sledujuserialy.cz

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas Findeis píše:A ono je něco špatnýho na tom, když stránka poskytující odkazy vydělává na reklamě? Jak něco takovýho může Pirát napsat?
Lukáši, výdělek na takovýchto webech je jediný nenapadnutelný argument v případném soudním sporu. Když dojde k takovému sporu, může se majitel webu hájit, že to dělal z neznalosti nebo z přesvědčení, ale jak se zjistí, že z toho měl příjmy, nikdo mu nepomůže. Takže, pokud ten web financujeme my, nemá na tom nikdo co vydělávat a žádná reklama, ani na trička, tak být nesmí a nebo ty příjmy mají plynout nám. Obávám se, že z nás, tedy konkrétně z Mikuláše, zase někdo dělá vola a je to ten člověk, kterého ukrýváme.

Mimochodem, když je tam reklama na trička, kolik nám firma Seriálový svět s.r.o. již darovala peněz?

EDIT: Na jejich webu jsem totiž žádný odkaz na náš stranický web nenašel, takže nejde o vzájemnou výměnu odkazů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 8):
Josef.Ulehla, Ivan.Bartos, Vit.Konecny, Janek.Wagner, Frantisek.Navrkal, Petr.Holek, Dalibor.Zahora, Tomas.Hesek
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Chtel jsem k tomu napsat neco dalsiho, ale Petr Vileta ma tady 100 pravdu. Nekdy pred pul rokem jsme to resili skoro podobne a nevim jiz kdo v komunikaci s tvurci to znovu akcentoval. Pres FB chat jsem tvurci vysvetli, ze fakt ani na pivko jim to vydelavat nesmi. Mikulas to v tom smeru resil take. To, ze jsou tam reklamy (technologii nerozumim) je proste spatne. Kdy se tam objevili? Tezko rict. Miki to bud nechce nebo nedokaze pochopit. Hajeni se pred komisi, ok. Ale copak komise dokaze, ze tvurce nekupuje kazdy mesic predsednictvu serii anglicaku? Ne Piratech proste nesmi ulpet zadna spetka netransparence a se vzajemnou duverou to nema nic spolecnyho. Jediny reseni vidim v urychlenem ztransparentneni prijmu z reklamy na nami provozovane sluzbe a souvisejici kroky...ty nedokazu ted urcit, ale varianty zaznely. aferu z toho delat je trapny. Vyresit se to musi.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr Vileta píše:pokud ten web financujeme my, nemá na tom nikdo co vydělávat a žádná reklama, ani na trička, tak být nesmí a nebo ty příjmy mají plynout nám.
Řekl bych, že ani nám ty příjmy plynout nemají, protože možné zdroje příjmů politické strany jsou dány zákonem a tohle by do nich byl problém napasovat.
Každopádně pokud z té popup reklamy mají plynout nějaké peníze, tak na to musí existovat nějaká smlouva, bych předpokládal. Pokud o žádné takové smlouvě neví předsednictvo a ani ji nikdo z předsednictva neuzavřel, tak to nejsou stranické příjmy, čímž je vyřešena otázka stranického účetnictví a je třeba vyřešit otázku těch peněz jako takových, protože z tohohle konkrétního webu příjmy mít nikdo nesmí. IMHO by použitelným řešením byl dar na nějaký charitativní projekt a vtipným řešením dar do státního fondu kinematografie. (Tj. vymáčknout je z příjemce peněz a uskutečnit zmíněný dar.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Daniel.Prim, Josef.Ulehla, Vojtech.Pikal, Martin.Svadlenka, Dalibor.Zahora, Ivan.Mikolas
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Vit.Konecny »

Pokud tam někdo, koho chráníme a kryjeme, vložil po půl roce znovu reklamu a tentokrát nenápadně, aby vypadala jako reklama z vloženého videa, tak pochybuji, že to byl omyl. Již po převzetí webu a jeho zaštítění bylo jasně řečeno, že jakýkoliv výdělek prostě ne.

Někde jsem snad zaslechl, že to původní správce baví a mají to jako koníček i bez výdělků, tak proč tohle?
Vzpomínáte na vložky Petra Stehlíka, které se řešili na RV v Brně?
Chápete, že tohle by opravdu mohl být průser při auditu?
Jak bychom to pak obhajovali u soudu, že odkaz s výdělkem není zločin?

Zůstává hodně otazníků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvky (celkem 8):
Lenka.Wagnerova, Frantisek.Navrkal, Robert.Adamek, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Martin.Svadlenka, Dalibor.Zahora, Tomas.Hesek
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3558 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od trinitrofenol »

Pokud se problém opakuje, tak bych je kopnul do prdele i s celejma seriálama, tohle není důvěryhodný partner. Bojovat za ojebávače, kterým je u zádě, že za ně nasazuje někdo jiný krk, je program na hovno. Dámy prominou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvky (celkem 7):
Janek.Wagner, Petr.Vileta, Josef.Ulehla, Martin.Svadlenka, Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec, Ivan.Mikolas
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Tak já bych zase trochu klidnil hormón o ojebávačích apod. Prostě chceme vědět jak to je, kolik to sype, kdy se to tam dostalo a co s tím hodlá on a my následně dělat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 5):
Martin.Kucera, Vit.Konecny, Lenka.Wagnerova, Robert.Adamek, Tomas.Hesek
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3170
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3864 poděkování
Dostal poděkování: 4261 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Janek.Wagner »

Mikulas Ferjencik píše:Ano, i přestože to dal správce na web bez předchozí konzultace, nezveřejním jeho identitu a to proto, že jestli sis toho nevšiml tak za odkazování jsou u nás lidé u soudu odsuzováni. Sedm dní to trvalo, protože jsem měl na práci věci, které jsem považoval za důležitější, jako třeba začátek kampaně. Adam Šoukal žádný finanční průser neudělal, takže si tohle pokoutný očerňování nech od cesty Roberte. Jak jsem napsal, už se to nebude opakovat.
Ty zřejmě absolutně nechápeš prioritu u hrozících průserů. Proč jsi o tom neinformoval RP?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Findeis, Frantisek.Navrkal, Josef.Ulehla, Dalibor.Zahora
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Robert.Adamek »

Ivane nebagatelizuj to prosím, dle mých zkušenosti s etargetem, adsense a popunders se nejedná o nějaká trapná čísla, tohle není na angličáky ale za měsíc na bazarovou Octavii z roku 2000 a víc ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Adamek za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Dalibor.Zahora
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Já to nebagatelizuju a ty angličáky jsem dal jen jako příklad. Nevim, jakým způsobem to generuje prachy, ale dokážu si představit, že když je tam unikátních 1mio IP návštěv tejdně, může mít ten "tvůrce obsahu" kldině míč na kontě. Situiaci se snažím řešit. Až se s klučinama (já je znám jen přes FB) spojim, budu trvat na F2F schůzce. Nemám k jednání sice žádnej mandát, ale situace je vážná a rizika si více než uvědumuju. Takže asi tak. Předpokládám, že zejtra. Pokud mohu prosit o odhad, kolik ten provoz mohl vydělat (trička nepočítám) abych měl něco v ruce.
Jinak si myslím, že ta reklama se tam objevila, když byl Miki na svatební cestě...:-(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 7):
next_ghost, Frantisek.Navrkal, Vit.Konecny, Vojtech.Pikal, Martin.Svadlenka, Dalibor.Zahora, V__
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Robert.Adamek »

Milion to není určitě. Je to asi takhle:

V každém videu je eTarget reklama Seznamu (nebo byla, vycházím ze stavu, který byl) která překrývá ovládací prvek videa

Při každém spuštění videa je potřeba reklamu zavřít, překliknutí se není problém, tedy při 35 000 návštěvních denně a neznámém počtu přehrání videí (předpokládejme 3) se jedná o 105 000 zobrazení eTarget reklamy denně.

Standardní poměr "překliknutí" a kliknutí na takto umístěnou reklamu je 5-10% tedy zjednodušeně řekněme 500-1000 kliknutí denně.

Průměrnou cenu prokliku u eTargetu bych odhadl na 3Kč podle zkušeností z dřívějška.

Tedy 1500-3000Kč v průměru denně a tedy 45 000 - 90 000 Kč za měsíc.

Vycházím z úplně nejnižších možných čísel, která se běžně platí za ADULT obsah. Non-adult obsah je placený výrazně více ale proklikovost bývá nižší.
Čísla se tedy mohou za měsíc lišit +- 10 - 15 000

Jiná situace je u POPUNDERS
zde se jedná o unikátní zobrazení, zobrazí se pouze 1x za den na 1 návštěvníka (tedy ne návštěvu jako u eTargetu) a jelikož toplist měří poněkud více, než je skutečné číslo (započítává návštěvu 1x za 10 minut) odhaduji skutečný denní počet popunders na 15 - 20000.

Jsou i poněkud hůř placeny takže zde podle zkušeností opět z adult obsahu, který, jak už jsem řekl, je placený hůř, 20USD/den cca 2USD za 1000 zobrazení.
To jsou zhruba 400 Kč za den a za měsíc tedy dalších 12 000 Kč

Otázkou je, jaký typ popunders byl použit, jestli pay per click (PPC), pay per view (PPV) nebo pay per signup (PPS) liší se pak i výdělky, takže je těžko odhadnout. Někdo platí třeba 3USD za signup, někdo jen za zobrazení, někdo zas proklik v tom popunderu.

Takže kdybychom byli skromní, řekněme že za měsíc ten web dokáže vydělat 40 000 Kč bez větších obtíží.

Samozřejmě vařím z vody, mám jen kusé čísla z Toplist.cz a zkušenosti z internetové reklamy, bylo by optimální aby dotyčný předložil podrobné výpisy z účtu etargetu a optimálně samozřejmě i z popunder reklamy. Jisté je, že to nejsou částky, které by se daly nazvat "drobné na pivo" pokud dotyčný nevlastní hospodu :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Adamek za příspěvky (celkem 6):
Josef.Ulehla, Katerina.Marketa.Matouskova, Jiri.Kaderavek, Martin.Svadlenka, Dalibor.Zahora, V__
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“