Hlasování:Plná moc II

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.

Může se člen nechat při jednání na krajském nebo celostátním fóru nechat zastupovat plnou mocí?

Ano
45
66%
Ne
20
29%
Zdržuji se hlasování
3
4%
 
Celkem hlasujících: 24 - Celkem hlasů: 68

Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Hlasování:Plná moc II

Příspěvek od Kamil Horky »

takže z diskuse vyplynula další možnost, takže prosím o Vaše názory. Chceme vůbec připustit možnost plné moci na jakémkoliv jednání ve straně?
Uživatelský avatar
Zdenek.Pech
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 712
Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
Profese: ICT specialista
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování:Plná moc II

Příspěvek od Zdenek.Pech »

Volim "ANO" - a to z jednoducheho duvodu, protoze tento postup je standardni ve vecech administrativnich i ryze soukromych. Predpokladam ale, ze kazdy clen jednajici touto cestou by svuj postup radne oduvodnil a vysvetlil.
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: Hlasování:Plná moc II

Příspěvek od Petr Stehlik »

Pokud bude následující anketa na téma "může být člen na fóru přítomen i pouze virtuálně díky využití IT", tak tady můžu hlasovat NE...
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Hlasování:Plná moc II

Příspěvek od Kamil Horky »

Petr Stehlik píše:Pokud bude následující anketa na téma "může být člen na fóru přítomen i pouze virtuálně díky využití IT", tak tady můžu hlasovat NE...
Jsou věci, které se musí udělat na místě, jako například změny stanov nebo volby předsednictva. Vše ostatní budeme i nadále řešit na tomto fóru. V tomto hlasování je myšlen případ osobního hlasování.
Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Republikový výbor
Příspěvky: 1414
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 773 poděkování

Re: Hlasování:Plná moc II

Příspěvek od Jiri.Demel »

Nikoli - pouze CF a KS
CF je sjezd všech členů, tedy jak aktivních , tak pasivních.Je nepravděpodobné,že se sejde většina z jakýchkoli důvodů.
Podobně u KS.
Pokud jde o schůze atd .. volených orgánů, tam nikoli.Je jim dána důvěra a odpovědnost za danou oblast- zde je tedy "povinnost člena tohoto orgánu" dostavit se osobně.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Hlasování:Plná moc II

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Možná, že to trochu rozvířím. V případě plné moci,neměla by být omezena třeba určitým počtem? Důvod. Může se stát, že před určitým hlasování naroste v některé oblasti počet členů s tím, že někdo bude chtít ovlivnit volby. A pak se může stát, že přijede někdo s plnou mocí od členů a zbourá vše, co tady v potu tváře vytváříte. To je jen skromný dotaz. Jedná se o budoucnost.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Republikový výbor
Příspěvky: 1414
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 773 poděkování

Re: Hlasování:Plná moc II

Příspěvek od Jiri.Demel »

Plné moci + fyzický počet musí souhlasit s celkovým počtem členů v ČR.Noví členové /případně černé duše/nemusí dát PM, ale dojet osobně na CF - zase problém.Což by se dalo řešit pouze stop stavem k určitému datu, ovšem s tím rizikem ,že by se znemožnilo hlasování "skutečným členům" přihlášeným po tomto datu.
Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 901
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 953 poděkování
Dostal poděkování: 1021 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování:Plná moc II

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Jiri Kaderavek sen píše:Možná, že to trochu rozvířím. V případě plné moci,neměla by být omezena třeba určitým počtem? Důvod. Může se stát, že před určitým hlasování naroste v některé oblasti počet členů s tím, že někdo bude chtít ovlivnit volby. A pak se může stát, že přijede někdo s plnou mocí od členů a zbourá vše, co tady v potu tváře vytváříte. To je jen skromný dotaz. Jedná se o budoucnost.
Proto jsem také volil NE. Plná moc je sice běžně používaný postup, v tomto případě však snadno zneužitelný. Obzvlášť při hlasování na CF. Osobní přítomnost by zde měla být nutností. Zbytek je možné řešit elektronickým hlasováním, ale to je dle mého názoru jiná kapitola a s plnou mocí příliš nesouvisí.
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Uživatelský avatar
Petr.Hires
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 512
Registrován: 06 čer 2009, 20:27
Profese: OSVC
Bydliště: Bozeny Nemcove 1, Prostejov
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování:Plná moc II

Příspěvek od Petr.Hires »

Jiri Kaderavek sen píše:Možná, že to trochu rozvířím. V případě plné moci,neměla by být omezena třeba určitým počtem? Důvod. Může se stát, že před určitým hlasování naroste v některé oblasti počet členů s tím, že někdo bude chtít ovlivnit volby. A pak se může stát, že přijede někdo s plnou mocí od členů a zbourá vše, co tady v potu tváře vytváříte. To je jen skromný dotaz. Jedná se o budoucnost.
Prijde mi rozumne aby jeden clen mohl zastupovat maximalne jednoho jineho clena skrze plnou moc. Ta by samozrejme mela byt casove omezena jen na CF.

PS.: Nezlobte se na me, ale na co je ucastnit se CF pokud by se nas seslo neusnasenischopne mnozstvi?
It's not our fault. We're just machines, designed to make a genocide.
mail: petr.hires@ceskapiratskastrana.cz
web: Blog | Facebook | G+ | UTFG
tel: +420 722 933 917
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování:Plná moc II

Příspěvek od Martin Broz »

Plna moc = neschopnost, lenost, neodpovednost.
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“