prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym PrumyslObchod

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Milý voliči!

Viděl`s Pelíšky? Jo, viděl.
Vyděržaj pijaněr vybavuješ? Jo.
Úplně normální cívka, jak palec, na plochou baterku 4,5V.
Vzpomínáš, jak napěťové špičky zkroutily Jardu Duška?
Ták, to bychom měli. Doufám, že se tu nenajde nějaký pomatenec, který by tuto vlastnost cívky zpochybňoval.

A teď si vem, že ta cívka není jako palec, ale jak lidské stehno a neběží na 4,5V, ale na 400V!
To asi budou kapánek jiný účinky, což asi? OFFTOPICPřipočti si, že ty špičky jsou plné tak vysokých harmonických, že se musí nechávat zakázkově vyrábět speciální topná tělesa, protože vysoké frekvence se stěhují k povrchu vodiče (na gigaherztích se třeba u radiolokátorů používají vlnovody, že...) a ten, když je příliš tenký, shoří jak papírovej čert.
Bajvočko 100x větší cívka, 100x větší napětí...

No a dál si zkus představit, že tyhle šlehy se přidají jako bonus k proudu, který se cíleně mění v teplo v topných odporových elementech (boilery, pece, elektrokotle) víceméně jakéhokoli typu.

Že to dělá zhruba 30% tepelného účinku navíc, na to můžeš vzít jed.
Potom si uvědom, kolik se elektrické energie asi v ČR cíleně přeměňuje v teplo.
IMHO 20-40%.
Díky výše popsané technologii jsme z tohoto objemu schopni v ČR ušetřit tolik, že dostavbu Temelína fakt, ale fakt nepotřebujeme!.
-------------------------------------------
A než se do mě zase pustěj zdejší fanatičtí skeptici, kteří by mě nejraděj viděli vedle Giordana Bruna či Mistra Jana Husa, anebo alespoň v Bohnicích, rovnou je zvu na ukázku provozu. Proto si jakékoli výlevy svých emocí laskavě ponechte pro fackovacího panáka, ju!?!
Pište SZ, volejte. Bude to v Praze na Smíchově, minutu od Smíchovského nádru.
Teploměry, kalorimetry, ampérmetry, voltmetry, wattmetry, elektroměry, osciloskopy, všecko s sebou. Co nejpřesnější. Jestli někoho napadne ještě nějaký další měřicí přístroj, nemám s tím sebemenší problém. Jeden každý, všichni! Jak libo.
Jedna ukázka z praxe jednoho "chudičkého" zákazníka:
https://youtu.be/pFaamxufzqA
Za poslední tři roky mi prošlo rukama několik (málo, nicméně) desítek těchto zařízení...

Ne, dostavovat Temelín OPRAVDU NEPOTŘEBUJEME.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Roman.Kucera
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Příspěvek od Karel666 »

A čím budou ohřívat tu vodu v tom boileru atd. abychom nepotřebovali Temelín? Jasně je i možnost, že každej bude moci mít jenom jednu TV a pouštět ji podle pořadníku hodinu denně, to samé u boileru atd. :D
Když přidám, že piráti bojují i za elektromobily, tak ty budeme nabíjet čím?

Ale jasně, nepotřebujem elektrárny jako temelín, vítr a FVE vše vyřeší, proto rakušáci a němci nakupují u nás a ve fracii tu obnovitelnou energii a kdyby náhodou tak mají filtr na tu temelínskou :D

P.S. ten odkaz super, je to sauna, takže ju budeš vytápět dřevem uprostřed města? Nebo sauny zakážeme jako neekologické :D Hlavně ty s odběrem co ukazuješ, které jsou v důsledku "míň náročné", protože je to pro víc lidí, než každý sám doma bude topit ve vlastní...
Bože chraň nás před lidmi jako ty...
A ty chuďouččí zuákazníci jsou pouze ty fitcentra, neexistují babky uprostřed města co žijí z jenoho důchodu, rodiny co rodiče dělaj za mín jak medián... Fakt jsi elekritikář?
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Karel666 píše:...Fakt jsi elekritikář?
Jsem, od r.91 jako OSVČ. A nedělám, dnes už ze zásady žádné veřejné zakázky. Takže bída s nouzí, milý spoluobčane (nebudu užívat výsměšné smajlíky).

Možná jsem téma pochopil špatně já; tedy upřesňuji - říkám, že nepotřebujeme dostavovat ani Temelín, ani Dukovany.
O jejich rušení tam není ani zmínky.
Jo, a vyhledej si můj vztyčený prst v tématu elektromobilita. Samozřejmě - ta přinese mohutnou potřebu elektriky - psal jsem tam, že bude muset pak mít každá "pumpa u dálnice" vlastní jaderný reaktor. To nebral v potaz tehdy téměř nikdo. Je to asi dva tři roky zpět. A to platí. Zřejmě se elektriku budeme muset naučit holt akumulovat... díky akumulátorům to není zas tak dramatický problém (pro akumulátory v autech je potřeba stejně ss proud), přelévání z jednoho (na pumpě) do druhého (v autě).
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Příspěvek od Karel666 »

není potřeba dostavovat
vše vyřeší akumulace

a čím ty auta , dodávky a náklaďáky budeš nabíjet? Dobře malé auta píšeš akumulací přes noc, ale to nesvítí, takže FVE nepoužiješ a v noci nemusí foukat a ráno do práce budeš muset jet. Co se týká dodávek firem jako PPL, pošta apod. ty najedou kilometry, takže u nich na pouze noční nabíjení rovnou zapoměn. Náklaďáky, kdy jeslti je pravda co o tom píše tesla, tak nabít to bude ekvivalent menší vesnice 2,5-5k obyvatel, auta se tam točí, aby byla vytížena, tam na noční ani není čas a během dne se musí taky dobít.

Když teda není potřeba dostavit temelín, jaký zdroj v současnosti je schopen nahradit jako zdroj energie benzin/naftu/LPG/CNG, třeba i jenom z 30procent? Jsou státy, kde už mají schválený zákony, že od nějakého roku se nesmí spalovák prodávat, tedy bude nárůst el. aut ročně o 5-10procent... Nejsme norsko co má vodní přesahující potřebu země, neměcko taky ne, a rakušáci i když řvou o ekologii, tak ani oni musí kupovat s temelína...

Tedy super, že ty neosuhlasíš osobně s elektropohonem, ale svět kolem tebe ho zavádí, tedy když nesouhlasíš s dostavbou, kde tu energii vezměš?
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Příspěvek od klivan »

chtít můžete co chcete, ale rozhodne to, co bude chtít Babiš. A Babiš si přeje zahájení výstavby dvou bloků v Temelíně za 600 miliard, Platit to má ČEZ, zahájit se má v r. 2025.
Může se vám to pánové nelíbit, ale to je tak vše, co s tím můžete udělat. :D

https://ekonomika.idnes.cz/dukovanech-i ... nomika_kha
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Příspěvek od Karel666 »

klivan
Hele i ti co podle tebe a jiných jsou prý jenom a pouze pro jaderný temelín klidně postaví i něco jiného, když dáš plány na velký stabilní zdroj energie. Ono psát, demagogicky "chtěj Temelín" i když pravda je "chtěj velkej stabilní zdroj" je rozdí, který polovina nechápe a polovina úmyslně zamlčuje, protože...?
Musíš dát reálnou alternativu, ne vykřiknout "babiš rozhodne za vás", protože lidi když vidí faktury za elektřinu protože FVE, tak sjou nasraní a na ekologii pak...
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Příspěvek od klivan »

Karel666 píše:
klivan
"babiš rozhodne za vás", protože lidi když vidí faktury za elektřinu protože FVE, tak sjou nasraní a na ekologii pak...
Co k tomu dodat? Snad jedině to, že se necítím na to, abych mohl mít na to nějaký názor, jde o velice specializovanou problematiku, takže spoléhám na zastupitelskou demokracii,
že si to poslanci před hlasováním nastudují a že to za mě poslanci, doufám, správně vyřeší. Možná jsem naivní, ale nejsem ing . Drábová, abych se dokázal v tomto oboru zorientovat tak, že se budu správně rozhodovat. A myslím, že to tak má většina v této republice a zbytek si hraje ne geniuse. :D
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Miroslav_Krsek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 23 říj 2017, 22:30
Profese: IT technik, student, podnikatel
Bydliště: Luková
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Příspěvek od Miroslav_Krsek »

Já bych se rád zeptal, zda pirátská strana má v plánu podporu výzkumu a vývoje například solárních panelů.

V současné době jdou ohromné peníze na to, abychom mohli vytvořit Jaderné elektrárny 4. generace a pořád na tom nejsme kdo ví jak slavně a kdo ví jestli vůbec někdy budeme. Dle mého názoru kdybychom vkládali stejné množství peněz do vývoje a zdokonalení právě již zmiňovaných solárních článků, jistě bychom se mohli bavit o efektivitě, která by mohla zdaleka překonat náklady na výrobu článků.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34667
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31616 poděkování
Dostal poděkování: 25717 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Příspěvek od Petr.Vileta »

Miroslav_Krsek píše:Já bych se rád zeptal, zda pirátská strana má v plánu podporu výzkumu a vývoje například solárních panelů.

V současné době jdou ohromné peníze na to, abychom mohli vytvořit Jaderné elektrárny 4. generace a pořád na tom nejsme kdo ví jak slavně a kdo ví jestli vůbec někdy budeme. Dle mého názoru kdybychom vkládali stejné množství peněz do vývoje a zdokonalení právě již zmiňovaných solárních článků, jistě bychom se mohli bavit o efektivitě, která by mohla zdaleka překonat náklady na výrobu článků.
Tohle nestačí? https://www.pirati.cz/program/dlouhodoby/energetika/

Ono se musí ke každému takovému zdroji přistupovat s rozumem. Na Sahaře, kde slunce svítí většinu dne, je jistě solární energetika dobré řešení, ať už to jsou panely na přeměnu světla na elektřinu, nebo třeba sluneční parní elektrárny. Naopak v Norsku, kde si zvěsti o Slunci předávají formou lidových legend :) Je vhodná spíše elektrárna větrná nebo přílivová.

V ČR nemáme ani moře, ani moc slunečního svitu a vítr fouká pořádně jen na horách a v některých rozlehlejších nížinách. Abychom nedopadli jako Němci. Zakázali si atom a paradoxně tak mnohem víc používají staré čmoudící uhlí.
https://technet.idnes.cz/vitr-nefoukal- ... chnika_mla
A to ani nemluvím o Rakušácích, kteří sice mají nějaké ty přehradní elektrárny, nějaké ty větrné a fotovoltaické, ale pořád to nestačí a bude hůř.
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... ka-1323882
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Miroslav_Krsek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: prosím o odpověď pro voliče - do voleb..

Příspěvek od Karel666 »

Miroslav_Krsek píše:Já bych se rád zeptal, zda pirátská strana má v plánu podporu výzkumu a vývoje například solárních panelů.

V současné době jdou ohromné peníze na to, abychom mohli vytvořit Jaderné elektrárny 4. generace a pořád na tom nejsme kdo ví jak slavně a kdo ví jestli vůbec někdy budeme. Dle mého názoru kdybychom vkládali stejné množství peněz do vývoje a zdokonalení právě již zmiňovaných solárních článků, jistě bychom se mohli bavit o efektivitě, která by mohla zdaleka překonat náklady na výrobu článků.
Super, tedy ty navrhuješ, aby existující technologie IV generace se zahodila(kterou testují na BN-800, aby pak postavili konečnou verzu BN-1200) a začali jsme pouze a jenom vývoj FVE panelů ke kterým, ale nemáme akumulatory, abychom mohli "svítit" i v noci?

Jako, kdybys řekl, že na konci vývoje bude výsledek, kdy doma budu mít FVE+aku, co obslouží alespoň provoz domacnosti a byla by naděje, že to bude za slušnej peníz z životností +-30let, pak bych řekl, dejme peníze I NA TOTO, ne tvůj návrh POUZE NA TOTO.
Takto, nechme zatím na osudu, zda FVE někdo průlomově zdokonalí než zavrhovat EXISTUJÍCÍ TECHNOLOGIi, protože ekologie a na faktuře pak budeme mít čísla, že budeme raděj kupovat svíčky...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel666 za příspěvek:
Petr.Vileta
Odpovědět

Zpět na „Energetika“