Koncept systému nahrazujícího phpbb fórum
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Koncept systému nahrazujícího phpbb fórum
když už tu "next ghost" zmiňoval diskuse, jsou i tříděné dle like (idnes, aktuálně), dle příspěvků kde na mne někdo reagoval (idnes)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
- Pavel.Cisar
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Pavel.Cisar
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 215
- Registrován: 02 úno 2012, 02:14
- Profese: IT specialista
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 828 poděkování
- Dostal poděkování: 491 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Koncept systému nahrazujícího phpbb fórum
Pracuji na nástřelu datového modelu, pro začátek alespoň koncepčním neb konkretizace bude vyžadovat nějaké kolektivní posouzení. Trochu se to pozdrželo novými podněty které změnily základní koncepci, takže jsem musel zahodit část již vypracovaného a musím si to v hlavě celé nově přerovnat
Navíc se tomu nemohu věnovat full time. Takže žádný strach, případné mlčení z mé strany neznamená že jsem hodil flintu do žita, jen ještě nemám v ruce něco co bych se nestyděl předložit k posouzení jako (alespoň částečný) design document. Nicméně pokud někdo máte čas a chuť, tak se mnou nenechejte zdržovat a klidně sem valte nápady, představy a potřeby, neb požadavky je nutné shromažďovat průběžně a můžeme se o nich i průběžně bavit.
Díval jsem se i na https://github.com/pirati-cz/platform-revision/wiki, a předem ohlašuji že se mi decentralizaci a šifrování vůbec nechce řešit v základní koncepci, protože to není moje silná stránka (ale mám velice jasnou představu co by to obnášelo a jak moc by nás to zdrželo). Dokonce jsem se snažil i právě toto realizovat, představa byla postavit systém nad Freenetem, ale po čase jsem dospěl k závěru že i když by se to udělat dalo, výsledek by nebyl příliš efektivní (pomalá odezva apod.). Každopádně si to hýčkám jako alternativu pokud by měli lézt tlustý do tenkejch a museli jsme přejít do darknet módu. Souhlasím že by to bylo prima, a rozhodně nechci stát v cestě pokroku, takže pokud se toho někdo chce chopit tady a teď z tohohle úhlu, tak hurá do mě, rád se nechám vést za ručičku. Pokud se nikdo takový nenajde, tak bych to odsunul jako vedlejší problém k pozdějšímu vyřešení bude-li nutnost. Rozhodně beru v potaz škálovatelnost, což je s decentralizací dost blízké, a akceptovatelná úroveň bezpečnosti se dá zajistit i jinak než totálním šifrováním všeho a všude. Mojí prioritou je otevřenost, jednoduchost a efektivita, přesně v uvedeném pořadí, ostatní je na druhé koleji, jediné co zohledňuji je aby jsme si koncepcí zbytečně nezabouchli nějaké významné možnosti pro budoucí potřeby. Každopádně nejsem děd vševěd, takže pokud něco opomenu nebo již opomíjím, tak mě tím račte bacit mezi oči.
Díval jsem se i na https://github.com/pirati-cz/platform-revision/wiki, a předem ohlašuji že se mi decentralizaci a šifrování vůbec nechce řešit v základní koncepci, protože to není moje silná stránka (ale mám velice jasnou představu co by to obnášelo a jak moc by nás to zdrželo). Dokonce jsem se snažil i právě toto realizovat, představa byla postavit systém nad Freenetem, ale po čase jsem dospěl k závěru že i když by se to udělat dalo, výsledek by nebyl příliš efektivní (pomalá odezva apod.). Každopádně si to hýčkám jako alternativu pokud by měli lézt tlustý do tenkejch a museli jsme přejít do darknet módu. Souhlasím že by to bylo prima, a rozhodně nechci stát v cestě pokroku, takže pokud se toho někdo chce chopit tady a teď z tohohle úhlu, tak hurá do mě, rád se nechám vést za ručičku. Pokud se nikdo takový nenajde, tak bych to odsunul jako vedlejší problém k pozdějšímu vyřešení bude-li nutnost. Rozhodně beru v potaz škálovatelnost, což je s decentralizací dost blízké, a akceptovatelná úroveň bezpečnosti se dá zajistit i jinak než totálním šifrováním všeho a všude. Mojí prioritou je otevřenost, jednoduchost a efektivita, přesně v uvedeném pořadí, ostatní je na druhé koleji, jediné co zohledňuji je aby jsme si koncepcí zbytečně nezabouchli nějaké významné možnosti pro budoucí potřeby. Každopádně nejsem děd vševěd, takže pokud něco opomenu nebo již opomíjím, tak mě tím račte bacit mezi oči.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Cisar za příspěvek:
- Ondrej.Profant
- Vaclav.Klecanda
- Krajské předsednictvo
- Příspěvky: 587
- Registrován: 17 říj 2012, 15:11
- Profese: programator
- Bydliště: Tabor
- Dal poděkování: 243 poděkování
- Dostal poděkování: 788 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Koncept systému nahrazujícího phpbb fórum
Muzes prosim svoji praci nekde publikovat? Treba na githubu, ze? 
-
Adam.Skorepa
- Asistent/ka poslance/poslankyně
- Příspěvky: 4725
- Registrován: 27 dub 2009, 20:50
- Profese: živnostník
- Dal poděkování: 851 poděkování
- Dostal poděkování: 6845 poděkování
Re: Koncept systému nahrazujícího phpbb fórum
Jen tu nechám tohle, možná lehce OT: http://www.ivpr.cz/
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvek:
- Josef.Ulehla
Author Sensei Tyrant Pervert
-
Josef.Ulehla
- Člen KS Karlovarský kraj
- Příspěvky: 1279
- Registrován: 10 úno 2012, 03:34
- Profese: :eseforP
- Dal poděkování: 3035 poděkování
- Dostal poděkování: 1042 poděkování
Lepší Fórum
Lepší Fórum
Včera jsem si povídal s Václavem Málkem o "lepším Fóru". Jestli si dobře pamatuju, tak Václav nebo já jsme ještě zmínili Pavla Císaře a Tomáše Klapku. Přinejmenším s těmahle bych o "lepším Fóru" chtěl mluvit a k rozpravě zvu i kdekoho dalšího.
Vašek mě naučil "kouzelná slovíčka" graph api a crud. A mně se snad podařilo říct pár věcí tak, že je Vašek pochopil, i když s lecčím nesouhlasil. Zkusím něco z toho zaznamenat tady. Asi se mi nepodaří zaznamenat všechno a možná naopak něco přidám.
Já si to asi představuju tyhle basic operations:
Je to jen cr a ud tam chybí. Žádný apdejt - edit a žádný dylít.
Úložiště. Pro začátek stačí jedno a asi se to dá stavět hned nad stávajícím phpbb Fórem. Připadá mi ale důležitý, hned od začátku přemýšlet o neomezeném množství úložišť. Zatím si představuju, že v tom parametru úložiště je skryta i nějaká vnější adresa (ip, url nebo něco takového) a nějaký protokol (imap, http nebo něco takového).
Příspěvek. Představuju si ho jako člověkem čitelný text, který může obsahovat nějaké formátovací a / nebo datové tegy, návěští, pole, položky (něco jako současné příspěvěvky na Fóru, nebo html, nebo zdroják mejlu).
Adresa. Nějaký text, co má v sobě zakódováno pokud možno jednoznačné označení úložiště a pokud možno jednoznačné označení příspěvku v rámci úložiště.
Je to nehotové...
---
Tento příspěvěk je součástí Dlouhé pohádky o České pirátské straně a jejím Fóru s tímto otsahem:

Včera jsem si povídal s Václavem Málkem o "lepším Fóru". Jestli si dobře pamatuju, tak Václav nebo já jsme ještě zmínili Pavla Císaře a Tomáše Klapku. Přinejmenším s těmahle bych o "lepším Fóru" chtěl mluvit a k rozpravě zvu i kdekoho dalšího.
Vašek mě naučil "kouzelná slovíčka" graph api a crud. A mně se snad podařilo říct pár věcí tak, že je Vašek pochopil, i když s lecčím nesouhlasil. Zkusím něco z toho zaznamenat tady. Asi se mi nepodaří zaznamenat všechno a možná naopak něco přidám.
Já si to asi představuju tyhle basic operations:
Kód: Vybrat vše
adresa=vytvoř(úložiště, příspěvek)
příspěvek=přečti(úložiště, adresa)
adresa=něco(úložiště)
adresa=další(úložiště, adresa)Úložiště. Pro začátek stačí jedno a asi se to dá stavět hned nad stávajícím phpbb Fórem. Připadá mi ale důležitý, hned od začátku přemýšlet o neomezeném množství úložišť. Zatím si představuju, že v tom parametru úložiště je skryta i nějaká vnější adresa (ip, url nebo něco takového) a nějaký protokol (imap, http nebo něco takového).
Příspěvek. Představuju si ho jako člověkem čitelný text, který může obsahovat nějaké formátovací a / nebo datové tegy, návěští, pole, položky (něco jako současné příspěvěvky na Fóru, nebo html, nebo zdroják mejlu).
Adresa. Nějaký text, co má v sobě zakódováno pokud možno jednoznačné označení úložiště a pokud možno jednoznačné označení příspěvku v rámci úložiště.
Je to nehotové...
---
Tento příspěvěk je součástí Dlouhé pohádky o České pirátské straně a jejím Fóru s tímto otsahem:
