3-stranná Pirátská konference

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

3-stranná Pirátská konference

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Na vědomost se dává, že projednáváme 3-strannou Pirátskou konferenci (PP-CZ, PP-DE, PP-PL). Konference proběhne někdy v srpnu, místo konání zhruba v prostoru mezi Drážďanami a Polskou hranicí (doufám, že detaily upřesní naši Němečtí kolegové co nejdřív). Akce je plánovaná jako dvoudenní (sobota, neděle). Chceme to pojmout jako takový "polo-barcamp", tématem by měly být otázky soplečného zájmu všech 3 stran (tedy hlavně společný program pro eurovolby). Předpokládaná účast je 10 Pirátů z každé země.

Je tu někdo, kdo by měl (předběžně) o účast na akci zájem?
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3525
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: 3-stranná Pirátská konference

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Mám to za rohem.

Navíc jediný rozumný německý města mezi drážďanamy a polskem jsou Bautzen, Goerlitz a Zittau (to je přímo na trojzemí a jezděj tam i vlaky z čech a na vyvýšených místech je českej signál) a je to všechno za rohem. A samozřejmě Varnsdorf, kdyby chtěli :-)

S polštinou problém nemám, jen to šprechtění moc nedávám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, anonym72078
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: 3-stranná Pirátská konference

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Pracovní jazyk by měla být angličtina. K tomu místu - je možné, že se to záměrně nebude pořádat v nějakém velkém městě (aby se lidi nerozutekli).
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: 3-stranná Pirátská konference

Příspěvek od Libor.Spacek »

Je to výborný nápad. Co tak přizvat i Rakušany a udělat to někde u nás, jakožto uprostřed?
Zrovna jsem jednal s některými Rakouskými Piráty o společném stanovisku na PRISM atd a zdáli se mi rozumní a potenciálně dobří partneři pro nás.
Dnes mohu s nimi opět mluvit. Zlobil by se někdo, kdybych jim nabídl spoluúčast?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
Petr.Bajgar

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: 3-stranná Pirátská konference

Příspěvek od anonym72078 »

Libor Spacek píše:Je to výborný nápad. Co tak přizvat i Rakušany a udělat to někde u nás, jakožto uprostřed?
Zrovna jsem jednal s některými Rakouskými Piráty o společném stanovisku na PRISM atd a zdáli se mi rozumní a potenciálně dobří partneři pro nás.
Dnes mohu s nimi opět mluvit. Zlobil by se někdo, kdybych jim nabídl spoluúčast?
To by bylo pekne vycurane, udelat to treba v Plzni :D Ale myslim, ze idea je pomoci hlavne Bavorakum pred volbami a Polakum nakopnout stranu.
S Rakusaky by meli spolupracovat Jihomoravaci, bohuzel se mi je v tomhle smeru nedari rozhybat.
Dont overcomplicate it :)
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: 3-stranná Pirátská konference

Příspěvek od Libor.Spacek »

Čtyři není zas tak moc a třeba by nás právě to rozhýbalo k lepší spolupráci s Rakouskem.
Já jsem velký zastánce společného regionálního hlasu střední Evropy a jejích zájmů.
Němci to sice nepotřebují, ale nám malým státečkům by to určitě prospělo. Pirátsky i obecněji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petr.Bajgar

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: 3-stranná Pirátská konference

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Za mě - určitě bych byl pro. Totiž jedna z myšlenek byla, že toto setkání by se mohlo konat pravidelně, takže až vyjde pořádání na nás, asi nám nikdo nebrání přizvat i Rakušáky. Otázka je, kdy to bude. Němci se tvářili, že tuhle rundu berou na sebe - chtějí z toho udělat PR akci před podzimními volbami do Bundestagu. Aktuálně v tom bohužel nejsou moc akční (což přičítám blížícímu se zemskému sjezdu v Sasku). V sobotu se chystám do Bautzenu na ten sjezd a zkusím příslušné lidi obejít osobně a pohnout k činu - při té příležitosti zmíním možnost poslat pozvánku i do Rakouska. Jde koneckonců hlavně o ně (aby sehnali místa atp.).

Hypoteticky, našla by se u nás parta lidí ochotných v budoucnu dělat něco podobného? Znamená to někoho, kdo to bude koordinovat, najde prostory, povede wiki atd. atp. Jsem ochoten se účastnit, ale nejsem schopen to při svém létání sem a tam organizačně táhnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, Libor.Spacek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: 3-stranná Pirátská konference

Příspěvek od Libor.Spacek »

Já nápodobně. Pravidelné pořádání by bylo výborné, potom všecho jede poněkud snáze. Podobné datum, a místo konání by mohlo rotovat mezi zúčastněnými zeměmi. Bude to dobré na mejdan, navazování vztahů, výměnu informací, vzájemnou pomoc.

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: 3-stranná Pirátská konference

Příspěvek od anonym72078 »

Libore, trochu Te updatnu, abys nebyl az takovy optimista. O tomhle se povida uz minimalne rok. A nikdy to nedoslo dal nez do faze povidani. Jeste jsme to nezorganizovali ani s DE a PL a uz vymyslime, jak to budem delat jeste s AT a pravidelne? Zpet na zem prosim. Soustredme se na zorganizovani prvniho eventu. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvek:
Petr.Bajgar
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: 3-stranná Pirátská konference

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Proč vlastně nejede na CF PP-AT L.Špaček jako zástupce ZO?
Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“