Dosud jsem ještě nikdy neviděl CF rozhodovat "bez zástupců". Vždycky se tam naveze na poslední chvíli Jakoubek všechno překontrolovat a přepsat. Třeba to tak má být, ale nemůžeš to zároveň kategoricky vyzdvihovat jako příklad rozhodování se bez zástupců.Vaclav Malek píše:Není? A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti RV
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Libor.Spacek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2222
- Registrován: 16 říj 2012, 09:30
- Dal poděkování: 2636 poděkování
- Dostal poděkování: 4247 poděkování
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
- Ivan Sirko
Senilní dědouch a troll.
- Frantisek.Navrkal
- Rozhodčí komise
- Příspěvky: 4644
- Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
- Profese: datový inženýr a poslanec
- Dal poděkování: 9744 poděkování
- Dostal poděkování: 5619 poděkování
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Jakoubek nemá při jednání CF žádné zvláštní výsady. Takže o čem to mluvíš?Libor Spacek píše:Dosud jsem ještě nikdy neviděl CF rozhodovat "bez zástupců". Vždycky se tam naveze na poslední chvíli Jakoubek všechno překontrolovat a přepsat. Třeba to tak má být, ale nemůžeš to zároveň kategoricky vyzdvihovat jako příklad rozhodování se bez zástupců.Vaclav Malek píše:Není? A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
- Libor.Spacek, Helena Jarolimkova
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Ivane, možná máš problémy s češtinou, tak ti to vyjmu zvlášt z toho, cos sem poslal:Ivan Sirko píše:Václave, zapomněl si napsat přímá demokracie ve tvěm pojatí, že
Jinak citát z Wiki:
Přímá demokracie označuje demokratickou formu vlády, ve které je vůle lidu přímo přenášena do procesu politického rozhodování. V přímé závislosti na systémovém modelu užití může v praxi zahrnout prvky, jako jsou: přímé tvoření zákonů lidem, losování do státních úřadů, přímou volbu, referenda, odvolatelnost úředníků a politiků či konečnou kontrolu politického rozhodování. Dvě hlavní formy přímé demokracie jsou participativní demokracie a deliberativní demokracie.
Přesně tohle děláme a ty se vztekášodvolatelnost úředníků a politiků či konečnou kontrolu politického rozhodování.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
- Frantisek.Navrkal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Ano... můžeme se vykašlat na podřizování se zavedeným pravidlům... třeba bychom mohli udělat to, že každého kandidáta volí CF... ale nevím jak by to dopadlo časově a hlavně o to vědět koho kdo volí... můžeme třeba příště udělat, že všichni kandidáti budou video/audio online několikrát denně a představovat se ... uffIvan Sirko píše:Já zase myslím, že jé blbost podřadit se zavedeným pravidlům a ne hledat něco nového, například rotace volených zástupců na základě nějakého indexu užitečností, nebo popularity, úspěšností atd.Vaclav Malek píše: zákon... osobně mi to přijde jako blbost... dal bych jen jednu na celou ČR
Přečti aspoň formulace na Wiki. Když máš RV a RP jé to zastupitelská demokracie,Vaclav Malek píše: A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
(reprezentativní, nepřímá) - lid vykonává státní moc prostřednictvím lidem volených zástupců a orgánů (parlamentu, přímo voleného prezidenta …).
Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zastupitel ... demokracie
Říkám že jé to neskutečny slepenec a problémy budou jen narůstat a to v geometrické progresi
Ano, máš pravdu ... spojíme-li A) i B) tak máme zastupitelskou, spolu však i s prvky přímé demokracie, ale v konečném důsledku máme přímou demokracii jako nejvyšší autoritu.
Jako neskutečný slepenec mi to nepřijde... naopak se mi to líbí. Mým ideálem je přímá demokracie v pojetí některých anarchistů 18. a 19. století (ty myšlenky stejně sahají daleko do Řecka apod.), ale upřímně si nemyslím, že to je dnes reálné ani v tak uzavřené skupině jako jsou Piráti. Tohle co zde máme mi přijde jako dobrý kompromis.... ještě by se dal trochu upravit, ale nedokážu si to v momentálních podmínkách představit bez těch zastupitelských částí.
Naposledy upravil(a) Vaclav.Malek dne 16 zář 2013, 01:20, celkem upraveno 2 x.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
- Frantisek.Navrkal
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Co prosím? Nějak tě nechápu... on tam Jakub snad všechny vždycky zmlátí, že nemohou rozhodovat?Libor Spacek píše:Dosud jsem ještě nikdy neviděl CF rozhodovat "bez zástupců". Vždycky se tam naveze na poslední chvíli Jakoubek všechno překontrolovat a přepsat. Třeba to tak má být, ale nemůžeš to zároveň kategoricky vyzdvihovat jako příklad rozhodování se bez zástupců.Vaclav Malek píše:Není? A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 2):
- Frantisek.Navrkal, Helena Jarolimkova
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Myslím, že dnes naše debata poskočila na intelektuálně mnohem vyšší level.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
- Frantisek.Navrkal, Libor.Spacek, Helena Jarolimkova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Libor.Spacek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2222
- Registrován: 16 říj 2012, 09:30
- Dal poděkování: 2636 poděkování
- Dostal poděkování: 4247 poděkování
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Jsem rád, že jsi si tam hodil toho slepce. Protože jestli ti to musím dokumentovat (a mohl bych) tak musíš být slepý.Frantisek Navrkal píše: Jakoubek nemá při jednání CF žádné zvláštní výsady. Takže o čem to mluvíš?
Senilní dědouch a troll.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
ANO!
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
- Libor.Spacek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Nevím o čem kdo mluví, ale já by řekl že jste v hlubokém spánku..........Frantisek Navrkal píše: Jakoubek nemá při jednání CF žádné zvláštní výsady. Takže o čem to mluvíš?
No nic, ono to jedno přijde to probuzení, nemá to cenu přetahovat když předem v hlavě mate obsazeno. Já jdu spat, ráno jdu na Forum 2000 a škoda že ani jeden pirát tam nedorazí, možná by něco přiučili o "demokracií"
Na Romana nereagují, jé teď jako názorový ekvilibrista a k tomu ještě i rasista: nezapomíná popíchnout cizince z neznalostí jazyka a tak, není to intelektuálně vyšší level, to snad vidí i slepec
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- Frantisek.Navrkal
- Rozhodčí komise
- Příspěvky: 4644
- Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
- Profese: datový inženýr a poslanec
- Dal poděkování: 9744 poděkování
- Dostal poděkování: 5619 poděkování
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Hele, hoší - já jsem pro. Vymysleme lepší systém. Můžete k tomu někdo založit tuhlenc vlákno. Sepište návrh změny stanov nebo aspoň nějakej nástin a důvody.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou