Hlasování:Plná moc II
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Hlasování:Plná moc II
takže z diskuse vyplynula další možnost, takže prosím o Vaše názory. Chceme vůbec připustit možnost plné moci na jakémkoliv jednání ve straně?
- Zdenek.Pech
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 712
- Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
- Profese: ICT specialista
- Bydliště: Plzeň
- Dal poděkování: 30 poděkování
- Dostal poděkování: 81 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hlasování:Plná moc II
Volim "ANO" - a to z jednoducheho duvodu, protoze tento postup je standardni ve vecech administrativnich i ryze soukromych. Predpokladam ale, ze kazdy clen jednajici touto cestou by svuj postup radne oduvodnil a vysvetlil.
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Petr Stehlik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1780
- Registrován: 25 srp 2009, 15:30
- Profese: všeuměl
- Bydliště: Zlín
- Dal poděkování: 686 poděkování
- Dostal poděkování: 1712 poděkování
Re: Hlasování:Plná moc II
Pokud bude následující anketa na téma "může být člen na fóru přítomen i pouze virtuálně díky využití IT", tak tady můžu hlasovat NE...
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Re: Hlasování:Plná moc II
Jsou věci, které se musí udělat na místě, jako například změny stanov nebo volby předsednictva. Vše ostatní budeme i nadále řešit na tomto fóru. V tomto hlasování je myšlen případ osobního hlasování.Petr Stehlik píše:Pokud bude následující anketa na téma "může být člen na fóru přítomen i pouze virtuálně díky využití IT", tak tady můžu hlasovat NE...
- Jiri.Demel
- Republikový výbor
- Příspěvky: 1414
- Registrován: 23 dub 2009, 16:01
- Profese: IT manager
- Bydliště: Příbor
- Dal poděkování: 282 poděkování
- Dostal poděkování: 773 poděkování
Re: Hlasování:Plná moc II
Nikoli - pouze CF a KS
CF je sjezd všech členů, tedy jak aktivních , tak pasivních.Je nepravděpodobné,že se sejde většina z jakýchkoli důvodů.
Podobně u KS.
Pokud jde o schůze atd .. volených orgánů, tam nikoli.Je jim dána důvěra a odpovědnost za danou oblast- zde je tedy "povinnost člena tohoto orgánu" dostavit se osobně.
CF je sjezd všech členů, tedy jak aktivních , tak pasivních.Je nepravděpodobné,že se sejde většina z jakýchkoli důvodů.
Podobně u KS.
Pokud jde o schůze atd .. volených orgánů, tam nikoli.Je jim dána důvěra a odpovědnost za danou oblast- zde je tedy "povinnost člena tohoto orgánu" dostavit se osobně.
- Jiri.Kaderavek.sen
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2326
- Registrován: 14 črc 2009, 08:00
- Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
- Dal poděkování: 2631 poděkování
- Dostal poděkování: 3122 poděkování
Re: Hlasování:Plná moc II
Možná, že to trochu rozvířím. V případě plné moci,neměla by být omezena třeba určitým počtem? Důvod. Může se stát, že před určitým hlasování naroste v některé oblasti počet členů s tím, že někdo bude chtít ovlivnit volby. A pak se může stát, že přijede někdo s plnou mocí od členů a zbourá vše, co tady v potu tváře vytváříte. To je jen skromný dotaz. Jedná se o budoucnost.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
tel: +420775335227
- Jiri.Demel
- Republikový výbor
- Příspěvky: 1414
- Registrován: 23 dub 2009, 16:01
- Profese: IT manager
- Bydliště: Příbor
- Dal poděkování: 282 poděkování
- Dostal poděkování: 773 poděkování
Re: Hlasování:Plná moc II
Plné moci + fyzický počet musí souhlasit s celkovým počtem členů v ČR.Noví členové /případně černé duše/nemusí dát PM, ale dojet osobně na CF - zase problém.Což by se dalo řešit pouze stop stavem k určitému datu, ovšem s tím rizikem ,že by se znemožnilo hlasování "skutečným členům" přihlášeným po tomto datu.
- Petr.Tresnak
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 901
- Registrován: 01 srp 2009, 20:48
- Bydliště: Mariánské Lázně
- Dal poděkování: 953 poděkování
- Dostal poděkování: 1021 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hlasování:Plná moc II
Proto jsem také volil NE. Plná moc je sice běžně používaný postup, v tomto případě však snadno zneužitelný. Obzvlášť při hlasování na CF. Osobní přítomnost by zde měla být nutností. Zbytek je možné řešit elektronickým hlasováním, ale to je dle mého názoru jiná kapitola a s plnou mocí příliš nesouvisí.Jiri Kaderavek sen píše:Možná, že to trochu rozvířím. V případě plné moci,neměla by být omezena třeba určitým počtem? Důvod. Může se stát, že před určitým hlasování naroste v některé oblasti počet členů s tím, že někdo bude chtít ovlivnit volby. A pak se může stát, že přijede někdo s plnou mocí od členů a zbourá vše, co tady v potu tváře vytváříte. To je jen skromný dotaz. Jedná se o budoucnost.
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
- Petr.Hires
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 512
- Registrován: 06 čer 2009, 20:27
- Profese: OSVC
- Bydliště: Bozeny Nemcove 1, Prostejov
- Dal poděkování: 52 poděkování
- Dostal poděkování: 15 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hlasování:Plná moc II
Prijde mi rozumne aby jeden clen mohl zastupovat maximalne jednoho jineho clena skrze plnou moc. Ta by samozrejme mela byt casove omezena jen na CF.Jiri Kaderavek sen píše:Možná, že to trochu rozvířím. V případě plné moci,neměla by být omezena třeba určitým počtem? Důvod. Může se stát, že před určitým hlasování naroste v některé oblasti počet členů s tím, že někdo bude chtít ovlivnit volby. A pak se může stát, že přijede někdo s plnou mocí od členů a zbourá vše, co tady v potu tváře vytváříte. To je jen skromný dotaz. Jedná se o budoucnost.
PS.: Nezlobte se na me, ale na co je ucastnit se CF pokud by se nas seslo neusnasenischopne mnozstvi?
It's not our fault. We're just machines, designed to make a genocide.
mail: petr.hires@ceskapiratskastrana.cz
web: Blog | Facebook | G+ | UTFG
tel: +420 722 933 917
mail: petr.hires@ceskapiratskastrana.cz
web: Blog | Facebook | G+ | UTFG
tel: +420 722 933 917
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele: