Pozornosti hodné články
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pozornosti hodné články
TECHNOLOGICKÉ FIRMY BY MĚLY PLATIT DANĚ Z DAT, KTERÁ O NÁS SBÍRAJÍ
https://www.respekt.cz/denni-menu/techn ... as-sbiraji
(popravdě, dávám to sem jen proto, že jako nové typy daní, tak i ochrana osobních dat jsou pirátské téma... nevím sám, co si o tom myslet)
https://www.respekt.cz/denni-menu/techn ... as-sbiraji
(popravdě, dávám to sem jen proto, že jako nové typy daní, tak i ochrana osobních dat jsou pirátské téma... nevím sám, co si o tom myslet)
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
- Ales.Sura
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2095
- Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
- Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
- Bydliště: Praha 7, Bubeneč
- Dal poděkování: 1952 poděkování
- Dostal poděkování: 3102 poděkování
Re: Pozornosti hodné články
Mnichov se má z Linuxu vrátit plně na Windows do roku 2020. Škoda. Do tohoto projektu jsem vkládal velké naděje.
https://www.theregister.co.uk/2017/11/1 ... dows_2020/
Opět se ukázaly moje "věštecké" schopnosti. Dlouhodobě tvrdím, že cílem autonomního řízení je, že ve finále lidi už auta nebudou moci vlastnit. Budou si je pouze pronajímat - tedy ti co na to budou mít, což zdaleka nebudou všichni. Navíc auta budou non-stop sledovaná, odposlouchávaná a monitorovaná (samozřejmě v zájmu naší bezpečnosti). Vítejte v novodobé dystopii.
Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek
Více na: https://connect.zive.cz/clanky/do-20-le ... fault.aspx
Takhle programují šílenci: Atom od GitHubu se naučil editaci kódu více lidmi v reálném čase
Více na: https://www.zive.cz/clanky/takhle-progr ... fault.aspx
https://www.lupa.cz/clanky/mnichov-se-v ... op-v-cine/Mnichov se od Linuxu a open source opět vrátí k Windows. Rozhodla o tom tamní koalice a posvětit to ještě musí rada města (což se nejspíše stane). Mnichov měl sloužit jako ukázka toho, jak migrovat na Linux a LibreOffice, akce se ale pořádně nedotáhla. Řada systémů stále běžela na Microsoftu. The Register zmiňuje, že software veřejné správy většinou nebyl na Linux dostupný nebo že uživatelé nebyli spokojení. Mnichov si vyvíjel vlastní distribuci nazvanou LiMux.
https://www.theregister.co.uk/2017/11/1 ... dows_2020/
Opět se ukázaly moje "věštecké" schopnosti. Dlouhodobě tvrdím, že cílem autonomního řízení je, že ve finále lidi už auta nebudou moci vlastnit. Budou si je pouze pronajímat - tedy ti co na to budou mít, což zdaleka nebudou všichni. Navíc auta budou non-stop sledovaná, odposlouchávaná a monitorovaná (samozřejmě v zájmu naší bezpečnosti). Vítejte v novodobé dystopii.
Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek
Více na: https://connect.zive.cz/clanky/do-20-le ... fault.aspx
Takhle programují šílenci: Atom od GitHubu se naučil editaci kódu více lidmi v reálném čase
Více na: https://www.zive.cz/clanky/takhle-progr ... fault.aspx
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
- klivan
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1225
- Registrován: 29 zář 2017, 21:17
- Profese: lékař
- Bydliště: Litoměřice
- Dal poděkování: 472 poděkování
- Dostal poděkování: 769 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pozornosti hodné články
Proruské servery ničí Česko. Babišovi pomohly vyhrát volby. Co s nimi jako premiér udělá?
že by až takhle?
https://nazory.aktualne.cz/komentare/pr ... 1510936242
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/chtej ... 1472928025
ČEŠI vypískali Babiše.+ výzva studentů
http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/ ... pokracuji/
okamura
https://stars24.cz/zpravy/politika/756- ... uti-hlavou
že by až takhle?
https://nazory.aktualne.cz/komentare/pr ... 1510936242
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/chtej ... 1472928025
ČEŠI vypískali Babiše.+ výzva studentů
http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/ ... pokracuji/
okamura
https://stars24.cz/zpravy/politika/756- ... uti-hlavou
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Will Rogers
-
Návštěvník
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Pozornosti hodné články
E-recept umí velké kulové za velký balík peněz.
https://www.novinky.cz/domaci/455286-le ... neumi.html
https://www.novinky.cz/domaci/455286-le ... neumi.html
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pozornosti hodné články
Sociální sítě jsou jako heroin. Zvyšují riziko sebevražd a dělají z lidí počítače, varují vědci
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/socia ... f6b220ee8/
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/socia ... f6b220ee8/
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Долой царя!
-
Návštěvník
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Pozornosti hodné články
EU chystá nový blokovací nástroj. Podle nových pravidel mohou instituce zajišťující ochranu zákazníka nařídit zablokování webové stránky bez projednání soudem.
https://www.lupa.cz/clanky/pokusy-o-por ... -internetu
https://juliareda.eu/2017/11/eu-website-blocking/
Co na to Piráti v ČR? Jak se postaví k roli zástupkyně za ČSSD?
https://www.lupa.cz/clanky/pokusy-o-por ... -internetu
https://juliareda.eu/2017/11/eu-website-blocking/
Co na to Piráti v ČR? Jak se postaví k roli zástupkyně za ČSSD?
- klivan
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1225
- Registrován: 29 zář 2017, 21:17
- Profese: lékař
- Bydliště: Litoměřice
- Dal poděkování: 472 poděkování
- Dostal poděkování: 769 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pozornosti hodné články
omlouvám se, chtěl jsem dát příspěvek protikuřáckému zákonu.
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Will Rogers
-
Návštěvník
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Pozornosti hodné články
Další podrobnosti k blokování ve jménu "ochrany spotřebitele".Návštěvník píše:EU chystá nový blokovací nástroj. Podle nových pravidel mohou instituce zajišťující ochranu zákazníka nařídit zablokování webové stránky bez projednání soudem.
https://www.lupa.cz/clanky/pokusy-o-por ... -internetu
https://juliareda.eu/2017/11/eu-website-blocking/
Co na to Piráti v ČR? Jak se postaví k roli zástupkyně za ČSSD?
https://www.lupa.cz/clanky/na-obzoru-je ... trebitele/
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pozornosti hodné články
EET: Proč se nezvýší výběr daní z příjmu
http://neviditelnypes.lidovky.cz/eet-pr ... nomika_wag
http://neviditelnypes.lidovky.cz/eet-pr ... nomika_wag
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
Idaho
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 448
- Registrován: 06 lis 2012, 15:02
- Profese: právník
- Dal poděkování: 64 poděkování
- Dostal poděkování: 723 poděkování
Re: Pozornosti hodné články
Toto je opravdu vážná věc
https://www.novinky.cz/domaci/455547-mi ... obilu.html
jestli nechal osobu z vazby telefonovat, tak je to věc silně přes čáru. Ustanovení § 13a zákona o výkonu vazby:
§ 13a
Užívání telefonu
(1) Obviněný, u něhož není důvodem vazby obava, že bude mařit objasňování skutečností závažných pro trestní stíhání,3) má právo na použití telefonu ke kontaktu s osobou blízkou v době vymezené vnitřním řádem vazební věznice; toto právo lze omezit pouze v odůvodněných případech, zejména je-li to nutné k ochraně bezpečnosti nebo práv jiných osob.
(2) Ze závažného důvodu lze obviněnému uvedenému v odstavci 1 povolit použití telefonu ke kontaktu s jinou osobu, než je osoba blízká.
(3) Obviněný má právo na použití telefonu ke kontaktu se svým obhájcem nebo advokátem, který obviněného zastupuje v jiné věci. Nemá-li finanční prostředky, umožní mu věznice první kontakt na své náklady.
(4) Náklady spojené s použitím telefonu hradí obviněný. Obviněný není oprávněn mít u sebe nebo používat ve výkonu vazby telefon nebo jiné komunikační nebo záznamové prostředky, včetně jejich příslušenství a součástí. Jestliže se mu použití telefonu umožní, je povinen použít telefon určený pro tento účel věznicí. U osob ve vydávací nebo předávací vazbě povoluje umožnění použití telefonu příslušný soudce; v rámci předběžné vazby státní zástupce.
(5) Nejde-li o telefonáty s osobou uvedenou v § 13 odst. 3 nebo § 14 odst. 9 nebo § 26 odst. 6, je Vězeňská služba oprávněna seznamovat se formou odposlechu s telefonáty uvedenými v odstavcích 1 a 2 a pořizovat jejich záznam.
https://www.novinky.cz/domaci/455547-mi ... obilu.html
jestli nechal osobu z vazby telefonovat, tak je to věc silně přes čáru. Ustanovení § 13a zákona o výkonu vazby:
§ 13a
Užívání telefonu
(1) Obviněný, u něhož není důvodem vazby obava, že bude mařit objasňování skutečností závažných pro trestní stíhání,3) má právo na použití telefonu ke kontaktu s osobou blízkou v době vymezené vnitřním řádem vazební věznice; toto právo lze omezit pouze v odůvodněných případech, zejména je-li to nutné k ochraně bezpečnosti nebo práv jiných osob.
(2) Ze závažného důvodu lze obviněnému uvedenému v odstavci 1 povolit použití telefonu ke kontaktu s jinou osobu, než je osoba blízká.
(3) Obviněný má právo na použití telefonu ke kontaktu se svým obhájcem nebo advokátem, který obviněného zastupuje v jiné věci. Nemá-li finanční prostředky, umožní mu věznice první kontakt na své náklady.
(4) Náklady spojené s použitím telefonu hradí obviněný. Obviněný není oprávněn mít u sebe nebo používat ve výkonu vazby telefon nebo jiné komunikační nebo záznamové prostředky, včetně jejich příslušenství a součástí. Jestliže se mu použití telefonu umožní, je povinen použít telefon určený pro tento účel věznicí. U osob ve vydávací nebo předávací vazbě povoluje umožnění použití telefonu příslušný soudce; v rámci předběžné vazby státní zástupce.
(5) Nejde-li o telefonáty s osobou uvedenou v § 13 odst. 3 nebo § 14 odst. 9 nebo § 26 odst. 6, je Vězeňská služba oprávněna seznamovat se formou odposlechu s telefonáty uvedenými v odstavcích 1 a 2 a pořizovat jejich záznam.