Takže přímá demokracie je u Pirátů realitou, Ivane.
Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti RV
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Frantisek.Navrkal
- Rozhodčí komise
- Příspěvky: 4644
- Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
- Profese: datový inženýr a poslanec
- Dal poděkování: 9744 poděkování
- Dostal poděkování: 5619 poděkování
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Navíc rozhodnutí RV je přezkoumatelné a zvratitelné CF. Odhadoval bych, že takový podnět vůči CF (ať už rozhodne RV tak či onak) asi vznikne 
Takže přímá demokracie je u Pirátů realitou, Ivane.
Takže přímá demokracie je u Pirátů realitou, Ivane.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
- Jindrich.Bartek
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
právě... máš něco čemu se říká přímá demokracie, ale ve skutečnosti je to označení pro několik dílčích mechanismů.
takže to že máme celostátní orgán, který schvaluje kandidátky ještě neznamená, že neaplikujeme přímou demokracii.
poznámka: Zde se také jasně projevuje největší nedostatek demokracie (a to nemyslím jen přímé) a to časová náročnost...
Snad časem pomůže technologie... nějaké věci se v tomhle řeší...
takže to že máme celostátní orgán, který schvaluje kandidátky ještě neznamená, že neaplikujeme přímou demokracii.
poznámka: Zde se také jasně projevuje největší nedostatek demokracie (a to nemyslím jen přímé) a to časová náročnost...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
- Helena Jarolimkova
- Libor.Spacek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2222
- Registrován: 16 říj 2012, 09:30
- Dal poděkování: 2636 poděkování
- Dostal poděkování: 4247 poděkování
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Já bych dal přednost modelu, kde RV má pouze celostátně volené zástupce a zabývá se výlučně celostátními záležitostmi a kraje zase mají opravdovou autonomitu v záležitostech kraje.
To se mi prostě zdá čistčí a efektivnější řešení nežli současný guláš, kde RV zasahuje do záležitostí krajů a kraje jsou proto pořád nuceny, často bez opravdového zájmu s výjimkou sebeobrany, udržovat si silnou reprezentaci v RV.
To se mi prostě zdá čistčí a efektivnější řešení nežli současný guláš, kde RV zasahuje do záležitostí krajů a kraje jsou proto pořád nuceny, často bez opravdového zájmu s výjimkou sebeobrany, udržovat si silnou reprezentaci v RV.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
- Ivan Sirko
Senilní dědouch a troll.
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
jenomže tohle je celostátní záležitost, protože ty lidi jsou volení za Piráty (jedna celostátní strana) do parlamentu ČR (jeden celostátní parlament..)Libor Spacek píše:Já bych dal přednost modelu, kde RV má pouze celostátně volené zástupce a zabývá se výlučně celostátními záležitostmi a kraje zase mají opravdovou autonomitu v záležitostech kraje.
To se mi prostě zdá čistčí a efektivnější řešení nežli současný guláš, kde RV zasahuje do záležitostí krajů a kraje jsou proto pořád nuceny, často bez opravdového zájmu s výjimkou sebeobrany, udržovat si silnou reprezentaci v RV.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 4):
- Ondra.kl, Frantisek.Navrkal, Ivo.Vasicek, Mikulas.Ferjencik
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Blbost! Respektive není to přímá demokracie.Frantisek Navrkal píše:Navíc rozhodnutí RV je přezkoumatelné a zvratitelné CF. Odhadoval bych, že takový podnět vůči CF (bez ohledu na rozhodnutí RV) asi vznikne
Takže přímá demokracie je u Pirátů realitou, Ivane.
A v tom to kotví ten problém, že organizační struktura strany jé neskutečna slepenina různorodých prvku a to nemůže fungovat.V současnosti je v politologické teorii tento termín definován jako typ demokracie, který vzniká rozlišením dle výkonu vlády lidu a je typický tím, že lid vykonává svou moc bez zástupců.
Cabada, Ladislav; Kubát, Michal; a kol. (2007). Úvod do studia politické vědy. Plzeň: Aleš Čeněk.
Pokud byla vůle a nadšení při zakládaní strany, to tak nevadilo, ale až přišla skutečna politika, to ten domeček s karet najednou rozpadá..........
To Václav: sám sebe čteš, co si píšeš: APLIKOVANÁ PŘÍMÁ DEMOKRACIE!!!
Gratulují! Od teto chvílí dějiny přímé demokracií posunuty na další level!!!
Václave, ve které koncentrace má byt aplikovaná?
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- Libor.Spacek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2222
- Registrován: 16 říj 2012, 09:30
- Dal poděkování: 2636 poděkování
- Dostal poděkování: 4247 poděkování
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
VM: „jenomže tohle je celostátní záležitost, protože ty lidi jsou volení za Piráty (jedna celostátní strana) do parlamentu ČR (jeden celostátní parlament..)“
Když je to tak celostátní, tak mi vysvětli, proč má každý kraj zvlášť svoji vlastní kandidátní listinu?
Když je to tak celostátní, tak mi vysvětli, proč má každý kraj zvlášť svoji vlastní kandidátní listinu?
Senilní dědouch a troll.
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
mě se zdá že to celkem funguje... co přesně nefunguje?Ivan Sirko píše: A v tom to kotví ten problém, že organizační struktura strany jé neskutečna slepenina různorodých prvku a to nemůže fungovat.
zákon... osobně mi to přijde jako blbost... dal bych jen jednu na celou ČRLibor Spacek píše:VM: „jenomže tohle je celostátní záležitost, protože ty lidi jsou volení za Piráty (jedna celostátní strana) do parlamentu ČR (jeden celostátní parlament..)“
Když je to tak celostátní, tak mi vysvětli, proč má každý kraj zvlášť svoji vlastní kandidátní listinu?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 5):
- Frantisek.Navrkal, Helena Jarolimkova, Roman.Kucera, Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Libore, to by byli jen kosmetické úpravy. Problém jé v tom, že RV má sloužit na sdílení vůle SF na horu, tj směrem k RP, jenže v praxe to jé všechno naopak, přes RV RP tlačí vlastní názory na KS, komise, garanti atd.Libor Spacek píše:Já bych dal přednost modelu, kde RV má pouze celostátně volené zástupce a zabývá se výlučně celostátními záležitostmi a kraje zase mají opravdovou autonomitu v záležitostech kraje.
To se mi prostě zdá čistčí a efektivnější řešení nežli současný guláš, kde RV zasahuje do záležitostí krajů a kraje jsou proto pořád nuceny, často bez opravdového zájmu s výjimkou sebeobrany, udržovat si silnou reprezentaci v RV.
A toto není přímá demokracie, toto jé TOTALITA!!!
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Není? A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?Ivan Sirko píše: Blbost! Respektive není to přímá demokracie.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 2):
- Helena Jarolimkova, Frantisek.Navrkal
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Já zase myslím, že jé blbost podřadit se zavedeným pravidlům a ne hledat něco nového, například rotace volených zástupců na základě nějakého indexu užitečností, nebo popularity, úspěšností atd.Vaclav Malek píše: zákon... osobně mi to přijde jako blbost... dal bych jen jednu na celou ČR
Přečti aspoň formulace na Wiki. Když máš RV a RP jé to zastupitelská demokracie,Vaclav Malek píše: A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
(reprezentativní, nepřímá) - lid vykonává státní moc prostřednictvím lidem volených zástupců a orgánů (parlamentu, přímo voleného prezidenta …).
Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zastupitel ... demokracie
Říkám že jé to neskutečny slepenec a problémy budou jen narůstat a to v geometrické progresi
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21