... volilo je cca 5% z oprávněných voličů ... třeba bylo minulý týden v motivační kázání v kostelechOndrej dj-bobr Ulehla píše:To by dávalo logický smysl, ale co pak to silné skóre lidovců?
Luděk Maděra senátorem!
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Luděk Maděra senátorem!
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
- Ondrej.dj-bobr.Ulehla
-
Ivan.Bartos
- Předseda strany
- Příspěvky: 10141
- Registrován: 11 čer 2009, 09:44
- Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
- Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
- Dal poděkování: 4177 poděkování
- Dostal poděkování: 17096 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Je to vsechno moje vina. To da rozum...
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
ivan.bartos@pirati.cz
- Ivo.Vlasaty
- Člen KS Jihočeský kraj
- Příspěvky: 2092
- Registrován: 31 led 2012, 09:15
- Bydliště: České Budějovice/Praha 4
- Dal poděkování: 8056 poděkování
- Dostal poděkování: 3452 poděkování
Re: Luděk Maděra senátorem!
pravolevý 
edit: Věřím, že tohle není chyba nikoho z kampaňujících (a tímto jim děkuji). Doufal jsem v lepší výsledek, ale že nemáme šanci bylo jasné už ve chvíli, kdy nás nepodpořili zelení.
V téhle volbě se pro nás proto vyplatilo hlasovat jen těm, kdo neměli jiného přijatelného kandidáta mezi těmi silnějšími, což zas není moc motivace jít k volbám.

edit: Věřím, že tohle není chyba nikoho z kampaňujících (a tímto jim děkuji). Doufal jsem v lepší výsledek, ale že nemáme šanci bylo jasné už ve chvíli, kdy nás nepodpořili zelení.
V téhle volbě se pro nás proto vyplatilo hlasovat jen těm, kdo neměli jiného přijatelného kandidáta mezi těmi silnějšími, což zas není moc motivace jít k volbám.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 11 led 2014, 17:21, celkem upraveno 2 x.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Já bych do vedení strčil ty, co s těma volbama neměli nic společnýho. Ti jediní to totiž neposrali 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Barbora.Hruzova, Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Moje rychlá analýza: Proč jsme projeli senátní volby na Slovácku?
1) Luděk Maděra je supr chlap, ale lidi, kteří ho neznají, ho z volebního lístku bohužel vnímají jen jako sedmdesátiletého důchodce.
2) Luděk není z obvodu a ani tam nemá rodinu. Obvod se sice jmenuje Zlín, ale Zlín v něm vůbec není.
3) Naše kampaň v obvodě téměř nebyla vidět, když jsme po celých Otrokovicích rozvěsili kartony s Luďkem, tak jsme se rázem dostali z 1 % na 3 %.
4) V obvodu máme mimořádně slabou členskou i voličskou základnu (ve sněmovních volbách to bylo nejslabší území v ČR.
5) Naše voliče a příznivce senátní volby zajímají minimálně.
6) Voliči (ani členové) Zelených zjevně Piráty automaticky nevnímají jako druhou nejlepší možnost.
7) Většinový volební systém mohl taky sehrát roli, ale to neumím posoudit.
Nicméně já jsem rád, že jsme do těch voleb šli, protože jsme získali celou řadu poučení do budoucna.
1) Fyzická kampaň je nutná, online vůbec nestačí
2) Na eurovolbách budeme muset pořádně zapracovat, abychom uspěli
3) V senátních volbách je bezpodmínečně nutné stavět celebrity, nebo lidi z volebního obvodu.
4) V senátních volbách stojí za úvahu širší spolupráce menších uskupení.
5) Bez rozšíření členské základny nebudeme konkurenceschopní
Takže z hrušky dolů, za málo peněz hodně muziky nebude a jedeme dál. Už jsme zažili mnohem horší volební provary.
Ještě k Daliborově poznámce s transparencí. Lidi z obvodu v drtivé většině netuší, kdo nějaký Luděk Maděra je. Naopak slušný výsledek v Otrokovicích ukazuje, že když se s ním měli možnost seznámit (byť jen ze sololitu), tak ho volili v mnohem větší míře.
1) Luděk Maděra je supr chlap, ale lidi, kteří ho neznají, ho z volebního lístku bohužel vnímají jen jako sedmdesátiletého důchodce.
2) Luděk není z obvodu a ani tam nemá rodinu. Obvod se sice jmenuje Zlín, ale Zlín v něm vůbec není.
3) Naše kampaň v obvodě téměř nebyla vidět, když jsme po celých Otrokovicích rozvěsili kartony s Luďkem, tak jsme se rázem dostali z 1 % na 3 %.
4) V obvodu máme mimořádně slabou členskou i voličskou základnu (ve sněmovních volbách to bylo nejslabší území v ČR.
5) Naše voliče a příznivce senátní volby zajímají minimálně.
6) Voliči (ani členové) Zelených zjevně Piráty automaticky nevnímají jako druhou nejlepší možnost.
7) Většinový volební systém mohl taky sehrát roli, ale to neumím posoudit.
Nicméně já jsem rád, že jsme do těch voleb šli, protože jsme získali celou řadu poučení do budoucna.
1) Fyzická kampaň je nutná, online vůbec nestačí
2) Na eurovolbách budeme muset pořádně zapracovat, abychom uspěli
3) V senátních volbách je bezpodmínečně nutné stavět celebrity, nebo lidi z volebního obvodu.
4) V senátních volbách stojí za úvahu širší spolupráce menších uskupení.
5) Bez rozšíření členské základny nebudeme konkurenceschopní
Takže z hrušky dolů, za málo peněz hodně muziky nebude a jedeme dál. Už jsme zažili mnohem horší volební provary.
Ještě k Daliborově poznámce s transparencí. Lidi z obvodu v drtivé většině netuší, kdo nějaký Luděk Maděra je. Naopak slušný výsledek v Otrokovicích ukazuje, že když se s ním měli možnost seznámit (byť jen ze sololitu), tak ho volili v mnohem větší míře.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 5):
- Roman.Kucera, Ivo.Vlasaty, Dalibor.Zahora, Jindrich.Bartek, Pavel.Moravec
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Barbora.Hruzova
- Zástupce vedoucího odboru
- Příspěvky: 331
- Registrován: 27 říj 2013, 22:24
- Profese: knihovnice, spisovatelka
- Bydliště: Praha 6
- Dal poděkování: 1630 poděkování
- Dostal poděkování: 708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
To je prostě jižní Morava. Je tam vyšší procento věřících.Ondrej dj-bobr Ulehla píše:To by dávalo logický smysl, ale co pak to silné skóre lidovců?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvek:
- Pavel.Moravec
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Tento aspekt byl asi nejdůležitější, Remeš měl v Otrokovicích, kde bydlí, skoro 10%, což Svobodným udělalo skoro všechny hlasy nad našimaMikulas Ferjencik píše:2) Luděk není z obvodu a ani tam nemá rodinu. Obvod se sice jmenuje Zlín, ale Zlín v něm vůbec není.
Jeden víkend byl sice super, ale bylo to málo. A opět je vidět, že kde byla kontaktka, bylo to lepší.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
- Dalibor.Zahora, Martin.Kucera, Ivo.Vasicek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Pokud nepoužijete peníze, které nám dali voliči v předchozích volbách na uspořádání profi kampaně, tak se výše nedostaneme a navíc ti lidé, co nám to minule hodili nám to už nehodí, protože pochopí, že po kom není vidu ani slechu, tomu nemá smysl dávat nějaké hlasy. Pokud jsme se rozhodli působit jako charita, tak prostě budeme charitou, nikoliv úspěšnou politickou stranou. Skutečnost, že neumíme ty peníze efektivně využít pro prosazování našeho programu je pro působení v politice diskvalifikující. Můžeš mít jaké chceš idee, ale podmínka nutná je, že se nesmíš bát a musíš umět hospodařit.Takže z hrušky dolů, za málo peněz hodně muziky nebude a jedeme dál.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 10):
- Roman.Kucera, Dalibor.Zahora, Barbora.Hruzova, Petr.Vileta, Jindrich.Bartek, Ivo.Vasicek, Vaclav.Fortik, Zdenek.Stepanek, Jiri.Kaderavek.sen, Helena Jarolimkova
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Dík. Kéž by se v některých hlavách konečně rozsvítilo. Co RV jednou podělalo, RV může zas napravitJiri Kaderavek píše:....
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Vileta, Ivo.Vasicek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Luděk Maděra senátorem!
Přesněji udělalo to všechny hlasy nad našima, v celém obvodě mimo Otrokovice jsme Svobodné porazili.Roman Kucera píše:Tento aspekt byl asi nejdůležitější, Remeš měl v Otrokovicích, kde bydlí, skoro 10%, což Svobodným udělalo skoro všechny hlasy nad našimaMikulas Ferjencik píše:2) Luděk není z obvodu a ani tam nemá rodinu. Obvod se sice jmenuje Zlín, ale Zlín v něm vůbec není.
Jeden víkend byl sice super, ale bylo to málo. A opět je vidět, že kde byla kontaktka, bylo to lepší.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 5):
- Roman.Kucera, Ivo.Vlasaty, Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek, Vojtech.Pikal
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770