Strategie jak dál
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Lukas.Findeis
- Komunální zastupitel/ka
- Příspěvky: 4889
- Registrován: 04 dub 2010, 15:47
- Profese: běžecký trenér
- Dal poděkování: 4617 poděkování
- Dostal poděkování: 4035 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Strategie jak dál
Program na papíře je rozhodně super, ale ne v tý podobě o jaký se tu teď bavíme.
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
- Ondrej_Marek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 910
- Registrován: 07 čer 2013, 10:38
- Profese: IT administrátor/tiskař
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1454 poděkování
Re: Strategie jak dál
tos mě trochu nepochopil.. chci aby se piráti zhostili role organizátora takové konference (klasické příspěvky, panelová diskuze, workshopy etc) a případně moderátora - tam bychom právě třeba takové lidi pozvaliTomas Klapka píše:v tomhle bude lepší spolupracovat s lidmi, kteří se tím zabývají již nějakou dobu a mají i odborné znalosti i znalosti ze zahraničí (zde je vlákno o spolupráci: socialni-system-f548/iniciativa-za-zakl ... 19107.html)Ondrej Marek píše:další nápad (týkající se basic income) by bylo uspořádat konferenci, pozvat fundované obhájce i odpůrce a dobře to zmoderovat - postavit se do pomyslného politického čela jako platforma pro tenhle diskurz (dá se to i dobře mediálně vytěžit)
piráti by tomu udělali zastřešení a pomohli s propagací té akce, mediálních výstupů (zpracování videopřenosu/záznamu apod) - např ve spolupráci s některou z fakult UK
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 2):
- Martin.Madej, Dominika.Michailidu
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
- Ondrej_Marek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 910
- Registrován: 07 čer 2013, 10:38
- Profese: IT administrátor/tiskař
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1454 poděkování
Re: Strategie jak dál
další věc - jestli budeme mít potenciálně kancly na několika místech, silně se přimlouvám za to, aby měly jednu místnost jako školící multimediální místnost pro workshopy a rekvalifikaci lidí pro práci s počítačem, programování apod.
V rámci toho se posnažit sehnat nějaké sponzory na to vybavení ať už v naturáliích nebo cash.
Ať ukážem voličům, co nám dali (nebo zatím ještě nedali), že svoje slova o vzdělanostní společnosti myslíme vážně.
Piráti by tam pak jako dobrovolníci mohli školit. Absolventi by nám pak mohli dělat reklamu formou "sucess story".
V rámci toho se posnažit sehnat nějaké sponzory na to vybavení ať už v naturáliích nebo cash.
Ať ukážem voličům, co nám dali (nebo zatím ještě nedali), že svoje slova o vzdělanostní společnosti myslíme vážně.
Piráti by tam pak jako dobrovolníci mohli školit. Absolventi by nám pak mohli dělat reklamu formou "sucess story".
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 4):
- Ivan Sirko, Martin.Kucera, Katerina.Marketa.Matouskova, Dominika.Michailidu
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Strategie jak dál
Tomas Klapka píše:v tomhle bude lepší spolupracovat s lidmi, kteří se tím zabývají již nějakou dobu a mají i odborné znalosti i znalosti ze zahraničí (zde je vlákno o spolupráci: socialni-system-f548/iniciativa-za-zakl ... 19107.html)Ondrej Marek píše:další nápad (týkající se basic income) by bylo uspořádat konferenci, pozvat fundované obhájce i odpůrce a dobře to zmoderovat - postavit se do pomyslného politického čela jako platforma pro tenhle diskurz (dá se to i dobře mediálně vytěžit)
co se týká základního příjmu.
1. musíme donutit RP+RV aby se zachovalo podle vůle CF a dotáhlo začlenění do programu.
2. volený garant (schopný nenechat se zviklat Viletovci) (osobou si jist nejsem, Lenka má školství a nikdo jiný to moc netlačil)
3. fungující a zainteresovaná skupina
4. mraky práce s odhady
a až pak kampaň na téma ZP
do té doby - osvěta uvnitř strany i vně jakkoliv kdykoliv a s kýmkoliv.
postavit se do pomyslného politického čela ? no to až uplně nakonec, až to opravdu budeme všichni považovat za naší prioritu.
- Ondrej_Marek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 910
- Registrován: 07 čer 2013, 10:38
- Profese: IT administrátor/tiskař
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1454 poděkování
Re: Strategie jak dál
Na těch kompech by se navíc mohli seznámit s prací v linuxu, s opensource alternativama ke komerčním softům. základům šifrované komunikace a bezpečnostnímu chování na internetu, ochranu soukromí etc. Jak o tom přemýšlím, feedback loopem jsem právě sám sebe přesvědčil, že je to prostě dokonalá myšlenka. 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Nemecek, Ivan Sirko
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
- Ondrej_Marek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 910
- Registrován: 07 čer 2013, 10:38
- Profese: IT administrátor/tiskař
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1454 poděkování
Re: Strategie jak dál
Martin Shanil píše:(snip)
co se týká základního příjmu.
1. musíme donutit RP+RV aby se zachovalo podle vůle CF a dotáhlo začlenění do programu.
2. volený garant (schopný nenechat se zviklat Viletovci) (osobou si jist nejsem, Lenka má školství a nikdo jiný to moc netlačil)
3. fungující a zainteresovaná skupina
4. mraky práce s odhady
a až pak kampaň na téma ZP
do té doby - osvěta uvnitř strany i vně jakkoliv kdykoliv a s kýmkoliv.
postavit se do pomyslného politického čela ? no to až uplně nakonec, až to opravdu budeme všichni považovat za naší prioritu.
přečti si to znovu.. čela DISKUZE o tom.. nikoliv čela prosazovače ZP (měli bysme vystupovat jako neutrální prvek z pohledu zp ano/ne ale pozitivně vy smyslu je potřeba o tom mluvit a hladat řešení)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvek:
- Dominika.Michailidu
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Strategie jak dál
Myslím, že se hodilo zejména tlačit osvětu o EU a EP. Upozorňovat na Evropské občanské iniciativy, mezinárodní smlouvy. Proč Piráti patří zrovna do EP. Mrňavá volební účast (tipoval bych, že bude menší než v předchozích volbách do EP, pokud nepůjde naráz s předčasnými volbami do sněmovny) znamená, že vyhraje ten, kdo přesvědčí voliče, že zastoupení v EP má svůj smysl.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
- Katerina.Marketa.Matouskova, Tomas.Klapka
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Долой царя!
-
Ivan.Bartos
- Předseda strany
- Příspěvky: 10141
- Registrován: 11 čer 2009, 09:44
- Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
- Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
- Dal poděkování: 4177 poděkování
- Dostal poděkování: 17096 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Strategie jak dál
O EP jsem mluvil teď ve Spektru. Vysílá se v sobotu. Hele, potřebujeme druhej den po volbách roztáčet strategii jak dál, nebo počkáme třeba do čtvrtka pls.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
- Jaroslav.Kucera
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
ivan.bartos@pirati.cz
- Ondrej_Marek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 910
- Registrován: 07 čer 2013, 10:38
- Profese: IT administrátor/tiskař
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1454 poděkování
Re: Strategie jak dál
Železo se musí kout dokud je žhavé. A ve čtvrtek se děje něco spešl kromě schůzky KS Praha?
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
-
Ivan.Bartos
- Předseda strany
- Příspěvky: 10141
- Registrován: 11 čer 2009, 09:44
- Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
- Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
- Dal poděkování: 4177 poděkování
- Dostal poděkování: 17096 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Strategie jak dál
Ne ale očekávám, že se také do debaty zapojím a přijde mi to trochu nefér, po tej kampani to roztáčet o 106 druhej den. Doufám, že si všichni diskutující ohledně EP nastudovali základní dokumenty typu http://www.pirati.cz/cf/5_2012
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
- Tomas.Klapka
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
ivan.bartos@pirati.cz