Intergram

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové a příznivci Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.

  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek

Nique
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Intergram

Příspěvek od Nique »

Dobrý den,
před měsícem jsme otevřeli vinárnu a ihned jsem si stáhla Vaši kolekci volné hudby, protože nemáme zájem platit kolektivním správcům. Vytiskla jsem prohlášení z vašich stránek o tom, že hrajeme pouze tuto svobodnou hudbu a nastudovala si autorský zákon. Jenže kontrola přišla mimo otevírací dobu a v mé nepřítomnosti za kolegou, který je provozovatelem a jaksi celou situaci nezvládl. Prohlášení nemohl najít a podepsal jim protokol o kontrole, kde inteligentní kontrolor použil formulaci "provozovna regulérně pouští hudbu na provozovně" (WTF?). Ovšem kolegu označili jako odpovědnou osobu, což není pravda, je pouze provozovatel. řekl jim, že hrajeme svobodnou hudbu a době kontroly tam ani nebyl počítač, pouze dva repráky. Prý nám pošlou návrh smlouvy. Máme 15 dní na vyjádření se ke skutečnostem. Chystám se jim poslat doporučeně nějaké vyjádření, kde jejich zastoupení odmítnu, protože hrajeme svobodnou hudbu.
Máme vůbec šanci proti takovéto struktuře? Provozovna nemá schránku, používá intergram fikci doručitelnosti? Prosím poraďte... Děkuji! P.S.: a to ještě čekáme na ty další experty....
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3524
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Intergram

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

To je ovšem dost otázka, co jim teda vlastně podepsal... Mimo regulérní otevírací dobu (rozuměj když tam nejsou zákazníci) si klidně můžete pouštět co chcete, protože produkce hudby mimo otevírací dobu nemůže nepřispívat k atraktivitě prodejny a tudíž to není užití autorského díla. (Tím OSA argumentuje.) Pokud tam ten kontrolor viděl jen repráky a nic u nich, tak to musí v tom protokolu být.

Pokud fakt nehrajete komerční rádia, tak bych jim ten návrh smlouvy vrátil se slovy, že nevyužíváte jimi nabízenou hudbu a tudíž nemáte za co platit. A hotovo.

Kamarád mi včéra jako dobrý argument proti OSA řekl, že obchodník se musí primárně řídit obchodním zákoníkem, který výslovně zakazuje platit za neposkytnuté služby.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
KILLERXXX
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Intergram

Příspěvek od KILLERXXX »

Zdravim, mam podobny problem s Intergramem.
Pouzivam v obchode s oblecenim radio Jamendo,
kontroler behem kontroly videl certifikat. Ale stejne
Intergram poslal mi navrh smlouvy navic od zacatku roku...
Napsal jsem jim emai, ze odmitam cokoliv platit a nepreji si
videt jeji zamestnance v obchode. Dokonce vyjadreni mi poslal
mistopredseda Michalek.
Dnes jsem od advokatni kancelari NSG Moriison obdrzel doporuceny
dopis a uvnitr vyzvu k uzavreni smlouvy s intergramem!!!!!!:))
V dopise uvadi ze mam cas do 30.10.2013 tzn. do dnes:) na odeslani
podepsane smlouvy kolektivnimu spravci...
Navic mel jsem cas do dneska na uhradu advokatni kancelari NSG Morison
nakladu na upominku ve vysi 363Kc...no comment. Jsem si ji objednal?
Vyhrozuji mi ze pokud smlouvu neodeslu budou vymahat narok na
vydani bezduvodneho obohaceni, ktere cini dvojnasobek odmeny soudni cestou...
Mel ste nekdo podobnou situaci?
Omlouvam se za spatnou gramatiku ale nejsem Cech.
Diky a zdravim.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Intergram

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jediné, co můžu doporučit, je trvat na svém. Děljí bububu, ale teprv kdyby to dali k soudu, bylo by dobré se do toho vložit a medializovat to. Ale to oni na 99.9% neudělají, právě proto, že to vědí.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Odpovědět

Zpět na „Kopírování“