Luděk Maděra senátorem!

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
MilanM
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 613 poděkování

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od MilanM »

Ivan Bartos píše:Hele. Pokud si myslite, ze ne klicove napr proplacet ropu, tak tady nelajkujte a zmenu navrhnete...just saying
ropa v tomto případě není vůbec klíčová.


Klíčové je, že když už máte člověka - osobnost známou v konkrétním městě jako bojovníka za svobodu projevu a za právo na informace - tak že ho budete v lokálních volbách kandidovat právě v tom městě kde jeho osobu a jeho činnost dobře znají a nebudete ho kandidovat ve vedlejším volebním okrsku, kde ho nezná téměř nikdo - to je v tomto případě klíčové.
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

MilanM píše:
Ivan Bartos píše:Hele. Pokud si myslite, ze ne klicove napr proplacet ropu, tak tady nelajkujte a zmenu navrhnete...just saying
ropa v tomto případě není vůbec klíčová.


Klíčové je, že když už máte člověka - osobnost známou v konkrétním městě jako bojovníka za svobodu projevu a za právo na informace - tak že ho budete v lokálních volbách kandidovat právě v tom městě kde jeho osobu a jeho činnost dobře znají a nebudete ho kandidovat ve vedlejším volebním okrsku, kde ho nezná téměř nikdo - to je v tomto případě klíčové.
Imho lepší, než ty volby vypustit, už kvůli té zkušenosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
MilanM
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 613 poděkování

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od MilanM »

...proč hned vypustit ?
Jde přece o to kandidovat správné lidi ve správný čas na správným místě, nebo ne.

Tento rok (2014) se přece budou konat řádné senátní volby i ve vedlejším volebním okrsu č.78 (Zlín) kde je pan Luděk Maděra doma a kde ho dobře znají - tedy měl by tam nepochybně mnohem větší šanci na úspěch.

Pokud jde o sbírání zkušeností - bude mít pan Maděra po dnešní zkušenosti chut kandidovat za pár měsíců znovu ve svém domovském volebním okrsku? Pokud ne, tak je to trochu drahá zkušenost, nemyslíte.

Nejde o to cokoliv vypouštět, ale když se jde do boje, chce to taky trochu strategie...
Tito uživatelé poděkovali autorovi MilanM za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Petr.Kopac, Helena Jarolimkova
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Výsledek možná vrátí některé snílky dolů na zem v kontextu voleb do EP - podpora Pirátů se pohybuje v parlamentních volbách kolem 3 % a jsou to voliči mimořádně náchylní k lenosti, tedy volby do komunálu, senátu EP ... jim jsou ukradený.
I kdyby Piráti zmobilizovali 100 příznivců, tak by se kandidát nad 6 nedostal prostě proto, že každé volby mají svá specifika a vždy je do nich nutné postavit vhodné osoby. Přiznám se, že mě osobně se pan Maděra zdál mimořádně vhodným kandidátem - jak se ukázalo až z této diskuse, ve Zlíně se nevolilo a mimo Zlín ho skoro nikdo neznal ...
V obecních volbách na vesnici může úspěšně kandidovat hospodský z vyhlášené hospody, ale už v krajských volbách pohoří.
V senátních volbách obvykle vyhrávají úspěšní starostové místních obcí, místně známí lékaři a ředitelé škol.
Moje doporučení ohledně EP je v jiném vlákně, i kdyby mělo jít o členy Pirátů, mělo by jít o lidi schopné přitáhnout lidi k urnám a republikově známé. Zatím mi nikdo z těch co se hlásí k leadrovství/čelnému kandidátství nesdělil jak chce přilákat lidi mimo těch cca 60.000 voličů tvrdého jádra voličů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 3):
MilanM, Jaroslav.Nemec, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr Bajgar píše:vedení kampaně a především RP mělo žádat o spolupráci a iniciovat především pomoc od okolních KS v tomto přpadě KS OLK, MSK a JmK tak jak to doporučuji už celá léta.
A na základě čeho tvrdíš, že o spolupráci nežádalo, případně že se té spolupráce nedostalo? Já jsem zde i jinde postřehl informace právě opačné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Janek.Wagner
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

MilanM píše:...proč hned vypustit ?
Jde přece o to kandidovat správné lidi ve správný čas na správným místě, nebo ne.

Tento rok (2014) se přece budou konat řádné senátní volby i ve vedlejším volebním okrsu č.78 (Zlín) kde je pan Luděk Maděra doma a kde ho dobře znají - tedy měl by tam nepochybně mnohem větší šanci na úspěch.

Pokud jde o sbírání zkušeností - bude mít pan Maděra po dnešní zkušenosti chut kandidovat za pár měsíců znovu ve svém domovském volebním okrsku? Pokud ne, tak je to trochu drahá zkušenost, nemyslíte.

Nejde o to cokoliv vypouštět, ale když se jde do boje, chce to taky trochu strategie...

To jestli bude Luděk mít chuť kandidovat za nás ve Zlíně záleží mnohem víc na tom, jak mu budeme schopní a ochotní pomoci s kauzami na kterých pracuje, než na výsledku těchto voleb. Jinak s komunálkami počítá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
reny, Ivo.Vlasaty, Jakub.Stacke, Vojtech.Pikal
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3519
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1481 poděkování
Dostal poděkování: 3048 poděkování

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Petr Vileta píše:
Petr Bajgar píše:O penězích do kampaně to vůbec není je to o umění jednat se svými potenciálními voliči a nepřehlížet dlouhodobý vývoj.
Ale je, Petře. Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší. Jenže Plzeňáci, Karlovaráci ani Jihočeši ti tam nepojedou ani autem, ani vlakem. Je to drahé a nikdo jim to neproplatí. Když jsme dali 20 tisíc za kauci, mohli jsme dát dalších 10 tisíc za dopravné a zúčastnilo by se mnohem víc lidí.
Jo a kluci z Kadaně a z Žatce tam jeli asi na kole ne? Rozum... 5 lidí do auta a jede se.

Na to, že Ivan ospamoval celou stranu se nás v Otrokovicích sešlo žalostně málo!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Janek.Wagner, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší.
Tak. Vůbec nevyužíváme možnost najmout si studenty na kampaně. Přitom u nich máme tak dobré výsledky, že je docela pravděpodobné, že Vám budou běhat po ulicích v kostýmech a dělat kampaň za 50 Kč/h. My bysme si z těch peněz prostě měli zaplatit lidi, napůl placené, napůl dobrovolníky. Navíc je docela pravděpodobné, že spousta z nich by se k nám nakonec přidala. Kampaň nedělají letáky, billboardy, ale lidi. A my můžeme odměnit ty, kteří nám s kampaní pomohou. Protože student má čas, ale nemá peníze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 8):
Petr.Tkadlec, Petr.Vileta, Ivo.Vasicek, Ivan Sirko, Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec, Jindrich.Bartek, Helena Jarolimkova
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivan Bartos píše:Hele. Pokud si myslite, ze ne klicove napr proplacet ropu, tak tady nelajkujte a zmenu navrhnete...just saying
Ivane, žádnou změnu netřeba, pouze změnu myšlení :)
§3 Úhrada cestovních náhrad
  1. Pracovní cesta za účelem plnění stranických úkolů musí být předem schválena příslušným orgánem, který člena (členy) na cestu vysílá.
  2. Souhlas musí obsahovat místo odjezdu a cíl cesty, případně i trasu (např. při volební kampani) a v případě použití automobilu i přibližnou délku v kilometrech.
  3. Souhlas může určit konkrétní typ dopravy, který musí být k cestě použit (např. „vlak nebo autobus“) tak, aby cesta byla co nejlevnější. (§4 PraH)
  4. Souhlas musí být příslušným orgánem vložen do podatelny Finančního odboru ještě před zahájením cesty. Stačí forma upozornění, s odkazem na hlasování (např. krajského předsednictva), nebo rozhodnutí vedoucího odboru.
  5. Pro použití automobilu, s ohledem na současné ceny pohonných hmot a průměrnou spotřebu běžných aut, se stanovuje částka 2,50 Kč/km.
  6. Po návratu z cesty a jejím případném vyhodnocení (např. zpráva z jednaní) podá příslušný hospodář 1), nebo jím pověřená osoba, zpětnou Žádost o proplacení, která bude obsahovat také tyto náležitosti:
    • v poli „Název záměru“ se jako první slova uvede „Pracovní cesta“.
    • v poli „Doklad“ se uvede odkaz na oznámení v podatelně Finančního odboru (viz bod 4.) a kopie jízdenek, letenek, případně i faktur a účtenek za ubytování nebo jiné výdaje (pokud bylo předem schváleno jejich proplacení).
http://www.pirati.cz/fo/spisy/4_2010

Stačilo tedy říci "Na Maděrovu kampaň pojede N posádek, schvalujeme jim cestu a cesťáky proplatíme z rozpočtu XY." Nikoho neobviňuji ani nenapadám, jen prostě na to "všechno za svoje" bychom měli občas zapomenout. ;) Cestovné se neproplácelo za dob JKsen, kdy jsme měli jednu kapsu prázdnou a druhou děravou a bylo to tehdy tak správně. Jak se nám truhla více naplnila, vyhlášku FO jsem změnil a pár cesťáku se proplatilo, aniž by to kdokoliv napadl nebo požadoval změnu vyhlášky. Takže proti tomu asi nikdo nic nemá. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Zdenek.Stepanek, Jaroslav.Nemec, Dalibor.Zahora
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Zdenek Stepanek píše:
Petr Vileta píše:
Petr Bajgar píše:O penězích do kampaně to vůbec není je to o umění jednat se svými potenciálními voliči a nepřehlížet dlouhodobý vývoj.
Ale je, Petře. Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší. Jenže Plzeňáci, Karlovaráci ani Jihočeši ti tam nepojedou ani autem, ani vlakem. Je to drahé a nikdo jim to neproplatí. Když jsme dali 20 tisíc za kauci, mohli jsme dát dalších 10 tisíc za dopravné a zúčastnilo by se mnohem víc lidí.
Jo a kluci z Kadaně a z Žatce tam jeli asi na kole ne? Rozum... 5 lidí do auta a jede se.

Na to, že Ivan ospamoval celou stranu se nás v Otrokovicích sešlo žalostně málo!
Volal jsem Ivanovi před a Rojovi, když už tam byl (pro jistotu, kdyby tam bylo moc málo lidí) a ptal jsem se, zda je potřeba abych přijel, říkal, že to není žhavé neb je vás tam celkem dost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Helena Jarolimkova
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“