Strategie jak dál

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Program na papíře je rozhodně super, ale ne v tý podobě o jaký se tu teď bavíme.
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Tomas Klapka píše:
Ondrej Marek píše:další nápad (týkající se basic income) by bylo uspořádat konferenci, pozvat fundované obhájce i odpůrce a dobře to zmoderovat - postavit se do pomyslného politického čela jako platforma pro tenhle diskurz (dá se to i dobře mediálně vytěžit)
v tomhle bude lepší spolupracovat s lidmi, kteří se tím zabývají již nějakou dobu a mají i odborné znalosti i znalosti ze zahraničí (zde je vlákno o spolupráci: socialni-system-f548/iniciativa-za-zakl ... 19107.html)
tos mě trochu nepochopil.. chci aby se piráti zhostili role organizátora takové konference (klasické příspěvky, panelová diskuze, workshopy etc) a případně moderátora - tam bychom právě třeba takové lidi pozvali

piráti by tomu udělali zastřešení a pomohli s propagací té akce, mediálních výstupů (zpracování videopřenosu/záznamu apod) - např ve spolupráci s některou z fakult UK
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Madej, Dominika.Michailidu
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ondrej_Marek »

další věc - jestli budeme mít potenciálně kancly na několika místech, silně se přimlouvám za to, aby měly jednu místnost jako školící multimediální místnost pro workshopy a rekvalifikaci lidí pro práci s počítačem, programování apod.
V rámci toho se posnažit sehnat nějaké sponzory na to vybavení ať už v naturáliích nebo cash.
Ať ukážem voličům, co nám dali (nebo zatím ještě nedali), že svoje slova o vzdělanostní společnosti myslíme vážně.
Piráti by tam pak jako dobrovolníci mohli školit. Absolventi by nám pak mohli dělat reklamu formou "sucess story".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 4):
Ivan Sirko, Martin.Kucera, Katerina.Marketa.Matouskova, Dominika.Michailidu
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Martin.Shanil »

Tomas Klapka píše:
Ondrej Marek píše:další nápad (týkající se basic income) by bylo uspořádat konferenci, pozvat fundované obhájce i odpůrce a dobře to zmoderovat - postavit se do pomyslného politického čela jako platforma pro tenhle diskurz (dá se to i dobře mediálně vytěžit)
v tomhle bude lepší spolupracovat s lidmi, kteří se tím zabývají již nějakou dobu a mají i odborné znalosti i znalosti ze zahraničí (zde je vlákno o spolupráci: socialni-system-f548/iniciativa-za-zakl ... 19107.html)

co se týká základního příjmu.
1. musíme donutit RP+RV aby se zachovalo podle vůle CF a dotáhlo začlenění do programu.
2. volený garant (schopný nenechat se zviklat Viletovci) (osobou si jist nejsem, Lenka má školství a nikdo jiný to moc netlačil)
3. fungující a zainteresovaná skupina
4. mraky práce s odhady
a až pak kampaň na téma ZP

do té doby - osvěta uvnitř strany i vně jakkoliv kdykoliv a s kýmkoliv.

postavit se do pomyslného politického čela ? no to až uplně nakonec, až to opravdu budeme všichni považovat za naší prioritu.
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Na těch kompech by se navíc mohli seznámit s prací v linuxu, s opensource alternativama ke komerčním softům. základům šifrované komunikace a bezpečnostnímu chování na internetu, ochranu soukromí etc. Jak o tom přemýšlím, feedback loopem jsem právě sám sebe přesvědčil, že je to prostě dokonalá myšlenka. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Nemecek, Ivan Sirko
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Martin Shanil píše:(snip)


co se týká základního příjmu.
1. musíme donutit RP+RV aby se zachovalo podle vůle CF a dotáhlo začlenění do programu.
2. volený garant (schopný nenechat se zviklat Viletovci) (osobou si jist nejsem, Lenka má školství a nikdo jiný to moc netlačil)
3. fungující a zainteresovaná skupina
4. mraky práce s odhady
a až pak kampaň na téma ZP

do té doby - osvěta uvnitř strany i vně jakkoliv kdykoliv a s kýmkoliv.

postavit se do pomyslného politického čela ? no to až uplně nakonec, až to opravdu budeme všichni považovat za naší prioritu.

přečti si to znovu.. čela DISKUZE o tom.. nikoliv čela prosazovače ZP (měli bysme vystupovat jako neutrální prvek z pohledu zp ano/ne ale pozitivně vy smyslu je potřeba o tom mluvit a hladat řešení)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvek:
Dominika.Michailidu
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Marek.Necada »

Myslím, že se hodilo zejména tlačit osvětu o EU a EP. Upozorňovat na Evropské občanské iniciativy, mezinárodní smlouvy. Proč Piráti patří zrovna do EP. Mrňavá volební účast (tipoval bych, že bude menší než v předchozích volbách do EP, pokud nepůjde naráz s předčasnými volbami do sněmovny) znamená, že vyhraje ten, kdo přesvědčí voliče, že zastoupení v EP má svůj smysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Katerina.Marketa.Matouskova, Tomas.Klapka
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ivan.Bartos »

O EP jsem mluvil teď ve Spektru. Vysílá se v sobotu. Hele, potřebujeme druhej den po volbách roztáčet strategii jak dál, nebo počkáme třeba do čtvrtka pls.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Železo se musí kout dokud je žhavé. A ve čtvrtek se děje něco spešl kromě schůzky KS Praha?
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Ne ale očekávám, že se také do debaty zapojím a přijde mi to trochu nefér, po tej kampani to roztáčet o 106 druhej den. Doufám, že si všichni diskutující ohledně EP nastudovali základní dokumenty typu http://www.pirati.cz/cf/5_2012
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Tomas.Klapka
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“