Já asi neumím věci pořádně vysvětlovatKamil Horky píše:Tak nějak jsem se to snažil Petrovi vysvětlit. Osobně jsem přemýšlel o slibu, kterým by se poslanec zavázal plnit náš program, jak to navrhoval Václav. Ovšem aby to mělo smysl, musela by to být smlouva mezi stranou a kandidátem, podepsaná v době sestavování kandidátek. Musel by to ale řešit právník a jediné, čeho bychom mohli dosáhnout, je jěkaká finanční kompenzace za neplnění smlouvy.
Abych to k něčemu přirovanl ... pamatujete se na Kalvodu a jeho neexistující titul JUDr, že? Byl členem vlády a nikdo ho zatím nenapadal a nenutil odstoupit. Jenže on jednoho dne sám přišel a řekl "Používal jsem falešný titul, odstupuji ze všech funkcí." A odešel. Kolik našich politiků tohle dokázalo? A my bychom teď slíbili, každý za sebe, že když budeme zvoleni, budeme se takto čestně chovat. Ještě žádný kandidát nikdy neslíbil, že když se se stranou ideově rozejde, že se vzdá mandátu. Vždyť co už jsme těch přeběhlíků a "pátých kolon" zažili.