Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti RV

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Navíc rozhodnutí RV je přezkoumatelné a zvratitelné CF. Odhadoval bych, že takový podnět vůči CF (ať už rozhodne RV tak či onak) asi vznikne :D

Takže přímá demokracie je u Pirátů realitou, Ivane.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Jindrich.Bartek
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Příspěvek od Vaclav.Malek »

právě... máš něco čemu se říká přímá demokracie, ale ve skutečnosti je to označení pro několik dílčích mechanismů.

takže to že máme celostátní orgán, který schvaluje kandidátky ještě neznamená, že neaplikujeme přímou demokracii.

poznámka: Zde se také jasně projevuje největší nedostatek demokracie (a to nemyslím jen přímé) a to časová náročnost... :? Snad časem pomůže technologie... nějaké věci se v tomhle řeší...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
Helena Jarolimkova
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Příspěvek od Libor.Spacek »

Já bych dal přednost modelu, kde RV má pouze celostátně volené zástupce a zabývá se výlučně celostátními záležitostmi a kraje zase mají opravdovou autonomitu v záležitostech kraje.
To se mi prostě zdá čistčí a efektivnější řešení nežli současný guláš, kde RV zasahuje do záležitostí krajů a kraje jsou proto pořád nuceny, často bez opravdového zájmu s výjimkou sebeobrany, udržovat si silnou reprezentaci v RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
Ivan Sirko
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Libor Spacek píše:Já bych dal přednost modelu, kde RV má pouze celostátně volené zástupce a zabývá se výlučně celostátními záležitostmi a kraje zase mají opravdovou autonomitu v záležitostech kraje.
To se mi prostě zdá čistčí a efektivnější řešení nežli současný guláš, kde RV zasahuje do záležitostí krajů a kraje jsou proto pořád nuceny, často bez opravdového zájmu s výjimkou sebeobrany, udržovat si silnou reprezentaci v RV.
jenomže tohle je celostátní záležitost, protože ty lidi jsou volení za Piráty (jedna celostátní strana) do parlamentu ČR (jeden celostátní parlament..)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 4):
Ondra.kl, Frantisek.Navrkal, Ivo.Vasicek, Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2752
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10364 poděkování
Dostal poděkování: 2642 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Příspěvek od Ivan Sirko »

Frantisek Navrkal píše:Navíc rozhodnutí RV je přezkoumatelné a zvratitelné CF. Odhadoval bych, že takový podnět vůči CF (bez ohledu na rozhodnutí RV) asi vznikne :D

Takže přímá demokracie je u Pirátů realitou, Ivane.
Blbost! Respektive není to přímá demokracie.
V současnosti je v politologické teorii tento termín definován jako typ demokracie, který vzniká rozlišením dle výkonu vlády lidu a je typický tím, že lid vykonává svou moc bez zástupců.
Cabada, Ladislav; Kubát, Michal; a kol. (2007). Úvod do studia politické vědy. Plzeň: Aleš Čeněk.
A v tom to kotví ten problém, že organizační struktura strany jé neskutečna slepenina různorodých prvku a to nemůže fungovat.

Pokud byla vůle a nadšení při zakládaní strany, to tak nevadilo, ale až přišla skutečna politika, to ten domeček s karet najednou rozpadá..........

To Václav: sám sebe čteš, co si píšeš: APLIKOVANÁ PŘÍMÁ DEMOKRACIE!!!
Gratulují! Od teto chvílí dějiny přímé demokracií posunuty na další level!!!
Václave, ve které koncentrace má byt aplikovaná? :)
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Příspěvek od Libor.Spacek »

VM: „jenomže tohle je celostátní záležitost, protože ty lidi jsou volení za Piráty (jedna celostátní strana) do parlamentu ČR (jeden celostátní parlament..)“

Když je to tak celostátní, tak mi vysvětli, proč má každý kraj zvlášť svoji vlastní kandidátní listinu?
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Ivan Sirko píše: A v tom to kotví ten problém, že organizační struktura strany jé neskutečna slepenina různorodých prvku a to nemůže fungovat.
mě se zdá že to celkem funguje... co přesně nefunguje?
Libor Spacek píše:VM: „jenomže tohle je celostátní záležitost, protože ty lidi jsou volení za Piráty (jedna celostátní strana) do parlamentu ČR (jeden celostátní parlament..)“
Když je to tak celostátní, tak mi vysvětli, proč má každý kraj zvlášť svoji vlastní kandidátní listinu?
zákon... osobně mi to přijde jako blbost... dal bych jen jednu na celou ČR :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Navrkal, Helena Jarolimkova, Roman.Kucera, Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2752
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10364 poděkování
Dostal poděkování: 2642 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Příspěvek od Ivan Sirko »

Libor Spacek píše:Já bych dal přednost modelu, kde RV má pouze celostátně volené zástupce a zabývá se výlučně celostátními záležitostmi a kraje zase mají opravdovou autonomitu v záležitostech kraje.
To se mi prostě zdá čistčí a efektivnější řešení nežli současný guláš, kde RV zasahuje do záležitostí krajů a kraje jsou proto pořád nuceny, často bez opravdového zájmu s výjimkou sebeobrany, udržovat si silnou reprezentaci v RV.
Libore, to by byli jen kosmetické úpravy. Problém jé v tom, že RV má sloužit na sdílení vůle SF na horu, tj směrem k RP, jenže v praxe to jé všechno naopak, přes RV RP tlačí vlastní názory na KS, komise, garanti atd.

A toto není přímá demokracie, toto jé TOTALITA!!!
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Ivan Sirko píše: Blbost! Respektive není to přímá demokracie.
Není? A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Frantisek.Navrkal
Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2752
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10364 poděkování
Dostal poděkování: 2642 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Příspěvek od Ivan Sirko »

Vaclav Malek píše: zákon... osobně mi to přijde jako blbost... dal bych jen jednu na celou ČR :)
Já zase myslím, že jé blbost podřadit se zavedeným pravidlům a ne hledat něco nového, například rotace volených zástupců na základě nějakého indexu užitečností, nebo popularity, úspěšností atd. :)
Vaclav Malek píše: A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
Přečti aspoň formulace na Wiki. Když máš RV a RP jé to zastupitelská demokracie,
(reprezentativní, nepřímá) - lid vykonává státní moc prostřednictvím lidem volených zástupců a orgánů (parlamentu, přímo voleného prezidenta …).
Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zastupitel ... demokracie

Říkám že jé to neskutečny slepenec a problémy budou jen narůstat a to v geometrické progresi :)
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“