především je z toho obrovskej byznys pro velkopěstitele,výrobce,pro prodejce paliv,kteří do nafty perou větší množství danově zvýhodněné bio složky.výrobci aut a autoservisy jsou taky za řepku rádi,nebot majitelé vozů musí mnohem více peněz utratit za servis a častěji kupovat díly.biosložka se různě napéká na ventily,válce,zasírá filtry pevných částic,ničí drahé vstřiky,takže ve finále je díky tomuto biořešení naopak životní prostředí znečištováno více,at už přímo-špatně fungujícími motory,tak nepřímo,výrobou dalších náhradních dílů do motoru,které by normálně vydrželi déle.nehledě na množství nafty potřebné pro výrobu a dopravu těchto biosložek.stejně jako hybridní motory (např ekologická stopa výroby a provozu tak hodně ZELENEJCH PRIUSů,hlavně jejich akumulátorů je mnohem horší než u šestiválcovejch benzínáků),i toto je podrazem a zneužitím ekologicky smýšlejících uživatelů dopravních prostředků.též nezapomínejme na erozi půdy,která vzniká při pěstování širokořádkových plodin ve velkém.Ondrej dj-bobr Ulehla píše:EU to zruší, ale my to určitě zachováme, protože bio, eko, ..
asi takhle, co mi prošly dílnou auta se zadřenejma commonrailama a vstřikama na odpis, skoro všichni se přiznali k experimentům s bionaftou ..
Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
Moderátor: Predsedajici
- Milan.Muller
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 409
- Registrován: 25 říj 2009, 09:32
- Profese: osvč řidič
- Bydliště: jihozápad středních čech
- Dal poděkování: 1766 poděkování
- Dostal poděkování: 586 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Muller za příspěvky (celkem 2):
- Ondrej.Polansky, Michal Spacek
-
Josef Nemec
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 253
- Registrován: 22 kvě 2009, 00:51
- Profese: programátor, fotograf, hudebník, ict
- Bydliště: Plzeň
- Dal poděkování: 87 poděkování
- Dostal poděkování: 248 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
Tohle je pochopitelně zkreslené.Milan Muller píše:především je z toho obrovskej byznys pro velkopěstitele,výrobce,pro prodejce paliv,kteří do nafty perou větší množství danově zvýhodněné bio složky.výrobci aut a autoservisy jsou taky za řepku rádi,nebot majitelé vozů musí mnohem více peněz utratit za servis a častěji kupovat díly.biosložka se různě napéká na ventily,válce,zasírá filtry pevných částic,ničí drahé vstřiky,takže ve finále je díky tomuto biořešení naopak životní prostředí znečištováno více,at už přímo-špatně fungujícími motory,tak nepřímo,výrobou dalších náhradních dílů do motoru,které by normálně vydrželi déle.nehledě na množství nafty potřebné pro výrobu a dopravu těchto biosložek.stejně jako hybridní motory (např ekologická stopa výroby a provozu tak hodně ZELENEJCH PRIUSů,hlavně jejich akumulátorů je mnohem horší než u šestiválcovejch benzínáků),i toto je podrazem a zneužitím ekologicky smýšlejících uživatelů dopravních prostředků.též nezapomínejme na erozi půdy,která vzniká při pěstování širokořádkových plodin ve velkém.Ondrej dj-bobr Ulehla píše:EU to zruší, ale my to určitě zachováme, protože bio, eko, ..
asi takhle, co mi prošly dílnou auta se zadřenejma commonrailama a vstřikama na odpis, skoro všichni se přiznali k experimentům s bionaftou ..
Biosložka, naopak bordel leptá. A díky tomu je motor čistší. Kde se to na poprvé projeví je palivový filtr. Kde se veškerý bordel po krátké době usadí. Je to bordel, který by standardně zůstal v potrubí.
Nadávat na ekoligické věci je strašně populární. Zní to skvěle, zlý ekologové a bla bla bla... podložit to argumentem už je těžší.
Všichni vytáhnou Prius a už nikdo si nevzpomene že se to týkalo první (v podstatě experimentální verze) a že díky postupu technologií (hlavně díky tomu, že s tím někdo začal) jsou dnešní Prisuy a i jiná podobná auta už úplně někde jinde.
A to jak dlouhá doba provozu toho šestiválce je počítaná? A je tam započten i ten prostý fakt, že ropa prostě jednoho dne dojde?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef Nemec za příspěvek:
- Michael.Polak
Otázka zní: "Komu to prospěje!"
Dum spiro spero!
Google+,Fotografování, programování
„Nepodmíněný příjem je geniální věc. Bez něj nás prostě jednou čeká hladomor.“
Dum spiro spero!
Google+,Fotografování, programování
„Nepodmíněný příjem je geniální věc. Bez něj nás prostě jednou čeká hladomor.“
- Milan.Muller
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 409
- Registrován: 25 říj 2009, 09:32
- Profese: osvč řidič
- Bydliště: jihozápad středních čech
- Dal poděkování: 1766 poděkování
- Dostal poděkování: 586 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
Hybridy jsou slepá cesta která neřeší nic,jen naoko.dávno existuje vychytany vodíkový pohon.jenže loby tezaru a auto průmyslu nemá zapotřebí to masivně šířit.mám sestivalec starý skoro dvacet let a ten motor nepotřebuje žádné servisovani navíc po celou svou životnost.ano,emise sou větší,ale tím ze ten motor vydrží víc než co dnešní složité downsizingove litrove biturbo,nemusím kupovat auto každých 5 let .a co se týče bioslozky,stačí se poptat u jakéhokoliv motorare.co mu na dílnu chodí za motory poškozené bioslozkou.rozhodně ale nejsem zastánce dymicich spalovacího motorů,samozřejmě.nejšťastnější budu až bude pod kapotou mého auta fuzni reaktor velikosti krabičky cigaret,nebo rovnou repulzni motor 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Muller za příspěvek:
- Petr.Vileta
-
Petr.Nemecek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 586
- Registrován: 22 led 2010, 11:40
- Profese: IT - sítě a správa systémů
- Bydliště: Trutnov
- Dal poděkování: 1202 poděkování
- Dostal poděkování: 784 poděkování
Re: Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
To jednak neznamená, že to lidem nepřináší problémy, které by bez toho neměli, a navíc ten problém, kdy se za určitých podmínek biosložka od nafty odděluje není vymyšlený.Josef Nemec píše:Biosložka, naopak bordel leptá. A díky tomu je motor čistší. Kde se to na poprvé projeví je palivový filtr. Kde se veškerý bordel po krátké době usadí. Je to bordel, který by standardně zůstal v potrubí.
Ad vodíkový pohon: Konspirační teorie jsou fajn, ale problém je jinde, dokonalý vodíkový pohon je mi na dvě věci, když ten vodík nedovedu v tom autě delší dobu skladovat. O rizicích při tankování a jakékoliv manipulaci ani nemluvě.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Nemecek za příspěvky (celkem 2):
- Milan.Muller, Petr.Vileta
- Katerina.Marketa.Matouskova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 341
- Registrován: 21 zář 2011, 10:40
- Profese: osvč - překladatelka
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 883 poděkování
- Dostal poděkování: 570 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
Jj, není třeba zadávat členský podnět na jeden bod programu Zemědělství, když se teprve na jeho celkovém znění pracuje. Lépe by příště bylo napsat to do příslušného diskuzního vlákna. A samozřejmě jsou vítány i další návrhy. Třeba bychom to do konce roku mohli konečně dát dohromady tak, aby to mělo hlavu a patu.Jan Nezhyba píše:
stává se podivným zvykem řešit separe věci co někam patří první koize a výrazná byla a stále v lečem tvrvá je enrgetika a ŽP....
prosím všechny ochotné vysílače pirátských myšlenek aby respaktovali hotové programové body a v průřezových tématech se obraceli na jejich garanty nemám problém s tím odstranit zbytečné devastování a zábor zemědělské půdy nic méně toto v průřezu patři k zemědělství a ŽP čili je to na tom obsáhnout to v obou programových bodech s odkazem....
přestaňme být chaotici pracujme systematicky děkuju
Korektury textů na požádání.
"Kdekoli byla demokracie zdiskreditována, stalo se to tím, že si lid nedovedl zvolit rozumově a mravně kvalifikované zástupce. Demokracie vydrží zkoušku dějin jen tehdy... když zvolený poslanec bude cítit stejnou odpovědnost, jako chirurg, když operuje na živém těle." Josef Macek *1887
"Kdekoli byla demokracie zdiskreditována, stalo se to tím, že si lid nedovedl zvolit rozumově a mravně kvalifikované zástupce. Demokracie vydrží zkoušku dějin jen tehdy... když zvolený poslanec bude cítit stejnou odpovědnost, jako chirurg, když operuje na živém těle." Josef Macek *1887
- Milan.Muller
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 409
- Registrován: 25 říj 2009, 09:32
- Profese: osvč řidič
- Bydliště: jihozápad středních čech
- Dal poděkování: 1766 poděkování
- Dostal poděkování: 586 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
Ad vodíkový pohon: Konspirační teorie jsou fajn, ale problém je jinde, dokonalý vodíkový pohon je mi na dvě věci, když ten vodík nedovedu v tom autě delší dobu skladovat. O rizicích při tankování a jakékoliv manipulaci ani nemluvě.[/quote]
už se začíná prodávat hyunday http://www.novinky.cz/auto/320068-hyund ... honem.html .
už se začíná prodávat hyunday http://www.novinky.cz/auto/320068-hyund ... honem.html .
-
Petr.Nemecek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 586
- Registrován: 22 led 2010, 11:40
- Profese: IT - sítě a správa systémů
- Bydliště: Trutnov
- Dal poděkování: 1202 poděkování
- Dostal poděkování: 784 poděkování
Re: Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
Toliko k "neškodnodnosti" bionafty - dokáže zničit i motor tanku, kterej je jinak schopnej kromě nafty pálit i jakejkoliv benzín včetně leteckýho.U vyprošťovacích tanků je "řepka" doslova vrahem motorů.Je to dáno tím, že během času biosložka degraduje na složky, které dieslům škodí. A hasiči pochopitelně nemají čas tankovat techniku čerstvým palivem krátce před použitím.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/vyprostovaci-ta ... 0_veda_rja
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
Ó jak moc je to překvapivé. Bionafta není určena pro dlouhodobé skladování a doporučená spotřeba je do tří měsíců. Jestli si ji tedy někdo nechá rok v nádrži ... tak to je jako nechat mlíko týden v hrnku a divit se že se zkazilo.Petr Nemecek píše:Toliko k "neškodnodnosti" bionafty - dokáže zničit i motor tanku, kterej je jinak schopnej kromě nafty pálit i jakejkoliv benzín včetně leteckýho.U vyprošťovacích tanků je "řepka" doslova vrahem motorů.Je to dáno tím, že během času biosložka degraduje na složky, které dieslům škodí. A hasiči pochopitelně nemají čas tankovat techniku čerstvým palivem krátce před použitím.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/vyprostovaci-ta ... 0_veda_rja
-
Petr.Nemecek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 586
- Registrován: 22 led 2010, 11:40
- Profese: IT - sítě a správa systémů
- Bydliště: Trutnov
- Dal poděkování: 1202 poděkování
- Dostal poděkování: 784 poděkování
Re: Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
O tom ale tohle vlákno je, že by stát neměl lidi nutit používat něco, co je objektivně horší a nebezpečnější pro jejich auta, ne?
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Zrušení povinné příměsi řepky do nafty do programu
Jenže pokud stát z ekologických důvodů, aby lidi kupovali mlíčko od kraviček pravidelně a nedělali si zásoby, přikáže, že každá krabice musí mít dírku, aby tak dlouho nevydržela, je to z mého pohledu opruz. Umíme to udělat, ekonomická studie na to snad ani neexistuje (a když tak studie těch, co prokazují, že to je nesmysl), ekologická ukazuje, kolik nafty se spálí při tvorbě bionafty - celkově velmi podivné.Ondra.kl píše:Ó jak moc je to překvapivé. Bionafta není určena pro dlouhodobé skladování a doporučená spotřeba je do tří měsíců. Jestli si ji tedy někdo nechá rok v nádrži ... tak to je jako nechat mlíko týden v hrnku a divit se že se zkazilo.
PS: Jezdíme na LPG a nemůžeme si stěžovat. A k tomu benzín a pravdou je, že ne vždy spotřebujeme jednu nádrž do 3 měsíců (ale zase benzínu tankujeme typicky půl nádrže, tak to protáčíme snad rychleji).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Syrovatkova za příspěvek:
- Petr.Vileta