Volební kampaň - budeme žádat podporu ze zahraničí?

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Volební kampaň - budeme žádat podporu ze zahraničí?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Vzhledem k tomu, že volební kampaň bude rychlá a bude nejspíš potřeba každá volná ruka, možná bychom měli požádat Piráty z blízkého zahraničí o pomoc. Němci momentálně žijou vlastní volební kampaní, ale ta by 22.9. měla skončit a pak by teoreticky mohli být volní (čili mají spoustu času před našimi říjnovými volbami nám pomoct :D). Přišlo by mi poměrně nadějné, že se hecnou, když my teď pomůžeme jim. Jistý potenciál se taky může skrývat v Rakušanech, Polácích nebo Slovácích.

Kampaň v Bavorském Norimberku je výborná, ale možná bychom měli uspořádat ještě nějakou menší misi do Saska (Drážďany, Saská Kamenice, možná Lipsko).

Btw. 30.8. až 1.9. bude v Drážďanech konference Pirátů 3 zemí, což by mohlo být relativně užitečné pro organizování spolupráce se Sasy a Poláky.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Volební kampaň - budeme žádat podporu ze zahraničí?

Příspěvek od anonym72078 »

Souhlasim. Nebudeme kvuli tomu prepracovavat dlouhodoby plan, jak jsem psal tady, to nedava smysl. Ale timhle jsem se zacal samozrejme uz zabyvat.
  1. Nahodim wiki stranku s informacemi (ubytovani, cestovne, kdy, kdo, kam, ke komu);
  2. dam informaci mladym Piratum na konferenci ve Svedsku, ceska bunka se prave vytvari;
  3. budu muset dat dohromady schopne organizatory z kraju, kteri povedou kampan a postaraji se o dobrovolniky-hosty - bude potreba vymyslet, jak je zapojit;
  4. misi do Saska muzes Mikulasi usporadat, pokud se Ti tam nekoho povede dostat;
  5. PP3 konferenci musime medialne vyuzit pro nakopnuti naseho obrazu moderni, mezinarodni komunity.
Analyza moznosti zahr. Piratu
  • Nemci by se meli zucastnit predevsim v Karlovarskem, Usteckem a Plzenskem kraji.
  • S Belgicany mam velmi dobry kontakt, uvidime ale jak se to bude kryt s volbami v Lucembursku, ktere jsou take cca v rijnu.
  • Polaci maji senatni dovolbu v zari, ktera pro ne bude primarni, ale kontaktuji je - nejradeji by meli jet do Prahy/na sever republiky;
  • Rakusane by se mohli zucastnit - logicky v Jihoceskem, Jihomoravskem a na Vysocine.
  • Nekolik Slovenskych Piratu zije v Praze, dalsi muzeme kontaktovat jako zbytek pir. komunity.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 3):
Janek.Wagner, Filip.Krska, V__
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3525
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Volební kampaň - budeme žádat podporu ze zahraničí?

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Nevím, zda je to zde správné místo, ale jsem schopen přijmout Poláky do Varnsdorfu. Maj to za rohem, já jsem tu reálně sám, nabídnu ubytování a umím Polsky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, anonym72078
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební kampaň - budeme žádat podporu ze zahraničí?

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Rozhodně souhlasím také.

Napíši zahraničním Pirátům informační zprávu - hlavně je seznámit s naší volební situací, popř. aby si již vyhradili někdy na přelomu září a října čas na naši maličkost. Zamlouval se mi i lucemburský nápad s tweetováním a unifikovaným hashtagem. Osobně bych byla pro jednoduchost ve stylu #volby a #Piráti, s tím, že samotný post samozřejmě bude napsán v rodném jazyce daného Piráta. Budou-li pak hashtagy dostatečně "trendovat", mohli bychom si touto mezinárodní podporou získat v českých médiích pozornost (i sebemenší se počítá). Doplnila bych i prosbu o sdílení obrázků naší memetické kampaně s odkazem na stranický facebook, kde je lze asi nalézt v míře nejhojnější - lidi jsou propojení neskutečným způsobem a my se k nim můžeme skrz tuto (sociální) síť dostat i cestami na první pohled klikatými. :)
Co vy na to? V podstatě teď hovořím o dopisu s žádostí o pomoc s online kampaní; s offline počítám také, ale to se před výzvami nejdříve musí zorganizovat (v krajích).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Filip.Krska, anonym72078

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“