Návrh na změnu volebních plakátů
Moderátor: Predsedajici
- Vaclav.Urban
- Člen KS Jihočeský kraj
- Příspěvky: 769
- Registrován: 04 čer 2010, 11:34
- Profese: redaktor, publicista a nakladatel
- Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
- Dal poděkování: 543 poděkování
- Dostal poděkování: 1114 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Musím se zastat. Kampaň je koncipována skvěle, k plakátům bych graficky možná nějaké ty výhrady našel, ale to není nic závažného. Ale je bezpodmínečně nutné, aby ty plakáty byly chytré, aby ta hesla vyjadřovala tu překvapivou souvislost s hlavním mottem kampaně. Nic víc, nic míň. Žádné plácání do prázdna. Ještě připomínám, že bych byl rád oponentem dalších plakátů.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 3):
- Stanislav.Stipl, Milan.Moravec, Martin.Svadlenka
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
- Daniel.Prim
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 114
- Registrován: 03 říj 2012, 11:59
- Profese: Web Developer - kodér
- Bydliště: Poděbrady
- Dal poděkování: 161 poděkování
- Dostal poděkování: 160 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Ani jsi nemohl. Do úterý jsou tajné.Daniel Prim píše:
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Njn... si nebyl na Volebním štábu... ani v RV... Buď vydržíš do úterý a nebo ti je mohu poslat, ale podle mě stačí vydržet.Daniel Prim píše:
-
Devilkin
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 511
- Registrován: 22 čer 2009, 18:11
- Profese: IT
- Dal poděkování: 1320 poděkování
- Dostal poděkování: 778 poděkování
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
To je asi ten fór. Nikdo to pořádně ani neviděl a už se to má tisknout (a to nikdo ani transparentně nevybral tiskárnu, ale to se můžu plést). Argumentuje se, pokud to správně chápu, strachem před okopírovánímDaniel Prim píše:
Neviděl bych v tom ale nějakou katastrofu. Naštěstí nejsou prachy na nějakou firmu, která by vylepila "jedinou správnou možnost", takže si každý vybere co se mu líbí a to vylepí. Někdo si stejně udělá i svoje plakáty a vylepí ty. Někdo okopíruje některé německé (IMHO tohle se mělo využít víc). Prostě to co nám přestaví RP vlastně bude jen jedna z mnoha možností
Nakonec pravda je i taková, že všem se stejně člověk zavděčit nemůže nikdy a tohle nějakou skupinu oslovit může, ať už to bude jakékoli.
Sice to narušuje malinko i moje předvolební heslo "NEVĚŘTE NÁM, KONTROLUJTE NÁS. U nás můžete. ", ale co už
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Devilkin za příspěvky (celkem 2):
- Helena Jarolimkova, Katerina.Marketa.Matouskova
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Kdyby ty plakáty byly stejné jako mají Němci, tajné by nebyly. Ale celý koncept kampaně je udělaný tak, že by ho jiná strana mohla použít. Proto je to tajné. Ne kvŮli vám, ale kvůli třeba Okamurovi.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Michal Wagner
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3434
- Registrován: 11 črc 2012, 12:48
- Profese: Rebel
- Bydliště: Brno
- Dal poděkování: 2834 poděkování
- Dostal poděkování: 2190 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Ahoj Piráti !
Rád bych vyjádřil názor k tomuto podnětu. V úterý startuje kampaň. Pokud během zítřka zvládnete schválit nové návrhy + náklady na tisk, vytisknete a rozdistribuujete mezi kraje tak, aby byly do úterý použitelné - začnu o něm byť jen uvažovat. Dokud se jedná o návrh, který by totálně posral kampaň, nemá šanci na úspěch.
proto se zdržím. díky za pochopení.
Rád bych vyjádřil názor k tomuto podnětu. V úterý startuje kampaň. Pokud během zítřka zvládnete schválit nové návrhy + náklady na tisk, vytisknete a rozdistribuujete mezi kraje tak, aby byly do úterý použitelné - začnu o něm byť jen uvažovat. Dokud se jedná o návrh, který by totálně posral kampaň, nemá šanci na úspěch.
proto se zdržím. díky za pochopení.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Wagner za příspěvky (celkem 2):
- Roman.Kucera, Stanislav.Stipl
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
-
Josef Nemec
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 253
- Registrován: 22 kvě 2009, 00:51
- Profese: programátor, fotograf, hudebník, ict
- Bydliště: Plzeň
- Dal poděkování: 87 poděkování
- Dostal poděkování: 248 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Jako jo chováte se stejně jako tahle vláda. Nechcete třeba vyhlásit legislativní nouzi?
Nejdřív něco během jednoho dne rozhodnete, pak si to odhlasujete. A nakonec to týden schováváte pod peřinou.
Pak argumentujete, že není čas.
Někteří lidi jsou tu skutečně na svém místě.
Nejdřív něco během jednoho dne rozhodnete, pak si to odhlasujete. A nakonec to týden schováváte pod peřinou.
Pak argumentujete, že není čas.
Někteří lidi jsou tu skutečně na svém místě.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef Nemec za příspěvky (celkem 3):
- Adam.Soukal, Dominika.Michailidu, Katerina.Marketa.Matouskova
Otázka zní: "Komu to prospěje!"
Dum spiro spero!
Google+,Fotografování, programování
„Nepodmíněný příjem je geniální věc. Bez něj nás prostě jednou čeká hladomor.“
Dum spiro spero!
Google+,Fotografování, programování
„Nepodmíněný příjem je geniální věc. Bez něj nás prostě jednou čeká hladomor.“
- Dominika.Michailidu
- Republikový výbor
- Příspěvky: 3515
- Registrován: 28 črc 2011, 22:13
- Profese: výtvarník
- Bydliště: Krnsko
- Dal poděkování: 7685 poděkování
- Dostal poděkování: 5946 poděkování
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Mě strašně mrzí, že čím dál víc věcí děláme "jak je to zvykem". Šla jsem do strany s tím, že to zkusíme jinak. Ale pomalu se přizpůsobujem.. to je daný ze zákona, že kampaň se musí prezentovat v úterý? plakáty lepit dřív než v říjnu nemá smysl, čili je fůra času na výrobu i distribuci.
ta kampaň je prostě sporná. může to vyjít, nemusí.. a i když chápu, že je to akce ven, mezi lidi, které má asi ta PRagentura načtený a zná to.. ale je podle mě neméně důležité, aby se s tím ztotožnili i piráti samotní. nikdy nebudou spokojení všichni, ale tady je hlasů proti docela dost.
počítá se s tím, že se nás lidi(média) budou ptát a budeme mít prostor to vysvětlit. ale může se stát, že nás v tom (rádi) nechají vykoupat...
Kde je něco ohledně financí? Kolik to bude stát? To snad zneužitelné není, hlasovalo se veřejně aspoň tohle?
Vidím 2 možnosti..
- Pirátský plán by byl v úterý udělat během tiskovky hlasování o tom, jestli se bude tisknout kampaň PR agentury, nebo kampaň Jardy Němce, odprezentovat OBĚ a předsednictvo v případě odhlasování J. Němce by mělo za úkol (a za trest) přesvědčit reklamku, aby to za stejných podmínek vytiskla). (nevím ovšem jestli je to technicky a vůbec možné stihnout)
- Plán (resp. spíš Osud) B = bude to takhle, protože Termíny a budem se modlit.
Ale myslím si, že když to všichni vezmem jako ponaučení, tak to bude plusová akce jakkoli
buď se stane zázrak nebo budou padat Hlavy (taky se teda budu inspirovat v kupě hnoje). KK si na tom třeba ráda spraví reputaci. Může to být sukces, ale doufám, že se to bude vyšetřovat i v takovém případě. Bude dobré, když někdo popíše, ve kterých místech se staly chyby. Budoucím generacím.
Stále se připomíná, že tu vázne komunikace (prezentace, delegování, zpětná vazba). Pořád jsme ale v téhle republice (tedy z toho, co je veřejně dostupné k vidění) skupina s největším potenciálem něco takového kultivovat, takže po volbách bychom se měli asi zaměřit na tohle. Těžko můžeme někomu cpát přímou demokracii, když ji sami máme v polotovaru.. Není to jen o způsobu hlasování.
-
-
ta kampaň je prostě sporná. může to vyjít, nemusí.. a i když chápu, že je to akce ven, mezi lidi, které má asi ta PRagentura načtený a zná to.. ale je podle mě neméně důležité, aby se s tím ztotožnili i piráti samotní. nikdy nebudou spokojení všichni, ale tady je hlasů proti docela dost.
počítá se s tím, že se nás lidi(média) budou ptát a budeme mít prostor to vysvětlit. ale může se stát, že nás v tom (rádi) nechají vykoupat...
Kde je něco ohledně financí? Kolik to bude stát? To snad zneužitelné není, hlasovalo se veřejně aspoň tohle?
Vidím 2 možnosti..
- Pirátský plán by byl v úterý udělat během tiskovky hlasování o tom, jestli se bude tisknout kampaň PR agentury, nebo kampaň Jardy Němce, odprezentovat OBĚ a předsednictvo v případě odhlasování J. Němce by mělo za úkol (a za trest) přesvědčit reklamku, aby to za stejných podmínek vytiskla). (nevím ovšem jestli je to technicky a vůbec možné stihnout)
- Plán (resp. spíš Osud) B = bude to takhle, protože Termíny a budem se modlit.
Ale myslím si, že když to všichni vezmem jako ponaučení, tak to bude plusová akce jakkoli
Stále se připomíná, že tu vázne komunikace (prezentace, delegování, zpětná vazba). Pořád jsme ale v téhle republice (tedy z toho, co je veřejně dostupné k vidění) skupina s největším potenciálem něco takového kultivovat, takže po volbách bychom se měli asi zaměřit na tohle. Těžko můžeme někomu cpát přímou demokracii, když ji sami máme v polotovaru.. Není to jen o způsobu hlasování.
-
-
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
- Jakub.Stacke, Josef Nemec, Petr.Vileta, Jan.Koci, Ivan.Mikolas
77S 2I 3I 3I
- Ondrej.Kallasch
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 2033
- Registrován: 02 říj 2010, 13:37
- Profese: Integration Developer
- Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
- Dal poděkování: 2509 poděkování
- Dostal poděkování: 2068 poděkování
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Jakožto člen RV řeknu jasný důvod proč jsem to podpořil.
Za prvé je potřeba se zamyslet nad tím, k čemu ty plakáty mají sloužit. Mají v lidech vyvolat emoce a mají lidi donutit k tomu, aby si podvědomě spojili Piráty s někým prospěšným z historie. Ano když někdo tento plakát uvidí poprvé, nemá šanci to pochopit, ale to je IMHO to co potřebujeme. Ráno dotyčný půjde ulicí, uvidí plakát u kterého se s největší pravděpodobností zastaví a bude se ho snažit pochopit. Asi se mu to nepovede, ale uloží se mu do paměti. Poté večer dorazí domů, zapne televizi a tam uvidí některého leadera v televizi, jak osvětluje naší kampaň, že poukazujeme na to, že Piráti tu byli, jsou a budou. A v tu chvíli mu to dojde. Díky tomu dojde k očištění zaběhnuté rétoriky Pirát=stahovač na Pirát=revolucionář.
Za druhé, je opravdu nutné to nebrat z našeho pohledu. Musíme se na to dívat z pohledu neinformovaného člověka, kterého tímto chceme oslovit. Samozřejmě, že pro nás pro členy to příjde jako přešlap. Ale vžijte se do těch zbývajících 10 milionů lidí. Potřebují vidět něco jiného, originálního a emočního. Ne opět jen nějaké hesla, která slibují a radí miliony populismů.
Co se týče procesu schvalování.
Bylo to naprosto transparentní, všichni měli možnost se na to podívat, jen se to nemrsklo otevřeně do fóra, právě kvůli průseru z roku 2010. Ale kdo měl zájem viděl podklady ještě dříve než to postoupilo na RV. RV to schválilo ve čtvrtek aby se mohla první várka dovést na CF. Ani mnoho z Vás netuší jak to bylo celkem náročné zvládnout objednat a dodat materiály na tisk aby se to mohlo v sobotu ráno vyzvednout a dovést na CF. Za to jsem nikde neviděl ani jedno díky. Ne jen opět všichni pindaj jak je to hrozný a jak se jim to nelíbí... Takže za mě tento podnět opravdu mojí důvěru nemá a za svým hlasem na půdě RV si stojím.
Za prvé je potřeba se zamyslet nad tím, k čemu ty plakáty mají sloužit. Mají v lidech vyvolat emoce a mají lidi donutit k tomu, aby si podvědomě spojili Piráty s někým prospěšným z historie. Ano když někdo tento plakát uvidí poprvé, nemá šanci to pochopit, ale to je IMHO to co potřebujeme. Ráno dotyčný půjde ulicí, uvidí plakát u kterého se s největší pravděpodobností zastaví a bude se ho snažit pochopit. Asi se mu to nepovede, ale uloží se mu do paměti. Poté večer dorazí domů, zapne televizi a tam uvidí některého leadera v televizi, jak osvětluje naší kampaň, že poukazujeme na to, že Piráti tu byli, jsou a budou. A v tu chvíli mu to dojde. Díky tomu dojde k očištění zaběhnuté rétoriky Pirát=stahovač na Pirát=revolucionář.
Za druhé, je opravdu nutné to nebrat z našeho pohledu. Musíme se na to dívat z pohledu neinformovaného člověka, kterého tímto chceme oslovit. Samozřejmě, že pro nás pro členy to příjde jako přešlap. Ale vžijte se do těch zbývajících 10 milionů lidí. Potřebují vidět něco jiného, originálního a emočního. Ne opět jen nějaké hesla, která slibují a radí miliony populismů.
Co se týče procesu schvalování.
Bylo to naprosto transparentní, všichni měli možnost se na to podívat, jen se to nemrsklo otevřeně do fóra, právě kvůli průseru z roku 2010. Ale kdo měl zájem viděl podklady ještě dříve než to postoupilo na RV. RV to schválilo ve čtvrtek aby se mohla první várka dovést na CF. Ani mnoho z Vás netuší jak to bylo celkem náročné zvládnout objednat a dodat materiály na tisk aby se to mohlo v sobotu ráno vyzvednout a dovést na CF. Za to jsem nikde neviděl ani jedno díky. Ne jen opět všichni pindaj jak je to hrozný a jak se jim to nelíbí... Takže za mě tento podnět opravdu mojí důvěru nemá a za svým hlasem na půdě RV si stojím.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvky (celkem 6):
- Michal Wagner, Dominika.Michailidu, Martin.Svadlenka, Zdenek.Stepanek, Ondrej_Marek, Ivan.Mikolas
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
