Luděk Maděra senátorem!

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Jakub.Stacke
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 739
Registrován: 21 dub 2012, 09:27
Profese: Obchodní cestující
Bydliště: zlín
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 822 poděkování

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Jakub.Stacke »

Musíme dělat nonstop kampaň. Osa, tráva, 106, pirátske centra atd svobodní měly billboardy a co? Cca nic. Uvědomte si že ten okrsek je fakt extrém. Jinak vidím svou odpovědnost=počkám na cf
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Stacke za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Prostě Stacke
77nula157333
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Roman.Kucera »

Mikulas Ferjencik píše: Přesněji udělalo to všechny hlasy nad našima, v celém obvodě mimo Otrokovice jsme Svobodné porazily.
Jelikož je po bitvě a jsme generálové, tak mám dojem, že jsme hlavní základnu a nesilnější kontaktku měli udělat jinde než v Otrokovicích. Možná by to půl procenta navíc dalo. To nemyslím jako ironii, ale jako poučení. Ti protestní, které jsme fyzicky oslovili, to dali Remešovi, jinde by to třeba dali nám.
Ale řešení je víc makat a dát na to nějaké peníze, ale to bych se opakoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Jirko. Tyto volby ovsem nebyly problem penez, ale aktivty, ktera s nimi souvisela opet jakoze do poctu. Nevim, kde se to seklo v momente prihlaseni Ludka jako kandidata, ale jedina aktivita bylo moje hura minuly tyden a zarizeni nejakeho online proma. Na kampani delalo cca 20 lidi. Podporovat mela cela strana...kazdy volby jsou pro nas dulezity. Kdo se k tomu takto nepostavi, nechape nic. Pockej ten bugr, az zacneme volat po profi kpani na EP...;-)
Naposledy upravil(a) Ivan.Bartos dne 11 led 2014, 17:46, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Janek.Wagner, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jakube - dobrý, Vsetíňáci taky dobrý. Nenechte se otrávit, je to teprv začátek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Janek.Wagner, Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Jiri Kaderavek píše:
Takže z hrušky dolů, za málo peněz hodně muziky nebude a jedeme dál.
Pokud nepoužijete peníze, které nám dali voliči v předchozích volbách na uspořádání profi kampaně, tak se výše nedostaneme a navíc ti lidé, co nám to minule hodili nám to už nehodí, protože pochopí, že po kom není vidu ani slechu, tomu nemá smysl dávat nějaké hlasy. Pokud jsme se rozhodli působit jako charita, tak prostě budeme charitou, nikoliv úspěšnou politickou stranou. Skutečnost, že neumíme ty peníze efektivně využít pro prosazování našeho programu je pro působení v politice diskvalifikující. Můžeš mít jaké chceš idee, ale podmínka nutná je, že se nesmíš bát a musíš umět hospodařit.

Já nemám problém s tím utratit veřejné peníze tak, aby nám to pomohlo v kampani, ale to neznamená že je nutné je utratit za plakáty, letáky a billboardy. Když uděláme sérii školení o tom, jak používat svobodný software, oslovíme všechny restaurace v ČR s tím, že mohou hrát svobodnou hudbu, naučíme lidi podávat žádosti o informace atp, tak budeme mít fajnovou volební kampaň, a přitom ty peníze nespláchneme do kanálu.

Svobodní nasypali do kampaně přinejmenším 100 000 korun (odhadem, podle billboardů, které jsem viděl) a měli kandidáta z obvodu a přesto nepřekonali ani svůj vlastní výsledek ze sněmovních voleb.

Především bych ale zdůraznil, že jestli chceme uspět, potřebujeme radikálně rozšířit členskou základnu, díky té bodovala ODSák (neměl prakticky žádnou kampaň) i lidovec.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Ivo.Vlasaty, Frantisek.Navrkal, Dalibor.Zahora, Jakub.Stacke, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivan Bartos píše:Jirko. Tyto volby ovsem nebyly problem penez, ale aktivty, ktera s nimi souvisela opet jakoze do poctu. Nevim, kde se to seklo v momente prihlaseni Ludka jako kandidata, ale jedina aktivita bylo moje hura minuly tyden a zarizeni nejakeho online proma. Na kampani delalo cca 20 lidi. Podporovat mela cela strana...kazdy volby jsou pro nas dulezity.
Ivane, když mi strana proplatí 1500 za benzín, tak do Zlína přijedu i já z Plzně a budu tam dělat kontaktní kampaň. Ale když mám v peněžence poslední pětistovku, tak si sakra rozmyslím, jestli pojedu dělat někam kampaň, nebo koupím pro rodinu jídlo na týden. Lidi s platy nad 20 kKč a studenti, financovaní rodiči, tohle nechápou a i proto se nám nedaří. Koukni se znovu sem :D
Mikulas Ferjencik píše:Já nemám problém s tím utratit veřejné peníze tak, aby nám to pomohlo v kampani, ale to neznamená že je nutné je utratit za plakáty, letáky a billboardy. Když uděláme sérii školení o tom, jak používat svobodný software, oslovíme všechny restaurace v ČR s tím, že mohou hrát svobodnou hudbu, naučíme lidi podávat žádosti o informace atp, tak budeme mít fajnovou volební kampaň, a přitom ty peníze nespláchneme do kanálu.
Miki, důchodci, lidi nad 40 a nerozhodnutí voliči, co o počítačích ví jen to, že "je tam ten internet" ti na takovéhle akce nepřijdou. To už má větší šanci pirátský dětský den, nebo rozdávání grogu a klobás. Prosím tě, zajdi si někdy sednout do obyčejné hospody, kam chodí dělníci nebo podobní zaměstnanci (s platem do 15 k hrubého) a poslouchej, o čem si povídají. I tu politiku tam najdeš, ale úplně jinak, než ji vnímáš ty. Těmhle lidem nesmíš nabízet "svobodné šíření informací", dokonce ani "zákon 106", ale musíš jim vysvětlit, že náš kandidát omezí rozkrádání na úřadech a ve státní správě. To pochopí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 7):
Barbora.Hruzova, Ivo.Vlasaty, Petr.Lysek, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Dalibor.Zahora, Jiri.Kaderavek.sen, Helena Jarolimkova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Petr.Bajgar »

O penězích do kampaně to vůbec není je to o umění jednat se svými potenciálními voliči a nepřehlížet dlouhodobý vývoj.
To že je KS dlouhodobě nejslabším krajem přece víme dlouhá léta. Marně jsem na toto několikrát upozorňoval ale Stehlík je s Ivánkem kamarád takže jsem byl opět jen za kverulanta. Bartošův údiv nad výsledkem podle mého mínění není nic jiného než čiré pokrytectví. Co se děje v KS ZLK přece bylo vidět dlouhá léta stagnace a ukázaly to také krajské volby 2012, parlamentní volby 2013 a nyní taky tyto senátní dovolby. Přesto jsou ve vedení KS ZLK stále stejní lidé Stehlík, Krystýn, a ostatní. Navíc byla těmito individui dlouhodobě odmítána pomoc nabízená dříve vedoucím KS OLK. Bartošem do nebe vynášený Švadlenka se v KS ZLK angažoval řed nedávnými volbami jen na základě mého tlaku, protože jinak byl RV neformálně úkolován k mému odstranění z vedení kandidátky KS OLK.

Nikdo se nemůže divit že nerostemě když se vedení dlouhodobě soustřeďuje na destrukci místo konstruktivní dlouhodobý vývoj na základě efektivní spolupráce. Lhát si do kapsy jak je zatím mezi kamarádíčky Game Boys zvykem prostě vede jen od prohry k prohře. Tak se teď tak pokrytecky nedivte jak je možné, že nás lidé nevolí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Bartos, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr Bajgar píše:O penězích do kampaně to vůbec není je to o umění jednat se svými potenciálními voliči a nepřehlížet dlouhodobý vývoj.
Ale je, Petře. Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší. Jenže Plzeňáci, Karlovaráci ani Jihočeši ti tam nepojedou ani autem, ani vlakem. Je to drahé a nikdo jim to neproplatí. Když jsme dali 20 tisíc za kauci, mohli jsme dát dalších 10 tisíc za dopravné a zúčastnilo by se mnohem víc lidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Roman.Kucera, Janek.Wagner, Ivo.Vasicek, Dalibor.Zahora, Helena Jarolimkova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Hele. Pokud si myslite, ze ne klicove napr proplacet ropu, tak tady nelajkujte a zmenu navrhnete...just saying
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Petr Vileta píše:Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší. Jenže Plzeňáci, Karlovaráci ani Jihočeši ti tam nepojedou ani autem, ani vlakem. Je to drahé a nikdo jim to neproplatí. Když jsme dali 20 tisíc za kauci, mohli jsme dát dalších 10 tisíc za dopravné a zúčastnilo by se mnohem víc lidí.
Co to je za řeči, kdyby jsou chyby, vedení kampaně a především RP mělo žádat o spolupráci a iniciovat především pomoc od okolních KS v tomto přpadě KS OLK, MSK a JmK tak jak to doporučuji už celá léta.
Navíc je zásadní zaležitostí a především to že k volbám opět nepřišli mladí lidé. Takže zatímco zdejší mladíci se tváří, že všemu rozumějí a všechno vědí nejlíp, tak viditelně vůbec netuší jak přesvědčit své vrstevníky, aby zvedli zadky a obětovali pár minut u volebních krabic pro naši společnou budoucnost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 3):
Petr.Kopac, Dalibor.Zahora, Helena Jarolimkova
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“