Nebo navrhuješ jinou proceduru?
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Apel na předsednictvo místního sdružení

Příspěvek od Vit.Konecny »

Pokud vím, tuto proceduru jsem navrhl, tak s ní i souhlasím ;)
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Zamčeno

Zpět na „Žatec - Louny“