Strategie jak dál

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od next_ghost »

Mikulas Ferjencik píše:Porovnal bych výsledky Švédů pod vedením Ricka v parlamentních volbách a výsledky naše...
Nejlepší srovnání bude v květnu v eurovolbách. Zatím to nevypadá, že by se v Evropě měsíc před volbami chystala nějaká velká událost, která by jednu konkrétní Pirátskou stranu vystřelila do Bruselu jako posledně, takže bude co srovnávat. Jestli chceš srovnávat parlamentní volby, tak budeš muset počkat do příštího podzimu. Švédové volby 2010 projeli hlavně kvůli tomu, že neustáli první velký úspěch z eurovoleb a těžce se vybodli na novou kampaň.
Tím nechci říct, že neděláme chyby, ale Rick mi občas přijde jako obchodník s deštěm.
Swarmwise ale ani zdaleka není žádná hromádka magických formulí, které jednou zafungovaly čirou náhodou a dál už se to nikomu nepodařilo zopakovat. Podle těch rad například fungují prakticky všechny velké open source projekty s aspoň trochu otevřenou komunitou, hlavně jádro Linuxu. Spousta těch rad jsou naprosté samozřejmosti, u kterých by člověk až kroutil hlavou nad tím, že Rick vůbec ztrácel čas jejich sepisováním. Jenže kdybych se rozhlédnul tady na foru a škrtnul každou samozřejmost, která se tu soustavně porušuje, tak do hodiny vyškrtám půlku knížky.

Jasně, Rick strašně rád přehání, tak celou tu knížku ber s rezervou. Ale přečti si to a pořádně se nad těmi radami zamysli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 5):
Ivan Sirko, Ivan.Mikolas, Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik, Jaroslav.Kucera
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Ivan.Mikolas
Člen KS Praha
Příspěvky: 478
Registrován: 22 čer 2009, 18:50
Profese: technik, ekonom
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 1469 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ivan.Mikolas »

Jako bývalý určený kordinátor kontaktní kampaně v Praze musím konstatovat, že nešlo (a malými výjimkami) o nic jiného, než o "swarmwise". Aspoň v Praze. A díky bohu za to, protože koordinace z centra (a "centrum" samotné) nebyly občas téměř patrné.
Tím nechci nijak snižovat práci jednotlivých lidí ve vedení. Makali stejně jako jiní (a mnohdy víc) a právě proto neměli tolik času na často zbytečné "řízení všeho". A možná právě i díky tomu, že neměli šanci vše řídit a rezignovali na to, pak sami stihli tolik dobrých věcí.

V zásadě tedy tentokrát opět platily ptrincipy z počátku pirátů - vezmi si za něco odpovědnost a udělej to. Makej v souladu s hlavními ideemi, jak umíš.
A ostatním do všeho zbytečně nekecej, když to dělají dobře a ty to sám neuděláš o řád lépe ve svém volnu ;) .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Mikolas za příspěvky (celkem 7):
next_ghost, Petr.Vileta, Ivan Sirko, Michal.Klus, Pavel.Cisar, Dominika.Michailidu, Jaroslav.Kucera
Ivan Mikoláš, http://www.mcc.cz
člen KS Praha, garant programového bodu Podnikání
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Netýká se to přímo strategie, ale napadly mě 3 konkrétní aktivity, které by nám mohly pomoct:

Nebylo by od věci teď pomoct iniciativě http://basicincome2013.eu/ubi/cs/
Máme u nich sympatizanty a můžeme jich dost získat pro pirátství a to už jsou aktivní občané a kampaň končí v lednu. A oni nám pak můžou pomoct u voleb do EP. Teoreticky se nabízí i celoevropská spolupráce, nebo alespoň výzva ostatním v PPEU k podpoře, nebo alespoň šíření odkazu - dá se to podepisovat online.

Taky bude volnej post po Okamurovi a možná by se nám podařilo teď získat senátora. Je škoda nevyužít potenciál. Ačkoliv je na tom Zlín špatně, tak právě tohle by to tam mohlo nakopnout.

Cenzura v ČT nás a Svobodných a nevyvážený čas pro všechny účastníky voleb a zároveň manipulace veřejného mínění prezentováním průzkumů a neustálým rozlišováním na strany, které mají šanci a které nemají šanci. Tohle nám škodí hodně a je potřeba se proti tomu postavit, protože to je obrovský problém. Nabízí se myšlenka, zda se nezkontaktovat s malými stranami a domluvit se na nějakém společném postupu. Totiž, oni to příště udělají zase, když se proti tomu nepostavíme, a může to být kdokoliv z nás. Příště to může být jiná malá strana. Je nutné na televizi dohlížet a okamžitě a vytrvale na ní tlačit, že chceme rovné podmínky politické soutěže. Případně se společně domluvit na nějakym radikálnějším ale stále nenásilném postupu. Když budem roztříštěný, tak to potrvá déle. Případně se můžeme pokusit o aktivizování voličů malých stran, pokud se nedomluvíme přímo s těmi stranami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 4):
Martin.Kucera, Ivan Sirko, Katerina.Marketa.Matouskova, Jaroslav.Kucera

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas Klapka píše:Taky bude volnej post po Okamurovi a možná by se nám podařilo teď získat senátora. Je škoda nevyužít potenciál. Ačkoliv je na tom Zlín špatně, tak právě tohle by to tam mohlo nakopnout.
To není špatný nápad ;) Dokonce bych to pojal tak, že by náš kandidát tlačil jako hlavní téma přímou demokracii a obecné referendum. "Když teď pan Okamura v Senátu tohle téma nemůže prosazovat, chci to vzít za něho." :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Roman.Kucera
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od next_ghost »

Tomas Klapka píše:Cenzura v ČT nás a Svobodných a nevyvážený čas pro všechny účastníky voleb a zároveň manipulace veřejného mínění prezentováním průzkumů a neustálým rozlišováním na strany, které mají šanci a které nemají šanci. Tohle nám škodí hodně a je potřeba se proti tomu postavit, protože to je obrovský problém.
Média prostě volby berou jakou soutěž "Česko hledá superpremiéra" a kašlou na princip poměrného zastoupení. Nic víc, nic míň. U ČT je to lumpárna, protože má ze zákona povinnost informovat vyváženě. Ale tohle jim můžeme legitimně vpálit až uprostřed nějaké velké debaty, kam zvou jenom "ty, co mají šanci". Ne že by se nám pak mstila ČT, ale u potenciálních voličů ty stížnosti jinak vyzní spíš jako fňukání. Zastávat se ostatních prostě vypadá líp než křičet sám za sebe.

Teď se asi v médiích nějakého prostoru nedočkáme, protože nejmíň do vánoc se bude řešit nová vláda. Leda že sami uspořádáme nějakou vlastní velkou mediálně vděčnou akci. Další příležitost dostat se do médií přijde sama nejdřív v březnu nebo dubnu, až bude v plném proudu kampaň do eurovoleb.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Petr.Nemecek, Jaroslav.Kucera
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Jaroslav.Jirek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2013, 10:00
Profese: ředitel Business Academy EVROPA
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Jaroslav.Jirek »

Tak mě napadlo, že by pomohlo vybrat z programu to nejdůležitější pro typické cílové skupiny. Mám tím na mysli co vybrat pro důchodce, studenty, lidé sociálně silnější a slabší, pro minoritu, lidé město, lidé vesnice. Málo lidí čte celé programy politických stran a také není čas to při rozdávání letáků probírat. Jeden, dva, tři body max. Protože z posledních několika voleb je to zřejmé, jak voliči reagují na to, co chtějí slyšet. To ale neznamená, že ve volebním programu ty věci právě pro ně nejsou. Moji rodiče (důchodci) nebudou chápat internet, svobodu sdílení informací, ACTA. Ale budou rozumět bodům jako je korupce (krádež veřejných financí),důchodový systém, možnost kohokoliv v referendu odvolat. Studenty to zase zajímat moc nebude.Nakonec i třeba mně by to pomohlo při příštích volbách. Co komu v krátkém čase říct, případně komu dát jaký leták (letáky podle cílových skupin).
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ondrej_Marek »

letáky podle cílových skupin zní teoreticky zajímavě, ale jsou celkem nepraktické pro rozdávání na ulici.. možná v nějakých velice specifických situacích a lokalitách, kde je taková skupina více homogenní (před VŠ kolejemi)

na internetu je to něco jiného, tam odkazy do strukturovaného dokumentu fungují skvěle - možná by to mohlo být součástí navigace na titulce (tj neorientovat se navigací podle toho, jak si strukturu představujeme my, ale jak
strukturu očekává návštěvník)

další nápad (týkající se basic income) by bylo uspořádat konferenci, pozvat fundované obhájce i odpůrce a dobře to zmoderovat - postavit se do pomyslného politického čela jako platforma pro tenhle diskurz (dá se to i dobře mediálně vytěžit)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ondrej Marek píše:další nápad (týkající se basic income) by bylo uspořádat konferenci, pozvat fundované obhájce i odpůrce a dobře to zmoderovat - postavit se do pomyslného politického čela jako platforma pro tenhle diskurz (dá se to i dobře mediálně vytěžit)
v tomhle bude lepší spolupracovat s lidmi, kteří se tím zabývají již nějakou dobu a mají i odborné znalosti i znalosti ze zahraničí (zde je vlákno o spolupráci: socialni-system-f548/iniciativa-za-zakl ... 19107.html)
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Lukas.Findeis »

ODS to udělala tak, že udělala skládací letáček, kde na každý straně byl v bodech program pro cílovou skupinu. Pro Piráty naprosto nedostačující řešení. A vzhledem k tomu, že si k Pirátům nachází cestu lidé ze všech možných skupin a věkových kategorií, tak mi to přijde i zbytečný. Akorát to zbytečně prodraží kampaň. Odkaz na program by měl stačit. Můžem to mít zpracovaný na webu.
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Příspěvky: 1252
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2182 poděkování
Dostal poděkování: 1345 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

Cituji jednu paní, které jsem dával v HK letáček: "konečně máte program na papíře, mě pořád všichni odkazujou na ten internet"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.dj-bobr.Ulehla za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Jaroslav.Kucera

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“