Návrh na změnu volebních plakátů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Návrh na změnu volebních plakátů

Pro
24
38%
Zdržuji se
40
63%
 
Celkem hlasujících: 21 - Celkem hlasů: 64

Uživatelský avatar
Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Michal Wagner »

mimochodem to vzdejte, když to projde, stejně následující jednání zmanipuluju 8-) :lol: :fet:
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Kde je něco ohledně financí? Kolik to bude stát? To snad zneužitelné není, hlasovalo se veřejně aspoň tohle?
Hlasování o první várce bylo veřejně provedeno zde. Celkový rozpočet kampaně sestavený není, z toho důvodu ani nemůže být zveřejněný. Celá kampaň se tedy nadále financuje podle schváleného rozpočtu na roku 2013.

Co se týče grafiky, tak to je skutečně operativní rozhodnutí, jehož zveřejnění je z výše uvedených důvodů naplánováno až na úterý. Každý, kdo se účastnil volebního štábu, měl možnost plakáty vidět. Samozřejmě chápu, že by každý člen rád viděl plakáty ještě před tím, než budou schváleny, ale volební kampaň není možné vést bez prvku překvapení. Osobně jsem se zasadil o to, aby na uzavřeném zasedání neproběhl ani o kousek jednání více, než bylo potřeba pro přípravu kampaně, tedy zejména se zde neřešil obsah našich sdělení, volební program atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Dominika.Michailidu
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Josef Nemec
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 253
Registrován: 22 kvě 2009, 00:51
Profese: programátor, fotograf, hudebník, ict
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 248 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Josef Nemec »

Stále se tu ohání PR agenturou což jsou ti tři borci s free mailama (seznam, gmail). Jako programátor dělám v Reklamním kšeftě už dobře 6 možná 7 let. Krom toho se živím jako fotograf a svého času jsem i maloval a občas udělám někomu nějaký plakát.

Jak jsem napsal ten výplod nejen, že je ideově pomýlený. Ale především je to grafický paskvil.
Fotky, kompozice, ořezy atd. To jde proti lidskému vnímáním. Lidi venku stejně jako lidi uvnitř fungují ohledně vnímání obrazů velice podobně.
Argumentace o tom že to jde "ven" a proto tomu uvnitř nemusí nikdo rozumět je úplná kravina. Ta PR sebranka tomu rozumí jako kráva benzínu.
Popravdě pokud předsednictvo, RV a v zásadě celé vedení dává přednost "expertům" na jetel. A ještě to navrch zcela ideově pohnojí, chová se jako by to bylo jen jejich.
Tak to jsem asi ve špatné straně.

Mimochodem zatím se všichni co si od toho ruce ušpinili vyhýbají reakcím na zdůvodnění. Přesněji vyberou si jednu a pak už nic. To taky o něčem svědčí.

Vzhledem k reakcím mnohých, to zřetelně nemá smysl. Většina členů to totiž uvidí až po prezentaci a pak už se těžko bude něco s něčím dělat. Vymyšlené je to hezky. Skoro se až chce zeptat, čí jsou ti PR experti příbuzní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef Nemec za příspěvek:
Karel Bilek
Otázka zní: "Komu to prospěje!"
Dum spiro spero!
Google+,Fotografování, programování
„Nepodmíněný příjem je geniální věc. Bez něj nás prostě jednou čeká hladomor.“
Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Asistent/ka poslance/poslankyně
Příspěvky: 1793
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3016 poděkování
Dostal poděkování: 2153 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Je pravdou, že o "PR agentech" bych rád věděl něco více, proč zrovna oni, jaké mají reference atd. Chápu, jak jsem již v této diskuzi napsal, jisté utajení, ale tohle by mělo být transparentnější. Z toho co jsem měl možnost vidět, mám spíše rozpaky. :-( Nechci komentovat nic, co jsem neviděl pořádně ve výsledném formátu, ale zatím to stojí za hovno :-( Jak jsem již napsal, uvidím. A doufám, že se pletu.

Je opravdu škoda, že partaj nevyužívá vlastních lidí - viz. Josef. Připadá mi to jako mrhání či dokonce slepota mezi vlastními řadami. Pak se nedivte, že všichni na všechno serou, když vlastní potenciál neumíte zužitkovat. Chybí nám, jak je vidno, zdatný personalista... asi... no ono nám toho chybí více :-(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Michalek, Jan.Koci
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2033
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2509 poděkování
Dostal poděkování: 2068 poděkování

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

mimochodem PR agenti to dělají zadarmo od strany nedostali ani korunu.
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Asistent/ka poslance/poslankyně
Příspěvky: 1793
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3016 poděkování
Dostal poděkování: 2153 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Ondrej Kallasch píše:mimochodem PR agenti to dělají zadarmo od strany nedostali ani korunu.
To ještě nic neznamená. Mě zajímá co jiného udělali, jejich reference. Hodnotím to jako Pirát i jako člověk, který se v propagaci, grafice, reklamě... pohybuje celou svou profesní kariéru od roku 1998.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvek:
Karel Bilek
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jasně, chceme reference. Co kdyby jste sem pánové velcí profíci prdli své reference taky?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Asistent/ka poslance/poslankyně
Příspěvky: 1793
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3016 poděkování
Dostal poděkování: 2153 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Ondrej Kallasch píše:Ráno dotyčný půjde ulicí, uvidí plakát u kterého se s největší pravděpodobností zastaví a bude se ho snažit pochopit. Asi se mu to nepovede, ale uloží se mu do paměti. Poté večer dorazí domů, zapne televizi a tam uvidí některého leadera v televizi, jak osvětluje naší kampaň, že poukazujeme na to, že Piráti tu byli, jsou a budou.
Ach jo, to je ale békovina. Takto to nefunguje, bohužel :-( Už vidím jak nějaký Pirát "osvětluje naší kampaň", proboha na to nemá vůbec čas a pokud jo, tak to bude odstřiženo. Dělal tady vůbec někdo účelově s médií, tak aby tam dostal to co chce a média si myslely opak? (už vůbec neřeším toho kolemjdoucího...)

Tak např. ta kampaň "srovnávaček" je prostě trapná. Položil si některý ze zobrazených Pirátů sebekriticky zda na to má, být srovnáván s XY osobností? ach jo...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvek:
Josef Nemec
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Takže reference nic? Škoda.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Jaroslav Nemec píše:Je pravdou, že o "PR agentech" bych rád věděl něco více, proč zrovna oni, jaké mají reference atd.
Informace o připravované smlouvě jsou zveřejňovány v tomto tématu. David se zde na fóru vyskytuje občas pod přezdívkou Nahariba, případně ho můžeš kontaktovat přes Ivana Bartoše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Michal Wagner, Jaroslav.Nemec
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“