Návrh na změnu volebních plakátů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Návrh na změnu volebních plakátů

Pro
24
38%
Zdržuji se
40
63%
 
Celkem hlasujících: 21 - Celkem hlasů: 64

Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 769
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 1114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Musím se zastat. Kampaň je koncipována skvěle, k plakátům bych graficky možná nějaké ty výhrady našel, ale to není nic závažného. Ale je bezpodmínečně nutné, aby ty plakáty byly chytré, aby ta hesla vyjadřovala tu překvapivou souvislost s hlavním mottem kampaně. Nic víc, nic míň. Žádné plácání do prázdna. Ještě připomínám, že bych byl rád oponentem dalších plakátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 3):
Stanislav.Stipl, Milan.Moravec, Martin.Svadlenka
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Uživatelský avatar
Daniel.Prim
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 114
Registrován: 03 říj 2012, 11:59
Profese: Web Developer - kodér
Bydliště: Poděbrady
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Daniel.Prim »

OFFTOPICJsou někde k vidění ty kritizované plakátay, možná jsem mamlas ale nenašel jsem to...
Daniel Prim
danprim@gmail.com
604 209 241
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Daniel Prim píše:OFFTOPICJsou někde k vidění ty kritizované plakátay, možná jsem mamlas ale nenašel jsem to...
Ani jsi nemohl. Do úterý jsou tajné. :)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Daniel Prim píše:OFFTOPICJsou někde k vidění ty kritizované plakátay, možná jsem mamlas ale nenašel jsem to...
Njn... si nebyl na Volebním štábu... ani v RV... Buď vydržíš do úterý a nebo ti je mohu poslat, ale podle mě stačí vydržet.
Devilkin
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 511
Registrován: 22 čer 2009, 18:11
Profese: IT
Dal poděkování: 1320 poděkování
Dostal poděkování: 778 poděkování

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Devilkin »

Daniel Prim píše:OFFTOPICJsou někde k vidění ty kritizované plakátay, možná jsem mamlas ale nenašel jsem to...
To je asi ten fór. Nikdo to pořádně ani neviděl a už se to má tisknout (a to nikdo ani transparentně nevybral tiskárnu, ale to se můžu plést). Argumentuje se, pokud to správně chápu, strachem před okopírováním :).

Neviděl bych v tom ale nějakou katastrofu. Naštěstí nejsou prachy na nějakou firmu, která by vylepila "jedinou správnou možnost", takže si každý vybere co se mu líbí a to vylepí. Někdo si stejně udělá i svoje plakáty a vylepí ty. Někdo okopíruje některé německé (IMHO tohle se mělo využít víc). Prostě to co nám přestaví RP vlastně bude jen jedna z mnoha možností :).

Nakonec pravda je i taková, že všem se stejně člověk zavděčit nemůže nikdy a tohle nějakou skupinu oslovit může, ať už to bude jakékoli.

Sice to narušuje malinko i moje předvolební heslo "NEVĚŘTE NÁM, KONTROLUJTE NÁS. U nás můžete. ", ale co už :). Nakonec koho vůbec zajímají nějaké plakáty :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Devilkin za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Katerina.Marketa.Matouskova
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Kdyby ty plakáty byly stejné jako mají Němci, tajné by nebyly. Ale celý koncept kampaně je udělaný tak, že by ho jiná strana mohla použít. Proto je to tajné. Ne kvŮli vám, ale kvůli třeba Okamurovi.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Michal Wagner »

Ahoj Piráti !

Rád bych vyjádřil názor k tomuto podnětu. V úterý startuje kampaň. Pokud během zítřka zvládnete schválit nové návrhy + náklady na tisk, vytisknete a rozdistribuujete mezi kraje tak, aby byly do úterý použitelné - začnu o něm byť jen uvažovat. Dokud se jedná o návrh, který by totálně posral kampaň, nemá šanci na úspěch.

proto se zdržím. díky za pochopení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Wagner za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Stanislav.Stipl
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Josef Nemec
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 253
Registrován: 22 kvě 2009, 00:51
Profese: programátor, fotograf, hudebník, ict
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 248 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Josef Nemec »

Jako jo chováte se stejně jako tahle vláda. Nechcete třeba vyhlásit legislativní nouzi?
Nejdřív něco během jednoho dne rozhodnete, pak si to odhlasujete. A nakonec to týden schováváte pod peřinou.
Pak argumentujete, že není čas.

Někteří lidi jsou tu skutečně na svém místě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef Nemec za příspěvky (celkem 3):
Adam.Soukal, Dominika.Michailidu, Katerina.Marketa.Matouskova
Otázka zní: "Komu to prospěje!"
Dum spiro spero!
Google+,Fotografování, programování
„Nepodmíněný příjem je geniální věc. Bez něj nás prostě jednou čeká hladomor.“
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 3515
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7685 poděkování
Dostal poděkování: 5946 poděkování

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Mě strašně mrzí, že čím dál víc věcí děláme "jak je to zvykem". Šla jsem do strany s tím, že to zkusíme jinak. Ale pomalu se přizpůsobujem.. to je daný ze zákona, že kampaň se musí prezentovat v úterý? plakáty lepit dřív než v říjnu nemá smysl, čili je fůra času na výrobu i distribuci.

ta kampaň je prostě sporná. může to vyjít, nemusí.. a i když chápu, že je to akce ven, mezi lidi, které má asi ta PRagentura načtený a zná to.. ale je podle mě neméně důležité, aby se s tím ztotožnili i piráti samotní. nikdy nebudou spokojení všichni, ale tady je hlasů proti docela dost.
počítá se s tím, že se nás lidi(média) budou ptát a budeme mít prostor to vysvětlit. ale může se stát, že nás v tom (rádi) nechají vykoupat...

Kde je něco ohledně financí? Kolik to bude stát? To snad zneužitelné není, hlasovalo se veřejně aspoň tohle?

Vidím 2 možnosti..

- Pirátský plán by byl v úterý udělat během tiskovky hlasování o tom, jestli se bude tisknout kampaň PR agentury, nebo kampaň Jardy Němce, odprezentovat OBĚ a předsednictvo v případě odhlasování J. Němce by mělo za úkol (a za trest) přesvědčit reklamku, aby to za stejných podmínek vytiskla). (nevím ovšem jestli je to technicky a vůbec možné stihnout)

- Plán (resp. spíš Osud) B = bude to takhle, protože Termíny a budem se modlit.

Ale myslím si, že když to všichni vezmem jako ponaučení, tak to bude plusová akce jakkoli ;) buď se stane zázrak nebo budou padat Hlavy (taky se teda budu inspirovat v kupě hnoje). KK si na tom třeba ráda spraví reputaci. Může to být sukces, ale doufám, že se to bude vyšetřovat i v takovém případě. Bude dobré, když někdo popíše, ve kterých místech se staly chyby. Budoucím generacím.

Stále se připomíná, že tu vázne komunikace (prezentace, delegování, zpětná vazba). Pořád jsme ale v téhle republice (tedy z toho, co je veřejně dostupné k vidění) skupina s největším potenciálem něco takového kultivovat, takže po volbách bychom se měli asi zaměřit na tohle. Těžko můžeme někomu cpát přímou demokracii, když ji sami máme v polotovaru.. Není to jen o způsobu hlasování.



-

-
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Stacke, Josef Nemec, Petr.Vileta, Jan.Koci, Ivan.Mikolas
77S 2I 3I 3I
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2033
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2509 poděkování
Dostal poděkování: 2068 poděkování

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Jakožto člen RV řeknu jasný důvod proč jsem to podpořil.

Za prvé je potřeba se zamyslet nad tím, k čemu ty plakáty mají sloužit. Mají v lidech vyvolat emoce a mají lidi donutit k tomu, aby si podvědomě spojili Piráty s někým prospěšným z historie. Ano když někdo tento plakát uvidí poprvé, nemá šanci to pochopit, ale to je IMHO to co potřebujeme. Ráno dotyčný půjde ulicí, uvidí plakát u kterého se s největší pravděpodobností zastaví a bude se ho snažit pochopit. Asi se mu to nepovede, ale uloží se mu do paměti. Poté večer dorazí domů, zapne televizi a tam uvidí některého leadera v televizi, jak osvětluje naší kampaň, že poukazujeme na to, že Piráti tu byli, jsou a budou. A v tu chvíli mu to dojde. Díky tomu dojde k očištění zaběhnuté rétoriky Pirát=stahovač na Pirát=revolucionář.

Za druhé, je opravdu nutné to nebrat z našeho pohledu. Musíme se na to dívat z pohledu neinformovaného člověka, kterého tímto chceme oslovit. Samozřejmě, že pro nás pro členy to příjde jako přešlap. Ale vžijte se do těch zbývajících 10 milionů lidí. Potřebují vidět něco jiného, originálního a emočního. Ne opět jen nějaké hesla, která slibují a radí miliony populismů.

Co se týče procesu schvalování.
Bylo to naprosto transparentní, všichni měli možnost se na to podívat, jen se to nemrsklo otevřeně do fóra, právě kvůli průseru z roku 2010. Ale kdo měl zájem viděl podklady ještě dříve než to postoupilo na RV. RV to schválilo ve čtvrtek aby se mohla první várka dovést na CF. Ani mnoho z Vás netuší jak to bylo celkem náročné zvládnout objednat a dodat materiály na tisk aby se to mohlo v sobotu ráno vyzvednout a dovést na CF. Za to jsem nikde neviděl ani jedno díky. Ne jen opět všichni pindaj jak je to hrozný a jak se jim to nelíbí... Takže za mě tento podnět opravdu mojí důvěru nemá a za svým hlasem na půdě RV si stojím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvky (celkem 6):
Michal Wagner, Dominika.Michailidu, Martin.Svadlenka, Zdenek.Stepanek, Ondrej_Marek, Ivan.Mikolas
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“