Přísné zákony na ochranu soukromí jako konkurenční výhoda?

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Lidska prava

Zamčeno
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Přísné zákony na ochranu soukromí jako konkurenční výhoda?

Příspěvek od Návštěvník »

Swisscom builds 'Swiss Cloud' as spying storm rages
http://www.reuters.com/article/2013/11/ ... 9S20131103

Cituji: Koenig says it will start to make more sense to store data in locations where strict privacy laws make it harder to retrieve sensitive information.

Je velká otázka, zda by přísnější zákony na ochranu soukromí v kombinaci s relativně levnou a kvalifikovanou pracovní sílou v IT nepřinesly ČR konkurenční výhodu na trhu datových služeb. A i pokud ne, rozhodně by stálo za to tímto argumentačně podpořit pirátský program.

(poznámka: vložil Michael Polák, akorát se zapoměl zalogovat)
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísné zákony na ochranu soukromí jako konkurentní výhod

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Já tento argument používám již velmi dlouho. Nicméně slýchávám ho často. Např. i od lidí, kteří se tímto tématem zabývají v SocDem.

Myslím si, že nás program to i říká. Jen by si to možná zasloužilo více vypíchnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Katerina.Marketa.Matouskova

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísné zákony na ochranu soukromí jako konkurentní výhod

Příspěvek od Michael.Polak »

Ten odkaz v záhlaví diskuzního vlákna je ode mě, akorát jsem se nějak zapoměl po ránu a ve firemním kanclu zalogovat :-)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísné zákony na ochranu soukromí jako konkurenční výhod

Příspěvek od Roman.Kucera »

Náš volební program toto říká přimo explicitně, ne?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
přesně
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Přísné zákony na ochranu soukromí jako konkurenční výhod

Příspěvek od přesně »

Pochopitelně, že přinesla proto se Němci snaží zavést legislativu, která jim umožní nevydat data. Bohužel v tomto směru nás s vysoko pravděpodobností předběhnou a budou to oni kdy si ukrojí jako první z amerického cloudového koláče náležitý díl. Mám za to, že shromažďování osobních dat bez řádného soudního příkazu a bez oprávnění by mělo být trestné. A to včetně tzv. soukromých detektivů IFPI a ČPU, kteří rovněž špehují s cílem způsobit něčí trestní stíhání. Mám za to, že jde o pronásledování na jehož počátku není nic a na konci je monstrkauza s likvidačními následky.

Podobně by nám velmi citelně prospělo budování infrastruktury komunitních sítí ... a myslím si, že právě podpora komunitních sítí by mohla být projektem, který by Pirátům mohl přinést zcela zásadní výhodu oproti ostatním stranám. Bylo by možné poukázat na skutečně odvedenou práci v obecném zájmu. Součástí takových komunitních sítí by mohla být celá řada dalších navazujících služeb šifrovanými maily počínaje, přes vpnky až po cloudová úložiště.

Mrkněte třeba na Open Nebula nebo OwnCloud, SSH a Open VPN...
Zamčeno

Zpět na „Soukromí“