To možná ano ale vzhledem k počtu aut. Byl jsem tam a i já říkám, že jeden člověk navíc by nijak nepomohl. Musela by to být daklší posádka s autem.Ivo Vasicek píše:Volal jsem Ivanovi před a Rojovi, když už tam byl (pro jistotu, kdyby tam bylo moc málo lidí) a ptal jsem se, zda je potřeba abych přijel, říkal, že to není žhavé neb je vás tam celkem dost.Zdenek Stepanek píše:Jo a kluci z Kadaně a z Žatce tam jeli asi na kole ne? Rozum... 5 lidí do auta a jede se.Petr Vileta píše: Ale je, Petře. Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší. Jenže Plzeňáci, Karlovaráci ani Jihočeši ti tam nepojedou ani autem, ani vlakem. Je to drahé a nikdo jim to neproplatí. Když jsme dali 20 tisíc za kauci, mohli jsme dát dalších 10 tisíc za dopravné a zúčastnilo by se mnohem víc lidí.
Na to, že Ivan ospamoval celou stranu se nás v Otrokovicích sešlo žalostně málo!
Luděk Maděra senátorem!
Moderátor: Odbor - administrativni
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Zdenek.Stepanek
- Člen KS Ústecký kraj
- Příspěvky: 3519
- Registrován: 25 črc 2009, 22:46
- Profese: IT Expert
- Bydliště: Varnsdorf
- Dal poděkování: 1481 poděkování
- Dostal poděkování: 3048 poděkování
Re: Luděk Maděra senátorem!
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvek:
- Roman.Kucera
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner
- Zdenek.Stepanek
- Člen KS Ústecký kraj
- Příspěvky: 3519
- Registrován: 25 črc 2009, 22:46
- Profese: IT Expert
- Bydliště: Varnsdorf
- Dal poděkování: 1481 poděkování
- Dostal poděkování: 3048 poděkování
Re: Luděk Maděra senátorem!
Nesouhlasím. Najímat si brigádníky na rozhlašování Pirátských hesel považuji za hloupé. Dnes dělají pro nás, zítra pro socany... Ještě tak možná na anonymní házení letáčků do schránek, ale budou přitom házet i 10 dalších reklam a lidi to pak v paklu použijou na zátop. K čemu jinýmu ty reklamy taky jsou...Jiri Kaderavek píše:Tak. Vůbec nevyužíváme možnost najmout si studenty na kampaně. Přitom u nich máme tak dobré výsledky, že je docela pravděpodobné, že Vám budou běhat po ulicích v kostýmech a dělat kampaň za 50 Kč/h. My bysme si z těch peněz prostě měli zaplatit lidi, napůl placené, napůl dobrovolníky. Navíc je docela pravděpodobné, že spousta z nich by se k nám nakonec přidala. Kampaň nedělají letáky, billboardy, ale lidi. A my můžeme odměnit ty, kteří nám s kampaní pomohou. Protože student má čas, ale nemá peníze.Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší.
Považuju za nevhodné, aby někdo hlásal názor, za který mu někdo jiný zaplatil.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
- Jakub.Stacke, Dalibor.Zahora, MilanM
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Nechci tu byt za chytřeho, ale vzájemnými urazkami a nařikanim, že ten něco posral, nebo ten něco neudělal věci nepomůže. Je tu problém systémový.Je něco shnilého ve státě dánském… W. Shakespeare
Tak po pořadí:
- nemáme speciální odbor, nebo tým lidi na volební činnost (každy tu jen experementuje podle libosti apod. Když ostatní prostě platí odbornici),
- je podceněn sám kraj (jak volebním výsledkem z minula tak zapojením veřejnosti do činnosti pirátů na Zlínsku),
- zapomnelo se že volby a kampaň před tím je kolektivní práce a to ne jen ten poslední okamžik při kontaktní kampani a těch lidi co tam najednou (pokud lidi nevědí co tam chcete, tak je možné reakce jako na návštěvu Rusů v 1968),
- sama kampaň byla postavena na tématu mimo zájem volebního území a nebyla nabízena srozumitelná správa co pro místní lidi to přinese nebo zmeni,
- a nakonec je tu dlouhodobě podceňování potemcial občanských iniciativ a združení, s kterými je potřeba spolupracovat a vzájemné byt napomocne, místo vyjednávání s politickou konkurenci,
- osobní vzdělaní a sebekřitika je asi efektivnější než hledat kdo za to muže!
A pro to, chci poděkovat všem nehledě na výsledek za ten pokus, příště určitě to bude líb, když budeme na to připravení.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 9):
- Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Dominika.Michailidu, Ivan.Bartos, Janek.Wagner, Petr.Vileta, Petr.Bajgar, Pavel.Moravec, Helena Jarolimkova
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Tak. Vůbec nevyužíváme možnost najmout si studenty na kampaně. Přitom u nich máme tak dobré výsledky, že je docela pravděpodobné, že Vám budou běhat po ulicích v kostýmech a dělat kampaň za 50 Kč/h. My bysme si z těch peněz prostě měli zaplatit lidi, napůl placené, napůl dobrovolníky. Navíc je docela pravděpodobné, že spousta z nich by se k nám nakonec přidala. Kampaň nedělají letáky, billboardy, ale lidi. A my můžeme odměnit ty, kteří nám s kampaní pomohou. Protože student má čas, ale nemá peníze.[/quote][/ot]Zdenek Stepanek píše:![]()
Nesouhlasím. Najímat si brigádníky na rozhlašování Pirátských hesel považuji za hloupé. Dnes dělají pro nás, zítra pro socany... Ještě tak možná na anonymní házení letáčků do schránek, ale budou přitom házet i 10 dalších reklam a lidi to pak v paklu použijou na zátop. K čemu jinýmu ty reklamy taky jsou...
Považuju za nevhodné, aby někdo hlásal názor, za který mu někdo jiný zaplatil.[/quote]
Ale vždť by to šlo sloučit, příznivci - studenti (ale i další) - co dostanou nějakou odměnu za brigadu, současně se vycvičí a zapojí jako možní členové nebo aspoň Regp (RegP by mohlo byt podmínkou) - aktivita pro PO, "jen" to zprojektovat.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
- Janek.Wagner, Jiri.Kaderavek, Pavel.Moravec, Helena Jarolimkova
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
-
Jakub.Stacke
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 739
- Registrován: 21 dub 2012, 09:27
- Profese: Obchodní cestující
- Bydliště: zlín
- Dal poděkování: 568 poděkování
- Dostal poděkování: 822 poděkování
Re: Luděk Maděra senátorem!
První jsem byl skeptik vůči placení kohokoliv ale opravdu se musíme vydat o krok dál. Pokud máme platit, tak spíše než vyplácejme tak investujme do hr které se vrátí.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Stacke za příspěvky (celkem 3):
- Ivan Sirko, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora
77nula157333
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Super regionálně rozdělené senátní volby v Uh.Brodě, Otrokovicích a okolí:
http://bl.ocks.org/michalskop/raw/8379520/
Ještě jedna věc, zcela nedostatečně se využívá (kontaktní) kampaň na dálku (maily, soc.site, tel.) a to zvlaste ve volbach mimo termin, kdy se na okrsek muze soustredit cela republika.
Např. ostatní kraje/jednotlivci si mohli rozdělit kraj (třeba si vybrat "partnerskou obec") a v ní na dálku kampaňovat, v první řadě zkusit najít voliče pirátů a následně je nějak zapojit do kampaně. Pochopitelně je třeba koordinátor.
Podobně Piráti vůbec nevyužívají mimořádné komunální volby v obcích, teď proběhly někde v StČ, přitom je to taky idealní příležitost, kde se dají soustředit síly.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
- Mikulas.Ferjencik, Ivan Sirko
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Jo, to zní moc hezky a sluníčkově. Teď už jen taková maličkost: JAK???Dalibor Zahora píše:Např. ostatní kraje/jednotlivci si mohli rozdělit kraj (třeba si vybrat "partnerskou obec") a v ní na dálku kampaňovat, v první řadě zkusit najít voliče pirátů a následně je nějak zapojit do kampaně. Pochopitelně je třeba koordinátor.
EDIT.
Koukal jsme do tý škopovy mapy a na ní je NAPROSTO PŘESNÉ vidět, jak obrovský vliv měla ta kontaktní kampaň. Dokonce i v rámci Otrokovic jsme silně ovlivnili místní okrsky, kde jsme nebyli, tak to byla slabota jako mimo Otrokovice.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Dalibor.Zahora, Helena Jarolimkova
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Myslíš třeba ty, kteří pro nás hlasují ve studentských volbách? Považuješ za hloupé nakontaktovat lidi, kteří nás volí, zapojit je do kampaně, přitáhnout je k nám? Mohou běhat po ulicích, mohou plnit diskuse na webu ... Ujišťuji tě, že se k nám přidá jen ten, komu jsme sympatičtí, protože my stanovíme odměnu nikoliv v plné výši, ale jako poděkování. Nemyslím si, že je to hloupé. Hloupé je prohlašovat, že nechceme spolupracovat s občany, protože krom nás sympatizují třeba se socany. No a co? Nemám s tím sebemenší problém, protože my je přesvědčíme, že je lepší pomáhat nám než ČSSD.Najímat si brigádníky na rozhlašování Pirátských hesel považuji za hloupé. Dnes dělají pro nás, zítra pro socany...
EDIT: Mmchd. je to podobné, co děláme v případě volebních komisí. Jen nám u volebních komisí ti lidé jsou z hlediska výsledku samozřejmě k ničemu. Ale jako poděkování a připomenutí se je to naprosto OK.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 9):
- Jakub.Stacke, Vaclav.Malek, Dalibor.Zahora, Vaclav.Fortik, Barbora.Hruzova, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Helena Jarolimkova, Ivo.Vlasaty
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Třeba tak že zavoláš na obecní úřad, do místní knihovny, najdeš skupinu toho města, obce, nebo máš telefonní seznamy, x dalších věcí jak se na místo napojit, a pak se budeš shánět po pirátských voličích (Roman Kucera píše:Jo, to zní moc hezky a sluníčkově. Teď už jen taková maličkost: JAK???Dalibor Zahora píše:Např. ostatní kraje/jednotlivci si mohli rozdělit kraj (třeba si vybrat "partnerskou obec") a v ní na dálku kampaňovat, v první řadě zkusit najít voliče pirátů a následně je nějak zapojit do kampaně. Pochopitelně je třeba koordinátor.
) či příznivcích podobně jako to děláš na ulici. Pravda, měl bys mít už co jim přesně nabídnout, pokud by se chtěli zapojit, což tentokrát taky moc nefungovalo.jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Zdenek.Stepanek
- Člen KS Ústecký kraj
- Příspěvky: 3519
- Registrován: 25 črc 2009, 22:46
- Profese: IT Expert
- Bydliště: Varnsdorf
- Dal poděkování: 1481 poděkování
- Dostal poděkování: 3048 poděkování
Re: Luděk Maděra senátorem!
Nejdříve jsi mluvil o placených brigádnících a podruhé o našich příznivcích. Najdi 10 rozdílů...Jiri Kaderavek píše:Myslíš třeba ty, kteří pro nás hlasují ve studentských volbách? Považuješ za hloupé nakontaktovat lidi, kteří nás volí, zapojit je do kampaně, přitáhnout je k nám? Mohou běhat po ulicích, mohou plnit diskuse na webu ... Ujišťuji tě, že se k nám přidá jen ten, komu jsme sympatičtí, protože my stanovíme odměnu nikoliv v plné výši, ale jako poděkování. Nemyslím si, že je to hloupé. Hloupé je prohlašovat, že nechceme spolupracovat s občany, protože krom nás sympatizují třeba se socany. No a co? Nemám s tím sebemenší problém, protože my je přesvědčíme, že je lepší pomáhat nám než ČSSD.Najímat si brigádníky na rozhlašování Pirátských hesel považuji za hloupé. Dnes dělají pro nás, zítra pro socany...
EDIT: Mmchd. je to podobné, co děláme v případě volebních komisí. Jen nám u volebních komisí ti lidé jsou z hlediska výsledku samozřejmě k ničemu. Ale jako poděkování a připomenutí se je to naprosto OK.
Placený brigádník je někdo, kdo u stánku ČSSD rozdává párky s chlebem a mile se u toho usmívá.
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner