Předvolební slib kandidáta
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Předvolební slib kandidáta
*tlesk* Jana má pravdu, moc hezky řečeno.
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Jiri Vontroba
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 948
- Registrován: 23 čer 2009, 18:53
- Profese: podnikatel
- Bydliště: Karviná
- Dal poděkování: 1981 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Předvolební slib kandidáta
Rovněž tleskám. Lépe to napsat nešlo.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
-
Michal.Zdrazil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1016
- Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
- Profese: Grafik
- Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
- Dostal poděkování: 4 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Předvolební slib kandidáta
Tak to je moc pěkné, to se mi líbí
Vert
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Předvolební slib kandidáta
Také s Janou v mnohém souhlasím. Jen chci podotknout, že pod pojmem oficiální názory jsem nemyslel názory předsednictva nebo republikového výboru, ale názor většiny členské základny. Kromě tohoto slibu se totiž angažuji také v prosazování elektronického vnitrostranického referenda.
Jde mi o to, abychom nebyli označeni za "pytel blech", podobně jako Zelení. Ještě před jejich rozštěpením byl Bursík váhavě pro radar, Stropnický kategoricky proti. Pokud se dostanou naši zástupci do Sněmovny, většinu veřejnosti nezajímají "ty internety"
ale třeba náš postoj k důchodové reformě, k poplatkům u lékaře, k jaderné energetice atd. Jednou budeme nuceni se i k těmto tématům jako strana vyjádřit. Pokládal bych za nešťastné voličům lakonicky sdělit, že jako celek na to nemáme jednotný názor a každý náš poslanec bude hlasovat podle svého osobního postoje. Pak se staneme tím "pytlem blech" a volit nás bude jen úzká skupina voličů.
Jde mi o to, abychom nebyli označeni za "pytel blech", podobně jako Zelení. Ještě před jejich rozštěpením byl Bursík váhavě pro radar, Stropnický kategoricky proti. Pokud se dostanou naši zástupci do Sněmovny, většinu veřejnosti nezajímají "ty internety"
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Předvolební slib kandidáta
Leč tak je strana vytvořena a prezentována. Máme svá témata a jasné cíle.
Tím jen zaobaleně chceš, abychom se přihlásili k nějaké ideologii či jiné straně - tomu se kategoricky bráním.
Tím jen zaobaleně chceš, abychom se přihlásili k nějaké ideologii či jiné straně - tomu se kategoricky bráním.
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Předvolební slib kandidáta
Omlouvám se, ale pokud bude opravdu požadavek hlasovat podle jednotného názoru vzešlého z elektronického referenda členů a to i o otázkách zcela se netýkajících našeho programu, nejsem si jistá, zda bych vůbec chtěla být za takovou stranu v parlamentu.
Stačí mi téma vojenského radaru v Brdech - mnoho z nás na toto má jasný a kategorický názor. Část ten, že radar určitě ano, část ten, že radar určitě ne. Představa, že se udělá hlasování na fóru, vyjde 60:50 a potom budou všichni poslanci hájit "oficiální" názor, mi přijde děsivá. Zvláště otázky novinářů typu: "V minulosti jste spolupracoval s aktivitou Stop základnám, co se změnilo, že nyní hlasujete pro?" mohou být horší než to, že 6 poslanců bude hlasovat pro radar a 5 proti.
To už mi přijde lepší to, že poslanci budou povinně hájit názor RV nebo odstoupí. Co se stane, když z těch 60 někdo 6 lidí přesvědčí, že radar raději ne a bude to potom 54:55? Nebo naopak se přidá 11 lidí, kteří radar nechtějí? Všichni poslanci pojednou "otočí"?
Samozřejmě je správné, aby téma prošla skupina lidí, zjistila vše relevantní a seznámila ostatní s výsledky a možnostmi. Je dobře, pokud poslanci přihlédnou i k názorům členů. A je dobře, když se poslanci domluví a budou hlasovat jednotně. Ale strana by to neměla vynucovat. ČPS se profiluje, že není ani vlevo ani vpravo. Klidně se poté můžou někteří poslanci profilovat jako "praví" někteří jako "leví" - a hlasovat konzistentně se svým svědomím. A je dobře, když se předem domluvíme a nebudeme se v tomto hádat - ať neskončíme právě jako zelení, kteří se nerozhádali na "zelené" problematice, ale na pravici x levici. Naopak, u nás by na kandidátce měli být lidi v těchto otázkách nastřídačku - a lidem dát jasně vědět, kdo je kdo - ať rozhodují preferenční hlasy.
Stačí mi téma vojenského radaru v Brdech - mnoho z nás na toto má jasný a kategorický názor. Část ten, že radar určitě ano, část ten, že radar určitě ne. Představa, že se udělá hlasování na fóru, vyjde 60:50 a potom budou všichni poslanci hájit "oficiální" názor, mi přijde děsivá. Zvláště otázky novinářů typu: "V minulosti jste spolupracoval s aktivitou Stop základnám, co se změnilo, že nyní hlasujete pro?" mohou být horší než to, že 6 poslanců bude hlasovat pro radar a 5 proti.
To už mi přijde lepší to, že poslanci budou povinně hájit názor RV nebo odstoupí. Co se stane, když z těch 60 někdo 6 lidí přesvědčí, že radar raději ne a bude to potom 54:55? Nebo naopak se přidá 11 lidí, kteří radar nechtějí? Všichni poslanci pojednou "otočí"?
Samozřejmě je správné, aby téma prošla skupina lidí, zjistila vše relevantní a seznámila ostatní s výsledky a možnostmi. Je dobře, pokud poslanci přihlédnou i k názorům členů. A je dobře, když se poslanci domluví a budou hlasovat jednotně. Ale strana by to neměla vynucovat. ČPS se profiluje, že není ani vlevo ani vpravo. Klidně se poté můžou někteří poslanci profilovat jako "praví" někteří jako "leví" - a hlasovat konzistentně se svým svědomím. A je dobře, když se předem domluvíme a nebudeme se v tomto hádat - ať neskončíme právě jako zelení, kteří se nerozhádali na "zelené" problematice, ale na pravici x levici. Naopak, u nás by na kandidátce měli být lidi v těchto otázkách nastřídačku - a lidem dát jasně vědět, kdo je kdo - ať rozhodují preferenční hlasy.
- Jiri.Demel
- Republikový výbor
- Příspěvky: 1414
- Registrován: 23 dub 2009, 16:01
- Profese: IT manager
- Bydliště: Příbor
- Dal poděkování: 282 poděkování
- Dostal poděkování: 773 poděkování
Re: Předvolební slib kandidáta
[/quote]Možná je můj protest jenom proto, že sliby beru velmi závazně a vážně - z vágních slibů jsem již vyrostla.
Toto je přesně ten výplod , který měl vyznít jako odpověď pro Petra.
Jen ještě dodám,že dané sliby beru nejen vážně a i závazně ,ale jsem i velice zásadový člověk.
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Re: Předvolební slib kandidáta
Samozřejmě máš pravdu. Pokud bychom chtěli vynucovat hlasování našich poslanců, musel by být názor členů alespoň 75:25, jinak bych nic nevynucoval. V některých věcech, které jsou více osobního charakteru než politického (trestnost od 14ti, potraty, atd.) by se měli poslanci rozhodovat úplně sami.
Ono přinucení posalnců má ale své důvody - můžeme něco, co se nám úplně nezamlouvá, ale nejsme zásadně proti, odhlasovat výměnou za podporu našeho programu. Třeba jemné naladění daňového systému.
Ono přinucení posalnců má ale své důvody - můžeme něco, co se nám úplně nezamlouvá, ale nejsme zásadně proti, odhlasovat výměnou za podporu našeho programu. Třeba jemné naladění daňového systému.
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Předvolební slib kandidáta
Kamile, ale to se mohou dohodnout poslanci? Bez lidské dohody nejde nic. Dobře to víme. Hraní si na sliby, přísahy, závazky a tak to jen zkomplikuje.
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Petr.Kapounek
- Člen strany nezařazený do KS
- Příspěvky: 1681
- Registrován: 13 črc 2009, 23:30
- Profese: manažer, zastupitel
- Bydliště: Prostějov
- Dal poděkování: 687 poděkování
- Dostal poděkování: 1263 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Předvolební slib kandidáta
Přesně tak. Není potřeba někoho nutit, Prostě před uzavřením konkrétní dohody se zjistí jakou podporu má u našich poslanců a tím číslem se můžeme ohánět...
zastupitel města Prostějova, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany
, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsy
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany
, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsymail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725