Řešení problému s bankovním účtem PPI

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet, vede transparetní účetnictví, dohlíží na toky peněz ve straně, sestavuje účetní uzávěrku, spolupracuje s finančním auditorem a zpracovává výroční finanční zprávu.

Moderátoři: Kancelar strany, Financni tym

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro diskuse související s finančním týmem, např. náměty a připomínky k jeho činnosti, u kterých předpokládáte delší diskusi. Na každý podnět založte nové téma.
  • Oznámení a dotazy prosím vkládejte do podatelny
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • Moderování tohoto fóra provádí výhradně vedoucí finančního týmu, nebo jím pověřený spolupracovník.
  • Po vyřešení nebo vyčerpání diskuse se po několika dnech téma zamyká. O opětovné odemknutí můžete požádat soukromou zprávou.
Pro proplacení financí si podejte žádost, jiné podněty podávejte do podatelny, ale napřed zkuste, jestli na to není návod.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Řešení problému s bankovním účtem PPI

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Stále jsme majiteli transparentního účtu https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2700074034, na kterém je uložen přebytek z pořádání konference PPI v roce 2012. Tyto peníze byly vybrány z účastnických poplatků a přislíbili jsme, že je vrátíme PPI, až bude mít transparentní účet. Řešení je nasnadě, nyní můžeme tento účet převést na PPI (případně PPI Headquarters, které má právní osobnost), když je Vojtěch Pikal spolupředseda PPI. Prosím vyjádřete se, ať se toho zbavíme co nejrychleji. Co se týče účtu https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2600053340, tam jsme se myslím usnesli na tom, že ho zrušíme, jakmile uplyne 6 měsíců, což už se stalo OFFTOPICJežiš to to letí! Je to možné udělat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, Tomas.Vymazal

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34623
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31580 poděkování
Dostal poděkování: 25700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení problému s bankovním účtem PPI

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jakub Michalek píše:Stále jsme majiteli transparentního účtu https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2700074034, na kterém je uložen přebytek z pořádání konference PPI v roce 2012. Tyto peníze byly vybrány z účastnických poplatků a přislíbili jsme, že je vrátíme PPI, až bude mít transparentní účet. Řešení je nasnadě, nyní můžeme tento účet převést na PPI (případně PPI Headquarters, které má právní osobnost), když je Vojtěch Pikal spolupředseda PPI. Prosím vyjádřete se, ať se toho zbavíme co nejrychleji. Co se týče účtu https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2600053340, tam jsme se myslím usnesli na tom, že ho zrušíme, jakmile uplyne 6 měsíců, což už se stalo OFFTOPICJežiš to to letí! Je to možné udělat?
Jestli lze účet převést na někoho jiného si nejsem jistý, zeptám se ve FIO. Ovšem souhlasím, že bychom ty peníze měli už dát PPI.

Co se týká toho druhého účtu, to je FIO konto, ten jediný úročený a tam bych měl podle úkolu, uloženého mi RP, převést michálkopeníze. http://www.pirati.cz/rp/rp_10_2013#ukoly_pro_odbory
Tak jak? :? Podle mě je blbost ho teď rušit a před koncem roku znovu zakládat. Založit ho sice mohu já přes internetbanking, ale udělat z něj transparentní musí náš statutární zástupce osobně na pobočce. A peníze nežere, naopak pár haléřů vynáší. :)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení problému s bankovním účtem PPI

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Máme čtyři účty, já bych z nich rád udělal dva - peníze od státu a peníze nastřádané členy. Spořící účet můžeme nechat na veřejné peníze, kde to má smysl, protože tam bude asi relevantní částka. Operace pak mohou probíhat přes hlavní účet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, Mikulas.Ferjencik

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení problému s bankovním účtem PPI

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Jelikoz mam rest s navstevou fio, jsem stale opravnen to udelat, pokud se tak rozhodne RP popr. FO.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34623
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31580 poděkování
Dostal poděkování: 25700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení problému s bankovním účtem PPI

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vydržte do konce týdne, navštívím FIO a poptám se, jak to s těmi FIO konty je. Kdo je může zakládat, kolik jich lze založit, kdo je oprávněn je přepnout na transparentní.

Už několikrát se tu totiž objevil fundraising a vždycky se to dělalo přes variabilní symboly a vždycky v tom byl dost zmatek. Naopak senátor Michálek měl účet zvlášť a bylo to krásně přehledné. Už tu také byly nápady na pirátský kickstarter, což je v podstatě fundraising s tím, že když se nevybere dost, tak se dary vrátí. Jestli by se to ale mělo používat ve větším měřítku, nechtějte po mě, abych všechny kampaně hlídal na jediném účtu a nedělal by to tak žádný budoucí šéf FO. OFFTOPICKdyž mám tisíc věcí padesáti druhů, tak je roztřídím do 50 krabic a nedám je do jedné obrovské, kde se v tom nikdo nevyzná.

Ony totiž budou v roce 2014 dokonce i volby do několika obvodů Senátu a jestli budeme uvažovat o vlastních nebo společných kandidátech, bude třeba vybrat minimálně na kauce (20000 Kč) a tam by se forma kickstarteru náramně hodila. Ale ten bordel, jaký byl s dary pro Lenku a Patrika už fakt nikdy více. :evil: Moje představa je, že by se na kickstartery používala právě FIO konta, kde je alespoň nějaký úrok. U dlouhodobě ležících peněz mi to připadá vhodnější. Ovšem nevím, jestli jich můžeme mít třeba 10 k jednomu běžnému účtu a na to se právě chci ve FIO zeptat. Pokud by to šlo, tak je opravdu možné všechny další běžné účty zrušit a používat jeden hlavní a k němu FIO konta pro konkrétní kampaně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení problému s bankovním účtem PPI

Příspěvek od Vaclav.Malek »

co bylo u VS nepřehledné? Mě by jako vedoucímu FO stačil 1 účet ;)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34623
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31580 poděkování
Dostal poděkování: 25700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení problému s bankovním účtem PPI

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav Malek píše:co bylo u VS nepřehledné? Mě by jako vedoucímu FO stačil 1 účet ;)
Tak si to pojď dělat. :twisted: Nepřehledné je třeba to, že někdo napíše do poznámky "Patrik Doležal do senátu" a VS napíše 130600 (členské příspěvky), nebo klidně i 902723587 a pak to dávej dohromady.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení problému s bankovním účtem PPI

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Petr Vileta píše:
Vaclav Malek píše:co bylo u VS nepřehledné? Mě by jako vedoucímu FO stačil 1 účet ;)
Tak si to pojď dělat. :twisted: Nepřehledné je třeba to, že někdo napíše do poznámky "Patrik Doležal do senátu" a VS napíše 130600 (členské příspěvky), nebo klidně i 902723587 a pak to dávej dohromady.
no co ... tak buď budeš mít cvičené opičky, které to udělají, nebo to uděláš pro lidi ještě jasnější (neb si patrně někde udělal chybu ve vysvětlování) a nebo se na ně vykašleš a započteš to podle VS :)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34623
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31580 poděkování
Dostal poděkování: 25700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení problému s bankovním účtem PPI

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav Malek píše:no co ... tak buď budeš mít cvičené opičky, které to udělají, nebo to uděláš pro lidi ještě jasnější (neb si patrně někde udělal chybu ve vysvětlování) a nebo se na ně vykašleš a započteš to podle VS :)
A nebo to udělám jako Ivan :twisted: 20 samostatných transparentních účtu s pár desítkami položek za rok je pro normálního smrtelníka vždycky přehlednější, než jeden transparentní účet se stovkami až tisíci položek za rok. Když chceš něco schovat, zahrabej to do velké hromady. :) OFFTOPICViz třeba Klausova amnestie ;) Když někdo splete číslo účtu, tak to buď snadněji najdu, nebo takový účet vůbec neexistuje a peníze mu banka vrátí. Ale když splete VS, tak je v tom bordel a spousta lidí protestovala, že to přece poslali na TOTO, ale já to zaúčtoval na TAMTO. Nebudu se s nimi dohadovat a věčně opravovat účtování.

Seznam účtů máme zveřejněný http://www.pirati.cz/fo/seznam_uctu

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení problému s bankovním účtem PPI

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Pro mě vždycky bude přehlednější 1 účet s milionem položek než milion účtů s jednou položkou...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Jakub.Michalek
Odpovědět

Zpět na „Finanční tým“