Ivan Bartos píše:Hele. Pokud si myslite, ze ne klicove napr proplacet ropu, tak tady nelajkujte a zmenu navrhnete...just saying
Ivane, žádnou změnu netřeba, pouze změnu myšlení
§3 Úhrada cestovních náhrad
- Pracovní cesta za účelem plnění stranických úkolů musí být předem schválena příslušným orgánem, který člena (členy) na cestu vysílá.
- Souhlas musí obsahovat místo odjezdu a cíl cesty, případně i trasu (např. při volební kampani) a v případě použití automobilu i přibližnou délku v kilometrech.
- Souhlas může určit konkrétní typ dopravy, který musí být k cestě použit (např. „vlak nebo autobus“) tak, aby cesta byla co nejlevnější. (§4 PraH)
- Souhlas musí být příslušným orgánem vložen do podatelny Finančního odboru ještě před zahájením cesty. Stačí forma upozornění, s odkazem na hlasování (např. krajského předsednictva), nebo rozhodnutí vedoucího odboru.
- Pro použití automobilu, s ohledem na současné ceny pohonných hmot a průměrnou spotřebu běžných aut, se stanovuje částka 2,50 Kč/km.
- Po návratu z cesty a jejím případném vyhodnocení (např. zpráva z jednaní) podá příslušný hospodář 1), nebo jím pověřená osoba, zpětnou Žádost o proplacení, která bude obsahovat také tyto náležitosti:
- v poli „Název záměru“ se jako první slova uvede „Pracovní cesta“.
- v poli „Doklad“ se uvede odkaz na oznámení v podatelně Finančního odboru (viz bod 4.) a kopie jízdenek, letenek, případně i faktur a účtenek za ubytování nebo jiné výdaje (pokud bylo předem schváleno jejich proplacení).
http://www.pirati.cz/fo/spisy/4_2010
Stačilo tedy říci "Na Maděrovu kampaň pojede N posádek, schvalujeme jim cestu a cesťáky proplatíme z rozpočtu XY." Nikoho neobviňuji ani nenapadám, jen prostě na to "všechno za svoje" bychom měli občas zapomenout.

Cestovné se neproplácelo za dob JKsen, kdy jsme měli jednu kapsu prázdnou a druhou děravou a bylo to tehdy tak správně. Jak se nám truhla více naplnila, vyhlášku FO jsem změnil a pár cesťáku se proplatilo, aniž by to kdokoliv napadl nebo požadoval změnu vyhlášky. Takže proti tomu asi nikdo nic nemá.

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev
Města Plzně a
Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti:
Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.