Piráti a Prague Pride 2013

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Pracovni skupina Rovnopravnost, Resortni tym Lidska prava

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k bodu Rovnoprávnost.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Prague Pride

Příspěvek od Roman.Kucera »

Taky mám dva internety ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Tobias.Esner
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Helca
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 206
Registrován: 27 čer 2013, 16:47
Profese: právnička a redaktorka
Dal poděkování: 150 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: Piráti a Prague Pride

Příspěvek od Helca »

njn, tak si to holt mysli no, co s tebou
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Prague Pride

Příspěvek od Vaclav.Malek »

dyt je to úplně jedno kdo co je... důležité je co píší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 2):
Michal.Ketner, V__
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Prague Pride

Příspěvek od Roman.Kucera »

Akarienta píše: Proto by mne jako vašeho potenciálního voliče zajímal váš plán, jak chcete tyto změny prosadit. Jinak to beru jako plácání do vzduchu (ač pohádka je to pěkná a její realizace by se mi líbila). Nemyslím to nijak zle. Je pro vás tak těžké se přestat vykrucovat a odpovědět na otázku?
Bez vykrucování, když děvčata jinak nedají.
Budeme sedět v parlamentu a schvalovat zákony, také je budeme navrhovat, získávat pro ně podporu a diskutovat o nich.
Myslím, že se v tomhle nelišíme od žádné jiné strany a rovnoprávnost se tímto neliší od žádných jiných zákonů. Jen předem ve svém programu dáváme veřejně závazek, že to budeme prosazovat srovna tímto směrem, nikoliv směrem opačným.

Stačí?
Nebo mám napsat, že řeknu tady Pepovi, co sedí ve vedlejší lavici, že když dobře zahlasuje, dám mu kousnout svačiny? To můžu slíbit až budu vědět, co má Pepa rád a kde bude sedět, aby tam třeba neseděla Eva.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Helca
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 206
Registrován: 27 čer 2013, 16:47
Profese: právnička a redaktorka
Dal poděkování: 150 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: Piráti a Prague Pride

Příspěvek od Helca »

Roman Kucera píše:
Akarienta píše: Proto by mne jako vašeho potenciálního voliče zajímal váš plán, jak chcete tyto změny prosadit. Jinak to beru jako plácání do vzduchu (ač pohádka je to pěkná a její realizace by se mi líbila). Nemyslím to nijak zle. Je pro vás tak těžké se přestat vykrucovat a odpovědět na otázku?
Bez vykrucování, když děvčata jinak nedají.
Budeme sedět v parlamentu a schvalovat zákony, také je budeme navrhovat, získávat pro ně podporu a diskutovat o nich.
Myslím, že se v tomhle nelišíme od žádné jiné strany a rovnoprávnost se tímto neliší od žádných jiných zákonů. Jen předem ve svém programu dáváme veřejně závazek, že to budeme prosazovat srovna tímto směrem, nikoliv směrem opačným.

Stačí?
Nebo mám napsat, že řeknu tady Pepovi, co sedí ve vedlejší lavici, že když dobře zahlasuje, dám mu kousnout svačiny? To můžu slíbit až budu vědět, co má Pepa rád a kde bude sedět, aby tam třeba neseděla Eva.
Vidíš, zrovna v tomhle s Akarientou nesouhlasím. Předvolební sliby stran beru tak, že se strany pokusí o splnění v případě, že se dostanou do sněmovny. A v případě, že ve sněmovně získají většinu, splní slib stoprocentně.
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Piráti a Prague Pride

Příspěvek od Tobias.Esner »

Helca píše:
Roman Kucera píše:Helča a ta druhá jsou dvě osoby? Nevěřím :-)
no tak ať se někdo ze správců fóra podívá na IP adresy...
IP adresy? s dobrým prográmkem? jedno připojení na wifi, druhý na mobil... jéééj, takovej argument IT lidem...
Helca
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 206
Registrován: 27 čer 2013, 16:47
Profese: právnička a redaktorka
Dal poděkování: 150 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: Piráti a Prague Pride

Příspěvek od Helca »

Tobias Esner píše:
Helca píše:
Roman Kucera píše:Helča a ta druhá jsou dvě osoby? Nevěřím :-)
no tak ať se někdo ze správců fóra podívá na IP adresy...
IP adresy? s dobrým prográmkem? jedno připojení na wifi, druhý na mobil... jéééj, takovej argument IT lidem...
Nj, to jsem nevěděla :-)
Akarienta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 18
Registrován: 29 zář 2013, 10:55
Profese: Frontend developer
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: Piráti a Prague Pride

Příspěvek od Akarienta »

Dominika Michailidu píše:Nevím, jestli je adopce dětí homosexuálními páry (jestli mluvíte o tomhle) naše hlavní myšlenka, troufám si říct, že dost lidí, kteří byli u založení strany si to myslet nebude.
Tak, v tom máte samozřejmě pravdu, jenže s tak úzkoprofilovým programem, jaký měli Piráti na začátku, by mohli uspět jen hodně těžko. Je dobře, že se začali zaměřovat i na ostatní oblasti domácí politiky a vzhledem k tomu, že jsou pro svobodu obecně a taky veřejně podporují akce, jako je Prague Pride, předpokládám, že dnes už to k jejich hlavním myšlenkám patří. Nehledě na to, že jsem to i někde četla.
jFerus píše:Nemohu si pomoci, ale to co zde předvádí "registrovaná příznivkyně" je jen politická guerilla v praxi. Mohu se zeptat jaký to má účel? V digitálních médiích to chápu, ale proboha proč zde? Není to neefektivní?!
No rozhodně ne takový, jaký si myslíte :) Nemám potřebu vás někde špinit v médiích, protože by mi to k ničemu nebylo. Chtěla jsem pouze jako občan podat podnět k zamyšlení svým potenciálním politickým zástupcům. Protože pokud se budou dál chovat jako malé děti, potenciální zůstanou. A ne jen pro mě. Byla to dobrá rada, nic víc.
Roman Kucera píše:Helča a ta druhá jsou dvě osoby? Nevěřím :-)
To bylo velmi duchaplné pane Kučero. Nevím, proč si dáváte tak záležet na tom, ať žádný váš příspěvek neobsahuje žádnou informaci. Proč si dáváte tak záležet na jejich svobodě, když s nimi pak stejně neumíte nakládat? To je jako házet perly sviním.
Roman Kucera píše:Taky mám dva internety ;-)
A já mít doma dva litry koberce a mluvit jako správná čecha ;)
Roman Kucera píše:Budeme sedět v parlamentu a schvalovat zákony, také je budeme navrhovat, získávat pro ně podporu a diskutovat o nich.
Myslím, že se v tomhle nelišíme od žádné jiné strany a rovnoprávnost se tímto neliší od žádných jiných zákonů. Jen předem ve svém programu dáváme veřejně závazek, že to budeme prosazovat srovna tímto směrem, nikoliv směrem opačným.

Stačí?
Nebo mám napsat, že řeknu tady Pepovi, co sedí ve vedlejší lavici, že když dobře zahlasuje, dám mu kousnout svačiny? To můžu slíbit až budu vědět, co má Pepa rád a kde bude sedět, aby tam třeba neseděla Eva.
Pane Kučero, toto je přesně ten důvod, proč nemůže být politikem každý BFU, ale jen někdo, kdo umí jednat s lidmi a např. odpovídat na sebestupidnější dotazy, což vy tedy rozhodně nejste, vzhledem k tomu, že neumíte vést ani seriózní debatu. Nic ve zlém.
Tobias Esner píše:IP adresy? s dobrým prográmkem? jedno připojení na wifi, druhý na mobil... jéééj, takovej argument IT lidem...
Pane Esnere, děláte ze sebe ještě většího vola, než jste udělal s tím zákonem o osvojení (na reakci mimochodem čekám doteď). Jen těžko lze uvěřit, že jste "náš" a ještě "od fochu". Trackovatelnost IP adres vám evidentně nic neříká, jinak byste si uměl docela rychle zjistit, z čí IP adresy kdo píše a kde přibližně se nachází - a zda náhodou nepíše přes nějakou proxynu. Pokud chcete svou neschopnost vyvrátit, pošlete mi e-mail z IP adresy, která patří univerzitní síti CUNI (samozřejmě pokud do ní nemáte legitimní přístup, jinak to docela postrádá smysl) a pak uznám, že bych teoreticky mohla být Helca. Bez větších problému by se vám také, troufám si tvrdit, podařilo přes univerzitu zjistit moji totožnost v případě jakýchkoliv pochybností o původu mých příspěvků. Odkud píše Hleca opravdu netuším, ale dost pochybuji o tom, že by používala natolik dobrý anonymizér, aby se to skutečně nedalo dohledat.
Na druhou stranu, pokud se většina Pirátů považuje za natolik velké IT odborníky, že mohou na tomto fóru plácat nesmysly pod falešným jménem a být arogantní (nejen) na své voliče pod rouškou anonymity, pak chápu, proč to tady vypadá tak, jak vypadá :)

Svým jednáním a vyjadřováním se stavíte na úroveň takových stran, jako je např. DSSS, což mi přijde poněkud škoda, nemyslíte? Nebo si opravdu natolik věříte, že více voličů nepotřebujete? O tom tedy dost pochybuji. Politik by měl zastávat veřejný zájem a podle toho by měl také vystupovat na veřejnosti a jednat s lidmi - ne se chovat jako máslo. Už jen proto, že v takovém případě nereprezentuje pouze sebe a svou stranu, ale také lidi, kteří mu svěřili důvěru a dali mu svůj hlas. Jste tady pro lidi, ne pro sebe. Pokud nejste ochotni tuto myšlenku akceptovat, neměli jste se hrnout do politiky. Pokud nejste natolik duševně vyzrálí, abyste to pochopili, nemáte v politice co dělat. I kdyby vám tu psali lidi sebevětší nesmysly a tupé příspěvky, nesmíte se nechat vyvést z konceptu a trpělivě vysvětlovat a odpovídat, nikoliv chovat se arogantně. Nejste v hospodě, ale na svém oficiálním fóru, které čtou vaši potenciální voliči. Tak si to uvědomte, než bude pozdě - protože k seriózní straně máte opravdu ještě hodně daleko.
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Piráti a Prague Pride

Příspěvek od Homo.Pyratus »

ty posledni dva odstavce se mi moc libi.-)
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Prague Pride

Příspěvek od Vaclav.Malek »

hm.
Zamčeno

Zpět na „Rovnoprávnost“