Společný program pro Eurovolby

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj Piráti,

teď o víkendu 2. - 3. 11. proběhla v Aténách konference o tvorbě společného evropského programu. Skvěle nás reprezentoval Mikuláš Peksa, jemuž patří velký dík; na mumblu mu pomáhali Vojta Pikal, Libor Špaček a já. Šlo o náročné, leč poučné vyjednávání. My jsme předstupovali se stručným tříbodovým základem, nebyl na něm však konsenzus. Nakonec se dohodlo více bodů, s nimiž však všichni souhlasili - a jak poznamenala jedna z Pirátek, je krásné vědět, že se dokážeme shodnout na tolika věcech. :)

Nyní ovšem k věci: Vytvořený návrh je třeba do 15. 11. zkonzultovat s naším programem a ujistit se, že nikde není rozpor; poté se (17. 11., chci mít rezervu) uskuteční mumble, na němž se vytvoří jakási finální podoba, která se pak předloží k ratifikaci v jednotlivých zemích. V Aténách dohodnutá verze je ZDE.
Prosím všechny garanty přednostně, aby si program prošli a zjistili, není-li tam něco v rozporu s jejich programovým bodem. Ostatní zainteresovaní Piráti jsou samozřejmě také vítáni ke spolupráci!

Pad je zde: https://piratenpad.de/p/EUczProgramme. Jak lze vidět, již tam něco upravoval Vojta Pikal, ale vše je dostatečně zvýrazněno. Prosím, nemažte barvy, aby bylo jasné, kde a jaká změna byla provedena.
Pokud se vám forma padu nezamlouvá pro nižší přehlednost a znáte lepší, budu ráda za návrh. :)

Na závěr bych ráda řekla, že ačkoli výsledný produkt není "po našem", je výsledkem skvělé Mikulášovo diplomacie a je to to nejlepší, co jsme byli za daných podmínek (viz poté Mikulášův report) prosadit. Osobně se domnívám, že to je úspěch a kvalitní počin. Pro případné odpůrce chci nicméně dodat, že nejde o mantru; výsledný program si následně můžeme upravit či pozměnit do podoby přijatelné pro naše voliče - v každé zemi lidé chtějí něco jiného a přemýšlí malinko jinak a Piráti to ví - ale potenciál společného programu by rozhodně neměl být zahazován.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Ales Satanek
Příspěvky: 12
Registrován: 29 črc 2012, 20:45
Profese: ekonom, lékař
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Ales Satanek »

Ahoj,
je ten program nedotknutelný, nebo se ještě dá měnit?
Něco mi tam chybí, a něco přebývá. Konkrétně považuji za nesmysl tak explicitně bojovat proti letnímu času. Co tam chybí je důležitější - efektivní zdanění nadnárodních korporací, zastavení sanace bank na účet daňových poplatníků a jejich nucené rozdělení na systémově nerelevantní subjekty, apod.
Aleš Šatánek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales Satanek za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Libor.Spacek, Vojtech.Pikal, Ivo.Vasicek, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Funguje to tím způsobem, že napřed může kdokoli přidat návrh na změnu čehokoli, nebo cokoli vetovat. Po 17.11. už se může jen vetovat. Počínaje prosincem by se nemělo vetovat vůbec, jenom formálně odsouhlasovat. Pochopitelně to formálně odsouhlasit nemusíme, ale pak budeme za skupinku ignorantů, kteří nekřičeli, když křičet měli a zbourali společný Evropský program.

Interní termín v PP-CZ pro podávání doplňujících návrhů je 15.11 (externí 17.11.). Externí termín pro vetování je 1.12. OFFTOPICMarkéto, prosím, stanov interní

Čili ano, dá se s tím pořád hýbat, ale je nutné na tom začít pracovat !!! OKAMŽITĚ !!! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Marcel.Kolaja
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

A rád bych podotknul, že bychom na to samozřejmě chtěli mít daleko víc času, ale bohužel PP-DE má sjezd na začátku prosince a to je poslední příležitost, kdy ten program můžou schválit. Takže pokud nemá být společný program bez Německa (což by bylo každému pro smích), musí vzniknout teď, tj. v listopadu.

A berte, pls, v úvahu, že pokud podáváme pozměňující návrh, musí mít ostatní možnost na to zareagovat (tj. přeložit + přečíst + prodiskutovat + odsouhlasit)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Marcel.Kolaja
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ales Satanek píše:Ahoj,
je ten program nedotknutelný, nebo se ještě dá měnit?
Něco mi tam chybí, a něco přebývá. Konkrétně považuji za nesmysl tak explicitně bojovat proti letnímu času. Co tam chybí je důležitější - efektivní zdanění nadnárodních korporací, zastavení sanace bank na účet daňových poplatníků a jejich nucené rozdělení na systémově nerelevantní subjekty, apod.
Aleš Šatánek
A ještě poznámku - návrhy na daňovou politiku samozřejmě byly, viz http://ppeu.net/wiki/doku.php?id=progra ... _financial

Bohužel, PP-SE hned zkraje deklarovala, že nemůžou přijímat žádné další politiky, které nemají v programu. A program můžou změnit prý nejdříve po volbách. S odkazem na to sami pobili cca 1/3 nebo 1/2 návrhů. Nechápu, proč nezabili letní čas, ale necítili jsme důvod ho ničit, jen proto, že někdo jiný smetl něco jiného.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Libor.Spacek »

A to zrušení hraničních kontrol na periferii EU v programu Švédi mají????

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Libor Spacek píše:A to zrušení hraničních kontrol na periferii EU v programu Švédi mají????
Netuším. Švédský program existuje jen ve Švédštině. A pokud řeknou, že to je v pohodě, musíme jim věřit. Grilování před jejich členskou základnou čeká je, takže pokud to tam "najdou" tak to zřejmě je :)

Sám jsi viděl, že referendum ve Švédském programu celou sobotu prostě nebylo. Museli jsme být hodně zlí, aby se ledy pohnuly. :) Najednou se referendum našlo i v tom Švédském. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Libor.Spacek »

Amálka mě o nich varovala, ale já jí do víkendu nevěřil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Libor Spacek píše:Amálka mě o nich varovala, ale já jí do víkendu nevěřil.
Že to udělají? Četl jsi ten návrh. Vykroužkovali většinu toho, co chtějí zlikvidovat, už před konferencí. Naštěstí pro nás zlikvidovali i docela dost věcí, které by byly problém u nás a Britů. Oni prostě nejsou naši nepřátelé, jen dělají, co umí.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Libor.Spacek »

Ne, jen obecně o jejich vedení. My jsme také mohli (a asi měli) hned předem deklarovat, že vše co není v našich osnovách je nepřijatelné.

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“