Hlasování: způsob volby předsednictva
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Hlasování: způsob volby předsednictva
Jak chcete, aby se volilo předsednictvo? Je tady návrh Lubomíra Kubáta, aby se předsednictvo volilo jako celek a pak se ve druhém kole volilo pořadí kandidátů. více zde https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... =75&t=1832
Původně se volil napřed předseda a poté místopředsedové v jednom kole. Jedno kolo jsme zvolili proto, že to rozložení hlasů umožňovalo.
Já osobně bych to nechal při starém, maximálně bych volit i místopředsedy každého zvlášť, pokud budou mít stejně hlasů.
Původně se volil napřed předseda a poté místopředsedové v jednom kole. Jedno kolo jsme zvolili proto, že to rozložení hlasů umožňovalo.
Já osobně bych to nechal při starém, maximálně bych volit i místopředsedy každého zvlášť, pokud budou mít stejně hlasů.
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Hlasování: způsob volby předsednictva
Můj názor je jak předsedu tak místopředsedy volit STANDARTNĚ.
Nejprve volba předsedy -
budou-li 2 kandidáti - první kolo - jeden musí získat nadpoloviční většinu ze všech lístků, případné druhé kolo - stačí většina platných lístků
bude-li více kandidátů - nejprve kolo, kde někdo může získat nadpoloviční většinu ze všech lístků - je předseda - nezíská-li nikdo nadpoloviční většinu ze všech lístků, postupují do dalšího kola 2 nejúspěšnější kandidáti a pak verze se dvěma kandidáty.
U místopředsedů obdobně: nejprve kolo, kde projdou všichni s nadpoloviční většinou ze všech lístků, na zbylá místa (1-4) postoupí rozumný počet kandidátů co neměli nad 50%, tam již bude rozhodovat prostý nejvyšší počet hlasů.
Výše popsané je nejběžnější a také (byť se to nemusí zdát) nejrychlejší způsob voleb - nevyvolává diskuse typu - kdybych býval věděl, že tamten kandidát neprojd, volil bych tamtoho co také neprošel, ale jen o několik hlasů a místo mnou preferovaných dvou dobrých kandidátů, tam prošel kandidát "nedobrý".
Nejprve volba předsedy -
budou-li 2 kandidáti - první kolo - jeden musí získat nadpoloviční většinu ze všech lístků, případné druhé kolo - stačí většina platných lístků
bude-li více kandidátů - nejprve kolo, kde někdo může získat nadpoloviční většinu ze všech lístků - je předseda - nezíská-li nikdo nadpoloviční většinu ze všech lístků, postupují do dalšího kola 2 nejúspěšnější kandidáti a pak verze se dvěma kandidáty.
U místopředsedů obdobně: nejprve kolo, kde projdou všichni s nadpoloviční většinou ze všech lístků, na zbylá místa (1-4) postoupí rozumný počet kandidátů co neměli nad 50%, tam již bude rozhodovat prostý nejvyšší počet hlasů.
Výše popsané je nejběžnější a také (byť se to nemusí zdát) nejrychlejší způsob voleb - nevyvolává diskuse typu - kdybych býval věděl, že tamten kandidát neprojd, volil bych tamtoho co také neprošel, ale jen o několik hlasů a místo mnou preferovaných dvou dobrých kandidátů, tam prošel kandidát "nedobrý".
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Hlasování: způsob volby předsednictva
Osobně jako kandidát do předsednictva nechci volby, kde bych se mohla stát předsedou. Můžu být dobrý místopředseda strany, ale nechci být předsedou. Domnívám se, že požadavky kladené na předsedu jsou jiné než kladené na místopředsedy. A tak bych i chtěla volit - vybrat z těch, kteří si "věří" na předsedu toho, kdo bude nejlepší a pak volit, kdo budou jeho nejlepší pravé, levé, přední či zadní ruce, aby se mohl věnovat tomu, čemu jako předseda potřebuje a věděl, že vše běhá jako dobře namazaný stroj.
- Ondrej.Polansky
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 1108
- Registrován: 12 čer 2009, 12:13
- Profese: ---
- Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
- Dal poděkování: 1196 poděkování
- Dostal poděkování: 1027 poděkování
Re: Hlasování: způsob volby předsednictva
Já chápu že někdo nechce být předseda a chce být v předsednictvu, ale uvažte tento argument:
Předseda strany je vlastně jen něco jako nultý místopředseda, resp v nějaké hierarchii předsednictva nejvýše. Ve chvíli, kdy nebude moct vykonávat z jakéhokoliv důvodu svou funkci, stejně jej musí nahradit druhý v řadě, pak třetí, atp. Vstup do předsednictva pro mě znamená to, že daný člověk počítá s tím, že by k tomu mohlo dojít a je připraven tu odpovědnost nést.
Předseda strany je vlastně jen něco jako nultý místopředseda, resp v nějaké hierarchii předsednictva nejvýše. Ve chvíli, kdy nebude moct vykonávat z jakéhokoliv důvodu svou funkci, stejně jej musí nahradit druhý v řadě, pak třetí, atp. Vstup do předsednictva pro mě znamená to, že daný člověk počítá s tím, že by k tomu mohlo dojít a je připraven tu odpovědnost nést.
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
-
Michal.Zdrazil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1016
- Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
- Profese: Grafik
- Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
- Dostal poděkování: 4 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hlasování: způsob volby předsednictva
Také to tak vidím, navíc není potřeba to komplikovat, v případě, že by člověk, který by měl být zvolen předsedou nechce být předsedou, tak může podstoupit mandát, ne?
Vert
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Re: Hlasování: způsob volby předsednictva
Podle mě Lubomírův návrh značně zkomplikuje volbu, protože když máte vybrat jednoho nejlepšího z pěti lidí, tak od třetího místa už budou mít jen dva nebo tři hlasy, jestli vůbec nějaký. Už jsem to psal v jiném vlákně.
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Hlasování: způsob volby předsednictva
Nesouhlasím s tím, že předseda je nultý místopředseda. Předseda je ten, který když řekne, že A, tak prostě A. A bude to tak. Musí za svá rozhodnutí nést odpovědnost. A být psychicky schopen to ustát. A to i v případě, že se jako strana dostaneme do sněmovny. Ač jako strana budeme mít osobu pro mluvení s médii, tak beztak si půlka médií najde předsedu. Nepovažuji to úplně za legraci (mě se v poslední době 2x za sebou stalo, že jsem měla v tématu Tolkiena rozhovor s médii do hodiny od prvního kontaktu médií - a můžu pouze odmítnout nebo přijít/mluvit není cesta "více času na přípravu" ani "pošlu vám někoho jiného" - ber nebo nech být).Ondrej Polansky píše:Já chápu že někdo nechce být předseda a chce být v předsednictvu, ale uvažte tento argument:
Předseda strany je vlastně jen něco jako nultý místopředseda, resp v nějaké hierarchii předsednictva nejvýše. Ve chvíli, kdy nebude moct vykonávat z jakéhokoliv důvodu svou funkci, stejně jej musí nahradit druhý v řadě, pak třetí, atp. Vstup do předsednictva pro mě znamená to, že daný člověk počítá s tím, že by k tomu mohlo dojít a je připraven tu odpovědnost nést.
Předseda taky bude ten, komu všichni členové vynadají, pokud předseda řekne A a správně mělo být B. Takže předseda musí umět i správně naslouchat, aby ani ve stresové situaci neřekl A, když si členové myslí B. A to ani při "přepadu" novináři když je vystresovaný a zahnaný do kouta ani ve stresové situaci kdy se něco pokazí a v podstatě nebude čas to s členy probrat.
Pokud řekne místopředseda A a mělo být B, tak si ho předseda pozve na kobereček, proberou to spolu, předseda mu případně vyčiní. Ale společně se poté ujasní, že B je správně. Místopředseda maká. Předseda rozhoduje. Pokud nebude předseda makat, ale bude dobře delegovat činnosti a dobře rozhodovat, vše bude fungovat. Pokud nebude místopředseda makat v součinnosti s předsedou, nebude to fungovat.
Samozřejmě, že každý z místopředsedů by měl být schopen alespoň po omezenou dobu na sebe vzít funkci předsedy. Ale někomu sedne více role "vládce" a někomu sedne více role jeho "pravé ruky". Sama jsem si v mnoha situacích vyzkoušela obě role a vím, že mi ta "pravá ruka" jde výrazně lépe než role "vládce". Ale stalo se mi i to, že jsem se musela z hodiny na hodinu "přeorientovat" a co jsem měla dělat? Nic. Prostě jsem se přeorientovala a bylo. Ber nebo nech být. Ale to nic nemění na tom, že předseda a místopředseda je trošku jiná funkce a ráda budu rozhodovat zvlášť o předsedovi a zvláště o ostatních.
-
Ondrej.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 419
- Registrován: 22 dub 2009, 22:48
- Profese: _
- Bydliště: Havlíčkův Brod
- Dostal poděkování: 10 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hlasování: způsob volby předsednictva
To je zajímavé. Když je preferován původní návrh, nenaznačuje to, že by si většina mohla přát, aby předseda měl víc "práv a povinností" než místopředsedové? Mohlo by být zajímavé se zamyslet nad dělbou práce v předsednictvu a třeba na toto téma založit zvláštní vlákno nebo anketu.
- Petr Stehlik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1780
- Registrován: 25 srp 2009, 15:30
- Profese: všeuměl
- Bydliště: Zlín
- Dal poděkování: 686 poděkování
- Dostal poděkování: 1712 poděkování
Re: Hlasování: způsob volby předsednictva
Treba to naznacuje jen to, ze hlasujici pro puvodni navrh nechteji pri hlasovani zadne komplikace (ktere naznacoval Kamil).Ondrej Malek píše:To je zajímavé. Když je preferován původní návrh, nenaznačuje to, že by si většina mohla přát, aby předseda měl víc "práv a povinností" než místopředsedové?
- Martin.Potucek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 621
- Registrován: 03 črc 2009, 23:06
- Profese: vývojář software
- Bydliště: Plzeň
- Dal poděkování: 146 poděkování
- Dostal poděkování: 269 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hlasování: způsob volby předsednictva
Ano, tys na to kápl. Předseda musí dělat mnohem více věcí a má větší zodpovědnost, ať už z něj naše stanovy říkají cokoliv. Vnější svět si myslí (já si to do teď myslel též), že nás vede jeden generál a ne rada starších. Proto budou tahat jeho do diskuzí, on zodpovídá za finance, atd. To mu jako nacpeme spousty odpovědnosti a povinností navíc a přitom mu necháme stejné pravomoce? Každý celek ať už demokratický či nikoliv musí mít jednoho vůdčí hlavu, proto existuje předseda (ředitel, apod.). Mělo by se udělat hlasovaní o tom, jestli má být předseda vlastní místopředseda včele.Ondrej Malek píše:To je zajímavé. Když je preferován původní návrh, nenaznačuje to, že by si většina mohla přát, aby předseda měl víc "práv a povinností" než místopředsedové? Mohlo by být zajímavé se zamyslet nad dělbou práce v předsednictvu a třeba na toto téma založit zvláštní vlákno nebo anketu.
Největší borec v KS Plzeňský kraj
můj profil a krajský profil na facebooku
můj profil a krajský profil na facebooku