Luděk Maděra senátorem!

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Ondra.kl »

Ondrej dj-bobr Ulehla píše:To by dávalo logický smysl, ale co pak to silné skóre lidovců?
... volilo je cca 5% z oprávněných voličů ... třeba bylo minulý týden v motivační kázání v kostelech ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Je to vsechno moje vina. To da rozum...
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 2092
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 8056 poděkování
Dostal poděkování: 3452 poděkování

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

pravolevý OFFTOPIC[quote="Barbora Hruzova"]Blbé to je, ale já bych to nepřeceňovala. Jaká byla volební účast? Když osmdesát procent lidí nejde k volbám do senátu, pak je na místě otázka proč? Jestli to třeba není tím, že občané senát nepovažují za potřebný a za důležitý. Podle mě jdou k senátním volbám v drtivé většině lidé silně pravicově zaměření a proto třeba i ten dobrý výsledek ODS a špatný výsledek KSČM.[/quote][quote="Ondrej dj-bobr Ulehla"]To by dávalo logický smysl, ale co pak to silné skóre lidovců?[/quote]
Co na tom nedává smysl, lidovci snad nejsou pravice?


edit: Věřím, že tohle není chyba nikoho z kampaňujících (a tímto jim děkuji). Doufal jsem v lepší výsledek, ale že nemáme šanci bylo jasné už ve chvíli, kdy nás nepodpořili zelení. OFFTOPICAť si toho čunkovce vyžerou :) V téhle volbě se pro nás proto vyplatilo hlasovat jen těm, kdo neměli jiného přijatelného kandidáta mezi těmi silnějšími, což zas není moc motivace jít k volbám.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 11 led 2014, 17:21, celkem upraveno 2 x.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já bych do vedení strčil ty, co s těma volbama neměli nic společnýho. Ti jediní to totiž neposrali :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Hruzova, Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Moje rychlá analýza: Proč jsme projeli senátní volby na Slovácku?

1) Luděk Maděra je supr chlap, ale lidi, kteří ho neznají, ho z volebního lístku bohužel vnímají jen jako sedmdesátiletého důchodce.

2) Luděk není z obvodu a ani tam nemá rodinu. Obvod se sice jmenuje Zlín, ale Zlín v něm vůbec není.

3) Naše kampaň v obvodě téměř nebyla vidět, když jsme po celých Otrokovicích rozvěsili kartony s Luďkem, tak jsme se rázem dostali z 1 % na 3 %.

4) V obvodu máme mimořádně slabou členskou i voličskou základnu (ve sněmovních volbách to bylo nejslabší území v ČR.

5) Naše voliče a příznivce senátní volby zajímají minimálně.

6) Voliči (ani členové) Zelených zjevně Piráty automaticky nevnímají jako druhou nejlepší možnost.

7) Většinový volební systém mohl taky sehrát roli, ale to neumím posoudit.

Nicméně já jsem rád, že jsme do těch voleb šli, protože jsme získali celou řadu poučení do budoucna.

1) Fyzická kampaň je nutná, online vůbec nestačí

2) Na eurovolbách budeme muset pořádně zapracovat, abychom uspěli

3) V senátních volbách je bezpodmínečně nutné stavět celebrity, nebo lidi z volebního obvodu.

4) V senátních volbách stojí za úvahu širší spolupráce menších uskupení.

5) Bez rozšíření členské základny nebudeme konkurenceschopní

Takže z hrušky dolů, za málo peněz hodně muziky nebude a jedeme dál. Už jsme zažili mnohem horší volební provary.


Ještě k Daliborově poznámce s transparencí. Lidi z obvodu v drtivé většině netuší, kdo nějaký Luděk Maděra je. Naopak slušný výsledek v Otrokovicích ukazuje, že když se s ním měli možnost seznámit (byť jen ze sololitu), tak ho volili v mnohem větší míře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 5):
Roman.Kucera, Ivo.Vlasaty, Dalibor.Zahora, Jindrich.Bartek, Pavel.Moravec
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Zástupce vedoucího odboru
Příspěvky: 331
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1630 poděkování
Dostal poděkování: 708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Ondrej dj-bobr Ulehla píše:To by dávalo logický smysl, ale co pak to silné skóre lidovců?
To je prostě jižní Morava. Je tam vyšší procento věřících.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvek:
Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Roman.Kucera »

Mikulas Ferjencik píše:2) Luděk není z obvodu a ani tam nemá rodinu. Obvod se sice jmenuje Zlín, ale Zlín v něm vůbec není.
Tento aspekt byl asi nejdůležitější, Remeš měl v Otrokovicích, kde bydlí, skoro 10%, což Svobodným udělalo skoro všechny hlasy nad našima

Jeden víkend byl sice super, ale bylo to málo. A opět je vidět, že kde byla kontaktka, bylo to lepší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Martin.Kucera, Ivo.Vasicek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Takže z hrušky dolů, za málo peněz hodně muziky nebude a jedeme dál.
Pokud nepoužijete peníze, které nám dali voliči v předchozích volbách na uspořádání profi kampaně, tak se výše nedostaneme a navíc ti lidé, co nám to minule hodili nám to už nehodí, protože pochopí, že po kom není vidu ani slechu, tomu nemá smysl dávat nějaké hlasy. Pokud jsme se rozhodli působit jako charita, tak prostě budeme charitou, nikoliv úspěšnou politickou stranou. Skutečnost, že neumíme ty peníze efektivně využít pro prosazování našeho programu je pro působení v politice diskvalifikující. Můžeš mít jaké chceš idee, ale podmínka nutná je, že se nesmíš bát a musíš umět hospodařit.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jiri Kaderavek píše:....
Dík. Kéž by se v některých hlavách konečně rozsvítilo. Co RV jednou podělalo, RV může zas napravit :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Ivo.Vasicek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Maděra senátorem!

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Roman Kucera píše:
Mikulas Ferjencik píše:2) Luděk není z obvodu a ani tam nemá rodinu. Obvod se sice jmenuje Zlín, ale Zlín v něm vůbec není.
Tento aspekt byl asi nejdůležitější, Remeš měl v Otrokovicích, kde bydlí, skoro 10%, což Svobodným udělalo skoro všechny hlasy nad našima

Jeden víkend byl sice super, ale bylo to málo. A opět je vidět, že kde byla kontaktka, bylo to lepší.
Přesněji udělalo to všechny hlasy nad našima, v celém obvodě mimo Otrokovice jsme Svobodné porazili.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 5):
Roman.Kucera, Ivo.Vlasaty, Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek, Vojtech.Pikal
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“